"Sēdēšana uz vīrieša kakla"

 
Reitings 11
Reģ: 13.03.2018
Labvakar!
Sieviete rūpējas par mājām un vīrietis nes naudu mājās.
Kāds viedoklis Jums ir par šādu attiecību modeli?
13.03.2018 23:53 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Viedā minka, tu tā kā pēc grāmatas. Skan jau skaisti, iemācīties ķīniešu valodu sēžot mājās un pēc tam, hops, bez nekādas darba pieredzes atrast darbu starptautiska kompānija... Tu doma starp strādājošiem cilvēkiem nav neviena, kas to izmācījies, bet arī ar normālu darba pieredzi? Par grafisko dizainu vispār neizteikšos, drausmīga konkurence, bet nu, tavuprāt, paņems mājsaimnieci bez pieredzes? Seriosly?
15.03.2018 16:17 |
 
Reitings 199
Reģ: 24.12.2017
es neuzskatu ka sievietei obligāti jāstrādā un japelna nauda, bet noteikti tad ir ar kaut ko jānodarbojas, piemēŗam adīšana, gleznošana, zīmēšana, sportzāles apmeklēšana vai kas tamlīdzīgs. Ja sieviete tupētu mājāš un tikai dzīvotos pa mājām bez nekādiem hobijiem, man tāda sieviete apniktu jau pēc mēneša :D Un visa tā tā kārtība un vakarinas, cmon es piemēram neesmu pedants man tas nav tik būtiski un kaut vai pelmeņus uzcept vai rīsus uzvārīt es pats protu, tapēc man svarīgāk būtu lai sieviete ir interesanta lai ir kāda nopietna nodarbošanās kurai veltītu loti daudz laika vai labakajā gadijuma vairākas.
15.03.2018 13:35 |
 
Reitings 1972
Reģ: 06.11.2013
Sieviete rūpējas par mājām un vīrietis nes naudu mājās.
Kāds viedoklis Jums ir par šādu attiecību modeli?

Man tas nebūtu pieņemami. Ja vīrs būtu vienīgais pelnītājs, tad es justos mazāk vērtīga (ņeviens man neko tādu nav teicis un nav devis mājienu - tie ir tikai mani tarakāni :D). Un vispār man būtu neērti, ja mani uzturētu :D Man tomēr patīk tā sava veida neatkarība :)
15.03.2018 13:20 |
 
Reitings 304
Reģ: 09.01.2018
Es pati negribētu, lai vīrietis ir vienīgais pelnītājs. Man patīk sava nauda un man patīk, ka man nav jāatskaitās, kur un kāpēc es to tērēju. Man patīk, ka es nomaksāju nodokļus, kuri man nodrošina pensiju un pabalstu, ja tas kādreiz būtu nepieciešams. Jo mazāk es izeju sabiedrībā, jo grūtāk man ir komunicēt ar cilvēkiem, tādēļ es gribu katru dienu būt cilvēkos. Gribu sajust gandarījumu par labi paveiktu darbu. Gribu izmantot savu prātu, loģisko domāšanu, jo, ja to neizmanto, tā ierūsē. Gribu arī nedaudz pakāpt pa karjeras kāpnēm nevis tāpēc, ka esmu karjeriste, bet tāpēc, ka varu iemācīties atkal jaunas lietas. Negribu, lai vīrietis no rīta no manis atvadās un vakarā, atnākot mājās, atkal mani redz turpat tupam mājās kā alā - tad es pati sev justos garlaicīga. Man patīk arī pucēties, izejot no mājas. Neredzētu motivāciju to darīt mājās. Kursi ir forši, bet tie ir tikai dažas reizes nedēļā. Ko es darītu pārējā laikā? Tīrītu māju? Es tīru māju 1 x nedēļā un tas aizņem apmēram 3 h.
15.03.2018 12:28 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Es arī nesaprotu, kāda jēga no fancy izglītības, ja to nepielieto. Turklāt praktiski visās jomās zināšanas arvien straujāk noveco, vajag regulāri "apdeitoties" un valodu zināšanas bez pielietošanas ātri vien izkūp.
Praksē nevienam nav vajadzīgs pirms 20 gadiem iegūts diploms bez pieredzes, tas ir gandrīz tas pats, kas būt vispār bez izglītības.
15.03.2018 12:15 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Nē, nekad. Nav pat runa par naudu, bet par slinkumu un degradēšanos. Es jau BKA laikā jutos krietni degradējusies, kad it kā man bija ko mājās darīt, bet tā vienkārši būt mājās diendienā? Nē. Vajag socializēšanos, smadzeņu lietošanu, situāciju risināšanu. Tām, kas te saka, ka kasieres vai cita vienkāršā darba darītājas tikpat labi varētu sēdēt mājās - nepiekrītu. Jebkurš darbs liek cilvēkam uzņemties atbildību par savu rīcību, lēmumiem, spēju pielāgoties situācijām, socializēties utt. Jā, mājsaimnieces var izglītoties kursos, skolās, bet pēc tam iegūtās zināšanas tik un tā kaut kur ir jāliek lietā, nevis jāmācās "pa tukšo".
15.03.2018 12:04 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ja paliek bez darba, valsts maksā normālu pabalstu vairākus mēnešus, ja strādājoša sieviete iet dekrētā, arī labs pabalsts, pat ja 2 bērni viens pēc otra, ja slimības lapa, pat ilgstoša, arī normāls pabalsts. Protams, ja nodokļu maksājumi nav minimāli. Pensija arī ir diezgan sakarīga tiem, kam bija labas algas. Neminēšu 3. pensiju līmeni. Man jau šķiet, ka ir daudz mazāka iespēja, ka sabruks valsts iekārta un eiro, nekā ja vīrs pametīs vai nomirs. Ja izvēlas nestrādāt vispār, pašai jādomā par nopietniem uzkrājumiem, saviem īpašumiem un pasīviem ienākumiem. Bet katrs dzīvo pēc saviem uzskatiem.
15.03.2018 11:47 |
 
Reitings 27
Reģ: 13.03.2018
Kā saka, ir aitas, ir cirpēji. Ja ir iespēja sēdēt džekam uz kakla - sēdi.
Man būtu bail. Pirmkārt jau, bail būt atkarīgai. Šodien vīrietis ir, rīt pazaudē darbu, saslimst, nomirst, aiziet pie citas... A tev ne darba stāža jau gadiem ilgi, nekā, ko ierakstīt CV. Un spiesta strādāt pirmo, kas patrāpās pa rokai. Nē, tas nav priekš manis.
Protams, uzskatu, ka vīrietim ir jānes ģimenei naudu, nevis jāpelna graši, kamēr normālu naudu nes sieva (no kuras vakarā, pēc darba, gaida vēl siltas vakariņas!), vīrietim jābūt gatavam uzturēt sievu īslaicīgi (vai mazums, bez darba paliek sieviete), bet visu laiku sēdēt uz kakla un būt atkarīgai... No way! :-)
15.03.2018 11:13 |
 
Reitings 304
Reģ: 09.01.2018
dzīvojam kopā nepilnu mēnesi un visas degvielas izmaksas vidēji tika aprēķinātas un sadalītas. Arī par to viņš vienu dienu pateica, ka tagad man jādod mistiski lielāku summu. Ne jau mazliet, bet tiešām daudz lielāku.

Šādi teksti liek man novērtēt, ka esmu viena. Ko nozīmē "Tev ir JĀDOD?" Kā Tu tādu puiku vari cienīt? :-D
15.03.2018 10:44 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Cilvēks var būt drošāks tikai par privāto pensijas fondu kur viss paliek pašam vai mantiniekam

Tas, ja pasaulē notikumi ies mērenu gaitu un nākamajos 30+ gados nekas smags nenotiks.
Man dziļas aizdomas, ja pēkšņi visa kapitālistiskā ekonomika bruks, kur viena pēc otras nobruks arī fondu turētājas, tad valdība tik noplātīs rokas un pateiks, ka tā ir visā pasaulē un katrs ieguldītais eiro izčābēs kā nebijis. Vai arī eiro vērtība drastiski samazināsies, kas nav neiespējami tik mākslīgi uztaisītā finanšu telpā. Bet ne par šo šī tēma :D
15.03.2018 10:37 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Turpretī, tas ko es redzu no daudziem piemēriem - tiem, kuri šobrīd pensionējas un visus gadus līdz pensijai ir godīgi maksājuši nodokļus, praktiski jebkuram ir pensija par kārtu virs vidējās. Zināmajos piemēros, kur gadiem ilgi ir ļoti daudz maksājuši nodokļos, šobrīd pensionējoties, ir ļoti labas pensijas.

Sociālās iemaksu uzkrājumu, kas ir pensijas izmaksām, kontrolē VSAA
Ja visu mūžu ir maksāti nodokļi, tad pēc pensiju izmaksu sistēmas cilvēkam uzkrājums pietiktu ja viņš dzīvotu 120 gadus.
Vidējais dzīves ilgums ir 70/80 gadi, pārējo atlikušo pensijas uzkrājumu valsts savāc sev. Cik tas ir godīgi ja cilvēks visu mūžu ir maksājis nodokļus ?
Cilvēks var būt drošāks tikai par privāto pensijas fondu kur viss paliek pašam vai mantiniekam.
15.03.2018 10:24 |
 
Moderators
Reitings 3724
Reģ: 13.11.2016
cītīga strādāšana mūža garumā negarantē to, ka vecumdienās nepaliksi bez jebkādiem ienākumiem.

Starp citu, daudzi "gudrinieki" dažos citos forumos tā rakstīja arī pirms 10+ gadiem, ar ieteikumiem, ka "nav vērts maksāt nodokļus", turklāt, to nereti ieteica cilvēkiem, kuriem līdz pensijai ir vien kādi padsmit gadi.
Turpretī, tas ko es redzu no daudziem piemēriem - tiem, kuri šobrīd pensionējas un visus gadus līdz pensijai ir godīgi maksājuši nodokļus, praktiski jebkuram ir pensija par kārtu virs vidējās. Zināmajos piemēros, kur gadiem ilgi ir ļoti daudz maksājuši nodokļos, šobrīd pensionējoties, ir ļoti labas pensijas.
15.03.2018 09:57 |
 
10 gadi
Reitings 554
Reģ: 30.08.2010
cītīga strādāšana mūža garumā negarantē to, ka vecumdienās nepaliksi bez jebkādiem ienākumiem.

Vispār ir mums valstī darbojas sociālās apdrošināšanas sistēma.
15.03.2018 09:13 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
xanax Precīzu kvalifikāciju nepateikšu, bet ķīmijas sfērā.
15.03.2018 08:52 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://nra.lv/vakara-zinas/trakas-lietas/67062-bijusi-miljonare-daugule-padarita-par-trukumcieteju.htm ari uznemeja... nevis sedeja uz vira kakla, bet ka nepatiskanas...ta cuss vien ir
15.03.2018 07:32 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://jauns.lv/raksts/izklaide/242894-miljonara-saknisa-atraitne-evija-iztiku-pelna-stradajot-veikala viens no realiem piemeriem.
http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/496455-trucigas_personas_statuss_bijusajai_miljonarei_pieskirts_likumigi savukart te madama ex miljinare kad visu pazaude, ka tas LV biezi notiek neiet stradat bet skrien uz sociem pec maznodrosinata statusa.
15.03.2018 07:29 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Amsterdama
Turpmākie scenāriji atkarīgi no mājsaimnieces hobijiem. Ja viņai izglītība sociālo zinību sfērā un prieka pēc apguvusi eksotiskas valodas- ķīniešu, japāņu, korejiešu utt, viņa var izrādīties starptautiskos uzņēmumos ļoti vērtīgs darbinieks, kuru ar prieku pieņems neskatoties uz to, ka nav strādājusi 35 gadus. Vai varbūt savam priekam apguvusi datordizainu un ja vēl ir mākslinieciskās dotības, tad nevienu neinteresēs, ka ilgi nav strādājusi. Tādu piemēru var būt daudz.
15.03.2018 01:19 |
 
Reitings 120
Reģ: 27.02.2018
amsterdama, šis, diemžēl, mūsdienās ir scenārijs, kurš var atgadīties ar jebkuru no mums, neatkarīgi no tā vai visa mūža garumā strādāts vai nē. Ja runā par Latviju, tad arī visu savu apzinīgo mūžu cītīgi strādājot, beigās vari attapties pie sasistas siles, jo pensija ir smieklīga un, ja vien nav bērni, izpalīdzīgi radi un draugi, ar visu to, ka dzīvi esi pavadījis strādādams vaiga sviedros, paliksi ne ar ko. Es pati nekad neesmu dzīvojusi kādam uz kakla, taču arī strādājusi oficiāli neesmu tikpat kā nemaz, jo pārsvarā sanācis strādāt pie īslaicīgiem projektiem. Labi, es nedzīvoju LV, taču, ja dzīvotu, zinot to, ka neesmu strādājusi, raudamies vaiga sviedros, bet, tā vietā, ja gribu izklausīties šikāk, nodarbojusies ar mākslu, man pensija nebūtu vispār. Par īpašumiem nemaz nerunājot. Tā ka, diemžēl, mūsdienās (īpaši, ja dzīvo Latvijā, kur cilvēks, kurš nostrādājis 50 gadus, saņem 300eur lielu pensiju) arī cītīga strādāšana mūža garumā negarantē to, ka vecumdienās nepaliksi bez jebkādiem ienākumiem.
15.03.2018 00:21 |
 
10 gadi
Reitings 554
Reģ: 30.08.2010
Blin, vienā jaukā dienā ienākumi vīra algas veidā līdz ar viņa nāvi izbeidzas, bet pati nav strādājusi pēdējos 35 gadus. Paliek tikai rēķini. Nu tad no šīs vietas sāciet ar savām versijām. Pirmā jau ir -vecis ne tikai spējis visu mūžu uzturēt uz kalku sēdošu sievu, izskolot bērnus, bet vēl iekrāt, lai atraitnei pietiktu bezrūpīgai dzīvei kādiem gadiem 10-20!:)Kā noprotu, kopējais visām versijām varētu būt, ka sliktās lietas notiek tikai ar kaimiņu Anniņu, savukārt pašai dzīve sagatavojusi tikai labas lietas.
14.03.2018 23:56 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
es sviedrus liedama raujos uz lielāku algu un augstāku amatu, lai tikai mums viss būtu. Viņš pateica, ka viņš neko netaisās mainīt savā darbā un viss viņu apmierina, jo izaugsmes iespējas Latvijā tjipa neredz. Vai Jūs tādam viedoklim piekristu?

TokyoDream Tu neminēji kādā sfērā strādā Tavs puisis, jo tā jau ir grūti pateikt, iespējams tiešām viņam ar tam karjeras iespējām ir kā ir. :-/
14.03.2018 23:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits