Kad es studēju, bakalauros zemākā budžeta latiņa bija ~7,6. Maģistros daudzo budžeta vietu skaita dēļ budžetā varēja tikt arī ar atzīmi 7,0, kas, manuprāt, ir absolūti neadekvāti, ja ņem vērā, ka citās fakultātēs ir labi ja tikai 1-2 budžeta vietas un jāmācās ir vismaz uz 8,8, lai to iegūtu. Tagad, šķiet, budžeta vietu skaits gan ir mazāks.
Bakalauros no aptuveni 230 studijas uzsākušajiem izlaidumu svinēja kādi 180 cilvēki.
Studijas apvienot ar darbu ir iespējams. Protams, ne pilnas slodzes darbu. Viss atkarīgs no tā, cik cītīgi grasies apmeklēt nodarbības, kāds ir darba grafiks, cik pretimnākošs ir darba devējs u.tt. Bija cilvēki, kas nāca tikai uz semināriem un kontroldarbiem, jo pārējā laikā strādāja. Bija cilvēki, kuri nāca uz visām nodarbībām un strādāja no nodarbībām brīvajā laikā. Ja tēmē uz budžeta vietu, ņem gan vērā, ka pirmajos divos kursos nodarbību grafiks ir visai blīvs. Turpretim trešajā kursā ir maz nodarbību un daudz brīvu dienu, līdz ar to strādāšana jau ir ļoti iespējama.
Un, visbeidzot, padoms no manas puses. Ja jutīsi, ka esi nošāvusi greizi ar studiju izvēli, labāk pēc pirmā kursa maini fakultāti (ja tas ir iespējams, piemēram, pārejot uz citu LU sociālo zinātņu fakultāti), vai arī ej studēt kaut ko citu. Man apkārt ir gana daudz cilvēku, kas savulaik ir studējuši vai joprojām studē JF ar gariem zobiem, apzinoties, ka ne viņiem ir ķēriens, ne interese par to, tādēļ varu pateikt, ka šie cilvēki, ja arī diplomu iegūst, tad ar ļoti lielām mokām un piespiešanos, taču beigās tāpat nestrādā jurisprudencē un dara kaut ko pilnīgi citu.