Par dzīvi, neatkarīgi no vietas, kur atrodies!

 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Čau, visām/-iem, kuri lasa! :)
Šonakt lasīju "Dzīve ārzemēs vai tepat Latvijā?" diskusiju un sapratu, ka gribētos izveidot līdzīgu, bet tai pat laikā mazliet atšķirīgu diskusiju, neskatoties uz to, ka gan jau tādas šeit ir bijušas jau agrāk. Tā kā es pati esmu cilvēks, kuram ļoti patīk ceļot, līdz ar to arī interesē vēl neiepazītas valstis un vietas, šī diskusija ļautu mazliet plašāk palūkoties uz kādas konkrētas valsts plusiem un mīnusiem.
Atbildot par sevi... Pati dzīvoju Krievijā. Galvenie plusi ir tas, ka šeit ir mana otra pusīte, draugi, darbs, mīļas vietas, mājas. Konkrētos gadalaikos, kā, piemēram, ziemā, ir ļoti skaista daba. Mīnusi... cilvēku daudzums, sastrēgumi... atsevišķās iestādēs vēl padomju laika cienīga apkalpošana. Ja man tiktu dota iespēja pārcelties uz vienalga kādu pasaules valsti, izvēlētos Islandi, jo saista daba, kultūra, valoda.
Kā ir ar jums? Kurā valstī dzīvojat šobrīd? Kādi, jūsuprāt, ir galvenie plusi un mīnusi, kurus saskatāt, dzīvojot konkrētajā valstī? Vai mainītu valsti, kurā dzīvojat, pret kādu citu? Un ja jā, tad pret kādu?
28.10.2017 00:37 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Esmu baigā nūģe, lai kā arī ietu, vienmēr būšu LV!
Te ir mana ģimene, darbs, mājas, drošība!
28.10.2017 19:32 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Esmu niderlande 6 menesus un sapratu ka si ir mana vieta.moderna lai gan ne parak liela valsts. Sakartota tira video, skaista pilsetas kaa utrecth,delft den haag,leiden..moderna un eerta satiksme..viegli visur noklut. Te izmantojan chip card uz kuras uzliec standartaa 20euro prieks viena brauciena iecekojies un brauc kur grib nav japark atseviski biletes tik jaatceras ka jaizcekojas Cilveki te ir loti draudzigi,pretimnaakosi. Nejutos kaa outsiders
28.10.2017 19:39 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Aaah, tik daudz sarakstīju, bet iekopējas tikai daļa... Turpinot par Itāliju, ļoti liels plus ir cilvēki, daudz ekstravertaki par latviešiem, vari papļāpāt gan pastā, gan bārā, gan parkā ar citu suņu saimniekiem. Vēl man kā dzīvniekmīlim patīk, ka ar suni var iet visur, gan uz aptieku, gan kafejnīcu, gan restorānu vakara! Daudz draudzīgāka attieksme pret suņiem ka Latvijā!
Mīnusu gan arī netrūkst: riebjas birokrātija, milzonīgie nodokli! Ir jāmaksā vienmēr par visu, katrs mazākais štrunts ir aplikts ar nodokli...
Nepatīk, ka var pa blatu tikt visur, izglītībai un pieredzei citreiz vispār nav nozīmes, galvenais pazīt vajadzīgos cilvēkus.
Un vēl pēdējos gados ārprātīgais imigrantu pieplūdums...pat bail domāt, kas mūs tuvākajā laika sagaida.:-/
28.10.2017 20:13 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Choker,imigranti ir visur..Te niderlandee lielaaka pilseetas pa pilno vinu ir. Visiem kad velas te uzturetied 3pasaules valstim obligati jaapgust valsts valoda..te itkaa nekaadu teroraktu spridzinaataaju nav par laimi .neesmu dzirdejusi pat gadijumus kad tiek jokots par bumbaam
28.10.2017 20:32 |
 
Reitings 1317
Reģ: 30.06.2013
Tā runājat, itkā jūs pašas nebūtu imigrantes :D
28.10.2017 20:54 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Jā, smieklīgi izklausās "viņu te ir daudz" :D
28.10.2017 21:01 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Nu bet tas taču tipiski latviešiem, pēc Brexit arī daudzi teica, cik labi, ka tas notika, jo vairs nebrauks visādi poļi un bulgāri uz UK. :-D Ar tādiem izteikumiem gan parasti izceļās ne visai izglītotā un veiksmīgā aizbraucēju daļa, kura tajā pašā laikā nez kāpēc jūtas pārāka par citiem iebraucējiem attiecīgajā valstī.
28.10.2017 21:12 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Problemātisku cilvēku daudz, bet sirsnīgu un ļoti atvērtu cilvēku arī netrūkst.

Ļoti, ļoti piekrītu! Pati esmu saskārusies ar nelaipnu attieksmi apkalpojošajā sfērā. Ir iestādes, kurās sēdošajiem manāmi jūtama PSRS laika domāšana ar visām no tā izrietošajām sekām. Ir gadījies sastapties ar īgņām un tādiem, kuri izskatās neapmierināti ar visu pasauli, taču, tai pat laikā, par laimi, gadījies iepazīt arī ļoti daudz tādu cilvēku par kuriem tiešām var teikt, ka viņiem ir tā saucamā atvērtā krievu dvēsele. Ir gadījies ne reizi vien parunāties ar pilnīgi nepazīstamiem cilvēkiem, kuri ar savu atvērtību un sirsnību uz visu dienu uzlabo noskaņojumu. Tā ka viss ir, tā teikt, balansā. Tas, kā ir sanācis kopā ar krieviem svinēt Jauno gadu, jau ir vēl viena atsevišķa tēma... :D
28.10.2017 22:01 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Daah, meitenes, labrīt! Neiet runa par imigrantiem ka tādiem, jā arī es esmu. Nav jau nekas pret iebraucējiem, kas atbraukuši strādāt, mācīties, celt savu labklājības līmeni, neatkarīgi no viņu izcelsmes vietas. Bet nu tie tūkstošu tūkstoši Āfrikas imigrantu, kas atbraukuši reāli parazitēt, jā, man traucē, tāpat ka traucē itāļiem. Ja es vairāk nevaru aiziet normali uz parku vakarā ar suni, jo viņi tur tup uz soliem sasēdušies, vai aiziet uz veikalu bez tādiem lūdzējiem pie durvīm, par staciju vispār nerunāsim, tad jā, tas, manuprāt, nav normāli...
28.10.2017 23:03 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Choker ar mani ir lidzigi. Man ir dutch draugi un nevienam isti nepatik arabi kas seit dzivo.protams,respect kad ma cad valodu nu viniem gluzi nav izvele. Ar poliem ir savadaak ir no rmaali poli un ir loti briesmigi poli kas tikai uzspiez savu polu valodu in redz ja runaa angliski vai niderlandiski tad poli medz apsaukat par stulbi.man liekas divaini kaa tad ir iespeejams ka 20-30gados nesaprot anglu valodu
28.10.2017 23:22 |
 
Reitings 438
Reģ: 04.05.2013
arī arābi ir dažādi. francijā viņu ir ļoti daudz. man likās nenormāli skumji, kad vienu manu draugu nelaida iekšā klubā tikai tāpēc, ka viņš ir arābs. normāls puisis, studēja informātiku, izskatīgs un asprātīgs, bet regulāri cieta dēļ rasisma. cilvēki ir dažādi neatkarīgi no savas izcelsmes. ir taču arī debili latviešu imigranti.
28.10.2017 23:49 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
default, nevaru nepiekrist! Es pilnīgi varu iedomāties, cik grūti varētu būt tai izglītotajai daļai, bet nu tādus cilvēkus šeit vismaz akceptē un ar pirkstiem neviens nerada, jo ir arābs.
29.10.2017 00:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!