Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Zero Waste

 
10 gadi
Reitings 483
Reģ: 29.01.2009
Vai kāda piekopj/mēģina šādu dzīvesveidu? Cik reāli tas ir Latvijā?
02.11.2017 21:14 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10492
Reģ: 29.01.2009
Pirms pāris gadiem likās, ka tas der īpatņiem, tagad tikai priecājos, ka cilvēki izvēlas šādu dzīvesveidu. Temps Latvijā ir uzņemts, bet mani tas pārāk ierobežotu, neesmu gatava.
02.11.2017 21:18 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Gluži ZW man vēl nesanāk, bet uz to pusi iet, jo pašai nepatīk tā doma, ka aiz manis paliek atkritumu kalni. Līdz ar to mācos neradīt atkritumus. :)
02.11.2017 21:20 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Mans nākamā gada mērķis ir samazināt nelietderīgos pirkumus, vispār pirkt mazāk, kā arī censties mazināt atkritumu daudzumu, kas paliek aiz mūsu ģimenes. Diezin vai sanāks Zero Waste, bet gribu tam vismaz pietuvoties.
02.11.2017 23:33 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Man tas šķiet samērā utopiski. Personīgi par sevi esmu sapratusi, ka slinkums manī noteikti ir spēcīgāks par zaļo domāšanu.
Man simpātiskas liekas idejas par nevajadzīgu krāmu nepirkšanu, par plastmasas maisiņu ierobežošanu, par take away kafijas liešanu savā termokrūzē.
Ko daru pati? Hmm.. neko daudz, jo kā jau minēju slinkums iespringt - cenšos nepirkt nevajadzīgas lietas, somā vienmēr ir auduma taša iepirkumiem (bet mazos maisiņus augļiem, dārzeņiem tāpat mēdzu izmantot).
03.11.2017 13:03 |
 
Reitings 1602
Reģ: 29.04.2017
manas draudzenes māsa nu jau ļoti aktīvi piekopj šo dzīvesveidu. es atbalstu, jo tas mūsu zemīti dara tikai labāku. protams, pašai jau slinkums, bet gribētos, lai kaut mazliet katrs par to aizdomātos.
03.11.2017 13:09 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Gribētos kļūt zaļākai. Pagaidām īsti laikam nesanāk, bet turpināšu mēģināt. Zero waste noteikti nebūs, bet zinu ka dažas lietas varētu mainīt.
Par iepirkumu maisiņiem runājot.. manā mājā pierasts tos izmantot arī kā atkritumu maisus. Ko dara tās, kuras veikalā nepērk maisiņus? :-D pērkat "speciālos" maisiņus (polit.maisiņi), vienkārši visu berat spainī un skalojat spaini pēc katras atkritumu izmešanas, vai kā?
Vienu brīdi biju pārgājusi uz Rimi papīra maisiem, it kā atkritumiem arī der, bet kaut kā līdz galam nav aizgājis
03.11.2017 13:17 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Man, kā normālam latvietim, majās ir maisinš ar maisiņiem. :D Pat ja es pati nopērku Rimi maisiņu reizi pāris mēnešos, tie maisi kaut kā mistiski mājās uzrodas - mamma kaut ko atved, vīrs ieskrien veikalā (viņš ar auduma maisiem nekrāmējas), tā ka miskastes vajadzībām maisi mājās mētājās tāpat.
03.11.2017 13:20 |
 
Reitings 438
Reģ: 04.05.2013
Tikai, kad sāku dzīvot viena, pamanīju, cik daudz atkritumus es saražoju. Pilns maiss ar plastmasu trijās dienās!! Tas taču nav normāli!
Zinu, ka nekad nebūšu ZW, bet cenšos samazināt to atkritumu daudzumu, ko saražoju. Prieks, ka arī veikali neeeeeedaudz panāk pretī
03.11.2017 13:22 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Esmu tāds slinkais zaļais. Respektīvi iepriekš rūpīgi šķiroju visu, pēkšņi mūsu rajonā aizveda prom šķirojamās atkritumu tvertnes, kas ierobežo manu vēlmi šķirot atkritumus, jo nepatīk mājās kaut ko krāt lielos daudzumos, līdz ar to nevaru iedomāties situāciju, ka es te visu krātu, krātu un beigās liktu mašīnā un kaut kur vestu, ar dažām lietām es tā arī daru, bet, nu, ne jau ar visu. Visus iepakojumus placinu, auduma maisiņus izmantoju, tirgū no papildus maisiem atsakos un tml. sīkumus daru, bet tā vispārīgi mana vēlme laikam pārāk maza un iespējas vēl mazāk. Manuprāt, Latvijai vajadzētu nopietnāk pievērsties šim jautājumam. :-/
03.11.2017 13:49 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Respektīvi iepriekš rūpīgi šķiroju visu, pēkšņi mūsu rajonā aizveda prom šķirojamās atkritumu tvertnes, kas ierobežo manu vēlmi šķirot atkritumus, jo nepatīk mājās kaut ko krāt lielos daudzumos, līdz ar to nevaru iedomāties situāciju, ka es te visu krātu, krātu un beigās liktu mašīnā un kaut kur vestu, ar dažām lietām es tā arī daru, bet, nu, ne jau ar visu.

šim +++
Es arī pamanīju, ka pēdējo gadu laikā kļūst ar vien mazāk šķirošanas urnu pie mājām. Savā rajonā es pat nezinu kur tādas ir.. (t)
03.11.2017 13:53 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Kaut kādus sīkumus jau cenšos ievērot- vnk līdzi sava iepirkumu taša, nepērku lieku. Nevajadzīgo cenšos atdot, nevis izmest. Atkritumjus šķiroju nosacīti, jo manā rajončikā nav šķirošanas konteineru. Bet krāt lielus kalnus un tad lādēt mašīnā un vest kaut kur- no,no,no, tik zaļa neesmu:D
Bet es nekad nevarētu (un arī negribētu) dzīvot kā šie
03.11.2017 13:59 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Tā izteikti pamanīju, cik daudz atkritumu saražojam, kad piedzima meita un sākās pamperu kalni :'-( Es vienkārsi biju mazliet uz pauzes par šo, tomēr nebiju gatava (un neesmu joprojām) "mazgājamiem pamperiem". Tomēr pēc iespējas atsakos no mazajiem maisiņiem veikalos pērkot dažādus augļus & dārzeņus vai citas lietas, kopš esmu kļuvusi par sava mazdārziņa īpašnieci, arī dārzeņu mizas u.tml. atliekas krāju kompostam, kā arī atsevišķi krāju papīra atkritumus un nesu uz pagalmā esošo papīra konteineru. Faktiski, es ļoti priecātos, ja man tuvākajā apkārtnē kaut kur būtu arī stikla un plastmasas konteineri, bet neesmu tos manījusi.
Tomēr uz pilnīgu zero waste laikam neesmu ne gatava, ne arī ticu, ka jelkad būtu spējīga to realizēt. Tas gan nenozīmē, ka vides tīrība man nerūp. Vienkārsi apzinos, ka daudz ko nosaka dažādi blakus faktori. Nu, piemēram, es neesmu gatava iet uz darbu nesot līdzi auduma somu, kas pilna ar stikla burkām, lai vakarā pēc darba mājupceļā ietu veikalā iepirkties ar savu taru... mjā, šo es tiesām nevaru iedomāties... :-/
03.11.2017 14:29 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
man agrāk likās tāds nedaudz bullšit, bet tad ne pārāk apzināti piesekoju IG Laurai Arnicānei un viņas Seek the simple blogam, un tiešām ar interesi sekoju līdzi. Man varbūt tāds totāls zero waste neinteresē, bet patīk idejas par dazādu iepakojumu aizvietošanu ar vairākkārt lietojamiem, capsule wardrobe, pārtikas optimizācijām utt - respektīvi, tāda gudrāka dzīvošana :)
03.11.2017 14:50 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Es ari sekoju Laurai IG, blogu man gan slinkums veert valja.
Kkur televizija vai FB redzeju vienu franchu pensionaaru paari, kuri eksperimentaalaa karta piedalijas ZW projekta (notika tas Lille), un dabiski pienema to. Interesanta pieredze.
Iepirkumu Somas man ir auduma, bet augliem neesmu nobriedusi neesat lidzi kkadas kuljkenes. Ka ari sveramos graudaugus/cukuru/miltus/saali - nemaz neesmu manijusi (interesejusies jau ari ne). Ta tik sarindo plauktos bundzas un papildini, kad sak beigties.
Ok, bio atkritumus daleji komposteeju savam darzam, kur audzejam ari darzenus, ta lai vasaras sezona butu tikai savi. Un parejos atkritumus skirojam
Neesmu gatava atteikties no Ariel veljas kapsulam un mazgat ar riekstiem...
Kafijas kruze un udens pudele ir :-D
03.11.2017 15:04 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Nezinu tāds īsts zero waste nav visiem iespējams, jo veikalā katrs nieks ir iepakots plastmasā, reāli ieejot lielveikalā neko nevar nopirk, jo sverami ir tikai augļi/dārzeņi/cepumi/rieksti. Sadzīves tehnika/kosmētika/higiēnas preces utml. viss ir iepakojumos. Ražotājiem vajadzētu mazāk lietot iepakojumus vai tos aizstāt. Nezinu, 100% zero waste nav iespējams, tad ir viss pašam jāaudzē, jāražo, jo ražojot/transportējot jebkuru produktu tāpat tiek izmantoti iepakojumi. It kā nopērk to zero waste produktu, bet līdz veikala plauktam, jau tas nenonāk bez iepakojuma.
03.11.2017 16:50 |
 
Reitings 377
Reģ: 29.11.2012
Ļoti interesanta tēma. Mūsmājās tiek izmests ļoti daudz atkritumu. Gribētos dzīvot zaļāk, bet ikdienas steigā bieži tas aizmirstas. Šo to jau šķirojam, bet tas ir piliens jūrā.
03.11.2017 21:52 |
 
Reitings 6324
Reģ: 29.01.2009
Es gribēju veidot jaunu tēmu par šo, bet meklētājs jau vienu atrada.
Mani personīgi drusku apgrūtina tas, ka citi sāk uzspiest.
Protams, ir forši neražot atkritumus, bet ir forši arī dzīvot nedomājot par katru nieku, tā jau stresains darbs un citas lietas.
Atzīšos teikt, ka tā, manuprāt, ir tāda lēnā dzīves ritma cilvēku ikdiena.
26.01.2018 14:18 |
 
Reitings 6324
Reģ: 29.01.2009
Un vēl man viens draugs reiz labi pateica.
Ka patiess zero waste tiešām ir arī tehnika. Nevis mainīt telefonu katru gadu, kad iznāk jauns iphone, bet tiešām noleitot, kā bija senāk. Jo patiesībā vislielākie mēsli nāk no rūpniecības.
Padomājeot, piem., Laima konfektes.
Ja nepērk tās bez iepakojuma esošās - veikalā bvarbūt viens veids.
Ir maisiņos - kur katra konča papīrā, un tas viss vēl plastmasā.
Attiecīgi, plastmasai veidojas šausmīgi daudz atkritumu utt.
26.01.2018 14:23 |
 
Reitings 668
Reģ: 04.05.2009
Tikai nesaki, ka ātrais ir tas varonis, kurš visu ātri aizdir* un prom ir, aiz sevis atstājot kara lauku. Jādomā ir ne tikai par šodienu, bet arī rītdienu!
26.01.2018 14:25 |
 
Reitings 6324
Reģ: 29.01.2009
Nu, protams, saprāta robežās.
Dabā nekur aiz sevis necūkoju, uz ielas neko nemetu un negružoju.
26.01.2018 14:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits