Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Naudas aizdošana

 
Reitings 279
Reģ: 23.04.2014
Cilvēks man palūdza, lai aizdodu naudu un teica, ka pēc nedēļas, pēc algas atdošot. Ok, aizdevu. Paiet pāris nedēļas, ne ziņas, ne miņas.
Kā jums liekas, vai man kā aizdevējais ir jāatgādina? Vai tomēr cilvēkam pašam ir jāprotas un jāatdod laikā, un, ja nevar vai kaut kas, tad jāpabrīdina.
Man jau liekas, ka man nav jāprasa, bet vīrs teica, lai tik prasu. Ļāvos pierunāties un paprasīju, kas notiek.
Rezultātā saņēmu reālu uzbraucienu - Kas tu nevarēji atgādināt? Tak jau gandrīz menesis apkārt! Tev naudu nevajag? Un tādā garā... Maigi sakot biju šokā. Beigās vēl es izrādos vainīga.
Kā jūs vērtējat šādu situāciju?
07.06.2018 15:41 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Bet ko tu labāk darītu - pateiktu ardievas savai naudiņai, gaidot, ka cilvēks pats pratīsies?
Tādam atbildētu, ka tas arī ir atgādinājums.
Dabūji naudu atpakaļ?
07.06.2018 15:51 |
 
Reitings 89
Reģ: 16.01.2011
Es Tavā vietā piezvanītu vēlreiz, un pateiktu, ka atsaucot atmiņā telefonsarunu, vēlējos pajautāt, vai vispār viņam nav kauna tādā tonī ar mani runāt, ka viņš ir tas kurš ir parādā, un kuram, ja galva nestrādā tad jāliek hoķ 10 atgādinājumi, par to ka naudu aizņemies, ja nevar atcerēties. Var - bet negrib. Ēzelis tāds. Nemaz jau nerunājot par to, ka šāda veida darījumi jūsu starpā vairs nenotiks. Un ka ir liela vilšanās sajūta.
Vispār man besī - Kur tādi rodas... Ir bijusi saskare ar tādiem vairākiem 'draugiem", un pats labākais ir tas, ka viņi vienmēr apvainojas, un tēlo aizvainoto svēto dzīvnieku.. Un tas atkārtojās. Bet tas nenozīmē, ka problēma ir tevī. Tā ir viņos. Un atgādināt vajag. uzreiz. Naudai nav draugu. diemžēl.:-)
07.06.2018 15:52 |
 
Reitings 279
Reģ: 23.04.2014
Jā, naudu uzreiz arī dabīju atpakaļ. Bet palika nepatīkama pēcgarša :( Saņēmu nevis - piedod, atvaino, aizmirsu, tūlīt labošos. Bet uzbraucienu - a ko tu man neatgādini!?
07.06.2018 15:54 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Es nevienam neaizdodu, parasti 90% no tiem kas aizņemas, kavē, aizmirst, negrib atdod utt.
Vīrs gan šad tad ir aizdevis draugiem, paziņām, bet viens džeks ir vienkārši wtf. Vispar pats ir turīgs, brauc ar dārgu krutu vāģi, bet prasa aizdot 50€, nedēļas laikā atdošot. Tajā pašā dienā viņš vinnēja 5k. Protams pagāja vairāk kā mēnesis līdz atdeva tos 50€. Visu laiku sakot ka nav naudas, beigās necel pat klausuli un ignorē visu.
Man tādus cilvēkus nesaprast, tev ir nauda bet primāri visādos sūdos to iztērēt, nevis atdot parādus. Kā pašiem nav kauns....
07.06.2018 15:54 |
 
Reitings 286
Reģ: 15.12.2016
Pēc līdzīga atgadījuma naudu vairs neaizdodu, vienīgi ļoti mazas summas, kuras nav žēl atpakaļ nedabūt. Kad runa ir par naudu, daudziem it kā racionāliem un godīgiem cilvēkiem nedaudz aiziet ciet. Nepievērs uzmanību. No gaišās puses - esi aizdevumu dabūjusi atpakaļ, atšķirībā no manis.
07.06.2018 15:56 |
 
Reitings 89
Reģ: 16.01.2011
Tas uzbrauciens ir tāds aizsardzības mehānisms, un tizls reflekss manā skatījumā. Jo es neticu, ka aizņemoties kāds tiešām "aizmirst". Es teiksim nekad neaizmirstu, ne mazas, ne lielas summas. Tas ir negribēt un nevarēt vienā veidojumā. Un kad atgādina, tad sabīstās un "Ak Jāaaa, kur tu biji ātrāk". No sērijas, tagad man nav bet iepriekš jau 100 reizes butu atdevusi, ja vien būtu atgādinājusi. Kas ir tukša muldēšana. Turklāt bieži vien kad pajautā apkārt, vēl no kāda aizņ''emušies un scenārijs ir identisks. Traģikomiski.
07.06.2018 15:57 |
 
Reitings 286
Reģ: 15.12.2016
Vīrs gan šad tad ir aizdevis draugiem, paziņām, bet viens džeks ir vienkārši wtf. Vispar pats ir turīgs, brauc ar dārgu krutu vāģi, bet prasa aizdot 50€, nedēļas laikā atdošot. Tajā pašā dienā viņš vinnēja 5k. Protams pagāja vairāk kā mēnesis līdz atdeva tos 50€. Visu laiku sakot ka nav naudas, beigās necel pat klausuli un ignorē visu.

Atvainojos par spamu, bet mana situācija no šīs pašas sērijas. Abi vecāki miljonāri, pats pelna ap 30-40 tūkstošiem gadā, bet es jau 2.5 gadus gaidu atpakaļ 4k, ko aizdevu. Šajā laikā ir spējis knapi sagrabināt 1.3k un arī tikai tādēļ, ka burtiski ar mietu visu laiku nākas viņu dzenāt.
07.06.2018 16:07 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10481
Reģ: 29.01.2009
Pilnīgi normāla reakcija no cilvēka, kurš vai nu ir slīpēts draņķis vai atklāts, sirsnīgs emocionālis, kuram nu patiesi piemirsies bija.
07.06.2018 17:12 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Rezultātā saņēmu reālu uzbraucienu - Kas tu nevarēji atgādināt? Tak jau gandrīz menesis apkārt! Tev naudu nevajag? Un tādā garā... Maigi sakot biju šokā. Beigās vēl es izrādos vainīga.
Protams, esi ,,vainīga''- devi cilvēkam cerību, ka atpakaļ nepaprasīsi un nebūs jāatdod. Un te-pēc mēneša tāds aplauziens.
Kas tur ko daudz vērtēt situāciju, manuprāt, normāli cilvēki nenodzīvojas līdz tam, lai sāktu draugiem lūgt aizdot naudu.
07.06.2018 17:36 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Konkrēti šim cilvēkam nākamreiz uz lūgumu aizdot naudu, atbildētu, ka neaizdošu, jo pc tam ir neērti prasīt atpakaļ. Citiem var ieteikt izmantot sms kredītu.
07.06.2018 17:37 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
atklāts, sirsnīgs emocionālis, kuram nu patiesi piemirsies bija.
:-O:-O:-O:-O Tu tadu bezkaunigu dranki sita sauc? Ta vieta lai atvainotos ka nu jopcik aizmirsu un kuku atnestu piemeram ka atvainosanos, sis izlama to cilveku kas palidzeja...un tads esot sirsnigs? Kuda mir katetsa...vaks kaut kads es soka!!!!!!!!!!!!1
07.06.2018 17:45 |
 
Reitings 813
Reģ: 16.04.2018
Nu ja viņam švaki ar naudām, tad stress varbūt un atkal tika pacelts naudas jautājums, kas viņam nepatīkami. Tad uzreiz tā sanāca.
08.06.2018 00:04 |
 
Reitings 224
Reģ: 04.05.2018
Agrāk aizdevu tikai mazas summas, kuras, ja nu kas, nebija žēl nedabūt atpakaļ. Taču, kad cilvēki neatdeva tās pašas mazās summas, bet pēc laiciņa lūdza aizdot atkal, nosolījos sev vairs nevienam nekad neko neaizdot. Sev doto solījumu pildu un patiešām vairs nevienam neko neaizdotu, daudz nedomājot un neuztraucoties par to, ka kāds mani tamdēļ var uzskatīt par skopuli. Man nauda kokos neaug, tāpēc vienīgie cilvēki, kuriem dodu naudu, atpakaļ neko neprasot, ir vecāki un vecvecāki.
Tas labi, ka vismaz naudu dabūji atpakaļ. Protams, attieksme no parādnieka jau labu labā - tā vietā, lai atvainotos, vēl otru cilvēku nostāda muļķa lomā. Katrā ziņā, uzskatu, ka tā ir visaugstākā nekaunība - labi zināt, ka esi aizņēmies naudu, taču neatdot, cerot, ka, ja jau aizdevējs nezvana un neinteresējas, tad varbūt nemaz nevajag atdot. (t)
08.06.2018 00:21 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Tāda dikti augstprātīga attieksme no tā cilvēka. Protams, ka viņam pašam jāatceras, ka aizņemies un jāatdod laikā. Galu galā arī bankas kredītu atmaksas termiņus jau arī atceras kredīta ņēmējs, nevis devējs.
Es pati naudu neaizdodu vispār. Ja vajag tuvam cilvēkam - palīdzu savu iespēju robežās, negaidot neko atpakaļ. Novērots, ka dzīvē bieži vien piepildās teiciens - ja gribi zaudēt draugu, aizdod viņam naudu.
08.06.2018 00:38 |
 
10 gadi
Reitings 2529
Reģ: 21.06.2011
Bērnībā man bija mācība, aizdevu 5 latus, neatdeva.
Šobrīd aizdodu vienai labai draudzenei, kura pati atdod, bez prasīšanas. Bet tās ir pārbaudītas vērtības, pazīstu cilvēku jau sen. :-D
08.06.2018 08:46 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Tas ir, tikai normāli interesēties par savu naudu. Ja maza naudas summa, tad es arī nesteidzos ar prasīšanu atpakaļ un arī pēc kādām pāris nedēļām painteresējos vai būs, kad būs. Vnk uzskatu, ka otram būtu jāsaprot, ka naudu jāatgriež, atgriezīs, kad būs. Ja lielāka summa, tad gan apm. 2dienas pēc konkrētā datuma ,kad naudai vajadzēja ieripot kontā prasu -kad būs.
Ir jau cilvēki ,kuri melo - pārskaitīju, kaut gan neko nav pārskaitījuši . Tas gan ir cūcīgi un tādiem es vairs neko neaizdodu, ja arī saņemās un pārskaita naudu vēlāk.
Vispār jau cilvēkam jābūt neviss dusmīgam , niknam, ja kāds aizdod naudu. Mēs aizdodam naudu bez %, neprasām centus atpakaļ, kuri aiziet par pārskaitījumu , vai arī par braucienu ,laiku, ko tērējam ,lai naudu nogādātu otram cilvēkam(teorētiski pat iebraucam mīnusos aizdodot) un ir cūcīgi no otras puses, ja izrāda negatīvu attieksmi. Vispār jau mūsdienās ir diez gan lētas izmaksas ātrajiem kredītiem (pirmais bezmaksas, bet tā pāris Eur pa virsu iznāk) un ja cilvēkam vajag 100eur, tad viņam ir variants ņemt ātro kredītu (protams bojājas kredītvēsture un bla, bla) un iespējams tas pat ir jēdzīgāk nekā , ja cilvēks regulāri meklē kādu no kā aizņemties.
08.06.2018 12:07 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es nezinu par kādām summām ir runa , bet nu man nav problēmu pat pirms norunātā laika pajautāt vai viss paliek spēkā un varu rēķināties. Man taču to naudu vajag ... Un pilnīgi normāli uztveru ja arī man tā pajautā.:-)
08.06.2018 12:16 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Vismieklīgākie cilvēki liekas tādi ,kuri līdz 10Eur ceļ traki. Gadās gadījumi ,kad aiziet ,kaut kur kopā un izrādās tur var norēķināties, tikai skaidrā naudā , bet ir ,tikai kartiņa līdzi un tad nosaka- aizbrauksu uz mājām un uzreiz pārskaitīsi naudu. Vai arī variants ,kaut kam jāsamet pa 2Eur un nepaspēj ne drēbes novilkt, ne ieiet istabā kā jau uzstājīgi prasa tos 2Eur, it kā kāds mēģinās nokrāpt :-D Mani izbrīna tāda neticēšana cilvēkam ,kuru zin vai vairākus gadus un vienmēr viss ir atdots! No tādiem cilvēkiem vnk ar laiku rodas vēlme izvairīties.
08.06.2018 12:28 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Sniegpulkstenīte
Ir nu gan loģika- nevis vairs neaizņemties, bet izvairīties :D
Kopš nevienam neko neaizdodu- ne naudu, ne mantas, atkrīt problēmas ar bezkauņām.
08.06.2018 12:44 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Viedā Minka!
Man nav problēmas ar atdošanu un atdodu vienmēr, laicīgi ,kaut gan aizņemties praktiski neiznāk, bet ne visas dzīves situācijas mēs varam paredzēt un man vnk nepatīk, ja attiecas kā pret potenciālo uzmetēju:-D, kaut gan tādu iemeslu neesmu devusi:-P
08.06.2018 12:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits