Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

AKNE 25 GADU VECUMĀ

 
Reitings 8
Reģ: 26.09.2017
Sveikas dāmas.
Tātad, problēma, kas mani nomoka jau no 12 gadu vecuma ir mūžīgās pumpas uz sejas, (un pēdējā gada laikā zem zoda, vaigu kaula līnijā), kuras mēģināts apkarot ar visādām metodēm.
Dermatalogi
Kosmetalogi
Medikamenti
Ginekologi - endrokrinologi
Hormonālo tabletes
Dārgi sejas kopšanas līdzekļi, tautas metodes.... utt
Ja kādreiz bijis kāds uzlabojums - tad īslaicīgs...(e)
Esmu aktīva un veselīga dzīvesveida piekritēja.. sports, joga,veselīgs dzīvesveids... daudz ūdens, augļi dārzeņi, organiskas free range olas... esmu ierobežojusi gaļas un piena produktu patēriņu... Dzeru ārstnieciskās tējas organisma attīrīšanai.. nekas nelīdz!!! Pagājušajā nedēļā šī problēma saasinājās, tāpēc pieteicos gaidītāju rindā (ja kāds pacients atteiks vizīti) uz ātrāko iespējamo vizīti pie Zabludovskas vai Roznieces Lāzermedicīnas klīnikā. Lieki piebilst, pati pašlaik atrodos ārzemēs un nākošnedēļ plānoju ierasties Latvijā un vienkārši CĪNĪTIES...
Ceru, ka kaut kas ko šīs dermataloģes ieteiks varētu beidzot palīdzēt atrast problēmas sakni... (t)
Vai jums kādai ir līdzīga problēma ar ilgstošu cīniņu ar AKNI?
Ir kādi ieteikumi?8-)
Paldies. Priecāšos, ja padalīsieties ar konkrētu info.
27.09.2017 16:53 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Es, protams, neesmu ārsts. Un arī ar pumpām īpaši problēmu nav bijis, BET personīgi man mēdz uzmesties pumpas zem zoda, kad es daudz turu tur roku, piemēram, kad sēžu un atbalstu galvu uz rokas utt, jo rokas tomēr svīst, kā arī mikrobu daudz. Man tā bija, kad studēju un dienas paiet sēžot lekcijās, kur galva vienmēr tika atstutēta pret plaukstu un tad arī man zem zoda bija pumpas. Tiklīdz mēģināju sevi kontrolēt un kādu laiku nestutēju galvu, pumpas izzuda un nerādījās. Bet tā tas bija personīgi man, izstāstīju tīri kā variantu :) Taču, protams, labāk aiziet pie profesionāļiem :)
27.09.2017 17:03 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Domāju, ka, ja meitene bijusi jau pie triljoniem uzskaitīto speciālistu, gan jau kāds ir atklājis viņai "rokas nost no sejas" noslēpumu..
27.09.2017 17:13 |
 
Reitings 8
Reģ: 26.09.2017
Problēma saasinācās pēdējās nedēļas - divu laikā.
Diemžēl, šobrīd, pumpas ir pa visu seju. Lielākoties at degunu, zem nāsīm, mutes rajonu, zodu, starp uzacīm.
Profesionālis noteikti zinās ko darīt. Taču līdz vizītei vēl jānodzīvo 1-2 nedēļas
27.09.2017 17:16 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Ieva294
Ārsti dažādi. Kaut kā mūsdienās ievēroju, ka viņi mēģina atklāt jaunu Ameriku un padarīt visu sarežģītāku tā vietā, lai pieļautu domu par kaut ko vienkāršu. :)
27.09.2017 17:17 |
 
Reitings 8
Reģ: 26.09.2017
Nē, tādu problēmu man ar pumpu spaidīšanu nav. Patiesībā, pat ir bail pieskarties sejai, lai neievazātu nekādas infekcijas.
Pēdējā laikā vairāk izskatās pēc alerģiskas reakcijas.
27.09.2017 17:19 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Nu jā, ja pa visu seju, tad jau tur ir kaut kas trakāks. Būs garš ceļojums no viena speciālista pie otra. Varbūt cēlonis ir kāda nopietnas veselības problēmas un organisms to izrāda pumpās :) Novēlu, lai ārsti nosaka pareizu diagnozi un viss beidzas ātri un labi :)
27.09.2017 17:21 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Bubziks
Es gan kā reiz otrādi pēdējā laikā - trāpos pie tādiem, kas pašsaprotamas lietas uzskata par panaceju visām kaitēm :-D
27.09.2017 17:21 |
 
Reitings 8
Reģ: 26.09.2017
Paldies par laba vēlējumiem!!! :-)
27.09.2017 17:26 |
 
Reitings 98
Reģ: 30.05.2013
Man bija tāda problēma. Es uzskatu, ka kosmetologi un dermatologi ir tikai pārsvarā mēģina apkarot sekas, bet nemeklē cēloni. Manā gadījumā cēlonis bija nesakārtoti hormoni. Kad tie tika sakārtoti, pumpu problēma pazuda, tagad labi, ja pāris mazas baltas uzmetas tieši pirms mēnešreizēm.
Problēma ar tiem hormoniem ir tāda, ka svarīgs ir estrogēna un progesterona balanss, bieži vien abi ir normas robežās (kā man), bet to līdzsvars izjaukts - tā saucamā viena hormona dominance, kas attiecīgi izraisa sekas. Vēl - simptomi abu hormonu problēmām ir visai līdzīgi abos gadījumos, kad par augstu, gan kad par zemu.
Kad man izrakstīja hormonālās tabletes, ko tradicionāli izmanto aknes ārstēšanai (Diane), ar progesteronu, tas bija šausmīgi - pumpas, depresija utt Toties, kad piemeklēja preperātu ar estrogēnu, tad viss sakārtojās.
27.09.2017 17:41 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Hormoni, vēdera problēmas, tik pat labi vairogdziedzeris.
Meklē cēloni tur. Pumpas ir kā signāls, ka no iekšienes kaut kas nav kārtībā!
27.09.2017 17:50 |
 
Reitings 102
Reģ: 24.01.2011
Iesaku pamēģināt homeopātiju. Pašai līdzīga sitācija, nekas nepalīdz, bet pamazām ir uzlabojumi. Eju pie Kuzmina veselības centrā Antra. Viņš darbojas ar folla diagnostiku un piemeklē individuāli homeopātiskus medikamentus.Vienīgais pie viņa pagaras rindas un var tikt ātrāk ja kāds atsaka vizīti.
27.09.2017 22:04 |
 
Reitings 5
Reģ: 10.04.2014
Iesaku aiziet uz BIOCON laboratoriju Grebenščikova ielā 1, 334. kab. un uztaisīt analīzes uz pārtikas alergēniem. Iespējams ir kautkāds produkts, kuru tavs organisms nešķeļ. Tikpat labi tas var būt gan olas dzeltenums, gan zivis u.tml. Viņi pa 45 EUR nosaka ļoti plašu pārtikas alregēnu paleti. Ārsta nosūtījums nav vajadzīgs. Gulbī nav vērts taisīt, jo ļoti dārgi un nepārskatāmi rezultāti.
27.09.2017 22:13 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Hormoni, vēdera problēmas, tik pat labi vairogdziedzeris.
Meklē cēloni tur. Pumpas ir kā signāls, ka no iekšienes kaut kas nav kārtībā!

Aprakstā minēts, ka pie visiem šāda veida speciālistiem būts.
bubukam labs ieteikums, noteikti aizej uz turieni ;)
27.09.2017 22:34 |
 
Reitings 16
Reģ: 20.12.2016
Sveika. Varu tikai pateikt to, ka esmu līdzīgā situācijā un mana seja aizvien prasa īpašu kopšanu, un dārgi sejas līdzekļi noteikti būs nepieciešami arī turpmāk. Tomēr aptuveni pirms trim gadiem arī uzsāku cīņu ar akni, kas bija pilnībā izgājusi no rāmjiem. Par dr.Zabludovsku varu teikt vien to labāko, jo tagad man lielākoties metas pumpas tikai menesreizu laikā (mb gan vēl ir papildus apsārtums - acne rosacea, ko laiku pa laikam profilaktiski ārstēju ar lazerproceduram). Nepadodies, dodies pie dakteres, viņa cīnās ar cēloņiem ne tikai sekām un rezultāti ir vienreizēji. Iespējams, ja akne jau ir krietni sabojājuši seju uzrakstīs roaccutane.. varbūt varēs iztikt ar lazerproceduram.. to tu visu uzzināsi pēc konsultācijas. Piebildīšu ka dzīvoju ārzemēs bet katru reizi ka esmu lv dodos pie viņas uz apskati, procedūrām, cik vien laiks atļauj, jo šeit tas izmaksa patiesi ļoti dārgi. Veiksmi tev! Turies un nepadodies :)
28.09.2017 01:04 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man ir šis tas iesakāms, bet kādus medikamentus esi jau smērējusi vai dzērusi?
28.09.2017 11:29 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vari droši rakstīt PM :)
28.09.2017 11:37 |
 
Reitings 8
Reģ: 26.09.2017
Paldies par atbildēm. Noteikti pamēģināšu uztaisīt analīzes uz pārtikas alergēniem. Pēc tam arī domāšu par homeopātu.
Pagājušā gadā decembrī biju pie ginekologa ar pumpu problēmu, nosūtīja uz hormonu analīzēm, un tiešām bija disbalancā, pluss vēl olnīcu, olvada iekaisums.
Dzeru zāles progesterona un estrogēna palielināšanai līdz šim brīdim.
Pēc tam 2 reizes biju pie ginekologa uz pārbaudēm un hormoni jau bija manāmi izlabojušies, tikai pēdējā reizē maijā vīrišķais hormons bija nedaudz paaugstināts virs normas. Dīvaini, ka uztaisīju analīzes pirms došanās pie ginekoloģes, lai būtu gatavas, uz to brīdi visas bija normas robežās. Vizītes laikā nozīmēja vēl uz dažām analīzēm un arī uz tām pašām testosterona analīzēm, kuras jau pēc nedēļas bija paaugstinātas...
Ar pārējām analīzēm viss bij ok - urīna, baktēriju aknu, nieru testi, pilnā aina, pat D vitamīns, stresa hormoni utt.
Lai arī bija labāk, ieteica dzert zāles vēl joprojām, lai stabilizētu.
Vienīgi tagad aizdomājos, analīzes ginekoloģe skatās vai ir tikai normas robežās, ceru, ka viņa saprot KĀDAM IR JĀBŪT BALANCAM!?
Šī iemesla dēļ nedaudz māc šaubas un ir doma apmeklēt citu ginekoloģi A.Tirāni, kura pēc atsauksmēm spriežot ir lielāks specs (Lai gan cik cilvēku , tik viedokļu - IR arī daudz negatīvo)hormonu jautājumos, jo viņai ir arī endrokrinologa specialitāte.
Runājot par hormonālajām kontracepcijas tabletēm, esmu mēģinājusi pusgada garumā pirms 2 gadiem, taču nelieli uzlabojumi bija TIKAI lietošanas laikā, pēc tam viss naaca atpakaļ un vēl jo vairāk. Visi hormoni bij sabeigti, jau gandrīz gadu mocos, lai sakārtotu.
Tāpat arī par dermatalogu runājot - esmu bijusi vairākkārt pēdējā laikā, lielākoties ārzemēs un kā VISEFEKTĪVĀKO ieteica lietot Isotretinoin accutane, kas ir ĻOOOOOTI SPĒCĪGS MEDIKAMENS!!!! UN, lai to lietotu ir jābūt vismaz 2 kontracepcijas metodēm, lai 100% NEPALIKTU STĀVOKLĪ zāļu lietošanas laikā, un vienai no tām jābūt kontracepcijas tabletēm kuras:
1-kārt jau bloķē olnīcas
2-kārt palīdz īslaicīgi, tikai lietošanas laikā
3-kārt, lai savestu hormonus atpakaļ, man tas aizņem jsu gandrīz gadu
4-kārt PAMATĀ neatrisa problēmu.
Esmu nobriedusi atrast problēmas sakni, pierakstījos pie dermataloga Dr. Mauriņa Lāzerklīnikā pie Zabludovskas, gribējās jau pie Roznieces, jo lasītas labas atsauksmes.
Ir kāsas atsauksmes par ginekologu ASTRĪDU TIRĀNI un dermatalogu KRISTĪNI ZABLUDOVSKU ???
28.09.2017 11:55 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Ko es no sevis personīgi varu pateikt... man arī pumpu problēmas ir no padsmit gadiem, nav baigi traki, bet nu gribas jau tīru seju tomēr, bez raibumiem, katra sieviete, šķiet, grib bērna dupša gludu sejiņu, bez pumpām. :) Te jau viena no komentētājām ļoti labi zina par ko runa... Es arī neesmu pārliecināta vai man tas ir, bet iespējams organismā savairojusies rauga sēne.http://www.curantur.lv/veseliba/candida/params/post/831003/ Te apraksts tai štellei.
Pati vēlos veikt pārbaudi uz Candidu, bet varu teikt, ka uzsākot diētu, kura cīnās ar to "savairojušos rauga sēni" manīju pie sevis uzlabojumus. Ideāli nebija, bet manā izpratnē vienīgais paņēmiens, kuru izmēģinot sāku manīt uzlabojumus. Nācās gan diētas pirmajā posmā no daudz kā atteikties - piena, cukura, visa, visa, kur ir cukurs, augļiem(!), riekstiem, gaļas (bet tas tikai sākumā, lai attīrītos), bet tiešām bija uzlabojumi (papildus lietoju krēmu pretsēnīšu sejai (šķiet, tas gan pats par sevi neko nemainīja), jo diemžēl uzmetu diētu, jo biju aizmirsusi paņemt paiku uz darbu un darba kolēģis bija kūku uz jubileju atnesis... :D Tad atmetu dažas dienas diētu pavisam un rezultāti bija ļoti bēdīgi, sametās trakas, sāpīgas pumpas, paliku raibāka atkal. Tomēr, par cik no daudz kā sākumā diētu uzsākot jāatsakās, vēlos pārbaudīt, kur tā problēma (varbūt rauga sēne savairojusies kā jau domāju (jāturpina diēta, iespējams jāsāk ar attīrīšanās posmu atkal utt., varbūt glutēnu nevaru, varbūt piena izstrādājumus, varbūt cukuru nemaz), tāpēc plānoju veikt pārbaudes - uz Candida sēnes apjomiem organismā (ja tā var teikt), ja nu tur norāda negatīvu, tad - varētu uz miltiem, pienu, cukuriem pārbaudes veikt kā alergēniem. Tāds ir mans plāns. Zinu, ka dažreiz ir izmisums, bet atceries, ka stress ir viens no galvenajiem cēloņiem, kāpēc rodas pumpas, tāpēc vispirms centies tomēr mierīgu, vēsu prātu, atrodi sev laiku, atpūties, palutini ar foršu mūziku, pastaigājies svaigā gaisā un tad jau vēsu prātu izdomā sev plānu - kā uzzināt, ko darīt, lai noskaidrotu... VEIKSMI! Ir daudzas meitenes, kuras ar to cīnās, būs labi, šī cīņa nav bezgalīga, kaut dažreiz tā var likties. :-)
28.09.2017 12:10 |
 
Reitings 3
Reģ: 24.04.2013
Man arī ir problemātiska āda savu 25 gadu vecumā. Man gan tās nav tik milzīgas problēmas, bet bez speciāliem krēmiem, kas novērš pumpas, dzīvot nevaru. Ja tos lietoju, ir viss labi, mans brīnumlīdzeklis ir krēmi, kas satur benzoyl peroxīdu, pie mums var nopirkt Aknefug krēmu, gan ne katrā aptiekā. Diezgan agresīvs krēms, kas izsausina un noloba ādu, bet tas ir tas, kas palīdz.
28.09.2017 12:44 |
 
Reitings 11
Reģ: 26.10.2013
Dr. Juris Jakušenoks. Kurzemes iela 6, Tukums. Tel. nr. 29135254
Vizīte, ja nemaldos, ap 15eur. Homeopātiskie līdzekļi. Pusgada laikā iznīdēs aknes cēloni, jutīsies lieliski. Saku no pieredzes, piereģistrējos šeit tikai lai varētu ierakstīt šo komentāru. Paldies teiksi vēlāk.
28.09.2017 15:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits