Mīļākā garšviela

 
Reitings 59
Reģ: 09.07.2018
Kura ir tā garšviela, kuru gandrīz vienmēr vai labprāt pievienojat ēdienam?
24.07.2018 20:17 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Saldajiem - viennozīmīgi kanēlis(l) ok, nav gluži tā, ka visur pievienoju, bet ļoti patīk tā garša, smarža.
Sāļajiem - čili, karijs.
27.07.2018 07:44 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Sāls,pipari, dilles un Anniņas garšvielu maisījums bez sāls(tumši zaļā paciņa). Bet tā garšvielu ir ļoti daudz mājās, lietoju pēc ieskatiem. Zupā, piemēram, kariju nebērtu, bet kādā mērcē gan! Taču vienu gan zinu-baziliks un pētersīļi man negaršo, tādēļ tos nelietoju un, ja pērku kādus garšvielu maisījumus, vienmēr pārbaudu, vai tur nav bazilika un pētersīļu:-D
27.07.2018 08:19 |
 
10 gadi
Reitings 1697
Reģ: 29.01.2009
Trīs piparu maisījums un baziliks - lieku gandrīz pilnīgi visur :-D
27.07.2018 10:36 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Man mājās ir garšvielu un dažādu "piedevu" plauktiņš, plaukts un vēl daži plaukti - patīk eksperimentēt ar garšām :)
Visvairāk lietoju sāli (Rupjo jūras sāli gatavošanas procesā vai smalko rozā Himalaju sāli gatavam ēdienam), sīpolus, puravus, ķiplokus un selerijas (gan svaigā gan kaltētā/žāvētā veidā), garšaugu sāli (neliels % sāls + dažādi kaltēti garšaugi), dažādus dehidrētos pulverus no AbsolūtsĒd klāsta - sīpolu, tomātu, seleriju, gaileņu, nātru u.t.t. Kartupeļu ēdieniem patīk pievienot rozmarīnu vai sierāboliņu.
Balsamico un sinepes dažādos "agregātstāvokļos", kā arī mārrutki manā virtuvē ir vienmēr; kaperi un olīvas, saulē kaltēti tomāti (eļļā vai bez tās), grillēta paprika eļļā... BBQ mērce...parmesan tipa siers...
Dilles, lociņi, pētersīļi - šie gan tikai svaigā veidā vai sublimēti. Nekādā citā formā saglabāti nepatīk, napatīk garšas/piegaršas, ko tie iegūst/zaudē saldējot, žāvējot.
No maisījumiem ideāls šķiet jau minētais "Vidusjūras maisījums" - tas arī daudz tiek lietots.
Saldajiem ēdieniem - viennozīmīgi kanēlis un vaniļa, dateļu sīrups.
Šādi varētu turpināt un turpināt, jo, galu galā dažādiem ēdieniem var iegūt atšķirīgus "raksturus" vienkārsi pamainot lietotās garšvielas.
Laikam vienīgais garšvielu veids, kas manā virtuvē ir totālā mazākumā ir dažāda veida pipari, jo sevišķi asie, kā arī tādas izteikti austrumnieciskās garšvielas - esmu "auksto asumu" cienītāja - ķiploki, sinepes un mārrutki ir mani draugi :D
27.07.2018 16:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits