Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kāzas Itālijā: pieredze, ietiekumi, idejas, komentāri!

 
Reitings 10
Reģ: 15.07.2010
Sveiki, meitenes!
Esam izlēmuši par savu kāzu konceptu: kāzas ārzemēs.
Itālija, Amalfi piekraste, iespējams Positano!
Tikai mēs divatā + vēl divi cilvēki. Ktram no mums līdzi viens tuvākais cilvēks!
Pagaidām iztēlotais koncepts: ierodamies dažas dienas/dienu pirms, iekārtojamies, apbružājamies vidē. Kāzu diena, skaista, romantiksa, vienkārša, taču sirsnīga laulību ceremonija. Fotosesija, šampanietis, varbūt greznas vakariņas!
Nākamajās dienās tie divi cilvēki lido mājās, mēs paliekam un visdrīzāk dodamies nelielā ceļojumā uz priekšu pa piekrasti. Vai arī varbūt paliekam vēl kādu laiku uz vietas baudot vienkārši atpūtu!
Esmu elektroniski uzrunājusi dažas kāzu un tūrisma aģentūras. Gaidu atbildes!
Kamēr nevaru sagaidīt, varbūt kādai no jums ir pieredze vai jebkādi ieteikumi! Esat bijušas šādās kāzās, pašām bijis kas līdzīgs, vai plānojat.
Aicinu dalīties idejās, domās un informacijā par visu saistibā ar kāzām ārzemēs!
Ja šāda tēma bijusi cilāta iepriekš, vai ir kādi ieteikumi ar blogiem vai jebko - dalamies ar info!
06.10.2017 10:40 |
 
Reitings 737
Reģ: 26.10.2014
Rēķinies ar to, ka pludmalē var gadīties daudz nelūgtu dalībnieku... neieteiktu izvēlēties Jūlija otro pusi un Augustu... pārāk daudz tūristu... lai izdodas! ;-)
06.10.2017 15:26 |
 
Reitings 10
Reģ: 15.07.2010
Odria, paldies!
Mēs neesam īsti lielā karstuma mīļi, līdz ar to gribētu organizēt visu uz Septembra sākumu!
Un ne pašā pludmalē, man neliekas vilinoša visa ideja par ceremoniju smiltīs ar, tieši kā tu saki, nelūgtiem viesiem fonā!
Mana idilliskā vīzija ir kas vairāk šāds:

06.10.2017 15:45 |
 
Reitings 10
Reģ: 15.07.2010
Tiešām neviena?
09.10.2017 08:07 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10568
Reģ: 29.01.2009
Ja es būtu kāzu viesis, negribētu nākamajā dienā doties mājās 8-)
09.10.2017 09:32 |
 
10 gadi
Reitings 1318
Reģ: 30.06.2013
Piekrītu Scandinavian. Manuprāt vismaz vienu dienu jāļauj viesiem palikt, citādi tāda nepieklājīga skriešana sanāk. Cilvēki tomer jūsu dēļ kuļas uz Itāliju, būtu pieklājīgi vismaz vienu dienu atelpai atvēlēt arī vedējiem.
09.10.2017 09:38 |
 
Reitings 10
Reģ: 15.07.2010
Meitenes, es nerakstu "nākamajā dienā", bet "nākamajās dienās". Protams, šie cilvēki ar mums vēl uzkavējas! Ar potenciālajiem līdzbraucejiem šis koncepts ir izrunāts un viss par un ap apspriests!
09.10.2017 09:55 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Pieredzes nav, taču pirmais jautājums, kas ienāk prātā - ko nozīmē laulību ceremonija? Oficiāla laulības noslēgšana? Kas to vadīs? Vietējais mācītājs, amatpersona? Kas, cik, kā jāsagatavo no dokumentu viedokļa.
09.10.2017 10:50 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man bija kāzas ārzemēs, bet ne Itālijā, citur. Bija kāzas pludmalē un rezultātā tikai 3 dienas pirms kāzu ceremonijas man paziņoja, ka kāzas būs...... 7 no rīta! Reāli, mēs cēlāmies 4. Nē, cits laiks neesot pieejams, precies vai nu 7 vai nu neprecies nemaz (par kāzām jau samaksāts, kleita, uzvalks nopirkta). 7 no rīta bija divu iemeslu dēļ - 1) lai pludmalē nav nelūgtu viesu, 2) lai sanāk skaistas bildes, jo pa dienas vidu ir tāda saule, ka visiem neizbēgami ir piemiegtas acis.
Tā ka arī ar šo faktoru ir jārēķinās.
09.10.2017 11:17 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ā un jā, vada kāzas tās firmas, kuras organizē kāzu ceremoniju, līdz ar to tas teksts, ko runā tā reģistratore, standartā ir totāls bull*its, ja gribas kaut ko sakarīgu, ir jāiesūta savs teksts. Bet par to es pārāk neuztraucos, jo zinu, ka man tas pats vien būtu bijis Latvijā, jo: a) sūtīt pašsacerētu reģistrācijas tekstu savām kāzām likās stulbi, b) baznīcā vai kā citādi uz kristīgās nots negribēju kāzas, c) būtu baaaigi grūti atrast civilo "teicēju", kas tiešām patīk, jo man visi tie saldie teksti par bērniem un "ilgi un laimīgi" riebjas.
Tu gribi arī juridiski slēgt laulību Itālijā? Tas būs dārgāk. Rēķinies ar to, ka uzvārdu varēsi mainīt tikai Latvijā pēc kāzām, par to jāmaksā valsts nodeva 140 eiro + jaunās pases izsniegšana ir dārgāka.
09.10.2017 11:25 |
 
Reitings 10
Reģ: 15.07.2010
Daenerys1, paldies par komentāriem!
Saprotu, ka rīkoji un organziējiv isu caur aģentūru? Vari padalīties ar Info! Un cik laicīgi iepriekš visu sāki? Kāda jums sanāca gala tāme?
Esmu daudz lasījusi un ievākusi info par dokumentu kārtošanu, lai viss būtu OK! Tagad jāpieliek punkts un jāizvēlas vai slēgt juridiski vai tikair īkot simbolisko ceremoniju!
Kopumā sajūtas pec - biji apmierināta ar izvēli?
09.10.2017 11:35 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Kāda ieteica par labu jūlija beigām vai augustam..tad Itālijā ir pamatīgs karstums, nu tā ap 40 grādiem. Augustā lielākā daļa itāliešu ir atvaļinājumos un zviln pludmalē :-D Septembra sākums gan varētu būt ļoti labi.
Es ieteiktu vispirms atrast kādu vietējo organizāciju vai kāzu plānotāju, kas palīdzētu visu noorganizēt, ieteikt, saplānot.
09.10.2017 16:12 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Es arī esmu precējusies ārzemēs ( bez aģentūras). Viss vairāk laiku aizņēma visu dokumentu savākšana, tulkošana un visas formalitātes, bet es nedzīvoju Latvijā.
Nezinu kura gada gājuma esi, bet ja ir zaļā padomju laika dzimšanas apliecība, viņa ārzemēs nav derīga, jāpiesakās jaunai un viņu izsniedz latviešu valoda, ne kā Itālijā viņa ir internacionāla. Tāpēc nepieciešams notāra aptiprināts tulkojums.
Un ja būs oficiāla cermonija, un ja nepārvaldiet itāļu valodu būs nepieciešams tulks, arī uz dokumenti pārbaudi, pieņemšanu.
09.10.2017 16:26 |
 
Reitings 10
Reģ: 15.07.2010
Mischa, internetā uzdūros vienai sievietei, kura ir latviete bet jau daudzus gadus dzīvo Itālijā un piedāvā wedding planning pakalpojumus. http://www.kazasitalija.lv/kazu-koordinators-italija Intereses pēc uzrakstīju!
gazele, man pašlaik arī izskatās, ka vislielākā raize ir tieši ar visām formalitātēm. Pārējās lietas šķiet daudz vienkāršāk risināmas! Bet mērķa vārdā ar visu var tikt galā!
09.10.2017 16:41 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Ja esi uz vietas Latvijā, dokumentu sakārtošana nevajadzētu būt īpaši problemātiska. Man ārzemēs bija jāatrod atbistošs tulks, kas nebij tik vienkārši, tad dokumenti jāsūta, jāgaoda atpakaļ un tikai iesniedzot dokumentus tika pamanīta kļūda tulkojumā, bet tiku sveikā cauri.
No Latvijas nevajadzēja certificato di capacita matrimoniale, pietiek ar izziņu par ģimenes stāvokli, ka neesi precējusies, ja pareizi atceros migrācijas dienestā, kur arī saņem pases. Vai ja esi šķīrusies attiecīgi dokumenti. Visu vairs tā sīki neatcerus, laiciņu atpakaļ jau.
Noteikti piesakies internacionālajām laulību apliecībām.
09.10.2017 17:05 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Lai izdodas veiksmīgi visu izplānot un noorganizēt! :)
Kāzas Itālijā ir mans sapnis, tāpēc tiešām vēlu visu to labāko, skaistas kāzas bez incidentiem un laimīgu turpmāko kopdzīvi! :)
09.10.2017 17:24 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Ja dzīvotu LV un abi būtu latvieši, visticamāk maksimāli censtos izvairītos no liekām klapatām ar dokumentu kārtošanu un ārzemēs noturētu vien simbolisku svinīgo ceremoniju. Pirms/pēc tam sakārtotu dokumentus tepat LV zagsā, ko tāpat uztveru vien kā birokrātisku elementu. Pievienojos meitenēm, kas neiesaka augustu - tas itāļu galvenais atvaļinājumu mēnesis, valda nenormāls karstums un pludmales ir pilnas un ļooti karstas. Septembris noteikti ir ideāls laiks.
09.10.2017 17:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits