Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Naudas aizdošana

 
Reitings 279
Reģ: 23.04.2014
Cilvēks man palūdza, lai aizdodu naudu un teica, ka pēc nedēļas, pēc algas atdošot. Ok, aizdevu. Paiet pāris nedēļas, ne ziņas, ne miņas.
Kā jums liekas, vai man kā aizdevējais ir jāatgādina? Vai tomēr cilvēkam pašam ir jāprotas un jāatdod laikā, un, ja nevar vai kaut kas, tad jāpabrīdina.
Man jau liekas, ka man nav jāprasa, bet vīrs teica, lai tik prasu. Ļāvos pierunāties un paprasīju, kas notiek.
Rezultātā saņēmu reālu uzbraucienu - Kas tu nevarēji atgādināt? Tak jau gandrīz menesis apkārt! Tev naudu nevajag? Un tādā garā... Maigi sakot biju šokā. Beigās vēl es izrādos vainīga.
Kā jūs vērtējat šādu situāciju?
07.06.2018 15:41 |
 
Reitings 560
Reģ: 19.06.2010
Lielākas summas par 10 euro aizdodu tikai ģimenes locekļiem, ja kādam gadījumā pietrūkst līdz algai vai kaut kā un viņi vienmēr arī laikā ir atdevuši. Draugiem esmu aizdevusi sīkas summas - līdz 5 euro, kuras atpakaļ nemaz negaidu, tik sīkumaina neesmu.
Ja nu kādam gadījumā iestātos amnēzija par aizdotu lielāku summu, traci es neceltu, bet vairs šis cilvēks nekad no manis neko nedabūtu, pat ne sāli vai maizes klaipu.

Tik sīkumaina neesmu?! :o tā ir tīrākā sīkumainība un skopums aizdot 5 eur draugam vai 10 euro ģimenes loceklim...
10.06.2018 19:19 |
 
Reitings 169
Reģ: 23.02.2018
Pēc cormeum komentāra šo diskusiju vispār var slēgt - perfekti izteikta doma! (l)
10.06.2018 17:45 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man ir divējāda pieredze lielaku summu aizdošanā.. Manuprāt, daudz ir atkarīgs no cilvēka rakstura.
Gribās jau palīdzēt otram grūtā brīdī.
Ne visi saprot to, ka aizdevējam tas nav mīļākais naudas notriekšanas veids.. īpaši, ja tā nauda nenāk pašam viegli.
Man no vienas puses negribas atgādināt par parādu.. pat saprotot to, ka nevajadzētu justies neerti apjautāties par to..
Atbildīgs cilvēks, kurš aizņemas naudu... neradīs arī aizdomas un šīs nepatīkamās emocijas. Paši par sevi atgādina. Pat, ja nevar atdot naudiņu solītajā laikā.. visu ir iespējams sarunāt.
Nekaunība ir tieši tā izlikšanās, ka parāds neeksistē :-/
10.06.2018 17:32 |
 
Reitings 169
Reģ: 23.02.2018
Es vairs nevienam neaizdodu - agrāk, kad vēl nezināju, kā strādā aizdošanas shēma - tad vēl aizdevu. Un jāizsit atpakaļ SAVA nauda bez procentiem bija tikai ar nežēlīgām metodēm. Vēlāk - aizdevu vairs tikai summas, kuras nav žēl pazaudēt (līdz tūkstotim) - lai taču aizrijas :D
Bet tagad konkrēti atsaku - nav tāda cilvēka, kurš ir spējīgs atdot kredītu, ja viņam aizdod ne SIA (un pat visas SIA taču sūta ratā). Sak - pats aizdevi, pats vainīgs, ko tagad gribi? Kaut aizņemoties gan lielas asarainas acis - ļooooti vajag, uzreiiiiz atdošu kā varēšu :-D Bet nekad nevar. Haha :-D Paņemt var svešu naudu, bet savu naudu atdot nevienam negribas :D
10.06.2018 17:03 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ir, kur vajag skaidru naudu. Tādā gadījumā ne jau domātu, ka viņam atkarība vai parādi, bet vienkārši tāds vieglprātīgs dzīvesveids, kurš vispār nekam nepievērš uzmanību gandrīz. Tad nu attopas tikai tad, kad jau notiek konkrētā situācija.
10.06.2018 13:55 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Vai tas vispār vēl nav kļuvis nepieklājīgi prasīt aizdot līdz algai draugiem, kolēģiem, paziņām? Labi, viena lieta būtu, ja darbība norisinātos vidusskolā, augstskolā starp nestrādājošiem studentiem, bet, ja runa ir par pieaugušiem strādājošiem ļaudīm? Ja cilvēkam ir paradums dzīvot pāri saviem līdzekļiem, lai nokārto overdraftu, kredītkarti u.tml.
Ja man kāds prasītu aizdot šādā veidā naudu, pirmā doma būtu, ka ar to cilvēku kaut kas nav kārtībā. Smaga atkarība, parādos puspasaulei u.tml., respektīvi, neatdos jebkurā gadījumā.
08.06.2018 22:53 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Es nevienam neaizdodu, parasti 90% no tiem kas aizņemas, kavē, aizmirst, negrib atdod utt.

++
.
Būs Tev sava veida mācība, zināsi kuram vari aizdot un kuram nē. Situāciju neuzskatu par normālu, arī piekrītu ka cilvēkam vajag atgādināt, bet no sākuma nevajag to darīt pa skarbo, tikai ja cilvēks totāli kavē var nedaudz "uzbraukt".
08.06.2018 22:17 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Lielākas summas par 10 euro aizdodu tikai ģimenes locekļiem, ja kādam gadījumā pietrūkst līdz algai vai kaut kā un viņi vienmēr arī laikā ir atdevuši. Draugiem esmu aizdevusi sīkas summas - līdz 5 euro, kuras atpakaļ nemaz negaidu, tik sīkumaina neesmu.
Ja nu kādam gadījumā iestātos amnēzija par aizdotu lielāku summu, traci es neceltu, bet vairs šis cilvēks nekad no manis neko nedabūtu, pat ne sāli vai maizes klaipu.
08.06.2018 21:15 |
 
Reitings 255
Reģ: 28.05.2013
Man arī ir mācība no bērnības, kad aizdoto neatdot. Tad nu es arī cenšos izvairīties aizdot naudiņu. Brīžiem tik pārņem jocīga sajūta atsakot, jo, ja nu man kādreiz dzīvē vajadzēs. (t)
08.06.2018 20:25 |
 
Reitings 575
Reģ: 20.11.2015
Ja gribi sev ienaidnieku, aizdod draugam naudu :-D
Es arī dzīvoju pēc principa neaizdot, bet pēdējā gada laikā dažādas nepatīkamas situācijas ar naudu. Pirmā bija ar īrnieci, kurai vienmēr bija jaunas problēmas un nevarēja laikā samaksāt īri, nācās izdarīt spiedienu un beigās tiešām kļuvu ļauna, jo neticēju vairāk. Kad viņa izvācās, tad arī šprices atradu(e)
Otrs gadījums ir pavisam nesens, aizdevu naudu dzīvokļa biedrenei un viņa arī nelikās ne zinis un kad viņai atgādināju, tad atbilde bija tāda: "Ko tad aizdevi, ja nevari pagaidīt?" Tad tu tiešām kā muļķis jūties, ka gribēji kā labāk, bet beigās esi āzis(t)
08.06.2018 13:57 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Es šādi aizdevu cilvēkam naudinu, kuru uzskatīju par gadiem ilgi draugu.:( aizdevu smieklīgu summu. Gaidīju ntos mēnešus un prasīju jau beigās principa pēc atpakal, kamēr mani vienkārši sāka ignorēt. Lieki piebilst, ka biju tam cilvēkam blakus gan brīdī kad vinu pameta līgava, gan kad nokluva slimnīcā. Vairāk nevienam neaizdošu.
08.06.2018 13:49 |
 
10 gadi
Reitings 2485
Reģ: 29.01.2009
Loģiski, ka ne jau tev jāatgādina, lai atdod, bet gan parādniekam pašam jāprotās un jāatdod laikā. Diemžēl tie, kam pietiek nekaunības prasīt aizdot naudu, ir arī tikpat bezkaunīgi, kad nauda jāatdod, tāpēc nākas vien pašam desmitiem un simtiem reižu lūgties, lai parādu atdod. Bet, ja reiz naudu aizdevi, tad jārēķinās, ka pastāv ļoti liela varbūtība, ka atpakaļ nedabūsi, vismaz laikā un bez atgādinājuma jau nu diez vai. Tā kā tā ir paša aizdevēja muļķība un lētticība.Godīgs cilvēks, kurš nekad nespētu otru apkrāpt, arī nekad neaizņemtos naudu, lai vai kāda būtu situācija, kaut vai badā būtu jāmirst.
08.06.2018 13:40 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
nu ar tiem simboliskajiem 3€ arī ir tā... Ja tā aizdošana ir kādam nopirkt aliņu bārā, tas ir viens. Var arī uzsaukt. Bet ja tie ir 20 kolēģi, kas met pa 3€ priekš dāvanas 21. kolēģim, tad gan šīs neatdošanas ir sāpīgākas.
08.06.2018 13:06 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Viedā Minka!
Man nav problēmas ar atdošanu un atdodu vienmēr, laicīgi ,kaut gan aizņemties praktiski neiznāk, bet ne visas dzīves situācijas mēs varam paredzēt un man vnk nepatīk, ja attiecas kā pret potenciālo uzmetēju:-D, kaut gan tādu iemeslu neesmu devusi:-P
08.06.2018 12:56 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Sniegpulkstenīte
Ir nu gan loģika- nevis vairs neaizņemties, bet izvairīties :D
Kopš nevienam neko neaizdodu- ne naudu, ne mantas, atkrīt problēmas ar bezkauņām.
08.06.2018 12:44 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Vismieklīgākie cilvēki liekas tādi ,kuri līdz 10Eur ceļ traki. Gadās gadījumi ,kad aiziet ,kaut kur kopā un izrādās tur var norēķināties, tikai skaidrā naudā , bet ir ,tikai kartiņa līdzi un tad nosaka- aizbrauksu uz mājām un uzreiz pārskaitīsi naudu. Vai arī variants ,kaut kam jāsamet pa 2Eur un nepaspēj ne drēbes novilkt, ne ieiet istabā kā jau uzstājīgi prasa tos 2Eur, it kā kāds mēģinās nokrāpt :-D Mani izbrīna tāda neticēšana cilvēkam ,kuru zin vai vairākus gadus un vienmēr viss ir atdots! No tādiem cilvēkiem vnk ar laiku rodas vēlme izvairīties.
08.06.2018 12:28 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es nezinu par kādām summām ir runa , bet nu man nav problēmu pat pirms norunātā laika pajautāt vai viss paliek spēkā un varu rēķināties. Man taču to naudu vajag ... Un pilnīgi normāli uztveru ja arī man tā pajautā.:-)
08.06.2018 12:16 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Tas ir, tikai normāli interesēties par savu naudu. Ja maza naudas summa, tad es arī nesteidzos ar prasīšanu atpakaļ un arī pēc kādām pāris nedēļām painteresējos vai būs, kad būs. Vnk uzskatu, ka otram būtu jāsaprot, ka naudu jāatgriež, atgriezīs, kad būs. Ja lielāka summa, tad gan apm. 2dienas pēc konkrētā datuma ,kad naudai vajadzēja ieripot kontā prasu -kad būs.
Ir jau cilvēki ,kuri melo - pārskaitīju, kaut gan neko nav pārskaitījuši . Tas gan ir cūcīgi un tādiem es vairs neko neaizdodu, ja arī saņemās un pārskaita naudu vēlāk.
Vispār jau cilvēkam jābūt neviss dusmīgam , niknam, ja kāds aizdod naudu. Mēs aizdodam naudu bez %, neprasām centus atpakaļ, kuri aiziet par pārskaitījumu , vai arī par braucienu ,laiku, ko tērējam ,lai naudu nogādātu otram cilvēkam(teorētiski pat iebraucam mīnusos aizdodot) un ir cūcīgi no otras puses, ja izrāda negatīvu attieksmi. Vispār jau mūsdienās ir diez gan lētas izmaksas ātrajiem kredītiem (pirmais bezmaksas, bet tā pāris Eur pa virsu iznāk) un ja cilvēkam vajag 100eur, tad viņam ir variants ņemt ātro kredītu (protams bojājas kredītvēsture un bla, bla) un iespējams tas pat ir jēdzīgāk nekā , ja cilvēks regulāri meklē kādu no kā aizņemties.
08.06.2018 12:07 |
 
10 gadi
Reitings 2556
Reģ: 21.06.2011
Bērnībā man bija mācība, aizdevu 5 latus, neatdeva.
Šobrīd aizdodu vienai labai draudzenei, kura pati atdod, bez prasīšanas. Bet tās ir pārbaudītas vērtības, pazīstu cilvēku jau sen. :-D
08.06.2018 08:46 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Tāda dikti augstprātīga attieksme no tā cilvēka. Protams, ka viņam pašam jāatceras, ka aizņemies un jāatdod laikā. Galu galā arī bankas kredītu atmaksas termiņus jau arī atceras kredīta ņēmējs, nevis devējs.
Es pati naudu neaizdodu vispār. Ja vajag tuvam cilvēkam - palīdzu savu iespēju robežās, negaidot neko atpakaļ. Novērots, ka dzīvē bieži vien piepildās teiciens - ja gribi zaudēt draugu, aizdod viņam naudu.
08.06.2018 00:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!