Kāzas - 1 vai 2 dienu svinības

 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Sveiki!
Pirms kāda laiciņa es esmu bildināta un nu plānojam ar draugu kāzas. Mēs gribam vienas dienas svinības, bez nakšņošanas, bet balli ar dejām līdz rītam (vismaz nakts vidum).
Protams, ideju gūšanai lasu dažādus materiālus, viedokļus, pieredzes. Un es skatos, ka lielākoties tomēr pāri organizē kāzas ar nakšņošanu (nezinu, vai vēlāk tas pāraug otrās dienas svinības vai vienkārši brokastošana un došanās mājās). Un, ja godīgi, es esmu izbrīnīta, ka lielākoties visiem ir kāzas ar nakšņošana. Pārsvarā kāzas, kurās es esmu bijusi, ir bijušas ar balli, svinībām, bet tā, kā viesi naktī vai no rīta dodas mājup. Bet kā es skatos, šis nav izplatītākais variants – tomēr lielākoties jaunais pāris piedāvā viesiem palikt.
Tāpēc es gribu painteresēties – kā bija Jums? Vienas dienas kāzas ar balli un došanos mājup vai arī ar nakšņošanu?
27.02.2018 15:59 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
sniegpulksteniite
Nezinu, ko tu domāji ar prestižākajām vietām, bet es zinu pietiekoši daudz vietas Rīgā, kuras ir gana labas svētkiem, prestižas/ pietiekoši prestižas, kur var gan savus muzikantus, gan arī dzērienus nest.
Nezinu vēl visu par savu izvēlēto vietu, bet zinu, ka tur var nest savus dzērienus.
Un - varbūt kādam tā neliktos prestižākā vieta, bet jauks restorāns/kafejnīca, kas kāzām, kādas es vēlos, būs piemērots par visiem 100%.
Bet paldies Tev par atbalstu un labiem vārdiem!
Peekaboo1
Protams, jānoskaidro. Bet mēs esam tikai plānošanas sākuma stadijā, tāpēc to vēl nezinam.
Es esmu bijusi divās kāzās, kur bērni ir bijuši un arī - abās tikai kāds viens, divi. Un nebija īsti nekas padomāts par to, kā viņus izklaidēt, bet viņiem tāpat bija jautri..
27.02.2018 21:48 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
kreimene.., man jāpiekrīt meitenēm - nevajag tik ļoti tagad iespringt uz to, kā ir citiem. Katram mums sava pieredze, savas vēlmes un tas, ka 90% cosmo publikas dara tā vai šitā, nenozīmē, ka Tev jādara tieši tāpat. Tev ir savi apsvērumi, kādēļ vienas dienas kāzas, citiem atkal ir savi apsvērumi, kādēļ divu dienu kāzas.
Man šķiet, ka kāzās primāri jādomā par sevi, sekundāri par viesiem. Protams, ka par viesiem arī jāparūpējas, bet šīm rūpēm nevajadzētu būt tādām, kas nomāc un pārlieku apgrūtina jauno pāri.
27.02.2018 21:49 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Kreimene, Tev nav nevienam kaut kas jāpierāda, kāpēc gribi svinēt tieši tur un nekur citur. Tici man, jo vairāk cilvēku uzzinās par jūsu kāzām, jo vairāk viedokļu dzirdēsiet par to, kā ir jābūt. Neņem galvā un dariet tā, kā paši vēlaties! Tā ir jūsu diena un ja vien paši visu apmaksājat, tad jums ir visas tiesības svinēt Rīgas centrā līdz saullēktam.
Es nekādā gadījumā neapgalvoju, ka vienas dienas kāzas pilsētā ir labākas/sliktākas par divu dienu kāzām pie dabas. Katram savs! Tiesa, ātri un bez piepūles kaut ko saorganizēt ir grūti, jo organizēšanas procesā uzrodas daudz dažādu sīkumu, par kuriem pirmajā brïdī varbût nemaz neiedomājāties, bet, kas tomēr paņem daudz laika.
27.02.2018 22:03 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Meitenes, paldies!
Pamazām kaut kā nomierinos! :-)
Viss būs forši!
27.02.2018 22:10 |
 
Reitings 47
Reģ: 12.02.2018
Esmu bijusi kāzās gan ar nakšņošanu viesu namos, gan Rīgā ar došanos mājup. Man ļoti patika pasvinēt un tad ar taxi doties uz mājām. Otrās dienas viesu namu kāzās, manuprāt, bija par daudz, jau sen gribējās mājās, nevis turpināt svinēt ar laivām un šašļikiem.
Pašai arī bija gandrīz vienas dienas kāzas - lokācijas dēļ, daļai viesu apmaksājām viesnīcas, no rīta pabrokastojām drīzāk papusdienojām) kopā, daļai tālo radu, kas nevēlējās palikt viesnīcā, bija nodrošināts transports.
27.02.2018 22:13 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Otrās dienas viesu namu kāzās, manuprāt, bija par daudz, jau sen gribējās mājās, nevis turpināt svinēt ar laivām un šašļikiem.

Šis ir gluži kā par mani:-D Tāpēc mēs nākamajā rītā tikai pabrokastojam un visi dodas prom. Pārāk ilgas svinēšanās mani nogurdina.
27.02.2018 22:19 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Kreimene
Pirmajā lapā izsaki vēlmi uzzināt, kāpēc rīdzinieces izvēlas nekurieni svinībām, bet kad es atbildu, paskaidrojot motivāciju, saņemu aizrādījumu par vienpusēju domāšanu :D
Ir cilvēki, kam patīk svinēt ar vērienu- tradīcijām, divdiennieku nekurienē. Ir cilvēki, kam patīk pa vienkāršo- bez tradīcijām, pēc sava scenārija, viendiennieku pilsētā. Un ir cilvēki, kas negrib svinēt nemaz- viņiem kotlešrijēji riebjas kā suga, tāpēc pēc ceremonijas izdzer šampi un laiž medusmēnesī. Katram savs. Nav ne pareizu, ne nepareizu svinību. Bet domāju, ka piekritīsi- pēdējais svinību formāts viesiem būs mazāk atmiņā paliekošs.
27.02.2018 23:27 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Viedā Minka
Ok, es gribu savādāk. Bet kāpēc Tu uzskati, ka vienas dienas kāzas nevar būt ar vērienu un ar tradīcijām? Var būt tieši tāpat, ar dejām, ar tradīcijām, ar visu. Tikai atšķirība tā, ka viesi nepaliek nakšņot turpat, bet dodas mājās.
Un es neuzskatu, ka glaunas kāzas, piemēram, kādas labas viesnīcas banketu zālē, var nosaukt par kāzām “pa vienkāršo”. Tur viss ir skaisti un glauni, un viss notiek.
Piedodiet, bet es neuzskatu, ka kāzas “ar vērienu” ir tikai divdiennieku kāzas.
Ja godīgi, es vispār agrāk uzskatīju, ka kāzu svinēšana viesu namos nav tas skaistākais variants, jo man kaut kā nelikās kopā skaistas kleitas/vakarkleitas ar viesu namu, laukiem utt. Muižas jā, bet ne viesu nami. Tagad, protams, vairāk pētot šo un saprotot, cik daudz ir skaistu, svinīgu viesu namu, es domas mainu.
Un, piedod, bet likās, ka tas viedoklis piemīt ir pārāk kategorisks, ka tā tam būs būt. Piedod, ja Tu to tā nedomāji.
27.02.2018 23:51 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
ir jāpadomā par viesiem, ja svinības notiek līdz vēlai naktij/rītam un ir viesi, kas ir braukuši lielu gabalu. Mums bija nakshnjošana tiem, kas gribēja. Citi nākamajā dienā atbrauca uz pirti. Nekādas baigās aktivitātes 2. dienā netika plānotas - vēlas brokastis, pirts, dīkjis, papljāpāšana un viss.
Katram savs, tās taču tavas kāzas, taisi kā gribi. Tikai painformē viesus , ja domā svinēt ilgi un neplāno guljvietas, lai nav pārsteigums.
28.02.2018 00:54 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Ieteiktu darīt, kā Jums labāk patiktu, viesi pielāgosies un tālbraucējus atradīsies kur izmitināt. Es kā viesis nekad neiedomātos protestēt ko jaunais pāris būtu iecerējis. Tie kas iedzeēruši nevar sēsties pie stūres var kopā dalīt taxi, ja viens rajons.
Esmu bijusi lielās kāzās villā, kurā nebija iespējams visiem nakšņot un bija noorganizēti šoferīši, kuri pēc pusnakts bija gatavībā ik stundu vest viesus uz vienīcām. Vienmēr var atrast risinājumu.
Centies pārlieku neuztraukties!
28.02.2018 06:47 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Viena vai divas dienas - tas atkarīgs no paša pāra vēlmēm un finansiālajiem līdzekļiem.
Vienīgais varu pateikt no savas pieredzes - biju vienās kāzās, kuras bija paredzētas vienu dienu. Pirmkārt, daļa cilvēku aizbrauca mazliet pirms pusnakts un daudzi nelietoja alkoholu, lai varētu aizbraukt mājās. Līdz ar to, par tām kāzām runā, ka bija skaisti (burvīgas dekorācijas utt), bet diezgan garlaicīgi.
28.02.2018 07:05 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Tā kā, manuprāt, ja grib skaistas, tādas glaunas kāzas, tad ir superīgs variants pilsēta, kur visiem ir ērti piekļūt, restorāns, kur nav baigo deju un draugu ālēšanās. Visi nosvin, paceļ šampanieti un brauc mājās.
Ja vairāk domā par draugiem nevis sevi, lai viņiem arī būtu ballīte, tad es svinētu kādā omulīgā vietā ārpus Rīgās, ar palikšanu pa nakti.
Abi varianti ir OK, atkarīgs no vēlmēm
28.02.2018 07:09 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Mums būs kāzas ar nakšņošanu, jo svinības notiek diezgan tālu no viesu dzīvesvietām, un nebūtu forši, ja viņiem vēl nogurušiem (un, nedod dievs, vēl alkohola reibumā) būtu jābrauc mājās.
Tas, ka ir nakšņošana, nenozīmē, ka balle jāturpina vēl nākamajā dienā. Paēd brokastis, nedaudz pačalo, uzspēlē kādu spēli un laiž mājās.
28.02.2018 07:30 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Kreimene
Vienas dienas kāzas nav ar vērienu, jo kā jau te minēja, viesi nejutīsies brīvi- kāds atturēsies no alkohola, jo naktī būs jābrauc mājās, kāds visu laiku skatīsies, lai mazie neizdemolē smalkās telpas un dekorācijas, daļa dosies pirms mičošanas prom, jo bērniem nāk miegs, viesi mēģinās uzminēt, kad tad ir svinību beigas (daļa uzskatīs, ka pēc mičošanas var doties prom) utt.
Nekurienē viesi var izklaidēties zālē, iziet ārā vai iet gulēt (ja vajag, arī bērnus nolikt gulēt un paši turpināt ballēt). Nekurienē parasti ir kaut kas, kas domāts bērniem- izveidojas bērnu stūrītis, vai arī pietiekami daudz brīvas vietas, kur izskrieties.
Tev šie argumenti nav jāņem vērā, jo ja kāzas būs rudenī, tad naktī būs auksts, tātad nekuriene sevi neattaisnos. Rudens kāzām restorāns ir laba izvēle. Tikai par viesu bērniem gan padomā- nepaļaujies, ka visi nāks bez. Parasti ņem līdzi, jo nav kam atstāt.
28.02.2018 08:19 |
 
Reitings 174
Reģ: 16.04.2016
Es atbalstīšu autori - ja taisītos precēties, arī gribētu pilsētā (visticāmāk Rīgā vai Jūrmalā) restorānā vai otrs variants zakss un atkārtota ceremonija kādā skaistā vietā ārzemēs, mēs divi vien.
Esmu bijusi uz kāzām, gan LV, gan ārzemēs, kur skaidri pateikts iepriekš - ballīte līdz pusnaktij, kas ko vēlas tālāk - doties uz mājām, ballēt kaut kur citur, tā jau pašu izvēle. Svinības notika pilsētas centrā vai pāris km no pilsētas.
Ja vien tas nav nekurienes vidus un svinības nav viesu mājā, tad tiešām īsti neredzu jēgu uztraukties par to vai kāzas ir ar nakšņošanu vai nē. Vēl, jo vairāk, ja visi viesi no Rīgas pamatā un ballīte Rīgā, tad jau uz mājām tiks. Labāks variants, nekā vairākas stundas ceļā un tad vairākas stundas pēc ceremonijas braukāt ar kurkstošu vēderu, jo ļoti gribas ēst, bet ir tikai 4tais tilts...
28.02.2018 08:51 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Mums būs divdienieks un nekurienē, bet bez 9 tiltiem un entajiem man nevajadzīgajām padarīšanām. Visa fotografēšanās būs pirms ceremonijas, lai viesiem nav ntās stundas jāgaida mūs. Protams pa ceļam uz mūsu vietu būs kāds foto un nez kas vēl mazliet, bet, viss pagaidām ir domu līmenī, jo plānojam nākamgad vasarā kāzas. Pagaidām tik domājam kas patiktu un kas nē, domas pierakstam :) Bet pilsētā, nekad nebijām pat tādu domu pieļāvuši svinēt kāzas. Abi nākam no laukiem un pie dabas vēlamies arī palikt :)
Mazāk stresa, mierīgi apdomā un būs ok. Katrs dara kā patīk, jo tā ir viņu diena ko viņi izbauda :)
28.02.2018 09:39 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man nav iebildumu pret 1 dienas kāzām. Ja pilsētā - ideāli, man nemaz divdiennieki nepatīk. Ja nekurienē - mazliet žēl ir viesu bez mašīnām, tad ir optimāli jāizplāno, kurš ko var aizvest, bet citādi - arī nekāda vaina. Esmu bijusi vienas dienas kāzās ar dejām līdz rītam, kad kurš vēlas, tad dodas prom, tās kāzas bija mazpilsētā un apm. 50% no viesiem bija no tās mazpilsētas vai apkārtnes. Kā viņi tika mājās? Precīzi tāpat kā uz svinībām - ar auto. Neuzskatu to par tik lielu problēmu, ka uz 4-5 cilvēkiem ir viens šoferis, kas nedzer. Tāpat jau pa dienu nesanāk iedzert, jo visu laiku jābraukā pa tiltiem un fotopauzēm, neredzu neko traģisku, ja pie galda arī izdzer tikai simboliskus 50 gramus šampanieša vai nedzer nemaz. Vai tad tas ir galvenais?
Labāks variants, nekā vairākas stundas ceļā un tad vairākas stundas pēc ceremonijas braukāt ar kurkstošu vēderu, jo ļoti gribas ēst, bet ir tikai 4tais tilts...

O jā, šo es arī hroniski neciešu! Tad lai ielūgumos uzraksta, ka līdzi jāņem maizītes.
28.02.2018 10:12 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Tā kā, manuprāt, ja grib skaistas, tādas glaunas kāzas, tad ir superīgs variants pilsēta, kur visiem ir ērti piekļūt, restorāns, kur nav baigo deju un draugu ālēšanās. Visi nosvin, paceļ šampanieti un brauc mājās.

Nu NAV tā. Nu no kurienes ir viedoklis, ka pilsētas ballītēs nenotiek dejas un draugu ālēšanās? Kāpēc tiek uzskatīts, ka tajā gadījumā tas ir tikai variants – nosvin, paceļ šampanieti un brauc mājās? Kāpēc gan Jūs nepieļaujat iespēju, ka arī ballēs pilsētā ir tieši tāda pati ballēšanās, dejas utt? Priekš kā, Jūsuprāt, tad ir domātas daudzās banketu zāles visās viesnīcās un ne viesnīcās? Jūs domājat, ka tur nenotiek dejas un balles, bet cilvēki atnāk tikai pasēdēt un pacelt šampanieti un viss?
Ja vairāk domā par draugiem nevis sevi, lai viņiem arī būtu ballīte, tad es svinētu kādā omulīgā vietā ārpus Rīgās, ar palikšanu pa nakti.

Un šito es vispār nesaprotu. Kāpēc gan lai draugiem būtu ballīte tikai tajā gadījumā, ja tas ir ārpus Rīgas ar palikšanu pa nakti? Vai, ja ir kādas dzimšanas dienas, korporatīvi, tad cilvēkiem tā nav balle, jo nav iespējas palikt pa nakti? Tiešām? Cilvēki tā pat ballējas līdz naktij/rītam un brauc mājās ar taksi vai vēl kko. Es nesaprotu, no kurienes tāds viedoklis, ka ballīte var būt tikai ārpus pilsētas ar nakšņošanu. Tu Rīgā sanāk nekad neesi ballējusies? Korporatīvos, kaut kādos citos svētkos?
Viedā Minka
Par to atturēšanos no alkohola, jo naktī jābrauc mājās – nu piedodiet, kāpēc lai cilvēki brauktu ar mašīnu, ja viņi var braukt ar taksi aizbraukt mājās, jo dzīvo tajā pašā pilsētā? Ja viņi tā grib, tad nu tā ir viņu izvēle, nevis man jājūtas vainīgai, jo viņi, redz, negrib ar taksi braukt mājās.
Un – tātad viesu namā nav skaistas dekorācijas? Un tur bērni var visu demolēt, ja?
Un, zinot savu kompāniju, es tomēr domāju, ka draugi atstās bērnus mājās (jā, visiem ir, kam atstāt), jo paši gribēs atpūsties un atslābināties bez bērniem. Ja tomēr gribēs ņemt līdzi, tad to jau pateiks pirms tam, un viss tiks saorganizēts. Man nebūtu nekas pret bērniem, bet es vienkārši domāju, ka draugi paši negribēs ar bērniem nākt.
Ja godīgi, es tiešām esmu izbrīnīta, ka lielākā daļa cilvēku uzskata, ka kāzas viesu mājās ir skaistas kāzas ar vērienu. Man viesu nami pirms tam ir asociējušis ar guļbūves namiem. Un guļbūve un līgava skaistā kleitā man kaut kā negāja kopā. Bet nu tagad jau es saprotu, ka ir dažādi viesu nami, arī ļoti skaisti un piemēroti skaistiem svētkiem.
Jebkurā gadījumā, divas no kāzām, kurās es esmu bijusi, balle vispār bija tikai līdz plkst. 1 naktī un tad visi pa mājām. Bet tur bija gan dejas, gan konkursi, gan ālēšanās, nu kārtīga ballīte un noteikti NEBIJA variants „pacelt šampanieti un pa mājām”.
Tagad es saprotu, kāpēc manas draudzenes viedoklis bija tāds. Te vnk sanāk tā – Jūs lielākoties esat bijušas tādās divdiennieku kāzās un neesat bijušas kārtīgās ballēs vienas dienas kāzās. Tāpēc uzskatāt, ka tā nav kārtīga balle, tur nevar atpūsties un nevar tā. Nu tad paklausieties tos, kam ir bijusi tāda pieredze, nevis atkārtojiet visu laiku to pašu – nav kārtīga balle, jo nevar atslābināties, jo jābrauc mājās, nevar iziet ārā utt.
Vienas dienas kāzas VAR būt skaistākas un glaunākas par viesu namu kāzām. Jo man vispār kaut kā liekas, ka viesu namu kāzas ir tāda ballīte, ne glauns pasākums. Bet nu es neesmu tādās bijusi, tāpēc neņemos spriest.
28.02.2018 10:19 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ja godīgi, es tiešām esmu izbrīnīta, ka lielākā daļa cilvēku uzskata, ka kāzas viesu mājās ir skaistas kāzas ar vērienu. Man viesu nami pirms tam ir asociējušis ar guļbūves namiem. Un guļbūve un līgava skaistā kleitā man kaut kā negāja kopā. Bet nu tagad jau es saprotu, ka ir dažādi viesu nami, arī ļoti skaisti un piemēroti skaistiem svētkiem.

Man tāpat. No offence, bet man kāzas viesu namos dziļā nekurienē neasociējas ar "skaistām kāzām", bet gan ar pāķīgumu un vēlmi ietaupīt. Kas no vienas puses ir saprotams, protams, ne visi var atļauties kāzas Radisson viesnīcā, bet no otras puses, man labāk patīk pilsētas kāzas, personīgi man šķiet svinīgāk un skaistāk.
28.02.2018 10:23 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Nu, ja man kāzas būtu nekurienē, tad es laikam arī neliktu viesiem braukt mājās. Bet tur tā lieta, ka kāzas būs pilsētā un lielākā daļa ir rīdzinieku un nekāda problēma viņiem nav nokļūt mājās.
Un – man patīk pilsēta un pilsētas atmosfēra, pat vairāk, nekā daba.
Bet nu tas nav galvenais iemesls, kāpēc es gribu kāzas pilsētā. Un, kā jau teicu – ceremonija un braukāšanās būs arī apkārt, pa parkiem utt.
28.02.2018 10:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits