Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par randiņiem Latvijā

 
Reitings 470
Reģ: 26.10.2017
Čau visiem! Nesen atradu šo forumu, un tā kā esmu šāda veida diskusiju fans, izlasīju kādas 10 foruma lapas un acīs iekrita viena diskusija.
Respektīvi, diskusija bija par to, vai puisim jāizmaksā randiņā. Interesanta debate, bet tā kā viņu bija izveidojis kaut kāds dīvains čalis, tad tur bija grūti atrast kaut ko prātīgu.
Likās, ka pārsvarā nostāja bija - puisim ir jāizmaksā. Bija pat viens viedoklis par to, ka meitene iztērē vēl vairāk, nekā puisis, jo jāpērk kleitas un makeup(drusku wtf????).
Šis Jūsu viedoklis likās super interesants, jo es lasu daudz ārzemju forumus, un šobrīd pasaulē populārs ir viedoklis, ka abi maksā uz pusēm, sakarā ar to ideju, ka sieviete nav no neviena atkarīga un pati par sevi var parūpēties. Esmu pat lasījis rakstus, kur sieviete apvainojas, kad viņai neļauj par sevi samaksāt.
Tad kā tur beigās ir? Personīgi, es piedāvājos samaksāt, bet vai tas nozīmē, ka mēs, latvieši, esam stagnāta laika cilvēki, kas vēl iegrimuši vecās paražās? :-D
31.10.2017 01:54 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Kas tā par diskusiju? Kur saite uz to?
.
Zini, pirms randiņa un randiņa laikā ir tāda laba opcija - sarunāties un noskaidrot vienam otra viedokli par šādiem jautājumiem. :) Tāpat katrs cilvēks, viņa ienākumi, attieksme pret dzīvi, pret attiecībām utt. utjp. ir individuāla padarīšana kā jau jebkur. ;) Jeb Tu te tagad gribi uztaisīt 'vidējo LV randiņmeitenes' kleitu un visām ģērbt virsū, lai pēc tam lādētos un vaimanātu, ka nevienai tā neder, ko? :-P
31.10.2017 02:06 |
 
Reitings 470
Reģ: 26.10.2017
Diskusija par kuru runāju ir:
http://cosmo.lv/forums/topic/205225-kapec-sievietem-nepatik-taupigi-viriesi/?sort=ASC&pnr=2
Tēma pēc idejas nav par maksāšanu randiņā, bet tāpat tradicionālas vērtības var saskatīt dažos komentētājos. Bet atzīšu, ka pārlasot precīzi katru, sapratu, ka kļūdījos par "vairākuma viedokli", jo tur pārsvarā 4-5 cilvēki savu viedokli vislaik atkārto, tāpēc liekas, ka liela diskusija, bet patiesībā tā nav. Normālie komentētāji vienkārši noslāpēti.
Kad 1. reizi aizvēru to diskusiju likās tāda sajūta, ka tāda lieta kā - tas, kurš uzaicina izmaksā, pēc tam, ja grib abi, tad arī iegulda abi - vispār nepastāv Latvijā. Tagad lasot atradu vairākus cilvēkus, kas ir ar līdzīgām idejām kā man. Tas priecē :)
31.10.2017 02:48 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
A ko, tev likās, ka Latvijā ir dzimumu līdztiesība?
31.10.2017 04:37 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Man šķiet vienīgais loģiskais risinājums šajā situācijā ir, saņemot rēķinu, "pastiepties pēc maciņa". Savukārt, ja vīrietis to pamanot izsaka vēlmi "izmaksāt", nesākt tielēties, bet ļaut viņam to darīt. Latvijā ir pārāk daudz atšķirīgu viedokļu par šo tēmu un neliekas, ka pirmais jautājums randiņa sākumā "Tu maksā par mani vai es pati par sevi" ir sevišķi jauks iesākums.
31.10.2017 07:37 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Ja tas būtu randiņš ar mani, vienīgais pareizais variants būtu, ka vīrietis apmaksā visu, nekādi citi varianti krastā neietu. Savā dzīvē nekad arī neesmu maksājusi par pirmo randiņu. Neesmu dzimumu līdztiesību, metoo uc tādu rietumu modes lietu sekotāja.
31.10.2017 07:48 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
A ko, tev likās, ka Latvijā ir dzimumu līdztiesība?

Jautājums vietā :D
Teorētiski varu saprast, kāpēc sievietes gaida, ka izmaksās. Uz ātru roku nevaru atrast jaunākus datus, bet, piemēram, šis: http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/455411-latvija_valda_nevienlidziba_sieviesu_un_viriesu_atalgojuma
Sieviešu vidējā darba samaksa Latvijā jau vairākus gadus ir 15% līdz 19% mazāka nekā vīriešu atalgojums, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotie dati.

Idejas tad idejas, bet, ja tu pelni vidēji par piektdaļu mazāk nekā tavs randiņu biedrs, tad varbūt tas tomēr ir nozīmīgs aspekts šajā jautājumā.
Es pati gan uz randiņiem maku ņemu līdzi un esmu gatava maksāt par sevi.
31.10.2017 08:04 |
 
10 gadi
Reitings 2230
Reģ: 27.02.2011
Kad iepazinos ar viru negaidiju kad vins man izmaksas kafejniicas, vins bez varda runas izmaksaja, tas vinaprat ir pienakums. Es vinam ari ljoti patiku, tapec neka nebij zhel.
31.10.2017 08:38 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Bez naudas uz randiņu neiešu, bet uzskatu ka puisim pirmajā randiņā ir jaizmaksā. Tam nav sakara ar to ka esmu golddigger vai nevaru pati par sevi samaksāt, tas vienkārši liekas kā pieklājīgs, jauks žests no puiša puses, asociējas ar labu audzināšanu..nezinu, tā esmu audzināta es :D
Bet esot attiecībās man nav problēmu savam puisim izmaksāt, vispār budžetu uzskatām par kopīgu un kad kurš par ko maksā nav lielas nozīmes, atkarīgs no situācijas.
Tā rēķina dalīšana man gan liekas sviests. Bet paldies dievam man nekad kapeiku pisēji nav gadījušies...jo tieši ar to tas saistas, kapeiku pisējs. :D
31.10.2017 08:40 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Manuprāt, tas daļēji ir saistīts arī ar attalgojumu Latvijā, jo bieži vien meitene saņem tādu algu ar kuru knapi var nomaksāt rēķinus un vīriešiem bieži vien algas ir lielākas. It kā var teikt- tās ir viņas pašas problēmas ,bet nu...Ja sieviete piem. saņem 450Eur, bet vīrietis 1000Eur. Iznāk,kad sieviete nevar atļauties randiņus un viņai nav nekur jāiet, jāsēž mājās, vai arī vnk pa jāizvēlas bezmaksas pasākumus,kuri nemaz nav tik daudz? Attīstītās valstīs bieži vien attalgojums ir daudz lielāks nekā Latvijā un sievietes var atļauties par sevi izmaksāt. Ja kāds grib ,lai sieviete grib par sevi izmaksāt, tad jau "atkrīt" gandrīz visas sievietes līdz kādiem 24gadiem :D
31.10.2017 08:44 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ilgostošās attiecībās es izmaksāju šad tad vīrietim.
31.10.2017 08:46 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Es uzskatu, ka vīrietim ir jāizmaksā randiņā, es pēc maka nestiepšos, vienīgais, kad samaksāšu, būs ja vīrietis to konkrēti pajautās, bet nu loģiski, ka tad tas būs pirmais un pēdējais randiņš. Man ir vienalga, ja kāda maksā par sevi, da kaut vai par abiem, bet sev es citādāk negribu un problēmu ar to nav nekādu.
31.10.2017 08:47 |
 
Reitings 321
Reģ: 20.09.2017
Pirmkārt, es nekad neizvēlos pirmo randiñu "iet vakariñās", jo, ja sarunas laikā vīrietis tomēr nepatīk jeb saruna nevedas, nevar ātri notīties. Es vienmēr izvēlos iet uz pāris kokteiłiem, un, ja vīrietis patīk, tad łauju izmaksāt (nav bijuši gadījumi, kad nepiedāvā izmaksāt), bet, ja tomēr jūtu, ka ne-ne, tad piedāvāju pati samaksāt par sevi, ko arī izdaru, lai var vieglāk pateikt, lai neraksta man vairs. :D
Man ir grūti gan spriest par to kā latviešu vīrieši uzvedās un cik dāsni ir, pēdējo reizi ar latvieti tikos pirms padsmit gadiem.
31.10.2017 08:49 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Man šķiet vienīgais loģiskais risinājums šajā situācijā ir, saņemot rēķinu, "pastiepties pēc maciņa". Savukārt, ja vīrietis to pamanot izsaka vēlmi "izmaksāt", nesākt tielēties, bet ļaut viņam to darīt.Latvijā ir pārāk daudz atšķirīgu viedokļu par šo tēmu un neliekas, ka pirmais jautājums randiņa sākumā "Tu maksā par mani vai es pati par sevi" ir sevišķi jauks iesākums.

+
Bet es parasti nesteidzos ar stiepšanos pēc maciņa. Es uzskatu, ka vīrietim randiņā ir jāizmaksā.
31.10.2017 08:51 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
pirmajos randiņos ir svarīgi lai izmaksā, tas šķiet labs žests, bet ilgstošās attiecībās, retu reizi man arī nav problēmu samaksāt par abiem.
31.10.2017 08:59 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
Arī laikam nekad neesmu pati maksājusi pirmajos randiņos. Un savādāk nemaz negribētu :D Ilgstošās attiecībās ja kaut ko noorganizēju, tad samaksāju :)
31.10.2017 09:09 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Es pirmajā randiņā arī nestiepjos pēc maciņa, ļauju, lai vīrietis izmaksā. Un pirmajā randiņā parasti paņemu tikai kādu tēju/kafiju. Un tad dalīt tos 3 Eur uz pusēm, man tas liktos pārākā sīkumainība. Vienkāršu uzskatu to par pieklājīgu žestu no vīrieša. Esot attiecības- arī es izmaksāju.
31.10.2017 09:41 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Es uzskatu, ka vīrietim ir jāizmaksā randiņā, es pēc maka nestiepšos, vienīgais, kad samaksāšu, būs ja vīrietis to konkrēti pajautās, bet nu loģiski, ka tad tas būs pirmais un pēdējais randiņš. Man ir vienalga, ja kāda maksā par sevi, da kaut vai par abiem, bet sev es citādāk negribu un problēmu ar to nav nekādu.

+++
*
Turklāt, pat ja randiņā laikā saprotu, ka nesapās un nekas tālāk nebūs (bija tādi gadījumi), arī tad nepiedāvāju izmaksāt, bet atklāti teicu, ka turpinājuma nebūs - korekti, zolīdi, lai cilvēku neaizvainotu. Kaut kā neredzu korelāciju starp to, ka jāturpina randiņš, un maksāšanu par savu kafiju vai kādu ēdienu.
***
Jā, par sevi samaksāt varu, bet tomēr pieturos pie klasiskajām vērtībām. Attiecīgi rēķinu dalīšana uz pusēm vai maksāšana katram par sevi nav man, un ar mūsdienīgumu neredzu tur nekādu saistību.
31.10.2017 09:59 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es negribu būt vienlīdzīga ar vīrieti. Man šādas lietas ir attieksmes jautājums. Tāpat kā durvju pieturēšana vai mēteļa novilkšana. Es to visu varu pati, bet tad kam man vecis.
31.10.2017 10:17 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Nedomaju, ka virietim ir pienakums man kaut ko izmaksat, bet lidz sim vel nav gadijies maksat pasai par sevi. Godigi sakot, man nebutu problemas samaksat, bet visbriesmigakais liekas dalit rekinu, ipasi vel skaitit, cik katrs ir izterejis, es to vairak attiecinu uz draudzenem, jo man vieglak ir samaksat par visu, nevis tieleties par kapeikam, tapec, ja virietis piedavatu sadalit, es samaksatu par mums abiem un tad gan nakosais randins vairs nesanaktu.
Ar draugu esam kopa jau vairakus gadus un mes regulari rikojam randinvakarus, bet vins vel aizvien nelauj man izmaksat.
31.10.2017 10:26 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Es palieku pie uzskata, ka izmaksā tas, kurš uzaicina, bet man galīgi nav problēmu maksāt uz pusēm. Tomēr, ņemot vērā to, cik spēcīgi stereotipi par dzimumu lomām valda Austrumeiropas sabiedrībā, ja vīrietim gribas atstāt labu iespaidu pirmajā randiņā, ieteiktu izmaksāt. Lai gan kaut kādā ziņā tas ir arī labs rādītājs, kā abas puses raugās uz dzimumu lomām attiecībās - tā kā man ar konservatīviem vīriešiem un večiem, kam savu maskulinitāti vienmēr vajag plivināt kā sasodītu karogu, nav pa ceļam, tad uzstājīga, reizēm pat uzbāzīga vēlme maksāt pirmajā randiņā no vīrieša puses mani vairāk atgrūž nekā pievilina. Taču kā jau redzams no diskusijas - dažām sievietēm vecis joprojām ir vajadzīgs, lai viņām durvis atvērtu un mēteli uzvilktu, nevis kā vienlīdzīgs partneris, tāpēc katram savs. Jārīkojas tā, kā pašam šķiet pareizi un normāli un tad jau redzēs, vai otrai pusei tas ir pieņemami vai nē.
31.10.2017 10:40 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)