Samaksa

 
Reitings 11
Reģ: 21.03.2013
Sveikas, mani interesē tās "darba haizivis", kas zin pa kādām naudām un kur Rīgā apgrozās labi darbi. Tās, kas ir apvienojušas darbu ar studijām. Droši vien izklausos nedaudz smieklīgi, bet jau nedēļu esmu neliela darba meklējumos (lai apvienotu ar studijām) un jau esmu bijusi dažās darba intervijās. Vietas uz kurām sūtu CV ir diezgan jaukas un prestižas (viesnīcā, salonos, restorānos), bet katru reizi, kad intervijā jautāju kāds ir atalgojums, es dzirdu 2,50/2,80/ 2,90 eiro stundā!:-/ Un pirmā doma, kas ienāk prātā - kāpēc, lai es gribētu tur strādāt par 2,5 eiro stundā!:-/ Pasummējot cik bieži es varētu strādāt, man reāli sanāktu kaut kādi 200/250 eiro mēnesī.. :-|
Es tiešām nesaprotu kā prestiža un, no malas skatoties, dārga iestāde var tik maz maksāt darbiniekiem?! Kas Rīgā tā par tendenci tik maz maksāt?!
27.09.2017 17:22 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
nu salīdzini ar Slovākiju un Čehiju. Tu domā, ka tur ir pārākais dzīves līmenis? Mazliet augstāk par Latviju, kas nav nekur wooow tālu priekšā, lai gan kaut kā visiem parasti liekas, ka Čehija tāpēc, ka ražo mašīnas, būs kaut kur tālu priekšā.
Ar Austriju nav pilnīgi jēgas salīdzināt jau iepriekš minēto apstākļu dēļ, kāpēc nav jēgas salīdzināt ar Vāciju un tml. valstīm. Protams, ka ir jāvirzās ES virzienā, bet to, ka mēs esam jauna valsts un bijusī padomija, mēs mainīt nevaram. Un no šo valstu bloka mēs esam viena no straujāk augošajām ekonomikām.

+
Nu nevar salīdzināt mazu valsti, ar mazu neatkarības periodu, visu, kas bijis un gājis pāri un joprojām ir tieši blakus, ar kaut kādām Šveicēm utt.
01.10.2017 11:46 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Darya, es, iespējams, palaidu garām, bet kurā Krievijas pilsētā Tu dzīvo, ja nav noslēpums? :) un Tu esi nokārtojusi uzturēšanās atļauju tur, vai kādā citā formā atrodies?
01.10.2017 11:14 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Eu, flower 666,uzraksti man savu piedāvājumu! Nauda vienmēr noder :D
01.10.2017 03:32 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Xanax, nu salīdzini ar Slovākiju un Čehiju. Tu domā, ka tur ir pārākais dzīves līmenis? Mazliet augstāk par Latviju, kas nav nekur wooow tālu priekšā, lai gan kaut kā visiem parasti liekas, ka Čehija tāpēc, ka ražo mašīnas, būs kaut kur tālu priekšā.
Ar Austriju nav pilnīgi jēgas salīdzināt jau iepriekš minēto apstākļu dēļ, kāpēc nav jēgas salīdzināt ar Vāciju un tml. valstīm. Protams, ka ir jāvirzās ES virzienā, bet to, ka mēs esam jauna valsts un bijusī padomija, mēs mainīt nevaram. Un no šo valstu bloka mēs esam viena no straujāk augošajām ekonomikām.
01.10.2017 02:35 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
te vēl mēģina kādu atrast, kuram būtu ļoti labas datorprasmes, ļoti labas latviešu, angļu un krievu valodas zināšanas, darbs ar cilvēkiem (kuri, kā mums visiem zināms, mēdz būt ne tie jaukākie un laipnākie!) un kurš strādātu 8 stundas 5 dienas nedēļā pa 294 eiro mēnesī! Velns parāvis! Tā ir ņirgāšanās, vai kā!? Nē, tā vienkārši ir LAT-VI-JA!

Nesaparatu kāpēc visi tā uzreiz klupa virsū Darya. Jau sen valsts atbildīgās personas "reklamēja" Latviju kā valsti ar lētu darba spēku, tāpēc nev jābrīnās kāpēc pie mums no ārvalstīm nāk kompānijas un brīnās ka darbinieks grib normālo algo, jo viņiem tak teica ka var samaksāt darbiniekam 300 eiro un miers.
vislielākais mīnuss ir valdība (un šoreiz, lūdzu, iztiksim bez tām frāzēm, ka katrs ir savas laimes kalējs).Loģiski, ka citās valstīs arī ir savi trūkumi, bet t.k. runājam par Latviju, tad ir muļķīgi kā atrunu minēt, ka dimbā ir ne tikai pie mums.

+++
Kad cilvēkam nav ko teikt, panesās teksti no sērijas "katrs ir savas laimes kalējs".
Latvija ir straujāk augošākā ekonomika pasaulē. Uz citu post-PSRS valstu fona Latvijas ekonomiskā izaugsme ir viena no labākajām, lai gan Igaunijai protams ir labāka.

6617
Pirmkārt, Latvija nav pirmā un augošākā ekonomika pasaulē un tas ir fakts. Otrkārt, lūdzu tiec galā ar savu galvu, jo pirmajā teikuma Tu pateici ka Latvija ir straujāk augošākā ekonomika pasaulē, tad jau otrajā teikumā apšaubīji sevis teikto, ka Latvija ir viena no labākajām post-PSRS(tas nozīmē ka nav labāka) un tad trešajā atklāti pateici ka Igaunijas ekonomikas izaugsmes ziņā ir labāka, nekā Latviajs ekonomika. Sieviete, lūdzu, pirms piedalīties diskusijās iesledz smadzenes, forumā idiotu arī bez Tevis pietiek.
Pateikšu priekšā - valsts ekonomika neuzlabojas darbiniekiem dīcot pēc augstām algām vai valdībām piespiežot uzņēmējus maksāt vairāk.

Es arī Tev pateikšu priekšā, darbinieks, kurš saņem algu ir arī patērētajs, jo vairāk saņem, jo vairāk patērē. Jo cilvēki vairāk patērē, jo vairāk uzņēmēji investē naudu ekonomikā, dibina uzņēmumus un t.t. Da ko es Tev stāstu, paņem 7.klases ekonomikas pamatu mācību grāmatu un izlasi, tur viss ir aprakstīts.
Un, jā, no postpadomju valstīm mēs patiešām esam viena no straujāk augošajām ekonomikām.. vai varbūt kādam vajag kartē parādīt, kuras vēl ir ex padomju valstis?

Din-don, Latvija atrodas Eirpas Savienībā, kāpēc tad mēs cenšamies salīdzināt Latviju ar kaut kādām tur ex padomju valstīm, kāpēc mēs necenšamies salīdzināt Latviju ar to pašu Čehiju, Slovākiju, Austriju. Kas tar par prikolu, kad Latviju visu laiku cenšas salīdzināt ar mazāk attīstītām valstīm? Tā mēs nekur tālāk netiksim, jā cenšas līdzināties piemēram Vācijai vai Šveicei, nevis kau kādai Kazahstānai vai "Dirsastānai".
Daļu rūpnīcu slēdza, jo tās nebija konkurētspējīgas pasaules tirgū un tajās ražotie produkti par 20 gadiem atpalika no Rietumos ražotajiem.

Uzturēt visas tās rūpnīcas tikko dibināta valsts nespētu. Tehnoloģijas mainās, tās taču arī jāiepērk. Turklāt mainījās tirgus iekārta no komunisma uz kapitālismu. Plus vēl valsts samazinājās par entajām reizēm (agrāk valsts bija PSRS, bet nu pēkšņi mazā Latvija viena pati), bet tas nozīmē šaurāku tirgu. Tāpēc arī likvidēja vai pārdeva. Ne jau nu kāds atteiktos no viegli uzturamas labi pelnošas rūpnīcas.

Kad Latvija gāja uz neatkarību, vietējie propogāndisti stāstīja pasakas ka vot tagad iziesim no PSRS pasparnes un visu rūpnīcu peļņa ies valsts budžetā, sanāk muldēja maitas. Nu jā, konkrētajā brīdī rūpnīcas nebija gatavs tādam pavērsienam, bet arī valsts vadītāji nestrādāja pie tā, lai rūpnīcas būtu konkurētspējīgas, negribēja ieguldīt, bet pārdeva visu pa lēto metāllūžņos. Dargas iekārtas, mērinstrumenti tika pārdoti metāllūžņos 5-10 reizes lētāk, nekā bija viņu tirgus vērtība. Produkti atpalika pa 20 gadiem? Kāda tik elektronika nav pabijusi manās rokās, tad varu teikt ka tajā laikā Rietumos neko labāku neražoja, tīri tehnoloģiski un tehniksi noteikti nē. Atsevišķas vākumplampas, kuras tika rāžotas PSRS, joprojām ir cieņā, ārzemju vākumlampas ir pilnīgs sūds.
flower666 jau sen zināms ka Tu esi īsts Kremļa trollis, jo ar savām pazemojuma pilnām frāzēm un apavinojumiem centies šķelt sabiedrību. Tu neesi nekāda patriote, bet tādi pati perkamā "шмара". Es domāju Putins neizmanto tualetes papīru, jo ta vietā viņam ir Tava mute, jeb pareizāk sakot mēle. Un nevajag foruma dalībniekiem piedāvāt naudu par troļļošanu, šejienes publika nav tik pat pērkama kā Tu(Tu saproti par ko es runāju).
01.10.2017 00:50 |
 
Reitings 41
Reģ: 11.07.2017
mazliet ārpus konteksta!
Meitenes, aptuveni cik maksā strādājošam kosmētiķim salonos? neiet runa par privātpraksi. piemēram jeb kurā salonā, Jūrmalas Hotelī, Spa.
30.09.2017 17:08 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
macaw, no manas puses arī bija nespēja saprast Tevis rakstīto, tāpēc visu uztvēru pārāk agresīvi! Prieks, ka beigu beigās tomēr tik jauki virtuāli parunājāmies. :) Jau pāri 1:00 naktī, tāpēc laikam jādodas pie miera... No sirds vēlu Tev (un patiešām vēlu to visu no sirds un bez jebkāda sarkasma!) mierīgu, jauku nakti un vislabākos, skaistākos sapņus! :)
30.09.2017 01:08 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Darya, skaidrs, tā ciniskā, zaimojošā attieksme (''zaimojošā'' iespējams nav tas precīzākais vārds, kā raksturot to, kā uztvēru to stilu, kā izteicies, varbūt negatīvi ekspresīvs drīzāk) un vērtēšana vienkārši kaut kā man saslēdzās līdzīgi ar to Kremļa mau*ku izteiciena pakāpi, tikai, protams, daudz smalkākā formā, bet tik un tā uzbraucoši. Tāpēc bija tāds pagapaga, kas notiek! Bet labi, ka noskaidrojām. :)
30.09.2017 00:45 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
macaw, uztveru un ļoti labi saprotu Tavu domu! Tajā pašā laikā atvainojos, ja kaut kādā veidā ar saviem komentāriem aizskāru! Saprotu, ka, iespējams, nereti izsakos skarbi, taču tā tas notiek bieži, ne tikai attiecībā uz šo tēmu - varu emociju uzplūdā uzrakstīt komentāru, bet tikai pēc tam apjaust, ka esmu uzrakstījusi skarbāk kā vēlētos.
Jā, tas tiesa, arī Krievijā viss ne tuvu nav ideāli, tāpēc dzīvoju savā mazajā pasaulītē un cenšos īpaši neinteresēties par notiekošo politikā. Arī šeit dzīvo cilvēki, kuri ne tuvu nav apmierināti ar pastāvošo režīmu, tā ka jāsaka, ka šeit notiek viss tas pats, ka jebkurā valstī - ir labie un ne tik labie politiķi, ir kretīni un ir labi cilvēki. Zinu, ka mans emociju izvirdums varēja likt noprast, ka bez maz vai neciešu Latviju, taču tā nav! Pat tagad, atceroties savu bērnību, savu dzīvi Latvijā, acīs sariešas asaras, taču tāda ir tā dzīve - katru no mums aizved savā virzienā...
30.09.2017 00:16 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Darya, man nav problēmu ar to, ka dzīvo tur, kur dzīvo. :-) Ir prieks, ka kāds tur zina mūsējos māksliniekus utt., bet situācija jau būtu citādāka, ja nonāktu citā vidē tajā pašā valstī. Tāpēc minēju, ka tās lietas, kuras tā diezgan asi tik zemu novērtē šeit, notiek arī tur, turpat tev blakus, tikai citi apmēri tur, protams. Tāpat kā arī Latvijā, pasakot kādam krievam, ka patīk sava zeme, dabūsi dzirdēt, ka ''pastalniekiem jāiznīkst'' un vēl visu ko. Nedomāju, ka to ir vērts ņemt vērā un tāpēc es jau neklaigāšu, ka krievu domas ir sapuvušas, cilvēkiem aizbraucis širmis, visiem jāttopas utt. Nu tāda doma, ka viss strādā uz abām pusēm, arī valstīs atšķiras, kāpēc kaut kas notiek tā vai citādāk. Var gari un plaši stāstīt par Kremļa politiku, ar faktiem, pilnīgu taisnību, daudz negatīvā, bet domāju ir ļoti daudz cilvēku, kas tāpat tam neticētu un teiktu, ka tā jau nav, zelts birst un tādas lietas. Nu viss nav viennozīmīgs. Es, protams, runājot tikai par sevi, aizbraucot kaut kur, šādi nerunātu par savu zemi, diezgan ciniski, kā man tas nolasījās no tavas puses, bet nu katram sava vieta šajā pasaulē, kur būt. Tāpat, to nedarītu kādā krievu forumā, tur vispār būtu gals klāt, ne tik viena cilvēka izsaukums emocijās.
30.09.2017 00:05 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
macaw, protams, es nesaku, ka Krievijā viss būtu ideāli. Jā, ir arī šeit ir gan noziegumi, gan vardarbīgi cilvēki, gan nelieši, gan politiķi-mahinatori utt., utjp., bet es tiešām nemanu, ka kaut vienā savā komentārā būtu kaut ko ārprātīgi sliktu pateikusi par Latviju. Jā, norādīju uz lietām, kuras, manuprāt, Latvijā nav sakārtotas, bet tas ir mans subjektīvais viedoklis un redzējums uz lietām. Katrā ziņā, ar Tevi vismaz ir interesanti diskutēt un, pat ja katram sava taisnība, tā tiek pasniegta tā, ka otram cilvēkam ir interesanti to lasīt un atbildēt. Vairāk sacepos par tādiem apvainojumiem kā "Kremļa maukas", jo tas parāda ka cilvēks, acīmredzot, nav gatavs diskusijai, tāpēc aprobežojas ar apvainojumu izteikšanu.
Lai vai kā... Nakts jau klāt, tāpēc vēlu, lai Tev mierīga nakts un izdevies, mierpilns un jauks sestdienas rīts! :)
29.09.2017 23:56 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Retorisks jautājums, slīprakstā, lai neuztvertu tik tieši atkal, kā kaut kādu apvainojumu.
29.09.2017 23:50 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Diemžēl, esmu ievērojusi interesantu tendenci - ja latvietis dzīvo UK, Īrijā vai vēl kur citur, tad tas ir normāli, bet, tiklīdz pastāsti, ka dzīvo Krievijā, tā automātiski kļūsti par Latvijas nodevēju, Kremļa, atvainojos, mauku, zaimotāju utt., utjp.!

Tā to uztver tu pati.
Ja neinteresējies par politiku, tad ko nu var spriest un tik kaismīgi aizstāvēties. Nu tas labi, ka esi nonākusi starp labiem cilvēkiem, bet tādi nav visi. To jau gan tā kā būtu jāsaprot? Arī Krievijā zākājas un visu ko dara, nevajag to pavērst pret savu dzimteni, kā kaut kādu izņēmumu, par kuru tik dīvaini spriest. Netek laimes upes visur arī tur. Varbūt sapuvusi būtu tava uztvere tādā gadījumā?
29.09.2017 23:48 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ar ko, piemēram, es, izsakot savu subjektīvo viedokli, šodien nopelnīju tik daudz pārmetumu savā virzienā!?
bet te tad normali, ja nav realu argmentu, un tu paliec pie sava viedokla neesi bbara ata, tad tevi nolasmaa pedejiem vardiem un jutiesies "'GUDRI'' ;-) nenem galvaa
29.09.2017 23:47 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Rīdziniece, tas bija galvenais iemesls kādēļ es savulaik izvēlējos pārcelties uz Krieviju - krievu mentalitāte, tradīcijas, mūzika, kino, teātris. Savulaik mēģināju iedzīvoties gan Anglijā, gan Nīderlandē, bet jutu, ka tās nav manas valstis. Nonākot Krievijā, acumirklī jutos kā zivs ūdenī. Arī es neinteresējos par politiku - man ir pilnīgi vienalga kādi likumi tiek pieņemti, neinteresējos par Putinu vai to, ko viņš dara, tāpēc mēģinājumi man piesiet Kremļa troļļa statusu ir bezjēdzīgi. Es baudu to, ko man spēj dot šī valsts un dotajā brīdī tā ir laba izglītība, iespēja strādāt savā profesijā un, kas pats galvenais, attiecības. Diemžēl, esmu ievērojusi interesantu tendenci - ja latvietis dzīvo UK, Īrijā vai vēl kur citur, tad tas ir normāli, bet, tiklīdz pastāsti, ka dzīvo Krievijā, tā automātiski kļūsti par Latvijas nodevēju, Kremļa, atvainojos, mauku, zaimotāju utt., utjp.!
Man šeit, Krievijā, ir uzspīdējusi tā laime iepazīt brīnišķīgus krievu cilvēkus, kuri, gremdējoties atmiņās par vecajiem, labajiem laikiem, atminās atvaļinājumus Latvijā, piemin R.Paula mūziku, vecās, labās latviešu kino filmas. Sarunājoties ar tādiem cilvēkiem, sirdī ieplūst siltums un gaišums. Bet tad atliek palasīt tādas diskusijas kā šī, kur latvieši viens uz otru rej kā tādi suņi, mētājoties ar apvainojumiem. Man paliek skumji - kādā sabiedrībā mēs dzīvojam? Vai tiešām tā ir tik ļoti sapuvusi!? Kāpēc cilvēkiem jābūt tādiem zvēriem!? Ar ko, piemēram, es, izsakot savu subjektīvo viedokli, šodien nopelnīju tik daudz pārmetumu savā virzienā!? Kāpēc tad, ja atļaujos pateikt kaut ko labu par valsti, kurā šobrīd dzīvoju, automātiski tieku pasludināta par Kremļa mauku!? Kas ar jums notiek, cilvēki!? Vai tiešām esat zaudējuši pēdējās cilvēcības paliekas un, tā vietā, lai uzklausītu viedokļus, kuri atšķiras no jūsu, labāk izvēlaties kļūt zemiski, rupji, agresīvi!? Paskataties no malas paši uz sevi un tad nozākājiet citus!
29.09.2017 23:44 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://www.ss.com/msg/lv/work/are-required/administrator/blxjjl.html ha tas ir preti teatrim...
Veselības centrs "Možums-1", Bruņinieku ielā 8, kas piedāvā plaša spektra medicīnas pakalpojumus, aicina savam kolektīvam pievienoties
KLIENTU UN PACIENTU REĢISTRATORU.
Galvenie darba pienākumi:
- apkalpot pacientus tiešajā saskarsmē un pa tālruni;
- sniegt pacientiem informāciju par pakalpojumiem, ārstiem, pieņemšanas laikiem un apmaksas kārtību;
- veikt pacientu reģistrāciju, nodrošināt medicīniskās un uzskaites dokumentācijas noformēšanu;
- izmantojot datorprogrammas, nodrošināt datu ievadi;
- veikt kases operācijas ar elektronisko kases aparātu;
- atbildēt uz ienākošajiem zvaniem un veikt izejošos zvanus, lai informētu pacientus un medicīnisko personālu.
Prasības:
- klientu apkalpošanas pieredze klātienē un pa tālruni;
- ļoti labas latviešu un krievu valodas zināšanas;
- ļoti labas datorprasmes;
- vēlme un interese strādāt ar cilvēkiem, iejūtība un augsta atbildības sajūta.
Piedāvājam:
- darbu maiņās - 8 stundas, katru darba dienu laika posmā no 8 līdz 20;
https://www.ss.com/msg/lv/work/are-required/administrator/blxjjl.html
kad nahren pensionari ko?
29.09.2017 23:37 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
300 eiro ir maz, bet priekš tāda elementāra darba atbilstoša. Galu galā tas ir pensionāru darbs.
:-D:-D:-D:-D:-D smejos skali. Kapec pensionaram katru dienu jastrada 8 studas poliklinika ? Kur ari iminitati var vairak sacakaret turklat tr parsiba LTI LABS DATRPRASMES....Vismaz Lapcplesa iela spoliklinika, un preti Dailes teatris viena aru nekad nav maniti stradaj pensinari registratura. nav tur tas viegli ja kas.
29.09.2017 23:35 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
flower666, palasi pēdējās, tās visjautrākās.
29.09.2017 23:29 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
P.S. Un ja piebilde man riebjas Putins un ari komunisti.:-D
29.09.2017 23:27 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Mna ar daudziem krieviaj dzvojosie pazinam perfekti saskan politiskie viedokli. Un nemot vera manu vecumu, pefekti zinu kirievu muziku,kino, literaturu , vesturi, valodu.Man tur viegli but dzivot. TIKAI NE MAKSAVA kas ir pretiga, vismaz man. Labak Peterburga, Novgoroda vai nu blakus Odesaa mamma.....
29.09.2017 23:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits