Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā tur īsti ir?

 
Reitings 2329
Reģ: 25.02.2011
Vakar piefiksēju nepareizi noliktu mašīnu,kas būtiski ietekmē satiksmi un var izraisīt avāriju.
Nofočēju to un nosūtīju uz savas pilsētas aplikāciju,kur var ziņot par visādām problēmām/pārkāpumiem pilsētā.
Atsūtīja man atbildi-ka policija bija izbraukusi uz attiecīgo vietu,bet mašīnas vairs tur nav bijis. Lai uzsāktu administratīvā pārkāpuma lietvedību,man jāiet uz policiju, jāraksta iesniegums un jāpievieno bilde. Sanāk,ka man vēl dpsciāli foto no telefona jāizdrukā.
Foto bija skaidri redzama auto marka, reģistrācijas numurs.
Vai tiešām policija uz tā pamata pati nevar atrast to saimnieku un uzsākt to pārkāpuma lietvedību? Rakstisks un vizuāls pierādījums ir no manis.
Kāda ir tur tā kārtība?
Elektroniski tas iesniegums nav uzrakstāms?
02.07.2018 14:39 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Lai autore nebūtu vienīgā, pār kuras galvu tagad tiek gāztas samazgas, pastāstīšu, ka mēs arī reiz nosūdzējām visdrīzāk dzērājšoferi policijai. Bija nakts un novērojām kāda auto pilnīgi neadekvātu braukšanu - brauca zigzagā pa vairākām joslām, pārbrauca krustojumu pie sarkanās gaismas u.tml. Gadījās tā, ka mums tieši pa ceļam ceļa malā bija policija, tad nu piestājām un izstāstījām situāciju. Viņi šo auto apturēja. Nezinu, kas tur beigās atklājās, taču tika izsaukta vēl papildus ekipāža uz notikuma vietu, tad jau acīmredzot autovadītājs nebija nekāds jēriņš.
Es uzskatu, ka normas robežās ir jāreaģē uz likumpārkāpumiem. Man pašai kaitina tās bildes soc.tīklos par to, ka lielveikala autostāvvietā kāds noparkojies uz līnijas (tur tiešām gribas teikt, ka cilvēkam savas dzīves nav, ja jāfočē, jāpublicē un jācepjas par šādiem notikumiem, kas pat nekādā veidā nav likuma pārkāpumi). Taču, ja tiek nopietni pārkāpti CSN, kā rezultātā tiek apdraudēti citi, vai redzu, ka cilvēks izdara nopietnu likumpārkāpumu, kas apdraud citu drošību/veselību/dzīvību - jā, es reaģēšu un ziņošu par to atbildīgajiem dienestiem!
03.07.2018 16:31 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Bet ir atšķirība- nobloķē joslu Rīgā vai nomet zem stāvēt aizliegs Preiļos

Kāda ir tieši atšķirība? Vai Preiļos cita valsts un likumdošana? Sanāk, ja Pēteris nosit Māri Rīgā viņam piespriež 20 gadus, a ja Pēteris nosit Māri Preiļos, tad ai, lai jau sit, vai tad maz Māru Preiļos. Tāda tā loģika? Nu graujoši. :-D
03.07.2018 16:13 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ziņoji? :D
03.07.2018 15:15 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Man personīgi dusmu uzsit autores milzu vēlme sodīt to šoferi. Gatava pat iesniegumu skriet rakstīt. Es neaģitēju pārkāpt likumus, pašai tracina, ja pārkāpējs traucē citiem. Bet ir atšķirība- nobloķē joslu Rīgā vai nomet zem stāvēt aizliegs Preiļos.

+++
03.07.2018 11:01 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Man personīgi nepatīk, ka daži savus auto novieto ilgstošai stāvēšanai gandrīz pie paša krustojuma, gan, ka griežoties iekšā knapi pamanos apbraukt, gan vienvirziena ielās, kur, lai pagriestos, piemēram, pa labi, jāstājas ceļa vidū. Pie sevis kaut ko paburkšķu, bet roka neceļas par to kādam ziņot, jo varbūt kādreiz pašai tā gadās, vai arī pēc tam kauns būs skatīties šoferim acīs, ja nu dzīvē sanāk saskrieties. Lai policija dara savu darbu.
* * *
Vienreiz, lai vieglāk izgriezties no stāvlaukuma, novietoju auto, iebraucot stāvvietā ar aizmuguri, izkāpu un devos savās gaitās, kad pie manis pienāca vīrietis un teica, ka šeit auto jānovieto otrādāk, kā attēlots zīmē, citādi, policija drīz vien būs klāt. It kā jau nekas sevišķs, bet tik un tā, pēc kāda laika atklājās, ka vīrietis pats ir policists, priecē, ka viņš man pateica, kā rīkoties pareizi, nevis uzreiz ziņoja iestādēm.
03.07.2018 10:57 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Arī burta kalpi nekad nav bijuši cieņā. Tos neciena ne labi, ne slikti cilvēki. Un arī likumi bieži vien nav paredzēti to burtiskai ievērošanai, ja ir runa par novēršamām lietām, kas atkarīgas no situācijas. Un normālās valstīs (un, kā par brīnumu, pat Latvijā) policija nenosoda ikkatru formālu likuma pārkāpumu, jo tā vietā izvērtē situāciju.
02.07.2018 23:35 |
 
Reitings 206
Reģ: 16.06.2011
Man personīgi dusmu uzsit autores milzu vēlme sodīt to šoferi. Gatava pat iesniegumu skriet rakstīt. Es neaģitēju pārkāpt likumus, pašai tracina, ja pārkāpējs traucē citiem. Bet ir atšķirība- nobloķē joslu Rīgā vai nomet zem stāvēt aizliegs Preiļos. Kad policists sodija tēvu, kurš veda slimu bērnu un pārsniedza ātrumu, visas te bļāva par cilvēcības faktoru.. nu lūk, man liekas, ka normāli ir izvērtēt situāciju. Te man šķiet ir nevis vēlme novērst kkādu bīstamu situāciju, bet savu stukača dabu nespej noslēpt. Un stukačus nekad neesmu cienijusi.
02.07.2018 22:52 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tu pati saprati skudrulace ko pateici?:-D:-D Likuma parkapums ir un paliek likuma parkapums, tacu sita nemties...ka vecai omei dienam ilgi...nav isti normali. Ir ari nopietnakas lietas, jau teicu ludzu ejat un cinaties nevis te mudat tuksi. Un ja es uzmineju *( izlasot teams apstiprinajas), bez attiecibam, bez hobijiem, bez darba autore logiski atrod ka citadak sevi un dusmas izlikt.
02.07.2018 22:24 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Izskatās, ka daudziem nekulturālība aprobežojas ar likuma pārkāpumiem. Un tas, ka uz trotuāriem pilnīgi likumīgi drīkst stāvēt automobiļi, skaitās kulturāli? Nemaz jau nerunāsim par it visām likumīgām nekulturālībām sadzīvē. Tikko kā likums atļauj, tā visas darbības pēkšņi top par kulturālām.
02.07.2018 22:17 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es tev ieteiktu sakarto savu privato dzivi, nebus laika mulkibam. atrodu darbu, macies kursos, skrien, lasi gramatas, peldi ,sakties filmas. Atrodi draugus..un neesi ka veca tante uz solina ...Tiesam zel tevis. Lai tev veicas. Tiesam iesaku....nebus laika omisu mulkibam;-);-);-)
02.07.2018 21:58 |
 
Reitings 2329
Reģ: 25.02.2011
Paldies,bet ikdienas nodarbes man ir pietiekami. Nesudzos par garlaicibu!
Ja neuztver manu rakstito, tad palasi citu cosmo lietotaju viedokli/komentarus 1.lapa,lai butu precizak uztverams temas prieksmets/objekts! Problema nav vnk novietots auto cela mala un sudziba,ka nepatiktu tas krāsa vai modelis. Tu jau te brauc ieksa pavisam nesaistitas lietas!
Kas gribeja,uztvera un izteica savu viedokli!
Kas neizprata un pat necentas to izdarit,zel! Tas viss nak ar laiku un ieteiktu vairak apskatities sev apkart un parkapt savai ierobezotibai!
Basta!
02.07.2018 21:53 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es tev ieteiktu sakarto savu privato dzivi, nebus laika mulkibam. atrodu darbu, macies kursos, skrien, lasi gramatas, peldi ,sakties filmas. Atrodi draugus..un neesi ka veca tante uz solina ...Tiesam zel tevis. Lai tev veicas.;-)
02.07.2018 21:42 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Patiesiba bedigi ka jauna sieviete aiz vientulibas sita trako, par kaut kadu svesu auto. Nu pamegini atrast nodarbes, ;-)
02.07.2018 21:40 |
 
Reitings 2329
Reģ: 25.02.2011
Tici man-man tava zelestiba ir pilnigi pie kajas!
Vai,cik dailrunigi gribeji pateikt,bet nu nesanaca. Viena varda jaunkudze, otra jau ome. Bet nu ja, ieprieks jau noverots,ka tu tik ber savus patarus, pat nesaprotot un nemeginot iedzilinaties tēmā!
Kulies uz vietas, bet nekur netiec ar savu tukšo spriedelēšanu!
02.07.2018 21:30 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Rīdziniece,tu kā parasti brauc auzās par un ap visu!
Vienmēr tēlo visgudro,lai gan čuš no tā visa vien sanāk! Pesteļo vien savā nodabā tālāk!
Var redzēt,ka situāciju vispār neizproti,jo tev vēl līdz tam aug un aug,bet neizaugt!
Lidz atavam limenim es pat murgos nekad nenolaidisos jaunkundzit. Ja tu nejedz ka uzvedies ka omite uz solina...bet ja nav jega skaidrot, tev tapat nepieleks. Zel isteniba tevis..:-D:-D:-D:-P
02.07.2018 21:00 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
kāds pārkāpj likumu, tad, ja var to cilvēku uzrunāt, vislabāk viņam pateikt personīgi par to, ka viņš nedara, kā vajag.

Ja cilvēks vada auto, tātad viņam jābūt iegūtai vadītāja apliecībai un attiecīgi jābūt nokārtotam eksāmenam, kurā pārbauda vadītāja zināšanas, tai skaitā, kur var/nevar novietot auto.
02.07.2018 20:57 |
 
Reitings 2329
Reģ: 25.02.2011
Rīdziniece,tu kā parasti brauc auzās par un ap visu!
Vienmēr tēlo visgudro,lai gan čuš no tā visa vien sanāk! Pesteļo vien savā nodabā tālāk!
Var redzēt,ka situāciju vispār neizproti,jo tev vēl līdz tam aug un aug,bet neizaugt!|-)
02.07.2018 20:46 |
 
Reitings 491
Reģ: 15.04.2017
globālas izmaiņas saistītas ar cilvēku dzīvesveidu, attieksmi vienam pret otru, ekonomisko situāciju utt.

Kā kaut viena no šīm izmaiņām izmainīs to, ka nahals pēkšņi izdomās parkoties, kur drīkst, mierīgi un prātīgi braukt ar atļauto ātrumu? Izmaiņas ar dzīvesveidu - tas jau ir šādu cilvēku dzīvesveids, attieksme - viņiem tāda ir bijusi lielāko dzīves daļu un ekonomiskā situācija, vai tā uzlabosies vai pasliktināsies, šādas situācijas nesamazinās.
Ja kāds pārkāpj likumu, tad, ja var to cilvēku uzrunāt, vislabāk viņam pateikt personīgi par to, ka viņš nedara, kā vajag. Nav jau visi dalbajobi.

https://www.youtube.com/watch?v=69zTNwDIWAI
Tāda ir vidējā domāšana un uzvedības manieres šādiem cilvēkiem. Ja Tu patiešām domā, ka tā vienkārši parunājoties šie cilvēki sāks rīkoties atbilstoši noteikumiem un ar smaidu pateiks: "paldies, skudrulāci, ka Tu tāds esi, tagad es saprotu, cik slikti izrīkojos", tad domāju, tas ir vairāk naivs skatījums uz dzīvi un cilvēku rīcību.
02.07.2018 20:19 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
kāds pārkāpj likumu, tad, ja var to cilvēku uzrunāt, vislabāk viņam pateikt personīgi par to, ka viņš nedara, kā vajag. Nav jau visi dalbajobi.
A kas tad viņi ir, ja pārkāpj likumu? Baltas un pūkainas aitiņas ar zilām nevainīgam acīm? Droši vari uzrunāt visus bembju, leksusu, roveru utt. īpašniekus, kas parkojas kur un kā grib. Cik no viņiem vispar tevi pamanīs, kur nu vēl dzirdēs ko tu viņiem saki? :-D:-D:-D
02.07.2018 19:51 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Ja kāds pārkāpj likumu, tad, ja var to cilvēku uzrunāt, vislabāk viņam pateikt personīgi par to, ka viņš nedara, kā vajag. Nav jau visi dalbajobi.
02.07.2018 19:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits