Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Skābju-sārmu līdzsvars

 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
Vai jūs ikdienā, plānojot savu ēdienkarti, ievērojat skābju-sārmu līdzsvaru? Cik viegli tas ir un, vai ir novēroti vispārēji veselības uzlabojumi?
07.04.2018 18:47 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Par šo vislabāk, manuprāt, atbild šīs uztura speciālistes bloga ieraksts -- > http://ksenijakomente.lv/ph-dieta-uztura-zinatniskas-fantastikas-1-sejums
Ļoti argumentēti par to, kāpēc sis skābju-sārmu līdzsvars ir stulbuma kalngals...
07.04.2018 19:30 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es arī nespēju skābju-sārmu diētu uztvert nopietni :) Iesaku izlasīt to Ksenijas rakstu.
07.04.2018 21:16 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Nezinu, kāda ir domāta, bet esmu ēdusi pēc Acid Watcher diētas un tas noteikti nav bullshits. Domāta tieši atviļņa slimniekiem. Ksenija var rakstīt, ko vēlas, ja viņai nav kuņģa skābes atvilnis, kurš dedzina kaklu un sāp, tad neizpratīs. Sāpēja kakls ilgstoši, lors konstatēja, ka kakla gļotādu apdedzina skābe. Sāku ievērot šo diētu, 3 nedēļas ēdu tā un simptomi ļoti uzlabojās (dedzināšana, aizsmakums) pazuda. Diemžēl tad atsāku ēst pa vecam un viss atgriezās.
Palasīju rakstu, gluži tas laikam nav domāts.
07.04.2018 21:47 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Spīdola, man šķiet, ka šī diēta ir tieši ir veidota un paredzēta atviļņa slimniekiem, bet pārējiem, kam pa lielam viss ok, tas ir bullshits.
07.04.2018 22:43 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Mischa, nu tiem arī, uzskatu, nav tā jāēd, ja nav tādu problēmu!
07.04.2018 23:24 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Ksenija ir kvalificēta uztura speciāliste ar bakalaura grādu veselības aprūpē, maģistra grādu uztura zinātnē un maģistra grādu komunikācijas zinātnē. Ksenijas blogs ir reāli uztura bībele. Ļoti labi palīdz arī saprast, kā pārtikas industrija skalo smadzenes un čakarē mums veselību. Protams, slimība ir slimība, bet Ksenija rubī, ko raksta.
07.04.2018 23:42 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Un Acid Watcher diētas autors ir otolaringoloģijas profesors, pie kura brauc ārstēties atviļņa pacienti no visas ASV un ne tikai. Un galvenais jau, ka viņa diēta reāli palīdz. Protams, tur arī minēts, ka strikti pie paša striktākā plāna ir jāturas 4 nedēļas vai tik, cik nepieciešams, lai nomierinātu kakla gļotādu. Un tad pamazām tiek likti atpakaļ daudzi ēdieni. No daudziem gan jāatsakās pavisam.
08.04.2018 10:13 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Man pret Kseniju nekas nav, bet nu šis Vasjas rakstītais ir smieklīgi, ka Ksenijai bakalaurs, maģistrs un viņas blogs ir bībele. Ksenija var rakstīt par diētu kaitīgumu tiem cilvēkiem, kuriem nav problēmu, bet viņi grib notievēt jocīgos veidos, šķiet, tas būtu uztura speciālistes kompetencē, bet Ksenija nevar komentēt par diētām, kuras lieto ar kādu slimnību saslimušie, lai sagaidītu uzlabojumus - Ksenija nav ārsts. Nav cilvēku, kas specializējušies visās jomās.
08.04.2018 11:26 |
 
Reitings 68
Reģ: 17.12.2017
Ksenijai, starp citu, gadās visādi. Dažreiz viņa patiešām uztaisa foršu rakstu vai asprātīgu FB ierakstu, bet dažreiz tādus murgus nes, ka jocīgi paliek.
08.04.2018 11:51 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Spīdola +++
Daudzas diētas ir paredzētas dažādām slimībām, īslaicīgi vai ilglaicīgi. Aiz nav ko darīt cilvēki ir apsēsti ar diētām. Piemēram, tik populārā bezglutēna diēta (daudzi to ievēro stila dēļ nevis diagnozes pēc) ir diabētu provocējoša, vegānu diēta ilgstoši maziem bērniem var izraisīt nāvi, utt.
08.04.2018 13:04 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
ksenija neraksta, ko grib (vai kā nu te formulēja). viņa raksta pamatoti, kritiski domājoši un ar atsaucēm - bet LV 99,99% tīmekļa un dzeltenās preses rakstu autoru (ķipa, ko ārsti jums nestāsta) komentētāju ir totāls kosmoss - saprast, ka savi murgi ir jāpamato...
diētām, kas varētu veicināt atviļņa novēršanu, nav nekāda sakara ar murgiem par ķermeņa skābumu/sārmainumu.
08.04.2018 19:38 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es laikam palaidu garam taja garaja saraksta par Ksenijas izglitibu ierakstu par gradu arstnieciba.
08.04.2018 19:42 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
bet Ksenija nevar komentēt par diētām, kuras lieto ar kādu slimību saslimušie, lai sagaidītu uzlabojumus - Ksenija nav ārsts.

Var gan komentēt. nevis kā ārsts, bet kritiski domājošs cilvēks, kas māk pētīt un argumentēt. viņa var komentēt, cik ticams/pierādīts ir kāda ārsta apgalvojums. piemēram.
08.04.2018 19:42 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Pilnībā piekrītu tev, ārstu darbu var darīt jebkurš, visus 6+3+.. gadus viņi iznieko laiku un neko neiemācās, skaties, kā Ksenija māk - ar savu komunikāču bakalauru un uztura speciālistes bakalauru viņa zina labāk. Izglītībai tak vispār nav jēgas, mans kaimiņš Vasja arī zina labāk par tiem stūlbajiem ārstiem.
P. S. Stūlbs uzrakstīts speciāli ar ū.
08.04.2018 21:07 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Aiz nav ko darīt cilvēki ir apsēsti ar diētām.
:D:D:D
Nu, šitais gan točna. :D Vai arī apsēsti ar kaut ko citu stilīgu. :D
.
Mana nostāja ir, ka katram ir vērtīgi atrast sev piemērotu ēdienkarti, lai justos un līdz ar to izskatītos labi. :) Ar varu mutē bāzt trendīgas lietas bēdīgi beidzas. ;)
08.04.2018 21:28 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Nu, paga, starp ārstiem arī bieži ir sastopami konfliktējoši viedokļi un es runāju arī par pieredzes bagātiem ārstiem. Tradicionālā medicīna, vismaz pagaidām, pietiekami daudzās jomās ir tālu no ‘absolūtas taisnības’, tāpēc jau pētījumu pasaule nav izmirusi, jo pat itkā izpētītas lietas der ik pa laikam pārlūkot.
Man Ksenija patīk, bet konkrēto rakstu lasot, liekas, ka viņa varēja jautājumu aplūkot mazliet padziļinātāk (to sakot, viņas blogs - viņas izvēle).
P.S. Par tēmu - tā kā man ir štruntīga zobu emalja un diemžēl garšo daudzi izteikti skābie produkti (kas citādi var būt ļoti veselīgi - atkarībā no produkta), tad šad tad pasekoju līdzi, bet vispārīgi pieturos pie principa, ka mērenība/balanss uzturā (kas nenozīmē sārmainais vides glorificēšanu), ir diezgan optimāls variants.
08.04.2018 22:14 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Ksenija ir kvalificēta uztura speciāliste ar bakalaura grādu veselības aprūpē, maģistra grādu uztura zinātnē un maģistra grādu komunikācijas zinātnē.
:D :D :D
Pabiju dažās lekcijās, kur uzstājas Latvijas dietologi un uztura speciālisti. Nu tik novecojuši uzskati. Saprotu, ka izglītība šajā jomā nav diezko laba.
Pārstāju Kseniju uztvert nopietni, kad savā blogā pieminēja blogu par to, ka sarkanā gaļa ir kaitīga, izraisa vēzi utt. :D Tas jau nekas, ka tajā pētījumā, kuru izmantoja blogs, nebija minēts kādu gaļu lietoja pētījuma dalībnieki. Ir starpība vai ēd čīžburgerus vai kvalitatīvu gaļu medījumu vai mājās audzētu...
Var redzēt, ka cilvēks propagandē veģetāru uzturu utt. Kaut gan pašreiz pasaulē tendences ir citas.
Katrā ziņā skābju-sārmu līdzsvara diēta ir fufelis, bet ja cilvēkam der un pats jūtas labi nekāda vaina.
Ir cilvēki, kas iet kā zvēri un ēd tikai gaļu vai tikai augus, kāds ēd 8-10h dienā, kāds pieturās pie varavīksnes diētas. Katram savs.
08.04.2018 22:31 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Runajot par atvilni, tas medz but ari no parak maz skabes (ko gan arsti reti pateiks, bet iegrudis rikle skabes reducetajus), pec 15 gadu mocisanas man visi atvilna simptomi pazuda ar pirmo skabes paaugstinasanas tableti :-D un lietojot apelsinus u.c. skabi saturosus auglus :D bet, kad nav skabes paaugstinoso tableti, tad uzreiz mute jutams, vai ir panemts sarmains vai skabs ediens, paradas aplikums no attiecigas grupas utt. Ta ka nav tas nekads bullshits.
09.04.2018 06:27 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Dārtiņ, es tev par meitu, Tu par kleitu.
Ārsti ir ar izglītību utt un dara savu darbu. Un arī ārstiem rodas dīvainas idejas, ko zinātniskā pasaule apgāž. Ksenija nerunā par ārstniecību, viņā runā par kritisko domāšanu, bet es saprotu, ka to ir grūti saprast, ja tādas nav.
Selene, kur tu redzēji Ksenijas blogā "ka cilvēks propagandē veģetāru uzturu utt"???? Viņai tur ir pat diezgan personīgi riebīgs raksts par vegāniem un neko tādu viņa nepropagandē. Mērenība un līdzsvarotība - to gan viņa propagandē, bet nez kāpēc cilvēki uzvelkas, it kā viņiem liktu nez ko darīt.
11.04.2018 23:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits