Vai ar bērnu 2istabu dzīvoklī dzīvot ir ērti?

 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Sveikas,
vēlos dzirdēt viedokļus, pieredzes, ieteikumus mājokļa jautājumā! :-)
Ar kung plānojam iegādāties dzīvokli. Resursi ir ierobežoti, piesaistīsim banku.
Dzīvokli pērkam, jo vēlamies ģimenes pieaugumu (1 bērnu, šobrīd 0), bet īrētos dzīvokļos ar bērnu dzīvot nevēlos.
Tad nu esam pārdomu priekšā. Sākotnēji vēlējāmies 3 istabu dzīvokli. Mūsu finanšu iespējam un plānojuma gaimei +/- atbilst 602. un 467. sērijas tipveida padomju mājas. Lielākoties dzīvokļiem nepieciešams kosmētiskais remonts kā minimums, bet toties tās ir trīs istabas - mums un bērnam katram sava guļamistaba. Ir arī balkons, kas mums ir ļoti svarīgi.
Bet ne mazāk saistoši estētiski, emocionāli un visādi citādi ir jaunie projekti. Viens no galvenajiem faktoriem ir kaimiņi! Tādos projektos gan varam atļauties vien divistabu dzīvokli, turklāt plānojumā dominē stulbais "virtuve apvienota ar viesistabu". Tādēļ sanāks, ka principā mēs dzīvosim virtuvē, bet bērns savā istabā. Meklējam tādu plānojumu, lai istabas vismaz nav caurstaigājamas vai var uztaisīt kā izolētas telpas. Šādi dzīvokļi ir savus 10-18K EUR dārgāki kā tipveida 3istabnieki, ko noskatījām, un attiecīgi lielāki ikmēneša maksājumi.
Jautājums jums - vai labāk ir mazāks, bet jauns vai tomēr lielāks, bet vecais projekts? Ja iepriekš rēķinājāmies ar ~60m2 platību 3 istabām, tad tagad platība sarūk uz 40-45m2 divu istabu dzīvokļos jaunajā projektā, ko varētu atļauties. Ne visos variantos ir arī balkoni
Man emocionāli saista jaunie projekti, bet vai mums būs vieta tik mazā dzīvoklī visiem trīs? :-/ Bet vecās mājās - vai viņas izturēs vēl vismaz 20 gadus?
09.04.2018 09:54 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nu jaunajās mājās arī ir penši - bērni nopirkuši, lai dzīvo. Tāpat apkārt bļauri=bērni, viens klavieres spēlē, citi atkal baigie jaunie pārīši tusētāji, nu nezinu. Vecās mājas tomēr ar labākām sienām kaut vai, izolāciju, pamatiem, kaimiņi dažādi ir visur.
09.04.2018 13:30 |
 
Reitings 152
Reģ: 29.01.2009
Dzīvojam 10 gadus trīsistabu dzīvoklī,kur viesistaba apvienota ar virtuvi. No tiem 3 gadus ar diviem berniem. Bija forshi kad dzīvojam divata. Ar berniem tāds variants nepraktisks. Pašlaik sataisijam remontu,kur atkal nodalijam virtuvi no viesistabas. Un ir baigi forsi. Pat ja virtuvē kaut kas palika nesatirits,tad atnāc uz viesistabu un vari mierīgi pasedet uz dīvāna neskatoties uz savu atstāto bardaku
09.04.2018 13:37 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Īsti nevar saprast kāds ir budžets, jo manā mājā, kas ir labs specprojekts var trīsistabu dzīvokli dabūt pa kādiem 65000, protams, remontējamu.
Jaunajā projektā divistabu tāpat sākas no kādiem 80000 eur.
09.04.2018 13:38 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
paranoid - vai vari man, lūdzu, ja nevēlies šeit minēt, atsūtīt vēstulē, par kādu specprojektu ir runa, kādā mikrorajonā? Lai es varu plānojumu palūrēt, ss paložņāt pa cenām?
Šobrīd dažādos projektos "2istabu" (es tomēr teiktu, ka vienistabas ar lielu virtuvi :-D) dzīvokli iespējams iegādāties arī par 65-68K.
Nu, piemēram šādu (nesaku, ka šo pērkam, tas tīri tā, sarunai):
https://www.liepziedi.lv/lv/dzivokli/stavs-5/kapnutelpa-B/68/
09.04.2018 13:44 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Riry
Es esi tajā rajonā bijusi? Tas projekts ir Mīlgrāvī, tur jau mašīnā braucot ir bieži jūtama nenormāla smaka, kā tur var dzīvokli pirkt un dzīvot man nav saprotams.
09.04.2018 13:56 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
paranoid - nē, nē, es tādēļ rakstu, ka šis ir vnk kā cenu, pie reizes arī šī brīža populārā plānojuma piemērs, kas līdzīgs daudzos projektos! Es tur neko vēl nepērku. :-P
Lai gan esmu bijusi, bet tagad uz sitienu nepateikšu, kādas bija manas emocijas. Acīmredzot tas bija laikā, kad mājokļa jautājums mani nesatrauca
09.04.2018 14:03 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Es negribētu pirkt 2 istabu dzīvokli, ja viesistaba ir vecāku istaba + viena istaba bērnam. Mums pašiem ar vienu mazu bērnu tādā dzīvoklī (53m2) ļoti ātri kļuva par šauru.
09.04.2018 14:13 |
 
Reitings 178
Reģ: 31.01.2018
Varbūt nedaudz vēl iekrāt naudiņu, lai varētu atļauties trīsistabu dzīvokli jaunajā projektā? :)
Taču ja tas ir steidzīgi tad labāk gan ņemt trīsistabu dzīvokli, ar divām istabām būtu krietni par šauru..
09.04.2018 14:16 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Man liekas, ja plāno bērnus un dzivesvietu pirkt uz ilgtermiņu, tad 2 istabas nav vispār variants lai cik glauni būtu, ar laiku ķļūs par šauru un tad nu domās nezin kādus risinājumus kā uztaisīt mini istabiņu pieliekamā lielumā, lai pašiem un bērnam būtu kāds privātums.
09.04.2018 14:40 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Es tomēr gribu aizstāvēt vecās mājas - ne visur ir tās aprakstītās šausmas. Pati dzīvoju šeit noniecinātajā Purvciemā - kāpņu telpa tīra, svaigi remontēta, logi nomainīti, kaimiņi pieklājīgi un klusi. Tiesa gan arī dzīvokļi šajā mājā pārdošanā parādās reti, cik esmu skatījusies. Līdz ar to arī jautājums, cik ilgi esat gatavi gaidīt, vai neparādīsies kāds pievilcīgs piedāvājums.
09.04.2018 14:42 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
ar "nedaudz piekrāt" ir sarežģīti, jo katram "nedaudz" atšķiras. 3 istabu dzīvokļi jaunajos projektos ir dārgi, līdz ar to pirmā iemaksa un ikmēneša maksājumi mums nav komfortabli, lai dzīvotu pilnvērtīgi bez vājprātīga stresa no līdzekļu totāla trūkuma.
Cik ilgi varam gaidīt? Nū, principā es vairs negribu gaidīt. Ja gaidīsim vēl, tad laikam pie bērna tiksim tika ap gadiem 35, turklāt es emocionāli vairs neesmu gatava īrēt. To esmu darījusi pārāk ilgi, un šo posmu savā dzīvē vēlos noslēgt.
09.04.2018 14:51 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Nu redzi, es esmu līdzīgā situācijā. Un pamatojums par maksājumiem man ir tāds pats. Es pēc tam gribu izbaudīt to dzīvošanu, nevis knapināties.
Ja ir jāizvērtē, kas man ir svarīgāk - dzīvot jaunajā projektā vai sava privātā telpa (jo es negribu, lai mums vai bērnam būtu jādzīvo viesistabā, man ir svarīga privātā telpa, kas nav koplietota), uzvar privātā telpa. Es tiešām ticu, ka var atrast arī vecos projektus, kas tiek uzturēti labā stāvoklī (tas ir atkarīgs no dzīvokļu īpašniekiem un apsaimniekotāja). Tas, protams, ir kompromiss, es domāju visiem gribās plašus dzīvokļus kvalitatīvos jaunajos projektos, bet ne visiem tie ir pieejami. Ir jāapzinās savas iespējas un prioritātes.
09.04.2018 15:30 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Nu mees dziivojam 119.serijas 2 istabu dziivoklii.Esam 2 pieaugushie +1 berns.Vietas mums ir pietiekoshi,ir 2 lielas lodzijas,liels priekshnams.Esam loti apmierinaati.Taa kaa viirs straadaa celtnieciibas jomaa,nekad nepirkshu dziivokli jaunajaa projektaa,jo kvalitatiivi projekti ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitaami.Taa,ka izveeleetos 3 istabu veco projektu,bet naakotnee domaatu par savu maaju.
Un veel,mums ir tiira izremonteeta kaapnutelpa.Klusi,draudziigi kaimini.Pazinjai jaunajaa projektaa kaapnutelpa jau ir nobruzhaajusies,un dzird pat kaa kaimini noskaudaas blakus dziivoklii.
09.04.2018 15:42 |
 
Reitings 46
Reģ: 03.04.2018
Es ja būtu iespēja- ņemtu 3 istabas, mazums vēl kāds mazais un vispār... Sadalot jau ar bērnu istabas, kādam nāksies dzīvot "viesistabā", kur nāks ciemiņi, sēdēs dīvānā utt, tb nav savs privātais kaktiņš.
ideāli, ja bērnam sava istaba, ja bērni ar mazu vecuma atšķirību, tad vienā istabā, ja liela atšķirība, nu piem 10 un 1.6 gads, tad nesaliksi vienā- protams vajag atsevišķi, jums pašiem savu guļamistabu un vienu kur tad visi tusējas pa dienu, ciemiņi kad atnāk utt., jo man piemēram ir diskomforts, ja ciemiņi sēž tur kur es guļu, sajūta, ka privātās telpas nav vispār. Esmu dzīvojusi abos variantos, ir ar ko salīdzināt un novērtēt.8-)
09.04.2018 16:13 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
No vienas puses, jaunie projekti šķiet labāki. Tas ir teorētiski. ja likumdošana celtniecības jomā būtu sakārtota, tad nepastāvētu tādu jautājumu - vai māja būs labas kvalitātes. Labai kvalitātei nevajadzētu būt ekstrai. Ekstra var būt telpa pasākumiem, sporta zāle, bibliotēka, bet ne kvalitāte.
No otras puses ir vecās mājas, kam lietošanas laiks tuvojas beigām. Ideālā variantā apsaimniekotājs būtu uzturējis māju labā stāvoklī, bet tie arī bieži vien ņem naudu, bet, kad vajag uzlabot mājas stāvokli, pēkšņi izrādās, ka nauda bijusi maksāta tikai struktūras usturēšanai, ne pašai mājai un iedzīvotājiem ir jāvāc nauda.
Vecajās mājās kaimiņi arī var būt dažādi. Jaunajās būs vairāk jauniešu un jauno ģimeņu.
...
Ja pērk dzīvokli, cik ilgi parasti maksā kredītu?
Ja kredīts vēl nav nomaksāts, vai dzīvokli mēdz pārdot?
09.04.2018 16:32 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Nekad neizvēlētos jauno projektu tikai "svaiguma" dēļ. Tas "svaigums" pēc 5-7 gadiem kļūst neestētiskāks par padomju laiku būvēm.
Iesaku pievērst uzmanību:
1. Vai tuvumā ir kāda intensīvas satiksmes iela- vasarās putekļi, smakas, troksnis.
2. Veikalu tuvums, sabiedriskā transporta iespējas (vai ir daudzveidīgs, vai visur var nokļūt).
3. Vai ir rotaļu laukumi bērniem, kādā stāvoklī. Bērnudārzu, skolu tuvums, nokļūšanas ērtums.
4. Publika ielās- ir bomzīgākas vietas un mazāk bomzīgas pat kvartālu robežās.
5. Vai dzīvoklī ir vieta veļas mašīnai un bērnu ratiem.
6. Kurš stāvs, vai ir lifts, vai ir mantu novietne. Uz piekto stāvu kulbu ratus, zīdaini bez lifta neiznēsāsi.
7. Perfektam remontam nav nozīmes- kosmētisko var uztaisīt lētu, jo bērns tāpat sabojās- kaut ko apčurās, kaut ko noplēsīs, kaut ko saskrāpēs, apzīmēs, utt.
Kaimiņi nav kritērijs. Šodien blakus dzīvo dzērājs Vasja, rīt- forša ģimene. Rīgā daudzas ēkās kāpņu telpas uzkopj apsaimniekotājs- vienmēr tīras un smaržīgas. Smirdošās kāpņutelpas ir projektos ar atkritumu vadu- mazgā vai nemazgā, bet vads smird.
Apvienotā virtuve nav arguments- cik tur tā darba uztaisīt starpsienu un ielikt durvis. Pāris dienu jautājums. Platībai gan ir nozīme- 40m2 ir par maz. Ģimenei ar bērniem ērtāk būs atdalīta tualete no vannas istabas- lai mazajam nav jāčurā uz grīdas, kamēr mamma mazgājas
09.04.2018 16:35 |
 
Reitings 46
Reģ: 03.04.2018
Viedā Minka, bērni čurā uz remontiem? woow, nezināju :D Mani laikam ir izņēmums :D
09.04.2018 16:45 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Par veikaliem, satiksmēm un visu citu ir jau pavisam cits stāsts.
Šeit vairāk runa, vai ir vērts paciest mazāku platību tikai jaunā projekta dēļ. Ar dzīvokļa lokācijas izvēli problēmu nav. PALDIES DIEVAM :-D
Par dzīvokļa plānojumu - vismazāk man gribas noņemties ar kaut kādām pārbūvēm, sienu celšanām utt. Pat ne no "es negribu" viedokļa - mums vnk tam nav laika. Tādēļ plānojuma prasībām un maksātspējai šobrīd atbilst 602. un 467. projekts. Līdz šim likās, ka tik tālu esam tikuši skaidrībā, bet tad prātu aptumšoja ideja par jaunajiem projektiem. Un tagad urdu sevi. Bet, palasot komentārus, veselais saprāts laikam liek par sevi manīt :-P
Es vispār neesmu no cilvēkiem, kam svarīgi zīmēties - ar zīmoliem, ar dzīvesvietu. Nav tā, ka man principiāli ir svarīgi dzīvot jaunajā projektā, jo viss pārējais ir zem mana statusa haha :-D vnk laikam visas tās Facebook reklāmas, kur attīstītāji cenšas iesmērēt savus ražojumus, nogulsnējās smadzenēs negatīvā veidā :-D
09.04.2018 16:58 |
 
Reitings 46
Reģ: 03.04.2018
Riry, es agrāk dzīvoju vecajos tikai, tagad jaunajā- perfekti. Kaimiņi jauni, sakarīgi, viss vienmēr tīrs, sakopts, video novērošana utt., kaut kā patīk labāk tā sajūta, ka vismaz % mazāk iespējamība, ka šajās sienās mazāk indivīdi aizgājuši aizsaulē :D, bet ja nopietni, nu nav ne tantuki ar smirdīgiem suņiem , ne alkāni kuri pīpē trepenēs utt.
09.04.2018 17:20 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Kāda ir tā summa, ko varat atļauties maksāt?
Vai esat apskatījuši daudz dzīvokļus, gan vecajos, gan jaunajos projektos?
Mums arī pagāja ilgs laiks, kamēr atradām savu dzīvokli, nu nav tas tik vienkārši. Katram jau pašam jāizvērtē savas prioritātes. Es esmu dzīvojusi studentu gados mazā ūķī pat bez vannas istabas, pēc tam dzīvojusi dzīvokļos ar padomju laika remontu, īrējusi biju tikai vecajos projektos, lai iekrātu naudu un beidzot varētu atļauties ko labāku. Nekad necēlās roka maksāt par īri vairāk par 200-300eur. 10 gadus ar vīru dzīvojām dzīvokļos, kur nekad nepaliku viena pa nakti, man bija bail :-D Tādas gan bija tikai pāris reizes, kad vīrs devās komandējumos, tad paliku pie vecākiem pa nakti. Vakaros kāpņu telpās šļirces, bomži un dzērāji, fuj, briesmīgi tas bija. Pēdējā vieta, kur dzīvojām un īrējām bija nedaudz labāka, 119. sērija, kas ir salīdzinoši jaunāka, slēdzama kāpņu telpa, viss tīrs, izremontēts, bet nu tāpat gadījās, ka kāds uzsmēķē vai tika iekšā kādi nelabvēlīgi cilvēki. Uhh, daudz kas piedzīvots ir 10 gadu laikā, tāpēc tagad esmu laimīga savā jaunajā majā, ar kamerām, drošo vidi apkārt un nekad vairs neietu atpakaļ uz veco projektu. Pa naktīm varu mierīgi viena palikt,bez bailēm, nav bijis neviens nepatīkams starpgadījums 4 gadu laikā. Neviens nekur nesmēķē, arī pie mājas ir zīme, ka 10m no durvīm smēķēt nedrīkst. Es esmu ļoti laimīga tagad , man tik svarīga tā drošā un patīkamā vide un cilvēki sev apkārt, tas ļoti būtiski ir uzlabojis manu labsajūtu ikdienā.
09.04.2018 18:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits