Būt vilkam-vientuļniekam vai draudzēties ar cilvēkiem, ar kuriem tev nav pa ceļam?

 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016
Sveiki! Man jums ir jautājums par sociālo apli. Ar visiem cilvēkiem, ar kuriem es saskaros savā dzīvē man ir pilnīga vērtību nesakrišana.
Man patīk lasīt – viņi nelasa vispār
Man ir sapnis (gribu kļūt par rakstnieku) – viņus interesē tikai kur var vairāk nopelnīt, gatavi darīt jebkuru darbu tikai lai par to labi maksātu; kaut kāda sapņa kļūt, teiksim, par labāko mākslinieku vai tam līdzīgo viņiem nav
Es gribu apceļot Eiropu – viņi neceļo vispār
Man patīk staigāt pa veikaliem un mērīt apģērbus – viņi reiz gadā nopērk jaku un ir laimīgi
Man patīk smaržas – viņi pat nezin kādi ir tie zīmogi
Es mēģinu izvēlēties iPhone vai Galaxy – viņi staigā ar kaut kādu just5 un domā, ka maksāt par tālruni 800 eiro ir stulbi
Es mēģinu nodarboties ar sportu – viņi smēķē un dzer
Man patīk vecas četrdesmito gadu laika amerikāņu filmas – viņi pat neesot dzirdējuši par Kegniju un Bogartu.
Un tā tālāk un tam līdzīgi. Jautājums ir tāds. Es zinu, ka neesmu unikāls, un ka pasaulē ir daudz tādu cilvēku kā es. Bet tieši mana sociālajā aplī to nav un visdrīzāk arī nebūs.
Kas ir labāks jūsuprāt: būt vienam vai izvēlēties kompromisu, turpinot komunicēt ar cilvēkiem, ar kuriem tev gandrīz nekas nesakrīt?
15.10.2017 01:47 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Diskusijas pieteikuma daļa par rakstnieka būšanu un veco filmu iemīļošanu šķita daudzsološa, bet pēcāk sapratu, ka neesi jau nemaz tik īpašs, jo cik man zināms - cilvēki pat nevarēdami atļauties iegādāsies pēdējo Iphone vai Samsung Galaxy, dārgas smaržas. Kāpēc Tev šķiet, ka apģērbu mērīšana ir noderīga nodarbe?
Atbilde uz jautājumu - ja nejūti sāta sajūtu komunicējot ar šiem cilvēkiem, tad tam nav jēgas un tas ir tukši pavadīts laiks, bet ja tas apmierina Tavas alkas pēc sabiedrības, tad kāpēc nē? Svarīgi ir, komunicējot ar šiem cilvēkiem, nezaudēt savu personību un neļaut tam sevi iespaidot.
15.10.2017 14:55 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
ja autors apceļotu Eiropu, nodarbotos ar sportu, rakstītu

Šo visu taču var darīt viens. Ja nav domājis par rakstnieku kursiem/grupām/pulciņiem/atvērtajām meistarklasēm/lasījumiem, nav piedalījies, tad taču saprotams, ka nav to rakstniecības fanātu apkārt.
15.10.2017 15:00 |
 
Reitings 1249
Reģ: 10.08.2015
Varbūt nevajag tik skeptiski skatīties uz tiem "pārējiem" - tas, ka tiecas pēc lielāka cipara kontā nenozīmē uzreiz, ka viņiem nav sapņu .. :) Tādas materiālās vērtībās kā telefons un telefona zīmolu salīdzināšana īpaši par neko labu neliecina, bet nu Tavā gadījumā noteikti labāk ir būt vienam :)
Starpcitu, rudenī(šķiet, ka tieši šobrīd) notiek stāstu, grāmatu u.c rakstīšana kopā ar vēl citiem cilvēkiem - konkurss, kurā jāuzraksta dienā noteikts burtu skaits, aizmirsu tagad, kā sauc to pasākumu. Bet zinu, ka tie rakstītāji arī kopā satiekas LNB un raksta, tā kā, uz priekšu, ir daudz iespēju, kā iepazīt sev līdzīgos ;)
15.10.2017 15:56 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Rakstnieks 21.gs. otrajā dekādē vispār ir profesija, kā lai pasaka, maz pieprasīta un maz kam vajadzīga. Ir tehnoloģiju laikmets, cilvēkiem pārsvarā interesē apskatīties bildītes, infografikas, video sižetus, varbūt īsus rakstus. Tādu, kas lasītu garos blogus ir ļoti niecīgs procents, līdz ar to arī atrast domubiedrus nav viegli, ja vien neesi sev izsitis vārdu un nestrādā zem kādas izdevniecības, rakstos interesantus romānus vai cita veida žanra stāstus.
Bet tie teikumi par smaržām un Galaxy gan bija nevietā - man kaut kā neiet kopā šāds personības apraksts. Sanāk, ka pa pusei esi mākslinieciska, filozofiska dvēsele, pa pusei narciss vai uz to pusi. Beigās sanāk ne šis, ne tas, tāpēc arī rodas grūtības atrast savus cilvēkus. Ceļošana tas ir labi, bet priekš kam vispār pieminēt drēbju iegādi vai mobilā telefona pirkuma summu? Vai ar to, ka es nopērku drēbes reizi gadā (bet kvalitatīvas), vai staigāju ar 5 gadus vecu Sony viedtālruni mani uzreiz padara par otršķirīgu?
15.10.2017 16:17 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tev patik merit bodes lupatas,dargi telefono un smarzas obligati brenda:-D cik banali un prasti! Tiesi tapec atraktivi makslinieki no tada banala tipaza izvairas.
15.10.2017 16:39 |
 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016
Rakstnieks 21.gs. otrajā dekādē vispār ir profesija, kā lai pasaka, maz pieprasīta un maz kam vajadzīga.

Un? Tāpēc man nevajag ar to nodarboties? Redzi, tieši tāpēc man nepatīk ar daudziem cilvēkiem komunicēt reālajā dzīvē – viss ir forši, kamēr viņi nesāk tev uzspiest savu pasaules redzi (nezinu vai izvēlējos pareizo vārdu, bet domāju, ka manu domu jūs sapratāt). Tikko cilvēki uzzin, ka tev nav tiesību – uzreiz sāk mācīt, ka tev vajag tas automobilis. Pat ja tu strādā no mājam un izbrauc kaut kur vienreiz nedēļā. Vai arī saki kādam, ka tev nav augstākas izglītības un tev uzreiz sāk mācīt, ka vajag, vajag to dabūt. Vai arī kad uzzin, ka tu pelnī samēra nedaudz, sāk mācīt lai tu atrod sev labāku (naudas ziņā) darbu un sāk ieteikt braukt uz kādu rūpnīcu ārzemēs. Bet tas, ka tev patīk tavs darbs, pat ja viņš nesniedz tik daudz naudas – uz to neskatās. Galvenais jau nauda nevis morālais gandarījums! :-/
15.10.2017 17:23 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Lai forši pavadītu laiciņu .. nemaz nevajag daudz kopīgu interešu.
Tepat cosmo vari noteikti atrast kādu cilvēku, ar kuru apspriest par stilīgiem telefoniem un brendu drēbēm :) Man arī patīk pievērst uzmanību labām smaržām. Ja nemaldos, lietotāja Delusion diezgan labi orientējas aromātu pasaulē :)
15.10.2017 18:06 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Uzskatu, ka rakstnieki ir vajadzīgi un noteikti nav tā, ka viņu nebūtu vai būtu viņi būtu neaktuāli. Godīgi sakot, daži dižpārdokļi (šis vārds vēl ir pieņemams?) ir rakstīti tā, ka ir skaidrs, ka rakstniekam vēl ir kur augt, bet sižets un būšana īstajā vietā un laikā, padara viņus slavenus.
Piekrītu, ka Tavs rakstītais par Tavu paziņu loku, MrCarrot, var izklausīties mazliet augstprātīgs, lai gan domāju, ka iemesls varētu būt vienkārši neveiksmīga interpretācija.
Varbūt tiešām koncentrējies uz to, kas patīk un atrodi draugus ar līdzīgām interesēm (ja darīsi to, kas patīk, visticamāk, ka draugi/paziņas uzradīsies paši)?Neoriģināls ieteikums, bet varbūt paeksperimentē ar rakstīšanu, rakstot blogu. Piem., par modi vai kino. Vai ceļojumu blogu, ja vari ceļot?
P.S. Runājot par pārmetumiem, sakarā ar "man patīk" - ja es teiktu, ka man patīk gatavot, vai man tiktu pārmests, ka nesaku - es gatavoju?
Otrkārt, vismaz saistībā ar drēbju mērīšanu, MrCarrots nekur neapgalvoja, ka tā ir noderīga nodarbe. Tikai to, ka viņam tā patīk :-P
15.10.2017 18:10 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Varbūt atveriet jaunu smaržu beztēmu?
15.10.2017 18:13 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Ja tu pateiktu- man patīk gatavot un, tad sūdzētos, ka Tev nav draugu ar tādu pašu interesi, tad jā, Tu nedari lietas labā, lai Tev viņi būtu, jo tieši tādā interpetācijā tā nedarīšana tika uzsvērta.
15.10.2017 18:36 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Kā tas ir - kļūt par rakstnieku? Cilvēks vai nu ir rakstnieks vai nu nav. Ja viņš tikai sapņo par to, tad viņš nav rakstnieks. Tas attiecas uz visām nodarbēm, kas saistītas ar aicinājumu. Varbūt, kad tu būsi, nevis tikai sapņosi, tev arī atradīsies domubiedri.
15.10.2017 18:42 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Labi, būs out off topic, bet es dažreiz tiešām brīnos, kad Tevis uzrakstīto spēj uztvert absurdā veidā un domāt, ka otrs spēj tik neloģiski spriest. Man izskatās, ka pilnībā aiz katra teikuma vajag paskaidrot, ko Tu esi ar to domājis, lai kāds neuztvertu "pa savam" un tad Tev ir jāvelta laiks, lai paskaidrotu. Un dažreiz tiešām nav gribēšana paskaidrot, bet, protams, ir prieks, ka ir tādi, kas saprot, tātad viņu uztvere ir līdzīga manējam, kas tikai priecē. Secinājums pavisam vienkāršs vairāk laika jāvelta sevis uzrakstītajam, lai spētu visi saprast Tavu domu.
Vēl gribēju piebilst par interesēm-pat, tad kad tu satiec personu ar tādu pašu interesi/hobiju, tas nenozīmē, ka Jūs sapratīsieties. Man tā ir bijis un beigās vienkārši nav par ko runāt un nav tas saucamais"klišķis", bet atkal tas kuram ir citas intereses spēj mani tik ļoti aizraut, ka es arī klausos un varbūt pat beigās pati pamēģinu to ko viņš un mēs turpinam komunicēt. (To ko jau minēja 57days)
15.10.2017 18:57 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
bet es dažreiz tiešām brīnos, kad Tevis uzrakstīto spēj uztvert absurdā veidā un domāt, ka otrs spēj tik neloģiski spriest. Man izskatās, ka pilnībā aiz katra teikuma vajag paskaidrot, ko Tu esi ar to domājis, lai kāds neuztvertu "pa savam" un tad Tev ir jāvelta laiks, lai paskaidrotu. Un dažreiz tiešām nav gribēšana paskaidrot, bet, protams, ir prieks, ka ir tādi, kas saprot, tātad viņu uztvere ir līdzīga manējam, kas tikai priecē. Secinājums pavisam vienkāršs vairāk laika jāvelta sevis uzrakstītajam, lai spētu visi saprast Tavu domu.

Ja "domāt, ka otrs spēj tik neloģiski spriest" ir teikts saistībā ar manu komentāru, tad neesmu pat devusi mājienu, ka spried neloģiski. To, ka izskatās, ka aiz katra teikuma vajag paskaidrot - autors tad tieši to pašu varētu teikt.
15.10.2017 19:08 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Tas ko es uzrakstīju nebija konkrēti Tevis dēļ:-) , bet gan kopsavilkums no tām dažām reizēm, kas šeit diskusijās ir bijis.
15.10.2017 19:15 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Mēs darbā runājām, ka e-pastu var izlasīt vismaz trīs dažādās intonācijās, varbūt līdzīgi ir forumos?
15.10.2017 19:21 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Otrkārt, vismaz saistībā ar drēbju mērīšanu, MrCarrots nekur neapgalvoja, ka tā ir noderīga nodarbe. Tikai to, ka viņam tā patīk.
Jā, neapgalvoja, bet izteica savu man patīk un citi nopērk vienu jaku gadā un ir laimīgi nievājošā tonī un tā, it kā tas būtu kaut kas vērā ņemams.
15.10.2017 19:29 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Jā, neapgalvoja, bet izteica savu man patīk un citi nopērk vienu jaku gadā un ir laimīgi nievājošā tonī un tā, it kā tas būtu kaut kas vērā ņemams.

Lai arī man izklausījās līdzīgi, iespējams,ka tā bija tikai mūsu interpretācija. Bet vispār, MrCarrot pats ir pazudis, lai gan pats varētu paskaidrot, ko tad un kā tad bija īsti domājis.
15.10.2017 19:37 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Mēs darbā runājām, ka e-pastu var izlasīt vismaz trīs dažādās intonācijās, varbūt līdzīgi ir forumos?

Neesam vienā vietā pastrādājušas? :D
15.10.2017 19:47 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Var atrast ja grib. Tīri teorētiski atbildor uz jautājumu - es piem. Labāk būtu vilks, vientuļniece, jā :D Nav nekā, kas riebjas vairāk kā cilvēki, kuri tēlo, ka ir priecīgi satikt/ uztaisa visu to "komunicēšanu" par kaut kādu teātri, diemžēl arī tādu cilvēku ir daudz. Nē, es nemestos barā un paliktu kāda esmu, pat darbā. Nu es runāju par tiem "Ooo, čau!" Un "hehe, re kāds puika izaudzis, kāda meita skaistule" ar to milzīgās sajūsmas intonāciju, kura nav vietā, jo to saka katram otrajam cilvēkam. Es esmu piezemēta. Reti ir tādi cilvēki ar kuriem viegli saprasties, bet ja ir - tas ir lieliski un neviltoti!
15.10.2017 19:56 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Tomēr pretēji Tev, man besī cilvēki, kuri zīmējās. Man pietiktu ar vienu jaku uz vairākiem gadiem (ja āra jaka) ;) un liekas garlaicīgi un neizauguši cilvēki, kuri mērās vai liekās ar brendiem. Jo? Esmu izdzīvojusi to laiku, paldies, dzīvē ir plašāki apvāršņi un tik daudz lietu, kuras krietni vairāk var iepriecināt. ;) Bet būtība tipa mums "atšķirīgajiem" lokā ir viena.
15.10.2017 20:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits