Olšūnu kari

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Visapkārt vieni piketu un viedokļu apmaiņas.
Kāds ir jūsu? Par/pret? Kāpēc?
Pagaidām esmu par to, ka nedzemdējušām sievietēm neļaut ziedot/pārdot olšūnas. Palasot sīkāk par to, šķiet, ka process ir sarežģīts un ļoti moka organismu. Tās runas par iespējām, ka saražos tūkstošiem brālīšu un māsiņu, kas kādu dienu satiksies, gan ir muļķīgas.
09.03.2018 20:59 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Jo variants atmest šmigošanu un smoļīšanu, lai bērnam nebūtu kaitējumi un lai nāktu normāls pabalsts vienkārši nepastāv, vai ne?

Zinas tante un kā tu pati domā? Sieviete dzer un smēķē pat grūtniecības laikā, viņai pat par potenciālu bērnu ir vienalga. Ir runa par atkarību. Tavuprāt, viņa acumirklī kļūs par atturībnieci, ja vien valsts piedraudēs neiedot kaut kādu nelielu summu papildus naudas, kuras viņai arī tāpat nekad nav bijis un bez kuras viņa ir varējusi iztikt? Izrādās, atkarības ārstēt ir neticami vienkārši.
Kopumā šī tēma ir tāda pati sazvērestības teoriju temats kā orgānu ziedošana pēc cilvēka nāves. Lai cik tas būtu labi un atbalstāmi, tāpat atrodas kaudze ar cilvēkiem, kas kliedz, ka tādēļ viņus ātrāk nogalinās un izmantos cilvēktirdzniecībā utt.

Liels pluss. Latvijā imho teju viss tiek uztverts kā sazvērestības teorija. Daudziem cilvēkiem acīmredzot nav skaidrības, kas ir olšūnu ziedošana, kā tā notiek un tiek regulēta u.tml. tādēļ vienīgais izskaidrojums ir globāla konspirācija. Ņemot vērā šeit esošos komentārus stilā ''priekšlaicīgi dzimuši bērni ir ģenētiski nenormāli'', ''esmu dzirdējusi, ka par to maksā tūkstošus,'' ''pat nepārbauda, vai visiem radiem nav šizofrēnija'' u.tml., tiešām izskatās, ka cilvēki par problēmu zina ļoti maz.
11.03.2018 13:29 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es ceru ka daza ir spejiga aizdomaties ka tara dara ka grib, un turpinas ta darit citiem atlauju neprasot? Un lai vai daza KATRU DIENU , gandriz katar tema brauc virsu citiem un nemas apcitu profiliem bez faktiem, tas nemaina it neko, vien liekas no malas tragikomsiki.
11.03.2018 13:30 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ejiga aizdomaties ka tara dara ka grib, un turpinas ta darit citiem atlauju neprasot? U
s spejiga aizdomaties ka cita dara ka grib, un turpinas ta darit citiem atlauju neprasot? U
11.03.2018 13:31 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Raven, Tu esi pret arī spermas ziedošanu (vai pārdošanu)? Jautāju, jo pusbrāļi/pusmāsu jautājums un potenciāli noklusētas iedzimtas slimības problēma attiecās arī uz šo.

Tāpat, kā ar olšūnu ziedošanu, esmu par ierobežošanu. Kā jau teicu - ASV ir ierobežojums vienai sievietei 6 reizes, lai nebūtu pārāk daudz viena ģenētiskā mateirāla paraugu. Ja vīriešiem tādu ierobežojumu nav, tad vajadzētu būt.
Es apzinos, ka patiesībā tikai fakts, ka no tevis ir iegūtas 30 olšūnas, nenozīmē, ka no tām visām tiks radīti bērni. Citas netiks izmantotas tam vispār, bet gan tikai zinātniskajiem pētījumiem, bet tās, kas tiks izmantotas, nav garantijas, ka visu to grūtniecību rezultāts būs bērns.
Patiesībā, būtu labi, ja vienai sievietei dotu tikai vienas donores olšūnas. Vai tā jau ir? Arī tad, ja šis pakalpojums tiek izmantots atkārtoti. Tad šie bērni visi būtu ģenētiski radnieciski.
11.03.2018 13:35 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Ņemot vērā šeit esošos komentārus stilā ''priekšlaicīgi dzimuši bērni ir ģenētiski nenormāli'', ''esmu dzirdējusi, ka par to maksā tūkstošus,'' ''pat nepārbauda, vai visiem radiem nav šizofrēnija'' u.tml.

Aizmirsu pieminēt manu mīļāko piemēru - gēni nosaka to, vai sieviete par partneri izvēlēsies alkoholiķi :-D Aptuveni šāda izpratne par bioloģu ir vērojama arī politiķu diskusijās.
11.03.2018 13:36 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Jo variants atmest šmigošanu un smoļīšanu, lai bērnam nebūtu kaitējumi un lai nāktu normāls pabalsts vienkārši nepastāv, vai ne?
diemzel LV saja zina ir loti tumsoniga tauta. Joprojam doma ka par nakama berna veselibu atbild tikai mate, lai gan bernam ir genetiski vecaki. Ari toposam tevam nav jadzer un nav jasmeke. Pue mums viriesi pat vizbiezak nezin kas ir andropauze...kas ir smegma..ko tur vel runat talak! Un tepat cosmo liela dala atzinas ka uzskata ka patraukatis dzimumakts 21 gadsimta ir laba preatapauglosanas metode...:-D:-D:-D
11.03.2018 13:38 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Lastočka, ja tev netraucētu, tad neveltītu atkal pasāžu. :) Es vispār minēju tikai to, ka tas, ko saki, ir garām.
11.03.2018 13:41 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Tāpat, kā ar olšūnu ziedošanu, esmu par ierobežošanu. Kā jau teicu - ASV ir ierobežojums vienai sievietei 6 reizes, lai nebūtu pārāk daudz viena ģenētiskā mateirāla paraugu. Ja vīriešiem tādu ierobežojumu nav, tad vajadzētu būt.

Skaidrs, izklausās loģiski.
11.03.2018 13:41 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Jo variants atmest šmigošanu un smoļīšanu, lai bērnam nebūtu kaitējumi un lai nāktu normāls pabalsts vienkārši nepastāv, vai ne?

Esmu no jurisdiskām lietam talu stāvoša, varbūt kļūdos, bet, šķiet, ir tāds termins kā "enforceability", t.i., cik lielā mērā ir iespējams konkrēto normu/noteikumu izkontrolēt un ieviest.
.
Pieņemsim, dāmai, kas dzer vai smēķē grūtniecības laikā nedodam pabalstu. OK. Der.
.
No kura brīža sākam atskaiti? No tā, kad viņa reģistrējas pie ginekologa uzskaitē? (Pirms tam, teiksim, viņa nezināja, ka ir stāvoklī - vismaz viņa var to apgalvot). Iegūstam to, ka grūtniecības tiek reģistrētas maksimāli vēlu. Labums?
.
Un kurš tai pīpmanei pakaļ staigās un stučīs viņas ginekologam vai VSAA, ka viņa pagājušajā piektdienā redzēta sava dzīvokļa tualetē pīpējam? Vai draudzenes dzīvoklī dzeram vīnu? Da kaut vai guļam ar cigāru zobos un viskiju padusē savā mikrorajonā uz soliņa? Nu kurš?
.
Vai arī sūtīsim visas grūtnieces katru rītu uz Gulbja laboratoriju nodot asins analīzes, lai pierādītu, ka pēdējās 24h nekādām promilēm i tuvumā nav bijusi? Smēķēšanu un narkotikas, šķiet, mata ģenētiskā testēšana nosaka, ne? Un to katrai grūtniecei par valsts naudu (grūtniecēm pie mums visi testi pa brīvu).
11.03.2018 13:49 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
apartheid, par "pat nepārbauda, vai visiem radiem nav šizofrēnija". Ja vēlējies citēt mani, tad es rakstīju "Ja kādai sievietei vajadzēs naudu, viņa var nepastāstīt, ka, piemēram vairāki viņas radi cieš no šizofrēnijas, vai ir bijušas problēmas ar tapalicību, anomālijām. Ja donore šo informāciju nesniedz, vai arī tad viņai tiek veikti visi ģenētiskie testi? "
Es uzdevu jautājumu, vai šī informācija tiek pārbaudīta arī tad, ja sieviete pati to nesniedz. Es neapgalvoju, ka to zinu. Kā saprotu, tad papildus ģenētiskās analīzes veic, ja donore informē par slimībām ģimenē. Bet, vai to dara, ja donore par tādām neinformē?
Bet tu varētu sniegt informāciju, ne tikai kritizēt nezināšanu un rakstīt neprecīzus citātus.
11.03.2018 13:50 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
dzersanu un smekesanu vajadzetu atmest pirms plano bernu...BET ABIEM. ARI VIRIETIM...JO NAKAMA BERNA VESELIBA ATKARIGA ARI NO TEVA GENIEM , VESELIABS UN ETC.
11.03.2018 13:53 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/olsunu-ziedosana-latvija-populara-bet-nesakartota/
Procedūra nav patīkama – sievietei ir vairākas dienas sev vēderā jāinjicē hormonu medikamenti, lai stimulētu olšūnu augšanu. Pēc tam ārsti dzimumšūnas izņem, kamēr donore atrodas narkozē. Ārstu pienākums ir informēt, ka procedūra ir saistīta ar blakusparādībām un riskiem. Draudi donorēm gan ir krietni mazāki nekā olšūnas saņēmējām. Aptuveni vienā gadījumā no 100 var rasties komplikācijas – ja tās ir smagas, tad var atstāt negatīvas sekas uz sievietes turpmāko dzīvi. “Tas nav kā, vīrietim nodot spermu 3-4 reizes. Tas ir bez riska. Šeit, protams, ir riski. Par to mēs visu runājam,” stāsta klīnikas Embrions direktors ginekologs Gints Treijs.

ķada ir motivacija? Ja radiniecei vai loti tuvai draudzenei saprastu , bet risket kada jega prieks svesiem? Ari samaksa smiekliga...neizprotu
11.03.2018 14:03 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Raven atkārtots jautājums. Kāda ir statiska apgalvojumam, ka bieži apprecas radi? Un vai tas ir statistiski nozīmīgs rādītājs?
Es uzskatu, ka ģenētiski nenormāli ir tie, kur māte guļ uz saglabāšanu

Šis gan tā nav. Vairums augļu ar ģenētiskām anomālijām aiziet bojā pirmajā grūtniecības trimestrī kā SA vai MA. Gulēt uz saglabāšanu var arī, piemēram, dzemdes kakla nepietiekamības dēļ, kad priekšlaicīgi veras vaļā vai saīsinās dzemdes kakls - piemēram, sievietes organismā esošas infekcijas vai citu iemeslu dēļ, kam nav nekāda sakara ar bērniņa ģenētiku un veselības stāvokli.
Jūs neuztverat domu. Jau tas, ka māte normāli nevar iznēsāt bērnu, norāda uz to, ka viņa nav ģenētiski labs indivīds un šeit netiek ņemta vērā bērna ģenētika. Nevar ieciklēties uz domām par bērnu, bet to, kas notiek pirms tam. Respektīvi māte nav paredzēta, lai dzemdētu. Bet te ieslēdzas mūsdienu medicīna utt., kas nav slikti. Bet no otras puses, ja traka māte šausmīgi grib bērnu, no viņa nekas prātīgs neizaugs.
11.03.2018 14:05 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Otrā rindkopa ir kā citāts.
11.03.2018 14:09 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Es uzdevu jautājumu, vai šī informācija tiek pārbaudīta arī tad, ja sieviete pati to nesniedz. Es neapgalvoju, ka to zinu. Kā saprotu, tad papildus ģenētiskās analīzes veic, ja donore informē par slimībām ģimenē. Bet, vai to dara, ja donore par tādām neinformē?
Bet tu varētu sniegt informāciju, ne tikai kritizēt nezināšanu un rakstīt neprecīzus citātus.

Jā, donorei vienkārši pajautā vai viņai veselība plus mīnus ok, un ja viņa atbild apstiprinoši, tad nekādus testus neveic. Viņa taču teica, ka viss ok :-) Piedod, fascinē cilvēki, kas nevar vismaz pamēģināt lietot interneta meklētājus, bet forumos vāc nostāstus un baumas par to, kā strādā mediķi, un tad uz šī pamata veido savu viedokli. Tiek veikti ekstensīvi testi, gan ģenētiski, gan vispārējā veselības stāvokļa pārbaudei.
11.03.2018 14:11 |
 
Reitings 142
Reģ: 22.07.2013
Aizliegumu neatbalstu, jo, manuprāt, jebkurš solis, kas liedz sievietei ar savu reproduktīvo sistēmu darīt, ko vien viņa grib, ir solis bīstamā virzienā. Ja procesā kaut kur ir problēma, tad to problēmu arī vajag risināt - ieviešot vienotu reģistru, atceļot samaksu vai paceļot vecuma ierobežojumu, lai pasargātu mītisko naivo 18 gadīgo studentīti, kas no vienas puses ir gana uzņēmīga, lai atrastu iespēju un izietu cauri sarežītajam ziedošanas procesam, bet no otras puses nejēdz atrast darbu. Kapēc tad neviens nepieņem, ka tās jaunās sievietes, kas apsver šo soli materiālu apstākļu vadītas, tik pat labi var būt vientuļās mātes, pēc aizlieguma turpinās ziedot, jo būs taču dzemdējušas, bet, kad vēlāk satiks savu īsto Jāni un gribēs no viņa bērnu, komplikāciju dēļ to nevarēs un nožēlā kauks?
11.03.2018 14:19 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Jo vairāk lasu informāciju, jo vēl vairāk šķiet bezatbildīgi to atstāt tā, kā tas ir pašlaik.
11.03.2018 14:23 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Ja procesā kaut kur ir problēma, tad to problēmu arī vajag risināt - ieviešot vienotu reģistru, atceļot samaksu vai paceļot vecuma ierobežojumu, lai pasargātu mītisko naivo 18 gadīgo studentīti, kas no vienas puses ir gana uzņēmīga, lai atrastu iespēju un izietu cauri sarežītajam ziedošanas procesam, bet no otras puses nejēdz atrast darbu.

Piekrītu. Īstā problēma šeit ir vienīgi reģistrs un daudzu cilvēku (šajā gadījumā politiķu) pārliecība, ka par tēmu nezinot praktiski neko, tomēr var balstīties ''man šķiet, ka tā ir'' un ''nu kaut kādi tur riski it kā esot'' argumentos, lai ierobežotu reālu cilvēku reālas dzīves pilnīgi jebkurā jautājumā. Ja 18 gadus veca meitene nevar lemt pat par savu personīgo dzīvi, kā viņa var lemt par visas valsts nākotni piedaloties vēlēšanās?
11.03.2018 14:26 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
izliegumu neatbalstu, jo, manuprāt, jebkurš solis, kas liedz sievietei ar savu reproduktīvo sistēmu darīt, ko vien viņa grib, ir solis bīstamā virzienā.
musu dziveir kaudze ar aizliegumiem. Tostarp izlemt beigt dzivi apsnavba ja ta gribi tu, ja izglabs iebazis psihene arsteties. ta ka faktiski ta ir liegts. Tas tads piemers ja reiz runa ir par aizliegumiem. pat mainit savu dzimumu a opraciajs palidzibu tu vari tikai pec arstu konsilja atlaujas, nevis ka tev sagribas. Un vel... ir pasaule ( bija dokuenta a filma) cilveki kas grib lai ampute roku, kaju jo riebjas nepatik... nu tur jaredz ta filma.., ari tas ir liegts, pat ja tavs kermenis un tu to loti gribi!
11.03.2018 14:29 |
 
Reitings 142
Reģ: 22.07.2013
Ok sieviete ziedo olsunu, kaut jur augs vinas genetiskais dels piemeram...un vina dzemde meitu velak. Nezinor ka ir genetiski vealis un masa tie divi apprecas un dzinst slimi berni. Ta tacu var iznakt?

Kas tas vispār par argumentu? Tad jau arī adopcija jāierobežo, jāievieš publiski pieejams bioloģisko vecāku reģistrs un, visi bērni no īsajiem sakariem un citiem gadījumiem, kad tēva personas kods nav zināms, piespiedu kartā jāabortē. Tad jau, ja tēvs pa kluso savai kolēģei uztaisa bērnu, viņiem ir lielāka iespēja satikties, jo dzīvo vienā pilsētā.
Cik ļoti labi izpēta tos donorus? Ja kādai sievietei vajadzēs naudu, viņa var nepastāstīt, ka, piemēram vairāki viņas radi cieš no šizofrēnijas, vai ir bijušas problēmas ar tapalicību, anomālijām. Ja donore šo informāciju nesniedz, vai arī tad viņai tiek veikti visi ģenētiskie testi?

Es automātiski biju pieņēmusi, ka testēt, bet, izlasot Raven jautājumu, gribēju parbaudīt.
https://www.embrions.lv/donoru-programma/olsunu-donoru-programma/ Viņi ne tikai apgalvo, ka testē, bet interesanti, ka no reģistrēšanās līdz ziedošanai var paiet pat gads, jo ģimenes donores var izvēlēties. Tiešām kāds, kam motivācija ir ātrā nauda, ies gaidīt gadu?
11.03.2018 14:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits