Olšūnu kari

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Visapkārt vieni piketu un viedokļu apmaiņas.
Kāds ir jūsu? Par/pret? Kāpēc?
Pagaidām esmu par to, ka nedzemdējušām sievietēm neļaut ziedot/pārdot olšūnas. Palasot sīkāk par to, šķiet, ka process ir sarežģīts un ļoti moka organismu. Tās runas par iespējām, ka saražos tūkstošiem brālīšu un māsiņu, kas kādu dienu satiksies, gan ir muļķīgas.
09.03.2018 20:59 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Rīdziniece, attīstītās valstīs arī eitanāzija ir atļauta un Latvijā eitanāzijas ieviešana ir viena no top populārākājām pētīšanas tēmām. Cilvēki ir par ieviešanu, bet, protams, vai un kad kaut kas tāds tiks izdarīts - diez vai to pieredzēsim, drīzāk abortus aizliegs.
11.03.2018 12:13 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Raven, tev bērnu jautājums ir psiholoģiski smaga tēma, biji zaudējusi bērnu vai kas īsti tur notika, nav mana darīšana, bet fakts ir tāds, ka normāls, vesels, dzemdējis vai nedzemdējis cilvēks šo tēmu neuztver tā, kā to uztver tu - sāpīgi, personificēti, katru olšūnu, spermatozoīdu un embriju padarot par bērnu. Tas nav bērns! Šāda uztvere ir normāli, jo, piemēram, ja man būtu smaga pieredze ar izvarošanu, es tēmas par uzmākšanos sievietēm arī uztvertu asāk. Tikai zināšanai - tavs viedoklis nav norma sabiedrībā. Likumprojekta izveidotāji droši vien ir paši ar tādām problēmām un atbalstītāji savukārt nav iedzilinajusies šajā tēmā, paši deputāti ir teikuši, ka dienas kārtībā tik daudz jautājumu, kā nepietiek laika, lai tos izpētītu, tāpēc bieži vien atturas no balsojuma, bet, ja bieži atturas, tad sākas pārmetumi, līdz ar to kaut ko uz buj duj citreiz saliek.
Latvija starp citu būtu vienīgā valsts es, kur tā olšūnu padarīšana būtu aizliegta. Taisnais ceļš atpakaļ uz Austrumeiropu pie attīstītās Polijas ar aizliegtiem abortiem un Putina.
11.03.2018 12:20 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Nezinor ka ir genetiski vealis un masa tie divi apprecas un dzinst slimi berni. Ta tacu var iznakt?

Patiesībā pat ļoti iespējami. Bieži ir situācijas, kad kāda iemesla dēļ, piemēram, adopcija, tiek izšķirti brālis un māsa un mēdz gadīties, ka viņi iemīlas viens otrā. Tas tādēļ, ka kopīgā ģenētika kaut kā piesaista viņus vienu pie otra.
Couple discover they are siblings: Child courts blamed after strangers fall in love, have a son - and then find out they are half-brother and sister http://www.dailymail.co.uk/news/article-1282575/Couple-discover-siblings-Child-courts-blamed-strangers-fall-love-son--half-brother-sister.html
Engaged couple discover they are brother and sister when their parents meet just before wedding http://www.dailymail.co.uk/news/article-2057081/Engaged-couple-discover-brother-sister-parents-meet-days-wedding.html
Shock for the married couple who discovered they are twins separated at birth http://www.dailymail.co.uk/news/article-507588/Shock-married-couple-discovered-twins-separated-birth.html
11.03.2018 12:22 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Rīdziniece, tas procentuāli ir tik mazs procents, ka no sērijas "ja es iziešu uz ielas un man uz galvas nokritīs ķieģelis, ko pa logu izmeta kaimiņš no augšstāva". Jā, notiek tādas lietas. Notiek arī vēl citas interesantas lietas, bet tas nevar būt arguments, ja ir tik maza varbūtība tam.
Adopcija, lai gan līdzīgs rezultāts, tomēr daudz ticamāk, ka tas varētu notikt, nevis tas, ka olšūnas donore pēc tam uzzina, kur viņas olšūna tagad dzīvo, kur nu vēl olšūnas donores bērns viņu satiek. A kāpēc nedomā uzreiz, ka briesmīgi, ja spermas donora meita iemīlas tēva kādreizējā spermatozoīdā?
11.03.2018 12:31 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Raven
Kāda ir statistika šiem datiem? Cik tādu gadījumu ir uz visiem pāriem?
11.03.2018 12:34 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Kopumā šī tēma ir tāda pati sazvērestības teoriju temats kā orgānu ziedošana pēc cilvēka nāves. Lai cik tas būtu labi un atbalstāmi, tāpat atrodas kaudze ar cilvēkiem, kas kliedz, ka tādēļ viņus ātrāk nogalinās un izmantos cilvēktirdzniecībā utt. Katrs kliedz par sev sāpošu tēmu, bet dažiem vienkārši prāts pa dzīvi nepastāv.
11.03.2018 12:43 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Par to "radu" satikšanu, tad jau adopciju arī jāaizliedz, ja tieši šo faktu izmanto kā vienu no argumentiem, kāpēc olšūnu donorus jāierobežo.
11.03.2018 12:44 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Pēc nāves cilvēks jau automātiski ir donors, ja nav aizliedzis. Cita lieta, ka ētika visu bremzē un radinieki ir glupi, kas neļauj atdod orgānu cilvēkam, kuram to vajag vairāk.
Es nesaprotu, kāpēc tagad notiek parakstu vākšana, ja Latvijā tāds likums jau ir.
11.03.2018 12:47 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Patiesiba eitanaziha ir atlaita tikaivdazas valstia, tajas ati geju laulibas ir atlautas, tapat ka betbu var adoptet hompseksuali pari! Mums lidz tam DAZAM valstim vel augt, un aigt
11.03.2018 12:52 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Cik ļoti labi izpēta tos donorus? Ja kādai sievietei vajadzēs naudu, viņa var nepastāstīt, ka, piemēram vairāki viņas radi cieš no šizofrēnijas, vai ir bijušas problēmas ar tapalicību, anomālijām. Ja donore šo informāciju nesniedz, vai arī tad viņai tiek veikti visi ģenētiskie testi?
...
Kādu informāciju par olšūnu donoru iegūst tie, kas šīs olšūnas izmanto?
11.03.2018 12:54 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Parakstus vac lai nedz radi nevar aizliegt but organu donoram ka tagad to var, ne ari pasam dzives laoka butu tiesibas uzlikt aizliegumu ja kas izmantot vina organus! Ar tevi iat mirusu izdaris ka gribes nneskatoties uz tavu gribu
11.03.2018 12:57 |
 
Reitings 1317
Reģ: 30.06.2013
Nevar jau gluži teikt, ka eitanāzija ir atļauta. Ir, bet retos gadījumos un tāpat tā ir paša griba, bet bez cita lemšanas pār tevī neiztikt. Tāpat ar adopciju, vienalga vai geji vai nē, lemj cits tavā vietā. Tā kā neve gluži teikt, ka tas ir tas pats kas "ko gribu, to daru". Pagaidām veikalos bērnus nepirkt nevar, un arī eitanazēties nevar pēc paša gribas tūlīt un tagad
11.03.2018 12:57 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Lastočka, aizbrauci galīgi garām. Pilnīgi nesalīdzināmi argumenti un totāls naivums.
11.03.2018 13:10 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
un par eitanaziju, tai valstis kru ta atlauta sakuma notiek tiesa un izlemj! Un ja cilvekam apnicis dzivot, vins grib izdarit apsnavibu ( jo vina dzuve un kermenis, ) vinu ja izgabj, ielikt psihene un arstes!!!!!!!! ta ka neesam pasi nekur noteiceji par sevi..;-)
11.03.2018 13:15 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es uzskatu, ka ģenētiski nenormāli ir tie, kur māte guļ uz saglabāšanu

Šis gan tā nav. Vairums augļu ar ģenētiskām anomālijām aiziet bojā pirmajā grūtniecības trimestrī kā SA vai MA. Gulēt uz saglabāšanu var arī, piemēram, dzemdes kakla nepietiekamības dēļ, kad priekšlaicīgi veras vaļā vai saīsinās dzemdes kakls - piemēram, sievietes organismā esošas infekcijas vai citu iemeslu dēļ, kam nav nekāda sakara ar bērniņa ģenētiku un veselības stāvokli.
11.03.2018 13:20 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://lv.wikipedia.org/wiki/Eitan%C4%81zija
Latvijas Republikā eitanāziju likums neregulē. A. Sondore, Anesteziologu un reanimatologu asociācijas vadītāja, Rīgas Stradiņa universitātes Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedras asociētā profesore: "Lai gan arī mūsu valstī notiek pasīvā eitanāzija, piemēram, intensīvās terapijas laikā mediķi pieņem lēmumu to pārtraukt, Latvijā šo jomu pašlaik neregulē nekādi normatīvie akti."
11.03.2018 13:20 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Raven, Tu esi pret arī spermas ziedošanu (vai pārdošanu)? Jautāju, jo pusbrāļi/pusmāsu jautājums un potenciāli noklusētas iedzimtas slimības problēma attiecās arī uz šo.
P.S. Nekašķējos, liekas interesanta diskusija. Reiz klausījos diskusiju par to vai vispār šāda mākslīgā iejaukšanās ir vispār vajadzīga (iespaitot IVF, surogātmātes utt.). Bija daudz labu argumentu no abām pusēm.
11.03.2018 13:21 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Dūja, es vismaz, kad sagribu kaut ko pamainīt savā virtuālā dzīvē, izdzēšu iepriekšējo profilu un neko netēlojot uztaisu jaunu. Kāpēc, tas nav tik svarīgi uz tava jautājumā fona - kādēļ vienlaicīgi uzturēt 3 profilus dūja, macaw un tā trešā, un melot, ka to nedari, kad tevi atklāj? Manuprāt, tas tāds interesantāks jautājums. Starp citu, nacionālajā teātrī tev par godu teātra izrāde. :)
Tālāk ar tevi sarunās neielaidisos, jo personīgi man netraucē foruma niku mainas vai tml.
**
Eitanāzijas jautājumu vajag pētīt plašāk par kādu rakstu medijos. Es nesinu, kā psiholoģijas, filozofijas, medicīnas fakultātēs, bet tiesību zinātņu fakultātes katru gadu student bakalaura, maģistra darbosi pēta eitanāziju un droši vien tak kaut kas mainās un attīstās, nevis tiek pārrakstīts viens un tas pats. Tā nu ir tocna tāda top tēma..
11.03.2018 13:24 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Es uzskatu, ka ģenētiski nenormāli ir tie, kur māte guļ uz saglabāšanu

Šis gan tā nav. Vairums augļu ar ģenētiskām anomālijām aiziet bojā pirmajā grūtniecības trimestrī kā SA vai MA. Gulēt uz saglabāšanu var arī, piemēram, dzemdes kakla nepietiekamības dēļ, kad priekšlaicīgi veras vaļā vai saīsinās dzemdes kakls - piemēram, sievietes organismā esošas infekcijas vai citu iemeslu dēļ, kam nav nekāda sakara ar bērniņa ģenētiku un veselības stāvokli.

+++
Ja bērns ir pilnīgi vesels un vienīgā problēma ir iznēsāšana dēļ mammas veselības problēmām, tad tas nav nekas slikts, ka guļ uz saglabāšanu.
Apgalvot, ka mūsdienās tas bojā ģenētiku nav pareizi, jo tagad ir iespēja pārliecināties, ka bērnam ir ģenētiskas problēmas pirms viņš piedzimst. Senāk tā nebija un dzima visi. Var būt ideāla grūtniecība, bet ģenētiskās analizes uzrāda problēmas un grūtniecība tiek pārtraukta. Senākos laikos tāda grūtniecība būtu turpināta.
11.03.2018 13:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits