Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vecāku kontrole

 
Reitings 6
Reģ: 08.01.2018
Labdien!
Man ir 19gadi un mācos 12.klasē, dzīvoju kopā ar vecākiem un esmu materiāli atkarīga no viņiem. Ar vecākiem ir diezgan tuvas attiecības, sevišķi ar mammu. Tomēr pēdejā laikā sāku pamanīt, ka vecāki sāk mani pārmērīgi kontrolēt, kas man ne īpaši patīk. Agrāk vecaki vienmēr zināja, ko es daru un ar ko esmu, nekas arī nemainījās tagad, tomēr tagad, kad man parādījās draugs, tā kontrolēšanā izpaužas uzmācīgāk. Cik esam runājuši, tad vecākiem viņš patīkot un viss esot kartibā, tomēr, tiklīdz pasaku,ka braukšu ciemos pie viņa vai viņš pie mums, tā uzreiz sākas zvanīšana ik pēc stundas, un ja nesanāk pacelt klausuli, tad sākas izziņas ar pārmetumiem, ka kārtīgai meitenei nenākas palikt pie puišiem un tā tālāk, kaut arī mamma zina,ka mums sava veida tuvība jau esot bijusi. Un tā dēļ rodas nesaskaņas attiecības ar puisi, jo viņš vēlas, lai es palieku pie viņa pa nakti vai lai aizbraucam kopā kāda ceļojumā pat uz pāris dienām, vai pat vienkārši aiziet kopīgi uz Vecrīgu. Mēģināju viņam skaidrot, ka man neļauj vecāki un viņš vienmēr atbild, ka,ja es gribētu, es varētu visu sarunāt ar viņiem. Vai kādai ir bijusi līdzīga situācija ? Un ko jūs darījāt, lai atrastu kompromisu starp draugu un vecākiem? Esmu jau iepriekš runājusi par to ar vecākiem, viņa sakot,ka saprotot, bet tomēr nevar mani tā vienkārši palaist. Kā arī es tā vienkārši nevaru pateikt vecākiem nē un darīt, kas man pa prātam, jo cienu viņus un nevēlos bojāt mūsu attiecības, bet no otras puses es arī nevēlos, lai mani tik pārmērīgi kontrolē un neuzticas. Paldies jau iepriekš!
09.01.2018 17:08 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Ja draugs nesaprot, ka ne ar visiem visu var sarunāt, lai ir džentlmenis un pirms vest Tevi kādā 2dienniekā, 3dienniekā uz kaut kurieni, lai ienāk pie mammas un parunājas, pastāsta, ko darīsiet un tā. Jo vairāk puisis komunicēs ar Tavu ģimeni, jo vairāk viņam uzticēsies ;-)
09.01.2018 17:52 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Vecākiem jau tas arī jaunums, visu pamazām. Nevajag uzreiz skriet nezin kādos ceļojumos, gan jau arī uztraucas, kā ar naudām, kā tagad veidosies tev dzīve utt. Tomēr svešs cilvēks nāk klāt. Katram jau tas laiks, kamēr saprot, ka puisis normāls un sakarīgs (cerams tā tiešām ir), atšķiras. Ja tagad vairāk parādījušās tās braukāšanas prom, tad jau uztraucas, kur esi, kā iet (citreiz tas var būt pārspīlēti vai tikai likties pārspīlēti), bet ar laiku jau apradīs, ka var uzticēties un domāju, ka mazāk paliks tās ziņas. Galvenais arī pildīt solīto - to gan puisim būtu jāsaprot, ja mājās sarunā būt 23, nu tad ir. Ja nav sarunāts palikt pa nakti, nu tad nav. Tad arī puisi ātrāk pieņems un nebūs arī sačakarētas attiecības ar vecākiem.
09.01.2018 17:59 |
 
Reitings 78
Reģ: 22.06.2016
19 gados man bija tieši tāda pati situācija. toreizējam draugam pastāstīju situāciju, viņš nebija baigi priecīgs. Tāpēc devās parunāt ar viņiem, bez manis,protams. Pēc tās sarunas (nezinu,ko viņš pateica), bet vecāki sāka man vairāk uzticēties un laida pie drauga pa naktīm :-)
09.01.2018 18:01 |
 
Reitings 78
Reģ: 22.06.2016
piebildīšu,ka tas bija pirmais maniem vecākiem zināmais puisis.
par savu pirmo mīlestību noklusēju, bet tas jau cits stāsts.
ar šo visu gribu teikt,ka puisim arī vajadzētu kaut kā šajā visā iesaistīties
09.01.2018 18:04 |
 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Vecāki dabīgi uztraucās lai nepaliec stāvoklī un nekļūsti par vientuļo māti. Es arī uztrauktos kā māte. Un kāpēc tik bieži jāpaliek pa nakti, nu protams, draugam vajag seksu, 19 gados džeki seksuāli aktivāki un seksu vajag bieži un daudz.
09.01.2018 18:07 |
 
Reitings 78
Reģ: 22.06.2016
Chikitita nu nezinu nezinu, man tas puisis,piemēram, gribēja vienkārši pavadīt ar mani laiku, sekss mums nebija primārais :-) nevajadzētu visus vīriešus mērīt pēc vienas mērauklas
09.01.2018 18:09 |
 
Reitings 408
Reģ: 21.12.2017
Zintas tante izņēma man vārdus no mutes. Ja tu nevari ar vecākiem sarunāt, tad lai pamēģina viņš sarunāt. Tu neesi vairs bērns ne sev ne pasaulei, bet vecākiem tu vienmēr esi un paliksi bērns.
09.01.2018 18:10 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Vai tad autore arī nevar gribēt nokniebties? :-D Citādi izklausās, ka puikam vien prieks no tā visa :-P
09.01.2018 18:20 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Lasot šādus tekstus, nākas vien nopriecāties, ka mani vecāki bija saprotoši un nemēdza kontrolēt. Vienmēr zināja kur esmu, pati biju prātīga un nekad nebiju devusi iemeslu man neuzticēties.
Laikam jau, ka saprata, jo vairāk kontrolēs un uzspiedīs savu, jo vairāk gribēsies bērnam darīt pretējo. :-)
Iesaku izrunāties ar mammu vēlreiz. Pajautāt kādēļ ir zvanīšanās, entās sms utt. Gan jau varēsiet rast risinājumu it īpaši ja saki, ka ar mammu labas attiecības. Cilvēks 19 gados tomēr nav vairs gluži bebis kurš ik uz soļa jākontrolē.
09.01.2018 18:30 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Parunā ar vecākiem,kapēc ir tāda veida zvanīšanās.
Ok, viens ir uztraukties, tas tikai saprotams, bet 19 gadi nav vairs bērns.
No otras puses, tu esi piesaistīta ģimenei, jo esi finansiāli atkarīga no viņiem, tāpēc arī tā kontrole ir saprotama.
09.01.2018 18:42 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Man gan liekas smieklīgi, ka pilngadīgam cilvēkam vēl zvanas ik pēc stundas kā 14 gadniekam un nosaka ko drīkst un nedrīkst darīt...
Mani vecāki ir ļoti gādīgi, bet tādus noteikumus un aizliegumus man neuzstādija, jo zināja ka tāpat iešu un darīšu kā gribu. 19 gadi nav vairs mazs bērns.
09.01.2018 18:53 |
 
Reitings 134
Reģ: 05.12.2017
Es bieži vien, lasot šīs tēmas, nesaprotu kāpēc tas, ka cilvēks vēl ir atkarīgs no vecākiem, vienmēr jāsaista ar to, ka vecāki tāpēc var bērnu nekur nelaist un pārspīlēti kontrolēt. Jā, ir jābūt cieņai pret vecākiem, jābūt pateicīgam par to, kas tiek dots un tas jāciena, bet tai pat laikā, manuprāt, tas ir absolūti nepareizi un greizi, ka nereti tādos gadījumos vecāki manipulē un nostāda bez maz vai fakta priekšā: es tev vakaros dodu ēst, tāpēc no mājas ārā netiksi un visu brīvo laiku pavadīsi savā istabā. Nē, neuzskatu, ka tā ir normāla audzināšana. Kā jau minēju, cieņai jābūt apbusējai, bet tam, ka vecāki palīdz finasiāli, nebūtu jākļūt par šantāžu, kuras rezultātā jaunietis tiek kontrolēts un pat nedrīkst aiziet ar draugu pastaigāties.
09.01.2018 18:59 |
 
Reitings 139
Reģ: 23.11.2017
http://www.delfi.lv/news/arzemes/japanu-soke-15-gadus-buda-iesprostotas-sievietes-nave.d?id=49592913
Es nesaprotu, neviena iestāde neinteresējas, kur viņa ir palikusi 15 gadus??? Neviena rada, vai drauga arī nebija???
09.01.2018 19:43 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Es bieži vien, lasot šīs tēmas, nesaprotu kāpēc tas, ka cilvēks vēl ir atkarīgs no vecākiem, vienmēr jāsaista ar to, ka vecāki tāpēc var bērnu nekur nelaist un pārspīlēti kontrolēt. Jā, ir jābūt cieņai pret vecākiem, jābūt pateicīgam par to, kas tiek dots un tas jāciena, bet tai pat laikā, manuprāt, tas ir absolūti nepareizi un greizi, ka nereti tādos gadījumos vecāki manipulē un nostāda bez maz vai fakta priekšā: es tev vakaros dodu ēst, tāpēc no mājas ārā netiksi un visu brīvo laiku pavadīsi savā istabā. Nē, neuzskatu, ka tā ir normāla audzināšana. Kā jau minēju, cieņai jābūt apbusējai, bet tam, ka vecāki palīdz finasiāli, nebūtu jākļūt par šantāžu, kuras rezultātā jaunietis tiek kontrolēts un pat nedrīkst aiziet ar draugu pastaigāties.

++++++
Un izrunājies ar mammu. Mana mamma manu pirmo puisi pazina ļoti labi tāpēc uzticējās un palikām viens pie otra cik uziet. Lai gan mums bija tikai 17 un godīgi sakot, ļoti ilgi nebija arī nekādas seksošanas ļooooooooti ilgu laiku :D
09.01.2018 21:36 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Sadie. +++
Nesaprotu vecākus kuri manipulē un izmanto savu stāvokli. Viņi tādā veidā paši vien bojā attiecības ar bērniem, jo situācija nebūs mūžīga, meitene kad kļūs patstāvīga tad viss mainīsies un nav garantija ka gribēs tad bieži ciemoties utt jo būs beidzot brīvība. Vecāki jāciena, bet vecākiem jārēķinas arī ar audzināšanas metožu sekām.
Un stāvoklī var palikt ne tikai naktī. Ja viņiem ir sekss, tad viņi to darīs neatkarīgi no tā vai paliek pa nakti vai vakarā dodas mājās. Un tāpēc tas argumemts ka negrib, lai paliek stāvoklī neder...
10.01.2018 00:09 |
 
Reitings 134
Reģ: 05.12.2017
Viņi tādā veidā paši vien bojā attiecības ar bērniem

+++
Es pati pie savas tuvākās draudzenes sāku nakšņot, kad man bija 16 gadi, bet tādas aktīvākas draugu ballītes sākās 17 gados. 18 gados bija pirmais puisis. Vienmēr, kad nonācu vietā, neatkarīgi no tā vai biju pie draudzenes, ballītē vai mūzikas festivālā, mammai piezvanīju. Vienmēr piezvanīju otrās dienas rītā un tad, kad devos mājup, tāpēc mamma vienmēr zināja, kur esmu, bet, ja nezināja, tad vismaz domāja, ka zina. :D Protams, mamma, kā jau mamma, uztraucās, bet tai pat laikā, tā kā nekad nebiju dēvusi uztraukumam pamatu (neskatoties uz to, ka biju diezgan dumpīgs, spurīgs tīnis, nekad neiekūlos nepatikšanās), tāpēc mamma uzticējās man, par ko esmu viņu bezgala pateicīga. Aizliegumi, īpaši pusaudžu vecumā, pusaudzim ir kā vērsim sarkanais karogs. Ja ir aizliegums, tad gribas to apiet. Ja kaut ko neļauj, tad rodas vēlme izdarīt par spīti. Protams, neatbalstu visatļautību, bet esmu par savstarpēju cieņu un uzticību, kura panāk daudz vairāk kā kategoriski aizliegumi un pārspīlēta kontrole.
10.01.2018 00:22 |
 
Reitings 8
Reģ: 05.01.2018
Tie taču ir vecāki, viņi vienmēr uztrauksies, jo mīl taču tevi! (l)
10.01.2018 03:14 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Mans viedoklis atšķirsies no citu viedokļa, bet es esmu par vecāku nostāju šajā jautājumā. Ja puisis izrāda neapmierinātību ar šo situāciju, man drīzāk šķiet, ka viņš no tevis vēlas tikai tuvību, jo normāli būtu bijis tevi un tavus vecākus saprast. Neuzskatu, ka tavam puisim ir vienam jārunā ar vecākiem, man vispār tas šķiet jocīgi. Uzskatu, ka būtu jāiepazīstina, jāpavada vairāk laiks jums abiem ar vecākiem, kopīgas vakariņas, galda spēles, izbraucieni utml, lai viņi pārliecinās paši, ka puisis ir labs. Saprotu kontroli, jo pēc gadiem spriežot mācies vēl vidusskolā un viņi negrib, lai piegādā viņiem mazbērnu, par kuru viņiem būs jāuzņemas rūpes.
Starp citu, es pati vidusskolā mācoties ļoti reti nakšņoju ar puisi, un viņš bija ar vecākiem iepazīstināts, viņiem bija viņa telefona Nr arī. Es vispār augu stingrā gaisotnē, bet var to varu tikai pateikties vecākiem, jo nekļuvu par jauno mammu, savukārt tagad dzīvoju atsevišķi un nevienam neatskaitos. Nekur nepazudīs patstāvīgā dzīve tev.
10.01.2018 07:32 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Un tas, ka puisis tik ļoti vēlas palikt pa nakti, nerespektejot vecāku domas.. Tad viņš būtu gatavs arī tam, ka tu pārvācies pie viņa?
Tas arī ir variants, bet visdrīzāk jau to viņš negribēs.
10.01.2018 07:37 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
19 gadi nav vairs mazs bērns.

Uzskatu, ka cilvēks nav pieaudzis, kamēr nav finansiāli un emocionāli neatkarīgs no vecākiem. Baigi jau nu cilvēks ir pieaudzis, ja joprojām nav vidusskolas diploma, zeķes mazgā mamma, ēst gatavo mamma un tētis dod pusdienu naudu. Tad, kad spēj par sevi parūpēties, tad ir pieaudzis cilvēks.
10.01.2018 07:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits