Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Līgo un Jāņi

 
Reitings 111
Reģ: 29.05.2018
Čau!(l) Drīz jau tuvojas vasaras saulgrieži. Ko Jūs darat, vai jau ir kaut kas ieplānots vai viss notiek spontāni pēdējā brīdī?:-D Kempingi,atpūtas vietas, lauku mājas / ar ģimeni vai draugu tusiņš ? 8-)
09.06.2018 22:01 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
tā kā esam savās lauku mājās praktiski ik nedēļu, tad tas datums šķiet vienaldzīgs, jo pie ugunskura sēžam i pirms, i pēc. ir būts , piemēram, viļņā tajā vakarā.
09.06.2018 23:09 |
 
Reitings 111
Reģ: 29.05.2018
akjelcikvar nepiekopjat kādas ticības ? Kā peldēties rītausmā utt. ?
09.06.2018 23:16 |
 
Reitings 224
Reģ: 04.05.2018
Priekš manis tā būs parasta diena. Šie laikam ir vienīgie svētki, kurus nekad neesmu svinējusi, jo nepatīk. Nedzīvoju Latvijā, līdz ar to, par laimi, izpaliek visas svētku reklāmas un mūzika malu malās. Esmu Līgo svētku Grinčs. :D
09.06.2018 23:52 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
Man gan ļoti patīk Līgo svētki! Es teiktu mīļākie svētki. Un pietrūks tā svinēšana, jo šogad nebūšu Latvijā.:-/ Parasti svinu ar ģimeni laukos pie ezera. Ar visu kā pienākas, dziesmām, pirti, ēdieniem, vainagiem. Manuprāt brīnišķīgi svētki, ja nelīst tad vispār perfekti! Un tā līgo vakara smarža..ai tajā ir visā kaut kas maģisks..
10.06.2018 00:13 |
 
Reitings 470
Reģ: 26.10.2017
Jāņi ir super svētki, ja neņem odus vērā. Garšīgs alus, dziesmas(labi pārāk daudz nedziedam), dejas, labākais siers, ko diemžēl vienreiz gadā taisa. Vienīgais mīnuss, ka alus dzeršana = jāiet čurāt katras 20 minūtes. :-D Vienīgie svētki, kas ir labāki ir Ziemassvētki, 24. datumu forši pavadi laiku mājās ar ģimeni, tad 25. ir solīdas dzīvās mūzikas balles lauku pagastos ar uzvalkiem un vakarkleitām. Great fun
10.06.2018 02:26 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Drīz jau tuvojas vasaras saulgrieži.
Ne Līga, ne Jānis nav saulgriežos. Saulgriežu svētki apvienoti ar baznīcas svētkiem un pārcelti.
10.06.2018 02:47 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Nepatīk Krastmalu, Cinevillu, Un visādu lielo pasākumu ideja. Maksimums - aizšaut uz zaļumballi, ja netālu notiek.
Man divi varianti, abi privātie baļļuki, viens pie tuvākiem, otrs pie tālākiem draugiem. Man Līgošana ir viens no obligātajiem vasaras notikumiem, visu uztveru nopietni, gan rotāšanos, gan pīrādziņu cepšanu, gan papardes zieda meklēšanu, rītam austot. (l) Zālītes, tējiņas utt., ja esmu laukos, gan cenšos pielasīt īstajā saulgriežu dienā. Kaut gan tam šogad jēga maza, jo nupat jau liepas zied! :-O
Vienu gadu nācās izlaist īsto līgošanu, pienāca rudens un sajūta bija tāda, it kā vasaras nemaz nebūtu bijis.
10.06.2018 10:32 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
man šie ir mīļākie svētki. svinēsim līdz rītam ar daudz alu, sieru, šašliku un skaļu latviešu mūziku pie radiem lauku mājā. un pa dienu puķu lasīšana, meijas, vainagi un viss kā pienākas.
10.06.2018 11:47 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Man šie svētki ir vienaldzīgi. Mūsdienās liekas ka tie ir vienkārši dzeršanas svētki(t), varbūt man nav nācies vēl sastapt tādus cilvēkus, kas to svin pa nopietno, ar visādām tradīcijām utt. Vainagu pīšanu un ugunskura kuršanu pie baigajām jāņu tradicionālām izdarībām neskaitu :D
Ja ir privātmāja vai arī pie dabas, laukos sanāk pacept gaļu utt, vairāk par 1x gadā, tad tie jāņi tiešām neliekas nekas īpašs.
10.06.2018 12:03 |
 
Reitings 470
Reģ: 26.10.2017
Peekaboo1 Kas skaitās mūsdienās? Senāk cilvēki dzēra daudz, daudz vairāk nekā šodien. Kaut vai tajā pašā padomju laikā visi pa lielam bija nodzērušies un ne tikai Jāņos. :-D
>>
Kaut vai tā pati kopā savākšanās un pasēdēšana līdz rītam ar radiem un draugiem no tālākiem Latvijas nostūriem ir kaut kas apsveicams, jo mūsdienās visi ir tādā steigā, ka savējiem laika atliek maz. Nevaru iedomāties arī kādas Jāņu tradīcijas vajadzētu vēl piekopt bez siera, alus, ugunskura, dziesmām, dejām un vainagiem. Pa pliko līdz upei skriet? Liekas tizla tradīcija, bet esam arī to darījuši :-D:-D:-D
10.06.2018 14:07 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Man laikam jāpriecājas ka tas, kā citi svin svētkus, nekādā veidā neietekmē/nemazina manu vēlmi svinēt konkrētus svētkus. :-) Ja svētkos gribam kaut ko foršu un īpašu, tad paši arī organizējam.
Visforšākās līgo svinības izdodas tad, kad ir vairāk kā 2 brīvdienas. Līdz ar to šogad tie Jāņi sanāks tādi mierīgāki. Tā kā mēs dzīvojam laukos, tad visbiežāk arī mums ir privātā ballīte vai arī paši dodamies pie kādiem draugiem uz privāto ballīti. Līgošana publiskos pasākumos nepatīk.
10.06.2018 14:20 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Man šie svētki ir vienaldzīgi. Mūsdienās liekas ka tie ir vienkārši dzeršanas svētki, varbūt man nav nācies vēl sastapt tādus cilvēkus, kas to svin pa nopietno, ar visādām tradīcijām utt. Vainagu pīšanu un ugunskura kuršanu pie baigajām jāņu tradicionālām izdarībām neskaitu

Pūdeļa dedzināšana, dziesmu dziedāšana, papardes sakņu griešana (meitenēm, lai izredzētā vārda pirmais burts parādītos), danči, rituāli pie ugunskura, utt. utjp.
10.06.2018 15:07 |
 
Reitings 304
Reģ: 09.01.2018
Nav īsti kompānijas, ar kuru gribētu svinēt. Bērnībā ļoti patika, ka mājās skanēja Jāņu "šlāgertipa" mūzika, lielos māla podos bija ieliktas kalmes, māja tika dekorēta ar bērzu zariem... Jāņu siers, vainagi, dziedāšana. Ļoti patika tā noskaņa. Vispār labprāt pasvinētu Jāņus ar īstenām latviešu tradīcijām. Bet, kā jau minēju, nav tādas kompānijas..
10.06.2018 15:40 |
 
Reitings 169
Reģ: 23.02.2018
Parasti braucu uz laukiem un svinu pie ugunskura ar jāņuzālēm, tautasdziesmām, šlāgerīšiem un apdziedāšanām (tautastērpus jau vairāk kā 10 gadus vairs neesmu redzējusi, pašai arī nav). Tomēr - ar katru gadu svinētāju pulks paliek mazāks, cilvēki zin tikai to, ka - vajag daudz šašlika&alus savās noslēgtajās kompānijās. Un visi svētki pārvēršas tikai par - "oficiāli drīkst daudz grādīgo lietot bez sirdsapziņas pārmetumiem". Tāda mana pieredze :-/
Pati šogad nemaz nesvinēšu - apsveikšu Jāņus un Līgas. Siers un ēdieni būs, bet svinēt nav lustes. Ar ierasto 6dienu un 7dienu man ir par īsu, lai rastos svētku sajūta (nē, nelietoju alkoholu).
10.06.2018 16:29 |
 
Reitings 169
Reģ: 23.02.2018
Bērnībā ļoti patika, ka mājās skanēja Jāņu "šlāgertipa" mūzika, lielos māla podos bija ieliktas kalmes, māja tika dekorēta ar bērzu zariem... Jāņu siers, vainagi, dziedāšana. Ļoti patika tā noskaņa. Vispār labprāt pasvinētu Jāņus ar īstenām latviešu tradīcijām.

Šādi es atceros Jāņus arī no savas bērnības (l)(l)
10.06.2018 16:31 |
 
Reitings 491
Reģ: 15.04.2017
Pēdējos gadus caurmērā Jāņus sanāk pavadīt pilsētā, par nožēlu atzīstot. Pirms daudziem gadiem gan regulāri sanāca laukos svinēt ar kādiem 20+ cilvēkiem no visiem ciemiem, tagad no viņiem puse ir tajā saulē, bet puse apdzērušies un degradējušies ļautiņi. Līdz ar to svinēšana ar tādiem kopā nav iedomājama, labāk tad pa mierīgo pilsētā.
10.06.2018 16:41 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
cilvēki zin tikai to, ka - vajag daudz šašlika&alus savās noslēgtajās kompānijās. Un visi svētki pārvēršas tikai par - "oficiāli drīkst daudz grādīgo lietot bez sirdsapziņas pārmetumiem". Tāda mana pieredze

Par to jau arī runāju.
Man tie jāņi un tradīcijas 100 gad nav vajadzīgi, piedzerties pie šašlika varu katru dienu vasarā :D
10.06.2018 19:14 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
Man tie jāņi un tradīcijas 100 gad nav vajadzīgi, piedzerties pie šašlika varu katru dienu vasarā

Njaa..Skumji, ka jāņi asociējas tikai ar piedzeršanos un šašliku.
10.06.2018 20:31 |
 
Reitings 19
Reģ: 27.07.2014
Svinēsim Latgalē, pie saviem radiem!(l)
Mājas siers, ''mājās audzēts'' šašliks:-D, dzīvā mūzika, alus, tradīcijas.. Plānota vēl pirts, bet ja ieiet pirtī, tad kāda līgošana, uzreiz uz gultu gulēt jāiet, tāpēc tas būs uz Jāņiem, vai arī iepriekšejā vakarā, ja laicīgi visi sabrauks..
Tās kuras saka, ka Jāņi ir tikai alus+šašliks un piedzērušies cilvēki, tad jāatgādina, ka svētkus un svētku vidi radat Jūs pašas, neviens neliedz noarganizēt citādākus Jāņus. :)
10.06.2018 20:33 |
 
Reitings 224
Reģ: 04.05.2018
Lai Peekaboo1 mani labo, ja kļūdos, taču liekas, ka tas bija domāts tā, ka ne jau Jāņi asociējas tikai ar piedzeršanos un šašliku, bet vienkārši cilvēkam šie svētki nav tik nozīmīgi kā citiem. Saprotu, jo man ir identiska situācija - visas tās tradīcijas, noskaņa, mūzika un gaisotne manī neizraisa nekādas emocijas. Un, ja atsijā visas tradīcijas, pirts rituālus, papardes zieda meklēšanu, lekšanu pāri ugunskuram un vainagu pīšanu, tad tas, kas paliek, arī ir tā banālā šašlika ēšana un alus dzeršana, ko cilvēks, kuram Jāņi nav svarīgi un nozīmīgi, mierīgi var darīt jebkurā citā dienā. Katram savas tradīcijas, domas un asociācijas ar konkrētajiem svētkiem. Neuzskatu, ka tam, kā kurš svin vai nesvin svētkus, jākļūst par iemeslu domstarpībām vai sašutumam. Katram savs. :)
10.06.2018 22:05 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!