Kāzas - 1 vai 2 dienu svinības

 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Sveiki!
Pirms kāda laiciņa es esmu bildināta un nu plānojam ar draugu kāzas. Mēs gribam vienas dienas svinības, bez nakšņošanas, bet balli ar dejām līdz rītam (vismaz nakts vidum).
Protams, ideju gūšanai lasu dažādus materiālus, viedokļus, pieredzes. Un es skatos, ka lielākoties tomēr pāri organizē kāzas ar nakšņošanu (nezinu, vai vēlāk tas pāraug otrās dienas svinības vai vienkārši brokastošana un došanās mājās). Un, ja godīgi, es esmu izbrīnīta, ka lielākoties visiem ir kāzas ar nakšņošana. Pārsvarā kāzas, kurās es esmu bijusi, ir bijušas ar balli, svinībām, bet tā, kā viesi naktī vai no rīta dodas mājup. Bet kā es skatos, šis nav izplatītākais variants – tomēr lielākoties jaunais pāris piedāvā viesiem palikt.
Tāpēc es gribu painteresēties – kā bija Jums? Vienas dienas kāzas ar balli un došanos mājup vai arī ar nakšņošanu?
27.02.2018 15:59 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Man tāpat. No offence, bet man kāzas viesu namos dziļā nekurienē neasociējas ar "skaistām kāzām", bet gan ar pāķīgumu un vēlmi ietaupīt. Kas no vienas puses ir saprotams, protams, ne visi var atļauties kāzas Radisson viesnīcā, bet no otras puses, man labāk patīk pilsētas kāzas, personīgi man šķiet svinīgāk un skaistāk.

Aleluja, beidzot kāds pasaka kaut ko līdzīgu, kā es domāju :-D Nu labi, pirms tam arī citas meitenes atbalstīja vienas dienas kāzas :-)
Es neteiktu gluži "pāķīgumu un vēlmi ietaupīt", bet nu man pirms tam tas neasocējās ar skaistām, glaunām svinībām.
28.02.2018 10:27 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Labi, man nebūs kāzas Radisson viesnīcā vai līdzīgā glaunā banketu zālē. Es pavisam nesen sapratu, ka man laikam vairāk imponē tātad hipsterīga veida kāzas un balle..
Kaut gan es vēl pavisam nesen domāju par kādu muižu, bet, kad sākām ar draugu runāt par vienu konkrētu vietu, abiem ļoti iepatikās.
28.02.2018 10:32 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
kreimene.., kaut kā dīvaini, ja esi izdomājusi, ka pašai patīk vienas dienas, konkrētā lokācijā, tad kādas kreimenes pēc jānoliek tās, kurām patīk un ir plānojušas darīt pretēji, ja pati prasīji vienkārši viedokļus.
28.02.2018 10:37 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Ja interesē hipsterīgas kāzas, tad zinu gadījumu, kad baļļuks tika organizēts uz baržas Andrejsalā. Tur visi noballējās līdz pusnaktij un pa mājām. Bet jaunais pāris pa taisno uz lidostu ceļojumā.
28.02.2018 10:40 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Duujaa
Nu nē, es nevienu nenolieku. Es vnk teicu, ka es mazliet nesaprotu, bet arī to teicu pēc tā, kā man skaistā veidā centās pateikt, ka divdiennieks ir labāks un labāka ballīte draugiem un kāzas ar vērienu un tikai tādā veidā būs ballīte un dejas.
28.02.2018 10:41 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Ja interesē hipsterīgas kāzas, tad zinu gadījumu, kad baļļuks tika organizēts uz baržas Andrejsalā. Tur visi noballējās līdz pusnaktij un pa mājām. Bet jaunais pāris pa taisno uz lidostu ceļojumā.

Jā, par Andrejsalu es arī esmu domājusi :) Man ļoti patīk tā vieta.
Bet nu draugam īsti nē, un pašlaik padomā ir cita vieta.
28.02.2018 10:48 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Man daudz labak patīk vienas dienas kāzas! Esmu bijusi tikai vienas “nekurienes” kāzas un, ja godīgi, nebiju sajūsmā. Kāzas, protams, bija foršas, bet man ļoti gribējās vakara braukt mājas, bet pat nebija tāda iespēja. Mašīnas mums nebija, jo nedzīvojam Latvijā, tuvāka viesnīca arī cik tur tie km, un tāpat kādam būtu jāprasa aizvest, gulēšana bija visiem viena liela telpā... Ui, nē, būtu daudz foršāk nosvinēt kaut kur pie Rīgas un tad aizbraukt ar taxi mājas... Ne visi ir sajūsmā par tāda bara mīcīšanas divu dienu garuma.
28.02.2018 10:51 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Kāzas, protams, bija foršas, bet man ļoti gribējās vakara braukt mājas, bet pat nebija tāda iespēja. Mašīnas mums nebija, jo nedzīvojam Latvijā, tuvāka viesnīca arī cik tur tie km, un tāpat kādam būtu jāprasa aizvest, gulēšana bija visiem viena liela telpā... Ui, nē, būtu daudz foršāk nosvinēt kaut kur pie Rīgas un tad aizbraukt ar taxi mājas...

Vot, jā. Es arī par to iedomājos. Piemēram, viesis ir jau noguris, izballējies, grib jau iet atpūsties, gulēt, jo ne visi jaunie cilvēki grib ballēt līdz rītam. Bet, kā iesi gulēt, ja lejā ir mūzika un cilvēki vēl trokšņo. Vai arī, ja jauniem cilvēkiem gulēšana ir lielā zālē – nu kāda tur atpūta un gulēšana, ja tāpat vēlāk visi vēl velsies iekšā?
Un arī, ja ballē līdz rītam – nu ne visiem patīk nakšņot kaut kur viesu mājā un pēc tam no rīta pohainiem pamosties kaut kur ne mājās.
Patiesībā pat ir labāk paballēties līdz rītam un braukt mājās gulēt savā ērtā gultā, nekā gulēt kaut kur uz matračiem lielā telpā kopā ar citiem. Es nesaku, ka tas ir slikti, bet nu nav tā, ka vienmēr variants ar nakšņošanu ir pats ērtākais. Jo es neticu, ka visi jaunie pāri ir spējīgi visus izguldīt, tā lai katram pārim/ģimenei būtu sava istaba.
28.02.2018 11:01 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Kreimene, lasot visu to, ko esi uzrakstījusi, saprotu, ka Tev ir ļoti šaurs redzesloks, šaura domāšana. Tev neviena šeit neprasīja pierādīt, kāpēc uzskati, ka tikai kāzas pilsētā var būt glaunas un skaistas. Ak jel, dari taču kā pašai tīk un to, ko varat atļauties. Vēlreiz atkārtošu-katram savs! Man personīgi, varētu vēl piemaksāt, bet es nevēlētos svinēt Radisson banketu zālē vasarā. Tā vietā esmu priecīga, ka mums būs muiža ar plašu teritoriju nekurienes vidū, ap 90km no Rīgas, gandrīz katram pārim sava istabiņa nakšņošanai, ūdens tuvums un plaša terase, kur chillot. No rīta brokastis un uz redzēšanos. Tāpat es nesūdzētos, ja saņemtu ielūgumu uz rudens kāzām kādā Rīgas restorānā. Kreimene, ja Tu uztraucies par to, ko teiks jūsu viesi, vai viņiem viss patiks utt., tad varu Tev galvot, ka VIENMĒR būs kāds, kas purpinās, kam kkas nepatiks utt., tas viss vnk jāiemācās laist gar ausīm.
28.02.2018 11:15 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es arī nesaprotu, kāpēc kreimenei vēl ir jautājumi vai šaubas - loģiski, ka organizē 1 dienas kāzas pilsētā! :-)
Es personīgi neizvēlētos kāzas viesu namā plašā teritorijā laikapstākļu dēļ. Man kā īpaši salīgai personai pagājšvasar bija 2-3 dienas, kad Latvijas vasarā labi jutos bez jakas. Super, pusgadu iepriekš pierezervēt gigantisku platību par vairākiem tūkstošiem eiro, kur chillot, un tad attapties, ka kāzu dienā augusta sākumā ir lietus, vējš un +15.
28.02.2018 11:22 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
Vienas dienas kāzas nav ar vērienu, jo kā jau te minēja, viesi nejutīsies brīvi- kāds atturēsies no alkohola, jo naktī būs jābrauc mājās, kāds visu laiku skatīsies, lai mazie neizdemolē smalkās telpas un dekorācijas, daļa dosies pirms mičošanas prom, jo bērniem nāk miegs, viesi mēģinās uzminēt, kad tad ir svinību beigas (daļa uzskatīs, ka pēc mičošanas var doties prom) utt.

Šim es galīgi nepiekrītu, vadoties pēc savām kāzām, kuras bija Rīgā. Pēc mičošanas neviens uzreiz prom nebrauca, bērni bija aizvesti mājās jau pirms tam. Mēs paši aizbraucām uz viesnīcu ap 5iem no rīta, bet daļa viesu palika ballēties bez mums līdz kādiem 7-8 rītā. Neviens no alkohola neatturējās, neviens neko nedemolēja - nezinu kāds kuram tas draugu un radu pulks, ja šādi uzvedas. :D Izmaksu ziņā gan tas tiešām nav baigi lētāk kā te meitenes raksta ( ja bija domāts ietaupīt netaisot 2 dienu svinības).
laikam tiešām viss ir atkarīgs tikai no jums pašiem un jūsu aicinātajiem viesiem, jo tikai jūs visi kopā veidosiet to atmosfēru!
tāpēc arī ir tik daudz izvēļu, piedāvājumu, lai katrs izvēlētos, kas viņam tuvāks! :) vēlu veiksmi plānošanā!
28.02.2018 11:26 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Clarity
Sorry, bet nu tu pat nedomā teikt, ka man ir šaura domāšana, es nu tiešām neesmu cilvēks ar šauru domāšanu. Un kādā sakarā te vispār sākās apvainojumi?
Es sāku varbūt nedaudz vairāk pierādīt kaut ko un vairāk izteikt savu viedokli tikai pēc tam, kad MAN skaistā veidā centās pierādīt, ka kāzas pilsētā nav balle, nav atpūta viesiem un pilsētā ir variants “šampanietis un pa mājām bez dejām”. Palasi diskusiju un saproti, ka ne es biju tā, kas sāka kaut ko pierādīt.
Es nesaku, ka kāzas ir viesu namos ir sliktas (par muižām vispār nerunājot – muižas/pilis ir ļoti skaistas vietas, un svētki tajā tiešām ir balle), es ticu, ka viesu namos arī var būt skaistas svinības un balles. Es tikai gribēju saprast, kapēc lielākā daļa tā izvēlas.
28.02.2018 11:30 |
 
Reitings 17
Reģ: 26.10.2017
Mīļā kreimene, te katrs darīs/domās par savam, vienalga cik tu par to cepies. Gan 1 gan 2 gan lauku gan pilsētas konceptiem ir savi plusi un mīnusi, un kurš no šiem variantiem būs piemērotāks katram pārim ir atkarīgs no viņu personībām un iespējām, ne no tavas emocionālās argumentācijas šeit.
Tu ar savu plosīšanos šeit vairāk pierādi to, ka tev šis jautājums ir sāpīgs un, ka tev ir kaut kāda iekšēja nedrošība, kuras dēļ tu sāc uzvesties kā īsta bridezilla. Vai tiešām pie tā vainojama tikai draudzenes piezīme par divdienīti vai varbūt tu sevi pārāk salīdzini ar viņu? Vai viņai ir lielāks budžets, utml.? Varbūt ir vērts ar šo draudzeni pārtraukt kontaktēties (vismaz par kāzām), ja jau tas tev rada tādu stresu?
Ievelc elpu, nomierinies, tavas kāzas tev būs visskaistākās un labākās, tieši tāpēc, ka tās būs tavējās. :-) Tavai draudzenei būs labi un skaisti viesu namā, jo tas ir tas, ko viņa vēlas. Ja jau tu zini, ka tev būs episka balle un tusiņš, tad kāda mārrutka pēc tevi uztrauc, ko domā bars svešinieku internetā (kuriem nav nekāda sakara ar taviem svētkiem)? :-D ]°
Tu esi pavadījusi gandrīz 24h enerģiski cepjoties par šo jautājumu inetā (un nemainījusi nevienu viedokli šeit), kuru laikā tu būtu varējusi ui, kur daudz saorganizēt/sameklēt kāzām. Vai tu prokrastinē, jo kaut ko darīt kāzām īsti nav lustes, bet sirdsapziņa par to grauž? :-D
28.02.2018 11:34 |
 
Reitings 47
Reģ: 12.02.2018
Ir jau iespēja rīkot kāzas uz kuģīša. Vismaz neviens viesis neaizies mājās ātrāk pirms balle ir beigusies :-D
28.02.2018 11:38 |
 
Reitings 235
Reģ: 18.01.2018
Vēlme ietaupīt nakśņojot viesu namā? Nopietni? :D Es draudzenei organizēju kāzas ārpus pilsētas, tikai tas nebija klasisks viesu nams - dzirnavu komplekss, tur par nekādu ietaupīśanu vispār nav ko runāt ;) Mums visi viesi teica, cik gaumīgi, jo radījām sajūtu ar dekorācijām :) Es personīgi kāzas karstā, siltā vasaras dienā iedomājos tikai kaut kur ārpus pilsētas, pie dabas!
Un par gulēśanu - atkal gribas pavaicāt, nopietni? :D Tās ir kāzas, svētki, kur par gulēśanu mēs domājām kā par pēdējo, tāpēc nevienā brīdi neśausmināja fakts, ka jāguļ kopīgi vienā telpā + mums bija atseviśķa telpa vecākiem ar bērniem ;) Tas taču ir jāpieņem, ka braucot uz kāzām tu nebrauc, lai kārtīgi tagad izgulētos :D Manas pārdomas ;)
Protams, katram savi uzskati, galu galā - dariet, kā jūs labāk justos, aprunājaties labāk ar tuviniekiem par śo tematu!
28.02.2018 11:40 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
bridezilla
šādu nebiju dzirdējusi. :-D
Cilvēki lielākoties kāzas organizē nevis sev, bet citiem, un attiecīgi, izvēloties vietu, domā nevis par sevi, bet par citiem. Ja ir lielas ģimenes, kuri bieži kopā atpūšas pie dabas, aicināti ir gan vecāka gada gājuma cilvēki, gan mazi bērni, lauku viesu nams, protams, ir ērtāka izvēle, jo vecmāmiņas, kurām piemetas sirdsklapes, var atgūties svaigā gaisā, bērnus var nodarbināt rotaļu laukumā un viņi nemaisās pa kājām, utt. Ja kāzās lielākoties būs jauni cilvēki un/vai vienkārši būs maz viesu, tad nav problēmu rīkot kāzas banketu zālē. Lai cik ļoti man patiktu pilsētas kāzas, nevaru iztēloties 150 dažāda vecuma cilvēku kāzas banketu zālē, kur omes spriež par asinsspiedienu, veči - par mašīnām, līgavas māsas piekārto kleitu un vēl sīkie skrien pa vidu. Lai gan ir taču, precas cilvēki ziemā, laikam kaut kā tas strādā.
Es biju egoiste un maita - rīkoju kāzas sev, sev, sev. :-D
28.02.2018 11:41 |
 
Reitings 47
Reģ: 12.02.2018
Es biju egoiste un maita - rīkoju kāzas sev, sev, sev.

Manuprāt, kāzas ir tā lieta, kur šī attieksme ir pareiza. Protams, jāpadomā par viesu transportu/miegu nekurienes gadījumā, bet pielāgot vietu un kāzu kopējo stilu gan vajadzētu kā pašam patīk.
28.02.2018 11:49 |
 
Reitings 17
Reģ: 26.10.2017
Daenerys1, kā tad tā, bridezilla tacu ir žanra klasika! :D Te forumā laiku pa laikam parādās pa eksemplāram. Must see (tīri diagnostikas nolūkos): filma Bridesmaids, un realitātes šovs ar tādu nosaukumu.
28.02.2018 11:53 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Tu ar savu plosīšanos šeit vairāk pierādi to, ka tev šis jautājums ir sāpīgs un, ka tev ir kaut kāda iekšēja nedrošība, kuras dēļ tu sāc uzvesties kā īsta bridezilla.

Whaat? :D Nopietni? Vai tiešām tas, ka es tāpat, kā visas pārējās cenšos izteikt viedokli, nozīmē, ka es plosos? Vienkārši šī ir manis izveidota diskusija, un diezgan loģiski, ka mani komentāri te ir visvairāk. Un kāpēc, lai es mainītu savu viedokli? Un, ja man tik daudz meitenes te nebūtu centušās pateikt, ka kāzas pilsētā nav balle un kārtīgas svinības, tad es komentētu daudz mazāk un mierīgāk.
Un es nesalīdzinu sevi ar draudzeni.
Un jā, tiešām, es 24h tik to vien sēdēju, kā sēdēju cosmo un drukāju.
Es vienkārši gribēju sagaidīt vairāk cilvēkus, kuri kāzas ir svinējuši/svinēs manā veidā. Kādus jau sagaidīju, bet mazākumā.
28.02.2018 11:57 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
kreimene.., jo prasi viedokļus, tad saņem, ka
1 nē, visi nebūs sajūsmā par vienas dienas kāzām, tā arī uzskatīs, ka tas ir briesmīgi, snobiski, neērti, garlaicīgi, nepārdomāti un vēl visādi, jo viņiem tā liekas un viss - un nav jāatspēko, ka ''kāpēc jūs iedomājaties, kas jūs tādas, ka bla bla''.
2 nē, visi neatbalsta kāzas pilsētā, tam var nebūt burvība, tam var nebūt vēl kaut kas, tas var likties kaut vai stulbi, jā, jo atkal tavs prasītais viedoklis par to, ko darītu citas.
3 ja jautā, ko domā par šo vai to, tad nu var izteikt, ka tas variants, ko apdomā pati, ir kaut vai sūds pēdējais un likt argumentu pēc argumenta, kas jau te tika meitenēm darīts, jo arī prasi, kā bija jums, kā jūs gribētu, kāpēc.
4 ja gribi ieteikumus, kā padarīt vienas dienas kāzas pilsētā superīgas, kas būtu jāņem vērā un tiri piri, tad cita lieta, bet neviens tev nenorāda, ka tev tagad būtu jāatmet doma, jo te liekas stulba un tādu negribētu. Drīzāk pati neesi pārliecināta vai kādi draugi jau paspējuši izteikties, ka tā ļoti saspringti tver to un neglīti atbildi. Tava/jūsu diena un ņem un dari, kā gribi, bet ne katra pretēja viedokļa (kurus pati prasīji!) galā ''bet, bet'', ''vai nezini, ka'' un ''tomēr, ir jādara tā, nav ko stulbi domāt, ka''.
28.02.2018 12:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits