Stambulas konvencija

 
Reitings 228
Reģ: 14.12.2017
Šķiet ļoti interesanti dzirdēt cosmo.lv portālā esošo sieviešu viedokli par Stambulas konvenciju. Nebiju redzējis diskusiju par šo tēmu, bet pat tik īsā brīdī sāku manīt jaunu trendu "vardarbība" un "emocionālā vardarbība".
27.04.2018 12:26 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Skudru lācis, alexxai un daenerys ir taisnība par likumu. Kāpēc nevari atzīt savu kļūdu?
28.04.2018 12:46 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Un tātad vēlreiz, skudru lāci, lūdzu iepazīties ar tekstu
"89. Katrs laulātais patur mantu, kas piederējusi viņam pirms laulības, tāpat arī to mantu, ko viņš iegūst laulības laikā kā atsevišķu mantu.
Viss, ko laulības laikā laulātie iegūst kopīgi vai viens no viņiem, bet ar abu laulāto līdzekļiem vai ar otra laulātā darbības palīdzību, ir abu laulāto kopīga manta; šaubu gadījumā jāpieņem, ka šī manta pieder abiem līdzīgās daļās."
"91. Katra laulātā atsevišķa manta it sevišķi ir:
1) manta, kas laulātajam piederējusi pirms laulības vai ko laulātie līgumā noteikuši par atsevišķu mantu;
2) priekšmeti, kas noder tikai viena laulātā personīgai lietošanai vai vajadzīgi viņa patstāvīgā darbā;
3) manta, ko viens laulātais ieguvis bez atlīdzības laulības laikā;
4) laulātā atsevišķās mantas ienākumi, kas nav nodoti ģimenes un kopīgās mājsaimniecības vajadzībām;
5) manta, ar ko atvietota iepriekšējos (1.—4.) punktos minētā manta.
Tas, ka zināma manta ir atsevišķa, jāpierāda tam laulātajam, kas to apgalvo. Tas, ka nekustamais īpašums ir viena laulātā atsevišķa manta, ierakstāms zemes grāmatās."
Ja tu tikpat meistarīgi lasi konvenciju, tad man ir skaidrs, no kurienes rodas cilvēki, kas domā, ka konvencija atbalsta vardarbību pret vīriešiem un veicina atzīt homoseksuāļu laulības. Visa problēma ir tajā, ka cilvēki neprot lasīt.
28.04.2018 12:50 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tas attiecas arī uz mājvietu. Piemēram, mēs apprecamies, dzīvojam īrētā dzīvoklī, vecāki man vai vīram pēc kāzām UZDĀVINA (nevis pārdod) dzīvokli, vai arī vecāki nomirst, es vai vīrs mantoju viņu māju. Mēs abi kopā dzīvojam tajā dāvinātajā vai mantotajā mājā, taisam remontu, pērkam mēbeles, etc. Pēc gada mēs izšķiramies. Uzdāvināto vai nomantoto dzīves vietu NEDALA uz pusēm. Dzīvoklis vai māja attiecīgi paliek tam, kam ir uzdāvināta vai kas ir nomantojis.
P.S. es par to tik pārliecinoši nerunātu, ja vien nebūtu personīgi saskārusies ar šādu situāciju. Radiniekam bija uzdāvināts īpašums (zeme, māja), kad viņš bija laulībā. Pēc 8 gadiem šķīrās. Sieva tur bļaustījās, ka nu tik visu atņems, nu tik tiesāsies. Protams, ka zeme un māja palika vīra īpašumā pēc šķiršanās, sievai nepalika precīzi nekas.
28.04.2018 12:50 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
.. Vai arī viņiem ir izdevīgi griezt tekstu sev vēlamā kontekstā - bet tas jau attiecas vairāk uz politiķiem utml.
28.04.2018 12:51 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Re, daenerys personīga saskarsme, savukārt man civiltiesības bija viens no mīļākajiem atzariem augstskolā.
Bet, protams, skudrulăcim savi likumi un savas konvencijas.
28.04.2018 12:53 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Bet protams, ka pavisam citādi ir tad, ja, piemēram, esmu precējusies, man nomirst radi un es mantoju, piemēram, māju kaut kādā nekurienē. Es to māju pārdodu, bet par iegūto naudu nopērku dzīvokli. Tad šķiros. Dzīvokli dalīs uz pusēm, neskatoties uz to, ka tas it kā ir nopirkts par naudu, kas iegūta, pārdodot īpašumu, kas likuma izpratnē "iegūts bez atlīdzības". Tieši tāpat kā loterijas laimestus dala uz pusēm, šķiroties.
28.04.2018 12:55 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Daenerys1, Tu neraksti neko nepareizu. Bet tomēr - ne par tēmu. Es nekur nenorādīju, ka ir runa par dāvinātu vai mantotu mājvietu.
savukārt man civiltiesības bija viens no mīļākajiem atzariem augstskolā.
Tagad skaidrs, no kurienes rodas tie, kas sastāda likumus pilnīgi bez jebkādas loģikas. Un skaidrs arī, kāpēc NordicBelle izdzēsās. Nebūt nebija tā, ka atbalstīju viņas viedokļus, taču viņu ļoti labi saprotu. Bet tā jau ir normāla parādība, ka visus, kuri pauž neordinārus uzskatus, cenšas nolīdzināt līdz ar pārējiem.
28.04.2018 13:06 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Konvencija neparedz pilnīgu bērnu tiesību aizsardzību, konkrēti, vardarbību no vienaudžu puses.

Par noziedzīgiem nodarījumiem, ko veikusi persona, kas jaunāka par 14 gadiem, atbild viņu vecāki, no 14 gadu vecuma par nodarījumiem persona atbild pati. Tātad nav iemesla, lai konvencijai būtu jāparedz atsevišķa atbildība bērniem.
28.04.2018 13:16 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
Manuprāt, nav nepieciešams kaut kāds konvencijs, lai mazinātu vardarbību. Un nav svarīgi kurš no visiem 15 gender ir cietis. Vai sieviete vai gejs vai transperona.
Neredzu iemeslu, lai pieņemtu šo konvenciju. Paklsusījos šo interviju un tur ir mazliet uzsvērtas tās problēmas.
https://www.youtube.com/watch?v=eOPfJgwlr7E
Pārāk daudz absurdas lietas tajā konvencijā, kas tikai samudžina problēmu risināšanu teorizējot tā vietā, lai rīkotos.
28.04.2018 13:33 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Par noziedzīgiem nodarījumiem, ko veikusi persona, kas jaunāka par 14 gadiem, atbild viņu vecāki, no 14 gadu vecuma par nodarījumiem persona atbild pati. Tātad nav iemesla, lai konvencijai būtu jāparedz atsevišķa atbildība bērniem.
Tāpat arī nav iemesla, lai kaut kāda veida konvencijai būtu jāparedz atsevišķa atbildība par vardarbību pret sievieti, jo tā ir detalizēti aprunāta dažādos Latvijas Republikas likumos neatkarīgi no dzimuma.
28.04.2018 13:34 |
 
10 gadi
Reitings 189
Reģ: 29.01.2009
Esmu absolūti pret. Tas ir solis uz pašiznīcību, aicinājums sagraut monogāmu ģimeni. Un tā genderu būšana man šķiet ārprātīga- es saprotu, ka ir ļoti niecīgs skaits transpersonu, tā ir vienkārši dabas kļūda. Nevis kā to grib pozicionēt tagad par normu - ja tu esi vīrietis, tad vari būt par sievieti un otrādi. Tā vienkārši būs slima sabiedrība. Ja es esmu sieviete, tad man ir jāpieņem ka es tāda esmu piedzimusi un viss.
28.04.2018 13:38 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
ieveliite, konvencijā atklāti nav nekas norādīts par dzimumu maiņām vai ar tām saistītām lietām. Taču, kā jau norādīju, šādas tendences var tikt uzspiestas, nepareizi interpretējot konvenciju.
28.04.2018 13:42 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es nesaprotu cilvēkus, kuri saka, ka Latvijā nav vardarbības. Varbūt šiem cilvēkiem derētu aiziet uz krīzes centriem vai pastrādāt policijā, vai par psihologu? Kāpēc noliegt to, kas pastāv - lai skaistāk izklausītos? Pieņemsim, ka Latvijas likumi ir pietiekoši pret vardarbību vērsti, tomēr kur tad vaina pieņemt vēl vienu - kas tieši slikts ir labos nodoms novērst vardarbību? Vēl esmu dzirdējusi argumentu, ka Latvijā nav vardarbības, bet par citām valstīm vienalga, lai tie afrikāņi (vai jebkas cits) paši tiek galā. OK, pieņemsim, ka Latvijā viss ir kārtībā ar šo lietu. Ziniet, visiem arī bija diezgan vienalga, kad Latvija pieņēma savu neatkarības deklarāciju, daudzas valstis ne zināja, ne zina tagad, ne viņiem kāda daļa, bet taču atzina. Reizēm valsts pienākums ir izdarīt kaut ko tādu, kas atbalsta citu(s). Tas tā, pārdomas Latvijas svētku priekšvakarā.
28.04.2018 14:40 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Citu ( - s).
28.04.2018 14:41 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Skudru lāci, tu maz zini, cik konvencijas un to protokolus Latvija ir parakstījusi, ratificējusi?
Respektīvi, pēc tavām domām Latvijai nebija jāpievienojas gandrīz ne pie vienas konvencijas, jo Latvijas likumi jau kaut ko nebūt par attiecīgās konvencijas jomu paredz.
28.04.2018 14:45 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Pieņemsim, ka Latvijas likumi ir pietiekoši pret vardarbību vērsti, tomēr kur tad vaina pieņemt vēl vienu
Kādu? Stambulas konvencija nav likums.
Ziniet, visiem arī bija diezgan vienalga, kad Latvija pieņēma savu neatkarības deklarāciju, daudzas valstis ne zināja, ne zina tagad, ne viņiem kāda daļa, bet taču atzina.
Atzina tikai pēc 1991. gada augusta valsts apvērsuma izgāšanās Krievijā pēc Krievijas prezidenta Borisa Jeļcina aicinājuma atzīt Baltijas valstu neatkarību.
Respektīvi, pēc tavām domām Latvijai nebija jāpievienojas gandrīz ne pie vienas konvencijas, jo Latvijas likumi jau kaut ko nebūt par attiecīgās konvencijas jomu paredz.
Ja tās konvencijas ir tikpat tukšas kā šī, tad - tieši tā.
28.04.2018 15:11 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Interesanti, ka diskusijā "kas tev liek justies kā sieviete" reti kura pateica "piedzimšana kā sievietei". Laikam viena vai divas izteica tādu domu. Vairākums - kleitas, vīriešu attieksme utt. Interesanti, kāpēc tad Pēteris nevar justies kā sieviete un būt sieviete. :D
Ja es esmu sieviete, tad man ir jāpieņem ka es tāda esmu piedzimusi un viss.
28.04.2018 15:14 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Vēl vienu aktu. Nezināju, ka man ar tevi jārunā kā ar bērnu.
28.04.2018 15:16 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Nesapratu, kāpēc tu man stāsti vēsturi, kas pie tam nekā nav pretrunā ar manis teikto. Es tev par ētisko šo lēmumu pusi runāju.
28.04.2018 15:18 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Interesanti, kāpēc tad Pēteris nevar justies kā sieviete un būt sieviete.
Justies jau var. Bet būt nevar. Kas attiecas uz tēmu, kas līdzīga tēmai par tām diezgan neizprotamajām tiesībām izvēlēties dzimumu, atzīstu vienīgi to, ka, piem., skolā rokdarbu stundā nevajag visus iedalīt puikās un meitenēs un puikām likt tikai ēvelēt, vīlēt utt., bet meitenēm - adīt, gludināt utt., bet vajag ļaut katram izvēlēties individuāli, ko darīt. Teiktais neattiecas uz sporta nodarbībām, pretējā gadījumā sporta stundas vispār jāaizliedz.
28.04.2018 15:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits