Pasaule pēc 20 gadiem

 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Radinieces anglju valodas stundaa tika uzdots jautaajums - Peec jusu domaam, pasaule peec 20 gadiem buus labaaka vai sliktaaka?
Man tas lika aizdomaaties , bet es viennoziimigi balsoju par to , ka buus daudz sliktaak .
Prootams, buus savi plusi - attiistiitaaka mediciina, jaunas tehnologjijas utt.
Bet no otras puses skatoties - cilveeki zaudees darbus jo visu paarnjems datori utt, vairaak degradeesies deelj modernajaam tehnologjijaam , buus nereaala zemeslodes paarapdziivotiiba ,globaalaas sasilshanas sekas..
Nu es neredzu kaa pasaule pec 20 gadiem vareetu buut labaaka par shodienu.
Kadas ir juusu domas?
02.02.2018 18:35 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Vienīgais labums no nenormālās iespējas sazināties bez tieša kontakta būs tāds, ka cilvēki vairs nevairosies. Vismaz muļķi ne.
02.02.2018 19:45 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://www.youtube.com/watch?v=Bg_tJvCA8zw te daudz sizetu uh interviju ar Sofiju
02.02.2018 19:46 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Dazi ir atpalikusi...so redzeju uzreiz...liels gars sizets. Loti interesanti, bet...
Daži varbūt arī ir stulbāki par to robotu.
02.02.2018 19:48 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Bet runajot par Sofiju, vina tomer pati nespej sevi atrazot, un ka jebkurs dators tiek apka;pota daudzu cilveku,un datori diezgan atri aiziet miskaste musdienas.
Pie vians stradac daudzu, daudzi cilveku grupa vairakus gadus, informaciajs apjoms ko cilveki vina ievadija ir milzigs. Un tomer, tie ir tikai dzelzi.:-D
02.02.2018 20:00 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Forša tēma :-).
Piekrītu Mischas viedoklim! īpaši jau tam, ka “ja ne labāka, tad savādāka”.
Esmu diezgan pārliecināta, ka benzīna/dīzeļa mašīnas varētu būt mazākumā, jo Rietumvalstis diezgan aktīvi “spiež”uz to, tīri vides dēļ. Iespējams diskusijās cilvēki žēlosies un atcerēsies “vecos labos laikus” (:-)), jo visticamāk, būs arī kādi negatīvi efekti no šī soļa.
Ņemot vērā to kā attīstās driverless cars industrija, pieļauju, ka 20 gadu laikā tās nebūs arī retums.
Runājot par tehnoloģiju attīstību, domāju, ka jau tagad tā veicina globālāku izpratni par vidi un veselību un faktoriem, kuri ietekmē šīs sfēras. Cilvēkiem ir dota pieeja nenormālam informācijas daudzumam, kas nebija pieejams agrāk (kaut vai, atceroties vegānu vai zero waste diskusijas, kurās cilvēki apmainījās ar viedokļiem un informācijas avotiem diezgan vienkāršā veidā), kas, protams, var radīt arī negatīvas sekas, bet, let’s face it, plusi un mīnusi ir gandrīz katrai lietai un situàcjai šajā dzīvē.
Par darba vietām - Mischa lieliski nokomentēja.
Vēl kas, ņemot vērā ekociematu popularitāti, tie varētu būt pat vēl biežāk sastopami. Kādam patstāvīga mītne, kādiem vietas, kur pavadīt atvaļinājumus (mani gan diez vai tur atrastu :-D)..
02.02.2018 20:00 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Nesaprotu ko nozīmē tie jēdzieni "sliktākā" vai "labāka" pasaule. A tagad kā ir slikti vai labi? Vajadzīgs pamats ar ko salīdzināt.
.
Man liekas ka lābāk točno nekļūs, neredzu pazīmēs ka būs labāk.
Jaunas tehnoloģijas ieviesīs jaunus darbus - atskatoties vēsturē tā vienmēr ir bijis

Jā, tieši tā, labi pateikts ka bijis. Mēs esam jaunas tehnoloģiskās revolūcijas sākumā un šī revolūcija ir interesanta ar to, ka likvidējot vecās darba vietas viņā neizveido jaunas vai izveido ļoti maz vai arī tas darba vietas nav domātas visiem, jo ir paredzētas tikai kreatīviem cilvēkiem.
Skandināvija jau pāriet uz 6 stundu darba dienu, un arī par Universal Income (nauda, pat ja nestrādā un netaisies strādāt) runā un jau eksperimentē.

Nedomāju ka kāds cits pāries uz 6 stundu darba dienu, jo sāksies "brīvā laika fenomens", tāds variants jau tika izmēģināts ļoti sen PSRS, bet ātri atteicās no tā.
Par Universal Income viss ir vienkārši, politiki meklē iespējas kā vēl vairāk stimulēt ekonomiku, vēl vairāk būtu iespējams pārdot preces un palielināt IKP, tā ir tīrā ekonomika, par cilvēkiem te neviens nedomā.
02.02.2018 20:46 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Domāju ka kopumā būs tāpat kā tagad.
Atceroties kā bija pirms 20 gadiem un ko tad cilvēki domāja par nākotni pēc 20 gadiem, var secināt ka lielākoties daudz kas tomēr notiek savādāk.
Ja par Latviju tad ekonomika un dzīves līmenis ir kļuvis labāks. Mainās arī cilvēku domāšana un attieksme pret daudz ko. Domāju ka šī tendence turpināsies un lai arī būs krīzes, kopuma viss būs labāk.
Ja par pasauli, tad arī būs labāk, vai līdzīgi kā ir tagad. Nekādas ekstra izmaiņas nebūs, ja arī kas mainīsies, tad cilvēki un sabiedrība pielāgosies un būs OK.
Negatīvisms par nākotni būs vienmēr, kā jau parasti ir cilvēki kuriem viss ir slikti un būs nākotnē slikti.
03.02.2018 11:59 |
 
Reitings 23
Reģ: 30.12.2017
Noteikti būs savādāk. Pienāks tas laiks un tad jau redzēsim kā būs. :-D
03.02.2018 12:12 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Skaidri atceros kā bija 20 gadus atpakaļ. Ir sarežģīti definēt bija labāk vai sliktāk, bija savādāk un arī pēc 20gadiem būs savādāk. Es pati būšu savādāka un mana attieksme būs savādāka.
03.02.2018 12:19 |
 
Reitings 84
Reģ: 22.11.2017
Mēs degradējamies, jo picu var pasūtīt nospiežot attiecīgās podziņas, nevis zvanot un pasūtot.
03.02.2018 12:30 |
 
Reitings 84
Reģ: 22.11.2017
Norāva tekstu. Varbūt tad sakam, ka esam degradējušies, jo zvanam un pa telefonu pasūtam, agrāk vajadzēja uz iet vietas picērijā pasūtīt. Da vispār štrunts ar picām, vajadzēja palikt pie parastajiem latviešu kartupelīšiem. :D :D
Man patīk 57days viedoklis.
03.02.2018 12:32 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Forša tēma. Es piekrītu 57days. Esmu optimiste un domāju, ka viss būs labāk. Man nav tādu saldo bērnības atmiņu vai nostaļģijas pēc veciem laikiem, uzskatu, ka ar katru dienu viss tomēr kļūst labāk. Attīstītāk, viedāk (gan no tehnoloģiju, gan cilvēku izpratnes viedokļa), vieglāk un interesantāk.
*
Par degradēšanos runājot - nu es neuzskatu, ka cilvēks, kas prot pareizi iebakstīt zemē ķiploku, ir diži viedāks par to, kurš prot izmantot mobilo aplikāciju navigācijai vai prot programmēt, vai lieliski pārvalda exceli, vai prot atrast receptes internetā, galu galā - prot atrast ķiploku stādīšanas knifus internetā. Mazliet nesaprotu to (galvenokārt vecākās paaudzes) aizraušanos ar to, ka cilvēkam jāprot strādāt ar rokām. Aizvēsture. Runājot par izdzīvošanas prasmēm, reti kurš cilvēks arī pirms 20 un pirms 40 gadiem prastu izdzīvot, izmests viens meža vidū. Kartupeļu stādīšanas tehnikas pārzināšana nepalīdz iegūt uguni ar diviem akmeņiem.
*
Par vidi un veselību runājot, es domāju, ka mēs visi dzīvojam labāk. Pirms 20 gadiem nebija pat nojausmas par augļskābju pīlingiem un micelārajiem ūdeņiem. Man bija grūti piemeklēt antibiotikas, kuras es panestu. Bet tagad - plašs klāsts, izvēlies ko vēlies. Agrāk neārstējamas slimības kļuvušas ārstējamas. Varbūt es vienīgā dzīvoju tādā utopiskā pasaulē, bet redzu, ka man apkārt cilvēki aizvien vairāk sporto, pievēršas skriešanai, slēpo daudz vairāk nekā 90-tajos, cenšas veselīgi ēst, izvēlas zaļos salātus, nevis rasolu, utt. Ir atbildīgi pret vidi, bērniem, mājdzīvniekiem, šķiro atkritumus, nepērk olas ar trijnieku, neizmet mājdzīvniekus uz ielas, nesit savus bērnus. Jau vairākiem paziņām ir elektromobiļi, un nevienu no viņiem neraksturotu kā ļoti turīgu.
*
Vienīgais, kas mani uztrauc, ir pārapdzīvotība. Tur gan es nepiekrītu 57days, ka 20 gadu laikā indiešu un afrikāņi sapratīs, ka 10 bērnu ģimene nav OK. Tas nedaudz biedē.
03.02.2018 13:16 |
 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Interesanti palasiit viedokljus & paskatiities uz lietaam no cita skatu punkta . :-)
Zinaatne attiistaas arvien straujaak, kas tik peedeejo 20 gadu laikaa nav izdomaats.
No Nokia's ar antenu, mees esam paargaajushi uz Iphoniem un Samsungiem kur viss jau ir iebuveets iekshaa , es pat nezinu ko tur veel var pielikt klaat. :-D
Internets arii tika izgudrots tikai 90tajos gados, kameer viss attiistijaas un katram maajaas bija pa datoram pagaaja veel 10 gadi. Un tagad mees savu ikdienu nespeejam iedomaaties bez interneta, ja taa nebuutu - viss apstaatos momentaali. Civilizaacija ir atkariiga no Interneta un bail pat iedomaaties kas buutu, ja tas viss tiktu paartraukts.
03.02.2018 15:05 |
 
Moderators
Reitings 3724
Reģ: 13.11.2016
Kopumā piekrītu Daenerys1.
Nepiekrītu tēmas autorei, ka kaut kāda īpaša problēma būs darba zaudēšana. Arī šobrīd daudzi cilvēki dara citus darbus nekā pirms 20 gadiem, nemaz nerunājot par vēl senāku pagātni, taču cilvēki Latvijā un arī daudzviet pasaulē kopumā dzīvo labāk nekā senākos laikos.
Par Latviju var diezgan droši prognozēt, ka tā diezgan strauji, straujāk nekā iepriekšējos 20 gados, latviskosies, tas ir, sabiedrības savstarpējā saziņā kopumā arvien vairāk dominēs latviešu valoda.
Grūti, protams, precīzi prognozēt, kā mainīsies pasaule migrācijas rezultātā, taču, ņemot vērā līdzšinējās tendences, izskatās, ka Latvija arvien vairāk veidojas par drošu, ērtu un patīkamu dzīvesvietu, kamēr daudzviet Eiropas visturīgākajās valstīs nedrošība pakāpeniski pieaug un turpinās pieaugt.
03.02.2018 15:12 |
 
Reitings 59
Reģ: 03.12.2017
Skaidri atceros kā bija 20 gadus atpakaļ. Ir sarežģīti definēt bija labāk vai sliktāk, bija savādāk un arī pēc 20gadiem būs savādāk. Es pati būšu savādāka un mana attieksme būs savādāka.

+++
04.02.2018 11:10 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
... un runājot par rotaļu laukumiem, es tajā vecumā, kad man tādi interesēja kā klientam, biju pirms kādiem 25 gadiem, bet pirms 20 gadiem bija apmēram tāpat --- mēs gājām kājām 20 minūtes, lai tiktu uz tuvāko rotaļu laukumu, kurā bija nesalauztas šūpoles. Rīgas guļamrajonā, lai te neviens nesāktu piesaukt viensētas un plašās Latvijas āres.
.
Tā ka no rotaļu laukumu viedokļa, pirms 20 gadiem bija daudz sliktāk.
04.02.2018 11:24 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Varbūt es vienīgā dzīvoju tādā utopiskā pasaulē, bet redzu, ka man apkārt cilvēki aizvien vairāk sporto, pievēršas skriešanai, slēpo daudz vairāk nekā 90-tajos, cenšas veselīgi ēst, izvēlas zaļos salātus, nevis rasolu, utt. Ir atbildīgi pret vidi, bērniem, mājdzīvniekiem, šķiro atkritumus

Es arī esmu novērojusi šādas tendences.
04.02.2018 12:47 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Būs lietas, kas būs labākas, kas būs sliktākas, kas vienkārši savādākas.
Viena no, manuprāt, sliktākajām lietām, būs tā, ka totāli tiks kontrolēta cilvēku dzīve. Kameras, ieejas čipi, pārvietošanās maršrutu kontrole, bezskaidras naudas norēķini... Jau tagad tā visa par daudz, kas vēl būs pēc 20 gadiem.
Medicīna noteikti zinātniski būs daudz attīstītāka, bet cilvēkiem ārstēšanās iespēju pieejamība sliktāka.
Autore minēja darba zaudēšanu. Jau tagad ir tā, ka apmēram 1/3 ir bez darba, 2/3 strādā pārslodzes režīmā. Ja netiks mainīta darba organizācija, piemēram, ieviešot 4 darbadienu nedēļu, tad jā, bezdarbs pieaugs. Tehnoloģiju attīstībai vajadzētu radīt nevis bezdarbu, bet iespēju strādāt visiem, tikai mazāku stundu skaitu.
Vide noteikti būs sakārtotāka, mazāk nekoptu teritoriju.
Tas vairāk kā redzu Latviju pēc 20 gadiem.
04.02.2018 13:20 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Grūti spriest būs labāk vai sliktāk, bet kā viena minēja - būs interesantāk. Interesanti cik ātri lietas atīstās. Liekas, ka jau (gandrīz) viss ir izgudrots, bet kas tik vēl neienāk prātā cilvēkiem!
No sliktajām lietāmvienīgi ticu, ka globālās sasilšanas ietekmē celsies ūdenslīmenis (LV varbūt tik ļoti neietemēs, bet nu..) un laikapstākļi kļūs... savādāki (piemēram kā aizvadītā vaara - lietaina un ne diezko silta).
04.02.2018 13:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits