Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Muguras sāpes pēc darba slodzes

 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Sveikas! Principā ir diagnoze saistībā ar muguru, nedrīkstētu veikt darbu, kuru šobrīd daru (liela fiziskā slodze, sanāk nepareizās pozās cilāt smagumus utt.), zinu, zinu nevajadzētu, bet darbs tomēr būtībā patīk un sāp mugura arī kolēģiem, kuriem nav diagnozes, tā kā ... Ko darītu manā vietā, lai atvieglotu sāpes, atgūtos pa brīvajām dienām? Smēres īsti nav risinājums, plāksterus, kurus reklamēju neņēmu. Skatos tagad uz nopietnākiem variantiem - ārstnieciskā masāža (grūti jau saprast, kura ir labāka, visas masieres jau pasniedz tā, ka tikai to labāko katra piedāvā) vai varbūt teipošana? Tā teipošana reāli palīdz? Citi varianti? Var jau būt, ka ir kāda supersmēre, bet man jau liekas, ka vajag kaut ko nopietnāku- masāža vai procedūra kāda! Paldies jau iepriekš! Ideāli, ja ieteikumi no reālās pieredzes - kā tad savest muguru kārtībā. ;-)
27.10.2017 00:49 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Kārdreiz man viena sieviete stāstija, kurai arī bija muguras sāpes un fizisks darbs. Viņai ārsts ieteica uz ļoti stingras pamatnes gulēt. Teica, ka lielisi palīdzēja, no sākuma neierati, bet ar laiku pieradu un arī juta rezultātus.
Varbūt peldēšana brīvajā laikā varētu palīdzēt?
Vai varbūt vingrinājumi muguras muskulatūras nostiprināšanai.
27.10.2017 01:01 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ārstnieciskā vingrošana
27.10.2017 01:02 |
 
Reitings 438
Reģ: 04.05.2013
zinu, ka ir speciāli vingrojumi muguras muskulatūras stiprināšanai. varbūt kaut kas tāds var palīdzēt?
27.10.2017 01:03 |
 
Reitings 438
Reģ: 04.05.2013
tik ilgi rakstīju, ka divi cilvēki pirms manis paspēja to pašu ieteikt :)
27.10.2017 01:05 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Vizīte pie fizioterapeita - tas izmeklēs un ieteiks, ko darīt, kā vingrot, kā atvieglot sev ikdienu. Tāpat arī, ja iesi uz masāžu, tad labāk pie fizioterapeita.
27.10.2017 01:07 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Es cenšos pavingrot, uzreiz bikiņ kaut vai pirms miega, kad atbraucu mājās un brīvajās dienās kkur ap dažas min līdz stundiņai veltīt pavingrojot, bet man kaut kā prasās, ka tur izmīcītu vai kaut ko aktīvāku padarītu tai mugurai. :D Var jau būt, ka vajadzētu pie fizioterapeites atkal paiet? Pirms gadiem 10 biju pie viņas, kad arī noskaidrojās, ka šķība bik mugura sanāk, bet nu minimāli, toties uz sajūtām mugurā tas iespaidu var atstāt, sevišķi pie slodzēm. Ta nu... padmit gados regulāri neveicu vingrinājumus un tagad īsti neatceros visu kā tur pareizi bija, varbūt vērts aiziet, kaut lai atgrieztu atmiņā, kādus vingrojumus pirms gadiem 10 ieteica. :D Tā vingrošana gan regulāri padaudz laika arī aizņem, protams, ja vajag obligāti un bez nekā, tad vajag! Vnk domāju varbūt masāža uzreiz tā - atbrīvo un atslābina - hop... uz laiciņu sāpes nost un var relaksēties procesa laikā, pašai nekas nav jādara. :D (s)
27.10.2017 01:11 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Labāk tomēr pie fizioterapeita uz masāžu, ja? :) Hm... nu ok. Vienkārši šodien nejauši gāju garām vienām durvīm, kur tik skaisti bija aprakstīts, bet saprotu, ka vnk masiere, nezinu cik nu no fizioterapijas zina/nezina, bet tas aicinājums bija apmēram "atradīsim piemērotāko masāžu tieši jūsu gadījumam + lieliski atmosfēra, relax, viss lieliski bla bla bla". :D Varbūt tomēr labāk kaut vai uz vietējo poliklīniku pie fizioterapeites... tā gan mani iespējams nolamās, ka daru tādu darbu ar savu muguru!:-|:-D
27.10.2017 01:15 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Pacelšu. Kā ar tiem teipiem? Tas ir tikai tā? Vai baaigi labi? Tāpat - citas pievienojās vingrošanas variantam vai fizioterapeitam/masāžai? Nevaru tomēr izšķirties. Šobrīd tad saprotu, ka teipošana manā gadījumā nebūtu svarīgākais?
27.10.2017 09:45 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Man šķiet, ka pēc cietāka matrača iegādes mugura sāp retāk. Kādu nedēļu gan bija grūti gulēt, kamēr pieradu.
27.10.2017 09:52 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Man arī ļoti bieži sāp mugura un plecu daļa, bet no sēdoša darba. Iesaku vispirms aiziet pie fizioterapeita, kurš arī paskatīsies un labāk ieteiks, ko darīt lietas labā- vai tie būtu konkrēti vingrojumi, masāža vai kas cits. Manā gadījumā teipi nepalīdzēja, un arī draudzene, kas ir fizioterapeits, stāstīja, ka kārtīgi pierādījumi par to, ka tie ir efektīvi, nav. Pati regulāri eju uz masāžām un tas palīdz. Ja ļoti sāp, līmēju Olfen plāksterus. Kolēģei ļoti labi palīdzēja manuālā terapija, kur kārtīgi speciālists izkrakšķina visus kauliņus:-D Bet pirmais noteikti būtu fizioterapeita apmeklējums, jo kaut kā vingrojot uz savu galvu, vari panākt tikai pretēju efektu.
27.10.2017 10:00 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Nu jā, tas arī, lai gan bija tīri ok, kad šādu darbu nestrādāju, pēdējos gados par sevišķām sāpēm nesūdzējos (šad tad neskaitās pie manas vainas)... tomēr gulēt guļu uz atsperēm.:-/ Kādus matraču pērkat? Tie paši Dormeo cietāki vai pēc kādiem parametriem skatāties, kur meklēt labu?
27.10.2017 10:01 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Sākumā ej pie fizioterapeita, lai paskatās taču vēlreiz, kas notiek tur. Mugura sāp, jo dziļā muskulatūra noteikti nav un tas nozīmē, ka ar nepareizu slodzi tu vēl papildus visu laid dēlī. Smēres tev nepalīdzēs ilgtermiņā, tev ir vajadzīga vingrošana, ko ieteiks fizio. Iedos vingrojumus, apmēram 30min dienā būs jāpilda un ilgstoši. Papildus tam ārstnieciskā masāža kursa veidā. Teipošana palīdz, bet nav jēgas TIKAI teipot. Ir jāvingro, īpaši, ja šķība mugura. Mugura vispār nav joks, no tā tālāk izriet viss.
Fizioterapeita apmeklējums būs 25€ ar visiem vingrojumiem, tālāk tava darbošanās. Masāžas 10x apmēram 120-150€, atkarīgs, kur iesi.
27.10.2017 10:03 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Labs matracis un spilvens arī ir laba lieta. Man ir mēreni ciets putu matracis, kas pielāgojas ķermeņa formai un slāpē drauga grozīšanos. Sākumā bija grūti pierast pie tik cieta, bet sapratu, ka tomēr izguļos daudz labāk. Katrā ziņā, ja kādreiz sanāk kaut kur palikt pa nakti uz mīksta matrača un arī atceroties mūsu veco gultu, jāsaka, ka tomēr muguras sāpes, pamostoties no rīta, man vairs nav gandrīz nekad.
27.10.2017 10:11 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Paldies meitenes!
charmy, kā sitiens pa pakaļu, bet sapratu, ka Tev ir taisnība un visām, kuras par obligātu fizioterapeita apmeklēšanu... ;) Tad arī ar viņu parunāšu par masāžām ( ja nu pirms iespējas tikt pie fizioterapeita nepamēģināšu kādu masāžu) un arī par matračiem pajautāšu, to tad redzēs...
27.10.2017 10:23 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Kāda tad ir tava diagnoze? Skolioze? Jo muguras sāpes var radīt dažādi iemesli, kuriem ir dažādas ārstēšanas metodes. Es tavā vietā sāktu ar ģim.ārsta norīkojumu uz muguras rentgenu, lai redzētu, vai nav kāds disks paslīdējis vai nervs saspiests. Tad ar rentgenu pie fizioterapeita un iespējams pie neirologa. Fizioterapeits arī pateiks, vai pietiek ar masāžu un vingrošanu, vai vajag vēl ko citu. Es noteikti neieteiktu uzreiz iet pie masiera bez pārbaudēm, paziņu viena "masiere" gandrīz uz gultu atstāja, jo veica nepareizu masāžu tur, kur nedrīkst.
27.10.2017 11:29 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Muguras sāpju gadījumā.. jāsāk ar ārstniecisko vingrošanu.. ja nepaliek labāk pēc tās.. tad ir vērts uztaisīt magnētisko rezonsansi. Rentgens parastais neko daudz nepateiks par muguru..
tā gan mani iespējams nolamās, ka daru tādu darbu ar savu muguru!

Tev ir tiesības pašai uzstādīt savas dzīves prioritātes. Nav likums, kas piespiež veselību celt augstāk par karjeru :) Tikai tad nevajag rūkt un pārmest ārstiem, ka viņu metodes lāga nepalīdz :)
27.10.2017 14:04 |
 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Es personiigi ieteiktu Osteopaatu , Fizioterapeita vietaa.
Es straadaaju kliinikaa saistiibaa ar shim divaam nozareem & Osteopaatija apvieno vairaakus elementus kopaa, dazhaadas tehnikas utt.
Ar laiku visi lielie Fizio fani paariet uz Osteopaatiju.
Es varu ieteikt uz muguras saaposhaas daljas uzlikt aukstu paku. Ir speciaalaas aptiekaas kuras like saldeetavaa , var arii vienkaarshi zirnju paku no saldeetavas iznjemt , bet neliec pa tiesho uz plikas aadas, vajadzeetu buut kaadam dvieliitim aptitam apkaart.
Ljoti noderiigi ir vingrojumi, man pashai bija lielas probleemas ar muguru un man koleegjis Osteopaats paraadija dazhaadus staipiishanaas vingrojumus un tagad ir super, nekaada diskomforta piekopjot shos vingrojumus!
27.10.2017 14:27 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Lattte-kas tie par stiepšanās vingrinājumiem? Paatāstīsi lūdzu sīkāk?
27.10.2017 14:31 |
 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
sharmantaa - Ir diezgan gruuti izstaastiit, tur ir labaak pasham redzeet .
Bet viens svariigaakais kas man ljooti paliidzeeja ir izpildaams gultaa, guljus pozaa.
Sho vingrojumu vajag izpildiit no riitiem & vakaros pirms guleetieshanas.
Principaa ideja ir ljoti vienkaarsha - guljus pozaa vajag pievilkt kaajas pie veedera un aplikt rokas apkaart kaajaam , zem celjgaliem. Un tad leenaa garaa meegjinaat pievilkties, tuvinaat galvu pie celjgaliem. Un palikt taadaa pozaa kaadas 10 sekundes, tad atlaist un paturpinaat kaadas 3x ..Tas noziimee ,ka shajaa pozaa tu stiep mugurkaulu , un diski nedaudz attaalinaas viens no otra un rod vairaak vietas. Ja diski ir paaraak saspiesti / sabliiveeti kopaa tas veido saapes un diskomfortu.
Ar sho mugurkaula stiepshanas vingrojumu 2x dienaa es ar laiku ''attaalinaaju diskus'' un saapju vairs nav. Koliidz man rodaas kaadas probleemas es atkal uztaisu shos vingrojumus un pec 2 dienaam saapju vairs nav.:-)
27.10.2017 14:38 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Liels paldies Lattte, pamēģināšu. (l)
27.10.2017 19:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits