Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

21. gs. sievietei rokdarbus vairs neprot?

 
Reitings 175
Reģ: 21.05.2017
Sēžu, tamborēju un sāku filozofēt: jaunas sievietes mūsdienās vel klasiskos rokdarbus, nu, tur adīt, tamborēt, šūt vel prot? Man pašai šīs prasmes ir tādā viduvējā līmenī, bet dažreiz iedvesma uznāk un tad ķeros pie adatām. Izbrīnu rada tas, ka 90% cilvēki to padzirdot vai, piemēram, redzot manis tamborētu bērnu cepuri, ir izbrīnīti.
Otrs iemesls, kādēļ par šo sāku domāt, ir facebookā redzētas pārdosanā izliktas preces, kas savā sarežgītībā iekļaujas manas pamatskolas mājturības standartos, bet cenas ir kosmosā. Es saprotu, ka katrs savu darba augli var pārdot par tādu cenu kā grib, bet mani parsteidz klienti, kas raksta sajūsmas pilnus komentarus par precēm kuras var radīt jebkurš ar pieeju dzijai, tamboradatai un internetam.
Kā tad ir? Mūsdienās ar rokdarbiem noņemas tikai atsevišķas dīvaines? Un kā ar vīriešiem? Lodēt māk? Mašīnas labot?
13.03.2018 18:57 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Manā draudzeņu un paziņu lokā prot! Par citiem, kas piekopj šos hobijus nebrīnās un ja kaut ko pārdod tas tas ir kvalitatīvs un par atbilstošu cenu.
Man pašai rokdarbi ļoti patīk, bet šobrīd īpaši aktīvi šo hobiju nepiekopju.
Bet jā, kopumā domāju, ka jaunas meitena arvien mazāk ar tādām lietām aizraujas, tāpat kā daudzas (ieskaitot mani) neprot labi gatavot ēst.
Mans draugs māk visu ko salabot, bet pirms tam biju kopā ar vīrieti vecumā ap 27, kurš neko no tādām lietām pats neprata un visam sauca meistarus.
13.03.2018 19:07 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
*jaunas meitenes
13.03.2018 19:08 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu es māku adīt un tamborēt. Ir arī šujmašīna - bikšu galus māku apšūt... Jēga?... Visu mūsdienās var nopirkt - cenas nemaz nav astronomiskas par tādām ikdienišķām lietām. Un laika ekonomija pamatīga.
Viena lieta, kad dari to savam priekam, tā teikt.
Piemēram, ja parēķina, cik izmaksā labs audums, laba tehnika, diegi u.tml. sīkumi + ieguldītais laiks (teiksim, bērnam kāds izejamais apģērba komplekts), rezultātā sanāk ļoti minimāla ekonomija, ja to dari pats, jo veikalā var to pašu vnk ņemt un nopirkt. Un nebūt nesanāks īpaši dārgāk. Par to, ka tieši rokdarbi bieži vien ir astronomiskās cenās - tas ir loģiski, bet neviens taču nespiež pirkt ko tādu, kas neatbilst vēlamai kvalitātei un izpildījumam tikai tāpēc, ka tas ir roku darbs. ;-)
13.03.2018 19:08 |
 
Reitings 22
Reģ: 28.02.2018
Sievietēm vairs nav prasība prast adīt lietiņas un izšūt simboliņus un par laimi, to cilvēku skaits, kurš uzskata, ja sieviete to nemāk, kam tā sieviete derīga. Jā, māku, jo skolā mājturībā mācīja šos sieviešu, khm, pienākumus. :D kādai patīk adīt - droši, kādai patīk kokus zāģēt - droši. Bet ne mācīt, ka sievietēm tas ir kā elpot.
13.03.2018 19:09 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nez labi adu, parak labi, macrame tehnika darboties ar labi iznak, sut riebj. Tacy maku izsut, bet jega? Letak nopirkt.
jautajums kapec nav cik daudz vecu mak izgrebt koka karoti, salabotg visu majas, izkalt pakavu un etc. Nu ta lai tiek abiem dzimumiem.;-):-D
13.03.2018 19:12 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Par vīriešiem - es nezuskatu, ka vīrietim arī viss jāprot. Ja viņš nav automehāniķis, tas nenozīmē, ka ir jāsaprot kā salabot mašīnu. Viņš ir ieguldījis laiku un naudu savā izglītībā un profesijā, kas nav saistīta ar auto, tāpēc var atļauties nelabot mašīnu, bet aizvest to uz salonu, kur profesionāļi visu izdarīs. Tas attiecas arī uz remntdarbiem mājoklī - nu nav tas vīrietim jādara tikai tāpēc, ka viņš ir vīrietis. Lai labāk samaksā zinošam meistaram, kurš izdarīs visu ātri un pareizi, nevis pats tur kaut ko gadiem knibināsies, jo pašam vēl pilns ar citiem pienākumiem un darbs kā tāds absolūti nesaistītā sfērā.
13.03.2018 19:13 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Interesanti, man pašai liekas tas, ka bērnībā un pusaudžu gados pa virtuvi dzīvojos daudz, daudz palīdzēju mammai un omei. Toties rokdarbus manā ģimenē, izņemot mani neviens īpaši nemīl un arī skolas laikā nevarēja palīdzēt. Laikam iemācījos tikai to, kas pašai likās interesants.
13.03.2018 19:14 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ar kadiem rokdarbiem viriesi tagad nodarbojas? Nu piem autores virietis?
13.03.2018 19:16 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Neuzskatu, ka tas ir īpaši aktuāli dzīvojot kapitālisma laikmetā.
13.03.2018 19:16 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
ir facebookā redzētas pārdosanā izliktas preces, kas savā sarežgītībā iekļaujas manas pamatskolas mājturības standartos, bet cenas ir kosmosā.

Cilvēkam neinteresē ,cik tas sarežģīti ir tapis ,cik pūles prasījis ,bet gan gala rezultāts, preces izskats.
Mūsdienās sievietei vairs nav tas viss jāprot. Labi ,ja prot, bet, ja nē,tad nav nekas traģisks, jo to visu var nopirkt veikalos un bieži vien pat lētāk iznāk nekā pašam uzadīt džemperi, vai arī uzšūt kleitu ,jo materiāli ir dārgi un patērē diez gan daudz laiku ,lai to visu dabūtu gatavu. Tas vairāk ir no variantiem -patīk dari, relaksējies, baudi procesu un iegūsti rezultātā ,kaut ko atšķirīgu , citādāku nekā pārējiem.
Es arī šo un to protu no rokdarbiem, bet ja paskatās, cik aiziet laiks, nauda materiāliem , tad ātrāk, lētāk nopirkt jau gatavu.
13.03.2018 19:18 |
 
Reitings 175
Reģ: 21.05.2017
Ui, nepārprotiet mani, es neuzskatu, ka sievietei būtu pienākums kaut ko no rokdarbiem darīt vai vispār prast, mani tikai pārsteidz tas cik ļoti strauji ir mainījusies attieksme pret šīm lietām. Man viena draudzene bija ārkārtīgi pārsteigta, ka es esmu uzadījusi šalli savam draugam un stāstīja, ka viņai nav ne jausmas kā to darīt (t)
13.03.2018 19:21 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es loti priecaajos,ka ome un mamma mani iemaacija straadaat rokdarbus!
Taisniiba jau ir-visu var nopirkt veikalaa un taisniiba par leetaam naudaam,bet jaasaka godiigi,tie rokdarbi,kuri ir izsuuti ar roku ir unikaali.Veel nesen darbaa redzeeju kaa sieviete darbojaas ar loti smalku darbu-es pat nezinu ,kaa to darbu sauc,bet nu tik interesanti izskatijaas-darbojaas tikai ar adatu un diegu,tina diegu ap adatu utt,beigaas izskatas,kaa tamboreejums ,bet tas ir veel smalkaaks!
To man neiemaacija-taisni zeel.Es loti augstu noveerteeju "baltos darbus",tie ir retaak un retaak redzami manaa pusee.
Taa noteikti bija laba mediteesana siim sievieteem,straadaajot rokdarbus!
13.03.2018 19:21 |
 
Reitings 175
Reģ: 21.05.2017
jautajums kapec nav cik daudz vecu mak izgrebt koka karoti, salabotg visu majas, izkalt pakavu un etc.

Es tak jautāju arī par vīriešiem, tikai ar citiem piemēriem.
13.03.2018 19:23 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Twinmom-man zeel,ka redzu loti daudzus cilveeku te,kuri nemaak pogu iesuut.Nesen nopirku sev meeteli tirdzinaa par loti mazu naudu-loti labs meetelis(Max Mara),viena nelaime,bija iztruukusi poga,labi ,ka bija ielikta kabataa!
13.03.2018 19:25 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Mūsdienās sievietei būtu labi tik daudz mācēt kā ievērt diegu adatā un piešūt klāt jau pusnokarājušos pogu, vai arī kādu maziņu caurumiņu aizšūt, lai dēļ tādiem sīkumiem nav tērps jāmet ārā, bet arī ne obligāti.
es esmu uzadījusi šalli savam draugam

Labi ,ja vīrietim patīk paša radītas lietas un novērtē ,bet būsim reāli - lielai daļai tas būtu vienalga.
13.03.2018 19:28 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Jā, protu, ne augstākajā līmenī, bet principā pēc raksta uzadītu zeķes, džemperi, protams, arī vienkāršākus izstrādājumus. Man ļoti patīk izšūt krustdūrienā, bet vairs ar to nenodarbojos, jo.... nav kur likt izstrādājumus. Prasmi strādāt rokdarbus neuzskatu par kaut kādu īpaši izcilu prasmi un bonusu, tikai zinu to, ka man dzīvē nekad nebūs garlaicīgi, pat pensijā ne. :-D
Kad sāku dzīvot kopā ar vīru, viņš bija ļoti pārsteigts, kad salāpīju vienu pa vīli atirušu džemperi - izrādās, viņa bijusī neprata piešūt pat pogas. :-D Nopietni, jo viņš kādu pusgadu pēc inerces visas atplīsušās pogas gribēja nest piešūt pie šuvējas, es katrreiz atgādināju, ka es taču protu. :-D
13.03.2018 19:30 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Piešūt pogu - kas tur ko nemācēt? Pārējo mācētu, ja būtu interese. Mazliet aizmirsies.
Ja runājam par Latvijas sabiedrību, tad attieksmes maiņu var skaidrot ar to, ka vairs nav deficīta laiki, kad visu bija grūti dabūt, pie tam viss bija vienveidīgs. Ja gribējās ko vienreizēju, tad bija jādarina pašiem. Tagad visu var nopirkt.
13.03.2018 19:35 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Mana omiite izsuva lielu ziida lakatu ar ziida diegiem veselu gadu,kad vinai bija tikai 16 gadu!Es noteikti uzskatu izsuvumus par maakslas darbiem-iipasi tos ,kuri ir unikaali.
Reizeem tik zeel,ka tas viss driiz buus veesture,varbuut arii gleznojumi,kuri stradaati ar roku.
13.03.2018 19:40 |
 
Reitings 175
Reģ: 21.05.2017
ar kadiem rokdarbiem viriesi tagad nodarbojas? Nu piem autores virietis?

Īstenībā viņš nesen izgreba koka karoti :-D
Bet nu tā nopietnāk, viņš ir uztaisījis grāmatplauktu pa visu sienu, virtuves plauktus, kad bija aktuāli uztaisīja bērniem pārtinamo virsmu, ko likt uz kumodes. +/- visu ko vajag saskrūvēt saskrūvēs, visu ko vajag salodēt, salodēs, utt.
Profesionāli - birojā sēdētājs parastais.
13.03.2018 19:43 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
No rokdarbiem, par īpašiem uzskatu izšuvumus (ne jau krustdūrienā, bet daaaadz sarežģītākus), gleznošanu, apģērbu šūšanu (vīriešu uzvalkus, mēteļus u.tml. sarežģītas lietas, ar īpašām detaļām). Tas būtu kaut kas tāds, jo īsti jebkruš darīt nevarēs.
13.03.2018 19:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits