Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Laikam sajukšu prātā

 
Reitings 277
Reģ: 20.02.2015
Sveikas! Skatos, ka tiešām mani visbiežākie temati ir kaut kas par veselību un stresu, kas izriet no tā. Varbūt meklēju mierinājumu, varbūt pieredzes stāstus. Lieta tāda, ka pēc dabas man uz ādas ir daudz dzimumzīmes, tā ir visai ģimenei, bet cik zinu, nekad nav aizgājis līdz trakām problēmām.
Tagad ir tā, ka ievēroju, ka dažas ir tādas netipiskas, un, protams, man ir panika. Pierakstījos pie dermatologa, bet ja nu tas ir viss? Ja nu tās jau kļuvušas sliktas? Es esmu pārbijusies līdz nelabumam (man tas ir ļoti raksturīgi, ja kkas ir ar veselību saistīts, esmu ar to arī vērsusies pie psihologien jau no bērnības), dzeru nomieriniešos līdz tai vizītei, darbā vispār nevaru nokoncentrēties. Kādai ir bijusi pieredze ar dīvaina izskata dzimumzīmēm, ar kurām beigās nav aizgājis līdz letālam variantam? Tagad pilnīgi liekas, ka ap vienu tā kā dur... liekas, kas esmu tādā melnā caurumā, neredzu vairs neko pozitīvu, jau būtībā esmu noteikusi sev ļaunāko diagnozi... ehhh
28.04.2018 21:01 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Man arī ir padaudz dzimumzīmes, pie dermatologa eju obligāti reizi gadā, visu sīki pārbauda un tad uz gadu atkal miers. Cik tev ilgi jāgaida vizīte?
Un tas, ka dzimumzīme ir tumša, vairākās krāsās, ar nevienmērīgām malām automātiski nenozīmē, ka viņa ir ļaundabīga.
Un atceries, ka noteikti nedrīkst sauļoties, ārā ejot vismaz spf 30.
28.04.2018 21:14 |
 
Reitings 277
Reģ: 20.02.2015
Biju pirms gada, ieteica vienu noņemt, bet nācās vizīti atcelt un tad kaut kā izkrita no prāta. Anyway, pēc dabas man bieži uzrodas jaunas, bet tagad man liekas, ka uzrodas par daudz jaunas vai arī uz to baāaigi fokusejos
28.04.2018 21:17 |
 
Reitings 277
Reģ: 20.02.2015
Vizīte 2.maijā
28.04.2018 21:19 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
anndele
Kāds bija pamatojums noņemšanai?
Tev vispār ārsts labs speciālists ir? Man visu pārbauda, nobildē, man pašai parāda un izstāsta.
28.04.2018 21:19 |
 
Reitings 528
Reģ: 10.08.2009
Man ar bija dīvaina paskata dzimumzīmīte, vairākās krāsās, kas vidū palika tumšāka un ar nevienmērīgām malām. Ar jau paguvu sastresoties līdz vizītei. Gāju pie dermatologa, tas teica ka dīvaina, bet visticamāk nekaitīga vajag pāris mēnešus pavērot. Kādu mēnesi gaidīju, bet par to dzimumzīmīti visu laiku domāju un stresoju, un jau sāka šķist ka sāk sāpēt. Tad aizgāju pie onkologa, kas pārbaudīja, nomierināja,ka viss izskatās labi, bet ieteica tomēr noņemt, jo atrodas vietā, kas pakļauta saulei.
Tad nu biju ķirurģiski noņemt, izgriezto aizūtīja vēl drošības pēc pārbaudīt, viss tiešām bija kārtībā. Bet gaidot vizīti arī biju jau pārbijusies, vēl palasīju internetā visādus stāstus un jo vairāk lasīju, jo trakāk baidījos. (t)
P.S. Ir tāda aplikāciju, kur var nobildēt dzimumzīmīti un aizsūtīt onkologam, lai paskatās. Tas gan neizstāj klātienes vizīti, bet vismaz pasaka, vai izskatās aizdomīgi. http://www.melanoma.lv/mobila-aplikacija-we-care-be-aware
28.04.2018 22:06 |
 
Reitings 528
Reģ: 10.08.2009
Laikus atklātas ļaundabīgas dzimumzīmītes var izgriezt un viss var būt kārtībā. Tā ka arī ļaundabīga uzreiz nenozīmē, ka nu viss. Tikai nevajag vilkt garumā.
28.04.2018 22:12 |
 
Reitings 277
Reģ: 20.02.2015
Nu re, mani kaut kādas onkologa vizītes līdz bezsamaņai novestu, esmu emocionāli ļooooti vāja par šādiem tematiem. Teorētiski atceroties no iepriekšējās pārbaudes, teica, ka izskatās laba, bet var būt, ka ar laiku kkas mainās, tāpēc labāk noņemt. Atrodas rokas locītavā, tieši vēnā, uz āru vērsta. Ehhh, bet ja izgriež un ir ļaundabīga tad viss ok vai arī tad tas nozīmē diagnoze vēzis un viss pārējais? Sorry par tik dumjiem jautājumiem
28.04.2018 23:08 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Vairumā gadījumu tas nekas nav. Bet slikta domāšana par to gan ir reāls kaitējums. Bet ar šiem vārdiem es diez vai kaut kā būšu līdzējis.
29.04.2018 00:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits