Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaimiņi un troksnis

 
Reitings 58
Reģ: 30.06.2018
Ak, jel, cik daudz teksta gandrīz stundu rakstīju, un viss pazūd. Labi, nesmuki īsumā.. Ja kaimiņš izdomā, ka viņam traucē mūzika, par to var uzlikt sodu? Lasu dažādās vietās, ka it kā ir pieļaujamais trokšņa skaļums dienas laikā, bet citur - ja kaimiņiem traucē, tātad tā nedrīkstot. Man kaimiņš čīkst par "mūzika, mūzika, skaļi, skaļi" (lai gan tās ir filmas) kamēr pats bērniem, šķiet, speciāli, liek lēkāt pa grīdu (augšējais stāvs). Centos parunāt, nē, ar veco veci neizdodas, labi, gribas kasīties, es arī necentīšos būt klusa. Bet es zinu, ka viņš grib kasīties un sauks policiju pie mazākā pīkstiena. Pieņemsim, policija atbrauc, man tiešām skan mūzika, bet ir diena.. Vai tas ir traucējums, ja cauri ārdurvīm nedzird, citi kaimiņi nedzird, vai par to var saņemt sodu, jo vecis augšstāvā izdomā, ka viņam traucē? Un vai tas, ka mūzika skan, lai nedzirdētu viņa zoodārzu augšā, skaitās. Jo kaitina, ka mūzika/filma var tikt uztverta kā traucēklis, bet grīdas dauzīšana nav tik traki. Protams, ja policija atbrauktu, normāli par to izrunātos, bet besī tas, ka tam vecim speciāli kašķi vajag un man jāraustās, vai nedod dies par skaļu neiepīkstos.
19.07.2018 17:08 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
Policija var mērīt decibelus, ir kaut kāds tas noteiktais cik var būt, tas cik man zināms ;-)
19.07.2018 17:10 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Ja nepārsniedz noteiktos decibelus un neskan pirms 8 un pēc 23, tad principā neko jau nevar padarīt. Bet nopietni tik ļoti visu var pa dienu dzirdēt? Ir taču tik daudz to trokšņu, kas sajaucas kopā pa dienu. Varbūt tā mūzika nāk no kāda cita dzīvokļa ne tavējā, bet kaimiņam liekas, ka no tava. Tā arī mēdz būt, ka tā skaņa ceļo kaut kā savādi.
19.07.2018 17:28 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Diez ko vecs vecis laikam nav, ja mājās lēkājoši bērni.
Labāk jau sarunāt cilvēcīgi, ka abi samazināsiet savu trokšņošanu - viņš kādu reizīti apsauks bērnus, bet Tu nespītēsi pretī ar skaļu mūziku. Ja jau ir teksts, ka "mūzika skan, lai nedzirdētu viņa zoodārzu augšā", tad noteikti pie Tevis ir skaļi un pārmetums pelnīts. Abi labi, imho.
19.07.2018 17:32 |
 
Reitings 58
Reģ: 30.06.2018
Vienkārši kā var zināt, cik skaļi ir 35 dB? Es neatradu. Bija salīdzinājums ar printeri, nu - es domāju, ka pat tējkanna ir skaļāka par printeri. Tie nav viņa bērni, es domāju, mazbērni, ko pieskata. Un par šo arī man bija slinkums pārrakstīt garo tekstu par to ka čīkst, ka mums skan mūzika, lai arī vai nu neskanēja vispār, vai tā ir filma. Atnāca, pasūdzējās, labi, būs klusāk, bet nē, neiet prom un tur durvis, cenšas tikt iekšā. Normāli? Mēs centāmies klusi pēc tam, pat pārāk, čīkstēju draugam, lai pagriež filmu skaļāk, neko dzirdēt nevar. Savukārt viņam regulāri, nu, godīgi.. Izklausās, ka speciāli tie bērni lēkā. Šodien normāli, mierīgi eju pateikt - mēs klusu jūs arī, lūdzu, klusu. Šis bezkaunīgi ta nesaprotot, ko es saku, tad beigās ļoti labi saprotot, stāsta, ka bērnu viņam neesot un man šodien mūzika skan. Gan bērni viņam tur šodien ir, gan es tikko no gultas izlīdusi un mūzikas ne.bi.ja. Ja reiz tik pretīgs, es necentīšos, ne jau speciāli klausīšos skaļi, bet ne tā, lai šim izdabātu.
19.07.2018 17:57 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Nedzīvojat, gadījumā, Pērnavas ielā? Ļoti izklausās pēc mana iepriekšējā kaimiņa. :D Tas arī mēģināja ienākt manā dzīvoklī, kaut gan nelaidu. Toreiz gan runa nebija par troksni, bet gan par "it kā" sabojātiem griestiem, kaut gan man nekas tur netecēja.
Maz ticams, ka policija uzliks sodu, ja sakarīgi paskaidrosiet situāciju. Ja tiešām pārkāpjat atļauto skaļumu, sākumā arī uzliks brīdinājumu un balle beigta. Bet ar kaimiņiem jāmēģina pa labam - moš viņu uzpirkt var ar kādu pudeli vai gardumu, lai liekas mierā.
Jums kāda skaņu sistēma mājās?
19.07.2018 18:04 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Novelc appu, lai izmērītu deciblus. "Sound Meter" vai kko līdzīgu.
19.07.2018 18:11 |
 
Reitings 58
Reģ: 30.06.2018
Dzīvoju, turklāt, laikam skaitās pirmskara māja (?) tā tumši brūnā. Sienas ir nu tik biezas, es uz palodzes sēžu. Gan jau dēļ vecuma viņš skaņas vibrācijas jūt labāk, bet ja ir tāds skaļums, ka MAN subtitrus prasās un sūdzas arī par brīžiem, kad nekas neskan, nu sorry. Cilvēks, kurš atļaujās ienākt dzīvoklī, ir normāls? Mums dubultās durvis, ārējās netiek slēgtas, iekšējās tiek. Šis atver ārējās, neizdodas atvērt iekšējās, daudza kā nenormāls. Es negribēju nekādu kašķi, bet ja dzīvojam normāli, eju normāli parunāt un šis bezkaunīgs, jā, tagad es patiešām slēgšu mūziku, lai apslāpētu to dipoņu.
19.07.2018 18:12 |
 
Reitings 58
Reģ: 30.06.2018
Forši, paldies, Aksioma. Man istabā ar visu mūziku ir 42. Citā dzīvoklī būtu jābūt daudz mazāk.
19.07.2018 18:15 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Vai Tavas mājas numurs ir divciparu skaitlis, kas lielāks par 30? :D :D :D
Ja mēs runājam par vienu un to pašu cilvēku, un man sak likties, ka tā ir - nepūlies, tur savādāk nebūs. Man jau mana dzīvokļa īpašnieks uzreiz ievācoties brīdināja. :D
19.07.2018 18:17 |
 
Reitings 58
Reģ: 30.06.2018
Pārsliņ, nē, bet es domāju, tādu eksemplāru ir daudz apkārt. :D
19.07.2018 18:19 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Damn, tas būtu reāli smieklīgi. :D
19.07.2018 18:20 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Paga, pieļaujamie decibeli kur? Dzīvoklī, kāpņutelpā? Ja 30db ir max. pieļaujamais trokšņa līmenis, tad sanāk, ka neviens nemaz nedrīkst darbināt veļasmašīnu. Nesen pirku veļasmašīnu, standartā visām centrifūgas skaļums bija 50-70db. Un ko tad, ja urbj sienā, lai varētu piekārt gleznu? Vērienīgas pārbūves ir jāskaņo būvvaldē un jāsaņem atļauja, tas skaidrs, bet gleznas iekāršanai būvatļauja nav vajadzīga. Tātad jābūt kaut kādam laika ierobežojumam, ka, piemēram, 5min. vai 10min. troksnis drīkst būt.
19.07.2018 18:36 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Nu, dzīvojot dzīvokļu mājā ir jārēķinās ar visādiem kaimiņiem. Trokšņi jau manuprāt ir neizbēgami. Vieni kaimiņi jau 2 gadus taisa remontu, regulāri dzirdu kā slīpē sienas, apakšējais ik pa laikam uzspēlē giču, vēl blakus dāma taisa balles vīkendos un tad skaļi baros ciemiņi iet pīpēt naktī...u.t.t. Problēmas rodas, ja kāds nevar sadzīvot. Ja mūzika tiešām nav skaļa( bet šis ir ļoti stiepjams jēdziens, jo zinu cilvēkus, kam laikam jau slikta dzirde un tiešām skaļi klausās mūziku ikdienā), bet vecis turpina kasīties, es vienkārši vairs neņemtu vērā viņu.Policiju lai sauc, ja viss būs kārtībā, nav tev ko uztraukties.
Ir gadījies, ka privātmāju rajonā kaimiņi izsauca policiju, bija mierīga pasēdēšana. Policists teica, ka nācās izslēgt busam motoru, lai saprastu, kura esot tā māja ar ''troksni''.
19.07.2018 18:49 |
 
Reitings 491
Reģ: 15.04.2017
Tas par to skaļumu ir pilnīgas muļķības. Vakarā un naktī pēc 23 jā, jāuzvedās zolīdi, bet pa dienu pilnīgi vienalga, neviens tāpat nav spējīgs klausīties tik skaļi, ka visa māja rīb. Bieži vien tiek pārspīlēts. Tam vecim tā arī pasaki, lai nemeklē problēmas tur, kur to nav. Policija arī nav oglibāti jālaiž, ja ir atbraukuši, nav jau krimināllieta.
19.07.2018 18:52 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Pirmkārt tas, ka tev liekas, ka nav skaļi, nenozīmē, ka tā arī ir. Daudzi ir pieraduši skaļi klausīties mūziku un skatīties filmas, un paši nemaz nepamana, ka tas tiešām ir diezgan skaļi. Man arī ir bijuši puskurli kaimiņi, kuri skatās TV tik skaļi, ka tu vari easy neslēgt tv iekšā, visas ziņas, filmas utt labi var dzirdēt, un viņiem arī likās, ka nav skaļi. Domāju, ka abi esat labi, viena nedzird, ja nogriež klusāk, otrs riebīgs un spītē pretim. bet jā, varbūt, ka viņš dzird mūziku no cita dzīvokļa, bet domā, ka no jūsējā.
19.07.2018 18:57 |
 
Reitings 58
Reģ: 30.06.2018
Tad, kad viņš centās ielauzties iekšā, bet netika, izsauca policiju. Pēc tam bija klauvējiens, mēs, protams, pie durvīm neejam. Pēc tam pastkastītē bija uzaicinājums ierasties iecirknī, no tā sapratām. Draugs aizbrauca. Policisti neko neesot dzirdējuši, apjautājās citiem kaimiņiem, tie teica, ka nekad no mums neko nav dzirdējuši. Viens kaimiņš nākošajā dienā pats to atnāca pateikt. Draugs tur tā arī pateica, ka tas tur mēģināja ielauzties, tāpēc arī nevērām. Viņi nekādu troksni nedzirdēja, tā kā viss lieliski un nebūs vietā "varbūt klausāties tā, ka visa māja rīb." Šis, kad pirmajā reizē nāca un draugs ar viņu runāja, varēja pārspļaut tikai "tishe, tishe, latviski ne ponimaju" bet iesniegumu uzrakstījis pat ļoti labā latviešu valodā. Tagad, kad es gāju, sākumā "es latviski nesaprotu" beigās ļoti labi saprot. Tantiņai uz ielas par virzienu krieviski atbildēšu, ar šito ķēmu tā principa pēc. Es pieļauju, ka varbūt pie manas runāšanas šobrīd varētu piekasīties, bet nu es reāli šodien esmu dusmīga. Kāpēc man jāuztraucas par policijas saukšanu, ja otram vienkārši marazms. Labi, pēc parunāšanas viņi noteikti saprastu situāciju, bet.. Vienalga. Un par to troksni.. Man šobrīd klusumā ir 45. Atverot logu 80. Tas nav pārāk.. Reāli.
19.07.2018 19:11 |
 
Reitings 58
Reģ: 30.06.2018
Tur jau tā lieta, ka jā, dzīvokļu mājā trokšņi būs, saprotams man iepriekšējā virs galvas remontu taisīja, kad pēc naktsmaiņas gulēju, nu neko, mana problēma. Es to saprotu, mēs arī šitam neko par ālēšanos līdz šim neteicām, bet..
.
Man cepiens ir par to, ka kāds var traucēt citiem, bet, pieņemot, ka mēs viņam tiešām traucējam, mums tas ir jāmaina, šim ne. Šim gribās drāmu taisīt. Man kaut kā šķiet, ka vairāk tiek ticēts tam, kurš pirmais "pasūdzas" un otrai pusei jātaisnojas. Labi, es te bišķi par daudz aizrāvos, bet sajutos labāk. :D
.
Pērkot dzīvokli, sākumā iešu draudzēties ar augšējiem kaimiņiem.. :/
19.07.2018 19:17 |
 
Reitings 91
Reģ: 06.02.2018
Varbūt tādam vecam vecim tur augšā garlaicīgi un speciāli meklē kašķi, lai būtu ar ko nodarbināt sevi caurām dienām. Ja nebūtu nevienas skaņas, iespējams, atrastu ko citu, lai piekasītos.
Ja tā, tad par policiju nevajadzētu uztraukties, jo gan paši dzirdēs, gan no kaimiņiem varēs uzzināt, ka nekāda pārmērīga trokšņa jums tur nav.
19.07.2018 19:22 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
neviens tāpat nav spējīgs klausīties tik skaļi, ka visa māja rīb.

nu nesaki gan, man rados ir viens, kuram ir gadījies, ka kaimiņš no 5.stāva nāk sūdzēties par skaļu mūziku (viņš dzīvo 1.stāvā), tici vai nē, bet viņam pašam nelikās, ka baigi skaļi klausās. Ir gadījies dzirdēt, kā izpaužas viņa standarta mūzikas klausīšanās, nu vai zini, ja viņš dzīvotu man kaimiņos, sen jau būtu viņu atštaukājusi. Pa dienu gan man šķiet vairs nav noteikumu, kas noteiktu, kādi decibeli var būt. Un pēdējo reizi, kad meklēju kaut ko par skaļuma mērīšanu, tad atradu info, ka policija to nedara, un vienīgie, kas to var darīt ir kaut kāda iestāde, neatceros vairs kāda.
19.07.2018 19:39 |
 
Reitings 63
Reģ: 27.01.2018
Man bija ar šo problēmas iepriekšējā dzīvokli. Kaimiņiem nepatika, ka mums skan mūzika, lai gan tas bija pa dienu un parasti ne ilgāk par 30 min, kamēr taisījos uz kaut kurieni. Lieki piebilst, ka viņiem bija divas meitas, kas regulāri trenējas klavierspēlē. Bet viņi mums nekādas pretenzijas neizteica, pa taisno vērsās policijā. Atnāca pa pastu pāvests, ka jāierodas, pat nezinājām par ko. Kaimiņi bija uzrakstījuši iesniegumā, ka sestdienas rītā 6:00 klausāmies skaļi mūziku un trakojam, lai gan mēs iepriekšējā dienā kā reiz bijām pie maniem vecākiem nakšņot. Policija esot atbraukuši, apstaigājuši citus kaimiņus, jautājuši, vai mēs traucējam, visi pārējie pateica, ka nē, vēl policists zvanīja manai mammai, lai viņa apliecina, ka mēs tiešām bijām pie viņas ciemos un mums teica, ka ja kaimiņi mums vēl kādas problēmas sagādā, tad vēršamies pie viņa. :-D
19.07.2018 19:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits