Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

tiesību zintnes vs sociālais darbs

 
Reitings 42
Reģ: 21.01.2018
kurai no šīm studiju programmām dotu priekšroku un kāpēc?
28.06.2018 17:23 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tiesību zinātnes, jo izklausās, ka alga varētu būt labāka (Jā, esmu materiāliste, jo man jāmaksā rēķini.)
28.06.2018 17:29 |
 
Reitings 42
Reģ: 21.01.2018
man personīgi viena no augstskolas pasniedzējām ir teikusi, ka sociālais darbs ir vairāk perspektīvāks, jo ir vairāki varianti, kur var strādāt un tieši minēja, ka nebūs problēma atrast darbu ārpus lv, ja nu gadās aizceļot, toties juriskonsultiem neesot tādas privilēģijas
28.06.2018 17:41 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Labi, bet kādu darbu ārpus LV? Kopt skandināvu pensionārus? (Es te minu). Tiesību zinības teorētiski iekļauj arī starptautiskās komerctiesības un citas jomas, kurās varētu specializēties, un tad - maģistratūra ārzemēs.
.
Principa jau abas jomas ir labas (nav sliktu studiju jomu), bet arī darba iespējas ārzemēs var būt dažādas. Noskaidro kārtīgi, pirms pieņem gala lēmumu!
28.06.2018 17:47 |
 
10 gadi
Reitings 319
Reģ: 17.09.2010
Esmu pārāk pozitīva un optimiste. Bet izgāju praksi sociālajā darbā un sapratu, ka tas nav priekš manis. Pārāk daudz negatīvā. :-/
28.06.2018 17:50 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Tiesību zinātnes. Ja ir vēlme darīt sociāli vērtīgu darbu, šī ir vairāk nekā laba bāze ar plašāku diapozonu, nekā sociālais darbs pats par sevi.
28.06.2018 17:52 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
No divām šīm, tad juridisko, pati esmu beigusi juridisko strādāju inženiertehniskajā nozarē:-D
28.06.2018 20:27 |
 
Reitings 470
Reģ: 26.10.2017
Divas pilnīgi dažādas jomas, jo viens ir darbs ar cilvēkiem, otrs ir darbs ar nezināmu problēmu risināšanu. Tāpēc skaties, kas saista vairāk - palīdzēt cilvēkiem vai kustināt smadzenes un strādāt liela apjoma informāciju.
Pēc pieredzes tiesību zinātnēs vajadzīga spēja strīdēties un par savu viedokli pastāvēt un ļoti liela interese lasīt/nebeidzami mācīties. Tā kā Tu esi izvēlējusies šīs 2 nozares, noprotu, ka neesi pārāk agresīva (jo agresīvi cilvēki par sociālo darbu nemaz nedomā), kas padarīs jurista darbu grūtāku.
>>
Speciālists jebkurā jomā ir speciālists un darbu atradīs. Vadīties tikai pēc algas cipara nav prāta darbs. Šo arī saku pēc pieredzes, jo pašam kabatā ir nederīgs programmētāja diploms.
28.06.2018 23:01 |
 
Moderators
Reitings 3690
Reģ: 13.11.2016
No šiem - noteikti tiesību zinātnes. Darba lauks juristiem ir ļoooti plašs, daudzveidīgs un daudzos gadījumos arī gana interesants. Turklāt, ne tikai izcilniekiem, bet arī daudziem normāliem vidusmēra juristiem dzīve nav tik draņķīga, lai justu vajadzību kaut kur emigrēt :)
Starp citu, jurista darbs vairumā gadījumu arī ir darbs ar cilvēkiem. Vismaz daļa no darba.
Cita lieta, ka panākumi jurista darbā lielā mērā korelē ar to, cik labi cilvēks ir mācījies skolā, pēc tam, arī augstskolā. Visi man zināmie veiksmīgākie, spējīgākie juristi kā skolēni ir mācījušies virs vidējā, izcilākie juristi parasti ir bijuši vieni no labākajiem skolēniem savā klasē. Šai korelācijai ir pavisam vienkāršs iemesls - tie, kuri bija vāji skolā, intelekta trūkuma dēļ vnk nespēj apgūt tās lietas, kas ir jāapgūst tiesību zinātņu studentam.
Nozīme ir arī tam, kur studēt. Tagad, kad man jau ir 10+ gadu pieredze juristes darbā, es ļoti labi varu novērtēt, kur koncentrējas vislielākais % augsti kvalificētu mācībspēku tiesību zinātnēs, savās apakšnozarēs izcilu juristu, un šajā jomā starp augstskolām ir lielas atšķirības, kuras es nemācētu novērtēt tad, ja būtu tikai tikko pabeigusi ģimnāziju (vidusskolu).
30.06.2018 11:33 |
 
Reitings 286
Reģ: 15.12.2016
Sociālais darbs praktiski vienmēr ir strupceļa darbs. Absolūti lielākā daļa cilvēku nepiedzīvo izaugsmi karjerā, vienmēr pelna aptuveni vienu un to pašu algu (kas ir zema), dara vienu un to pašu darbu. No šīm dotu priekšroku tiesību zinātnēm, lai gan ņemot vērā šīs jomas speciālistu pārprodukciju, drīzāk skatītos uz IT un inženierzinātnēm.
30.06.2018 11:40 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Sociālais darbs ir ļoti grūts darbs un ne visi spēj to izturēt, tādēļ ļoti bieži maina profesiju uz citu. Sociālajā darbā var strādāt cilvēks, kas saprot cilvēkus, spēj iedziļināties viņu problēmās, ar lielām empātijas spējām, spēj arī nenosodīt utt. Jābūt arī ļoti lielai izturībai un spējai strādāt dažādos ne īpaši labvēlīgos apstākļos.
30.06.2018 15:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits