Olšūnu kari

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Visapkārt vieni piketu un viedokļu apmaiņas.
Kāds ir jūsu? Par/pret? Kāpēc?
Pagaidām esmu par to, ka nedzemdējušām sievietēm neļaut ziedot/pārdot olšūnas. Palasot sīkāk par to, šķiet, ka process ir sarežģīts un ļoti moka organismu. Tās runas par iespējām, ka saražos tūkstošiem brālīšu un māsiņu, kas kādu dienu satiksies, gan ir muļķīgas.
09.03.2018 20:59 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu personīgi man ir tā, ka es nemūžam neziedotu olšūnu (nav labs genofonds, tā naudas summa priekš manis ir nekas, negribu veikt šādu "labo darbu", tā vietā pelnu karmas plus punktus citādi, negribu tās nepatīkamās medicīnīskās manipulācijas), kā arī nemūžam neizmantotu donora pakalpojumus, jo es pat savus miesīgos bērnus negribu, bet audzināt svešu (bioloģiski) man vispār liekas scary. BET tas nenozīmē, ka es esmu pret sistēmu kā tādu! Tā kā redzu ne tikai sevi, bet proti izprast arī citu cilvēku vēlmes un emocijas, man šī ziedošana/olšūnu izmantošana šķiet tik ļoti normāla!
Nav jau nemaz tik viegli adoptēt veselu bērnu, piemēram. Paziņa 2 gadus gaidīja rindā uz adopciju, jo negribēja adoptēt garīgi atpalikušu bērnu vai ar kādām citām nopietnām acīmredzamām kaitēm.
10.03.2018 12:13 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Patiesībā, ja tā padomā, te iet runa tikai par tiesībām, bet man rodas jautājums - jūs domājat, ka esat tik labi dns paraugi? Te daudzas sūdzas par lieko svaru, absolūtu intelekta trukumu izvēloties partnerus (ir attiecībās ar agresīviem alkoholiķiem vai no azartspēlēm atkarīgām medūzām, galvemais - es taču viņu mīlu), utt.
Ja tu izvēlies radīt bērnus, tad tā ir tava izvēle. Bet, ja ziedosiet olšūnas, kādam citam būs jātiek galā ar jūsu ģenētikas brīnumiem.
10.03.2018 12:16 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
raven, Tevis uzskaitītie, manuprāt, ir subjektīvi faktori, kas atkarīgi no dzīvesveida, dzīves pieredzes. Varbūt sieviete X ir resna, jo mamma trekni gatavoja un lika izēst šķīvi, viņa tā ir pieradusi un viņai tā garšo, varbūt pinas ar alkoholiķiem, jo bērnībā redzēja mammu mūžīgās cietējas lomā un viņai kaut kas zemapziņā noklikšķēja, t.i. atdarina bērnībā redzēto, varbūt ir nosliece uz alkoholismu, jo bērnībā un jaunībā jutusies vientuļa, jo vecāki nemīlēja, utml., tam var nebūt sakars ar ģenētiku.
Es savu ģenētiku spēju novērtēt par gramu objektīvāk - man ir ļoti slikta redze, kas iedzimta no tēva, ļoti slikta imunitāte, es bieži slimoju, manas ģimenes sievietēm ir nosliece uz ātrām novecošanās pazīmēm, man ļoti bojājas zobi. Tāpēc nekad nekļūtu par donoru. Tās ir objektīvākas lietas par lieko svaru.
10.03.2018 12:36 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Tu saproti, ka alkohola lietošanai un smēķēšanai ir ne tikai finansiālas sekas, bet arī sekas, kas izpaužas bērna veselībā.

Raven, jā, bet izskatās, ka dažu cilvēku uzskatos pabalsta nogriešana šos veselības riskus neitralizē. Ja māte pabalstu nesaņem, tad var dzert un smēķēt, un bērns 100% gadījumu būs ar ideālu veselību.
Patiesībā, ja tā padomā, te iet runa tikai par tiesībām, bet man rodas jautājums - jūs domājat, ka esat tik labi dns paraugi?

Jebkurš, kurš ir radies miljonu gadu evolūcijas ceļā, jau defaultā ir ģenētiski izcils organisms. Man šķiet tu gribi, lai ārsts tev uztaisa ideālu bērnu, pēc visaugstākajiem standartiem. Einšteina intelekts, Kraufordes skaistums, Bolta fiziskais potenciāls utt. Reāli olšūnu pircēji vienkārši grib normālu bērnu, viņiem arī vidusmēra bērns skaitās labs bērns.
Ja tu izvēlies radīt bērnus, tad tā ir tava izvēle. Bet, ja ziedosiet olšūnas, kādam citam būs jātiek galā ar jūsu ģenētikas brīnumiem.

Jā, tagad izliksimies, ka ziedotājām neveic ekstensīvas medicīnas vēstures pārbaudes. Jau gandrīz 4 lapas diskusija risinās, bet joprojām nav ne viena paša normāla argumenta par ziedošanas aizliegumu.
10.03.2018 12:47 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Jebkurš, kurš ir radies miljonu gadu evolūcijas ceļā, jau defaultā ir ģenētiski izcils organisms.

Oponēšu. :-D Mūsdienās glābj bērnus, kuriem nebūtu jāizdzīvo. Aptrakušas grūtnieces pēc n gadu censonēšanas 9 mēnešus guļ ar kājām gaisā uz saglabāšanu, priekšlaicīgi dzimušus slēdz pie sistēmām, tur inkubatoros, retu slimību slimniekiem sabiedrība ziedo simtiem tūkstošu dārgām operācijām ASV. Humānisms ir aizgājis ļoti ļoti par tālu, glābj tādus indivīdus, kuri pirms 100 gadiem būtu nomiruši. Tas vairs nav dabiski un līdz ar to tālāk vairojas ģenētiski nenormāli cilvēki.
10.03.2018 12:52 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Dae, pēc tevis teiktā secinu, ka esmu ģenētiski nenormāls cilvēks :D
Piekrītu, ka katram ir tiesības lemt pār savu ķermeni, bet ar nosacījumu, ka sieviete tiešām apzinās riskus un nedara to nezināsānas/muļķības vadīta un lēmums ir pieņemts ilgā laika periodā izvērtējot katru detaļu.
10.03.2018 12:58 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Tas vairs nav dabiski un līdz ar to tālāk vairojas ģenētiski nenormāli cilvēki.

Tavuprāt, priekšlaicīgi dzimuši bērni ir ģenētiski nenormāli? Vai vecākām sievietēm (ja tas ir domāts ar tavu pirmo piemēru) dzimušie bērni ir ģenētiski nenormāli, jo viņus bijis grūti ieņemt? Neredzu jēgu minēt retu (un ģenētisku) slimību īpašnieces, jo viņas ziedot olšūnas nevar. Tās, kam ir iespējams ziedot, par kurām arī ir šī diskusija, ir izcilu gēnu īpašnieces pat ja viņām ir līks deguns, patīk avantūristi un piemīt citas minētās trivialitātes.
10.03.2018 13:06 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es uzskatu, ka ģenētiski nenormāli ir tie, kur māte guļ uz saglabāšanu, tad bērnu mēnesi marinē inkubatorā/ slimnīcā, tad viņam ir miljons kaites, visas tiek ārstētas, fizioterapijas katru dienu kustību traucējumu dēļ, acu operācijas un kas tik vēl viss ne. Zinu divus bērnus, kuriem līdz 5 gadu vecumam ir veiktas 5-8 operācijas, viens piedzima ar neattīstītām zarnām, visi līdz ar matiem izvilkti ārā no nāves. Vai šie cilvēki ir pelnījuši dzīvot? Viennozīmīgi, jā! Tas ir humāni, mēs dzīvojam 21.gs. un mūsu morāli ētiskie standarti paredz to, ka šādi bērni ir jāārstē utt., utt. Vai tas ir DABISKI? Viennozīmīgi - nē.
10.03.2018 13:09 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
...tikai tam nav tieša sakara ar gēniem.
10.03.2018 13:12 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tam var būt sakars ar gēniem (jo es komentārā neminēju konkrētas diagnozes) un var nebūt sakars ar gēniem, tieši tāpat kā raven piemērā ar noslieci izvēlēties sev par partneri alkoholiķi - tie var būt gēni un var nebūt gēni. Es nesauktu par ģenētiski izcilu eksemplāru cilvēku, kurš katru pavasari dzer klaritīnus, jo ir alerģija uz putekļiem, kurš nepanes glutēnu, kuram ir -6 dioptrijas acīm, utt., varētu turpināt.
10.03.2018 13:27 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
putekļiem
putekšņiem
10.03.2018 13:28 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Darnerys1
Ja ir tik liela pārliecība par to, ka savus bērnus nevēlies, neveic olvadu nosiešanu? Veselībai daudz draudzīgāks pasākums.
10.03.2018 13:51 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Pazuda vārds "kāpēc" pirms "neveic.
10.03.2018 13:53 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Viedā Minka, godīgi? Nenormāi baidos no pilnās narkozes un no iespējamajām komplikācijām, jo tā ir vēdera dobuma operācija. Man pat no apendicīta operācijas būtu bail un ar savām -7 dipotrijām netaisītu redzes korekciju pat, ja man piemaksātu iespējamo komplikāciju dēļ. Es taisītu jebkādu operāciju narkozē tikai gadījumā, ja tas būtu dzīvība un nāves jautājums.
10.03.2018 13:57 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tā kā es nekad neesmu palikusi stāvoklī, izmantojot dažādas kontracepcijas metodes un arī mainot partnerus, secinu, ka neesmu pārāk auglīga, iespējams, jau esmu neauglīga, ja būtu tā, ka, tēlaini runājot, "paliktu stāvoklī pat paskatoties uz locekli", un man būtu bijuši aborti pēc pašas izvēles (tak arī operācija narkozē!), tad gan saņemtos un nosietu.
10.03.2018 13:59 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Jūs zinājāt, ka olšūnas var glabāt līdz pat 50 gadiem? Sanāk, noziedo olšūnu 30 gadu vecumā un tavs potenciālais bērns var piedzimt 80 gados. Man tas šķiet šausmīgi dīvaini. Ja es esmu dzimusi 1990. gadā, mana mamma varētu būt dzimusi, piemēram, 1905. gadā, šķiet ziedot var līdz 35 g.v. Ja esi dzimusi 1980. gadā, Tava mamma dzimusi 1895. gadā. Nu tas tā salīdzināšanai ar tiem gadu skaitļiem.
10.03.2018 14:09 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Beidz fantazēt, Daen!
Vispār, šitā diskusija aizgājusi psc kādos neceļos! Man kā sievietei, kurai ir problemātiski iznēsāt bērnus, būtu pec izlasītā jāiet kārties, jo taču esmu "ģenētiski nevesela". Až uzšaut kādam gribētos! :D .. :(
10.03.2018 14:37 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Forumā drīz parādīsies tēma ("Būt vai nebūt mātei?"), ko arī vajadzētu aizliegt tādai ķidāšanai, kā tas ir ar ticibas/baznīcas štellēm, politiku un gejiem.
10.03.2018 14:41 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Neatbalstu. Rokas nost no cita ķermeņa!
10.03.2018 14:47 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es nesaku, ka cilvēkiem ar veselības problēmām nevajadzētu vairoties vai ziedot olšūnas - kāpēc nē, ja gribas? Tā ir katra paša izvēle. Es tikai oponēju viedoklim, ka cilvēce ir ģenētiski IZCILI īpatņi. :-D Jo nav. :-D Medicīnas sasniegumi neliecina par to, ka mēs visi esam supernormāli. Teorētiski arī kariess ir anomālija jeb slimība jeb neveselības pazīme.
10.03.2018 14:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits