Atalgojums darba sludinājumos

 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
http://apollo.tvnet.lv/zinas/vairums-latvijas-iedzivotaju-atbalsta-algas-apmera-noradisanu-darba-sludinajuma/806732
Lielākā daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka algas norādīšanai darba sludinājumā jābūt obligātai, liecina darba portāla «CV Market» veiktā aptauja.

Interesanti kāds ir jūsu viedoklis šajā jautājumā. Vai jūs arī uzskatāt ka darba sludinājumos jābūt norādītiem konkrētiem cipariem, nevis jābūt frāzei "piedāvājam konkurētspējīgu atalgojumu"?
13.09.2017 23:19 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Ir jābeidz tā spēle par trāpīšanu pareizajā skaitlī, tas nav nopietni.

+++
14.09.2017 10:27 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Labāk pastāstiet man ,kur Jūs skaties darba piedāvājumus?
14.09.2017 10:45 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.01.2016
Weee, nva.gov.lv, cv.lv, ss.lv, teirdarbs.lv, kurdarbs.lv ;)
14.09.2017 10:52 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.01.2016
Fb ir lapa teirdarbs.
14.09.2017 10:52 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Es arī esmu par to, lai darba sludinājumos tiek norādīta alga. Daudzās ES valstīs un pat Baltkrievijā un Krievijā sludinājumos tiek norādītas algas, bet pie mums pat sētnieka sludinājumā sola "konkurētspējīgu atalgojumu". Uzskatu ka ar likumu būtu jāliek uzņēmumiem norādīt vismaz brutto algas apmēru. Ja nebūs konkurences, tad darba tirgus arī tālāk izskatīsies pēc stagnējoša purva.
Nav nekāds noslēpums, ka darbinieki tās 40 stundas nedēļā ir gatavi strādāt tāpēc, lai saņemtu algu un varētu sevi nodrošināt.

Daži darba devēji izbrīna, jo uzskata ka darbiniekam ir jāstrādā par ideju un tāpat arī ir jāstrādā nepamaksātas virsstundas, alga tiek uzskatīta par otršķirīgu lietu.
Atceros kašķi ar darba vietas HR, viņi uzskatīja, ja uzņēmuma algu politika būs caurspīdīga, viņiem nāktos saskarties ar daudziem atlūgumiem, jo cilvēki nepārdzīvos, ka kolēģim vai citam departamentam algas ir augstākas.

Vot mani tas patiešām smīdina, visi bļauj par konkuretspējību, bet paši uzņēmumi baidās konkurēt, jo uzskata ka var palikt bez darbiniekiem. Ja cits uzņēmums ir spējīgs darbiniekiem piedāvāt labākus nosacījumus, tad šāds uzņēmums ir konkurētspējīgāks par citu.
Rimi birojā līdz izteica piedāvājumu bija jāiziet 3 kārtas

atalgojums bija zemāks, nekā es vēlējos.. un man nekautrējās teikt, ka jāstrādā būs daudz virs h un ka neviens no tiem cilvēkiem, kas bija tajā amatā iepriekš strādājuši, nav spējuši tikt galā 8h, strādāja ap 10-12h.. un nāca pat uz biroju sestdienās.. un ziniet, es atteicos.. jo nu wtf

Nu nav brīnums kāpēc Rimi ir viens no valstī bļaujošākajiem uzņēmumiem par darbinieku trūkuma tēmu. Interesanti, kad cilvēkam studēt, attīstīties, ja viņš visu laiku non-stop'ā strādā. (t)
14.09.2017 21:44 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Uzskatu ka ar likumu būtu jāliek uzņēmumiem norādīt vismaz brutto algas apmēru.

Kādu tad vēl viņi varētu norādīt? Neto jau ir atšķirīga, apgādājamo skaits, invaliditātes esamība utt. nosaka citādu nodokļu aprēķinu galu galā.(Aplokšņu algas vispār neizskatu kā variantu :-D)
15.09.2017 09:16 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
koks ar diviem galiem...
Nezinu kā citur, bet IT jomā daudzos uzņēmumos ir darbinieku kategorijas un dažādi nosacījumi, kas jāizpilda, lai iegūtu nākamo kategoriju. Šādā gadījumā būtu normāli, ja katrai kategorijai būtu norādīts vismaz algas intervāls, lai darbinieks vai potenciālais darbinieks apzinās minimālo un maksimālo atalgojuma apmēru katrai kategorijai.
Bet, protams, šī sistēma pārāk sarežģīta, lai to aprakstītu darba sludinājumos.
Ir jomas, kur nevar norādīt vienu konkrētu algas ciparu, jo alga var būt atkarīga arī no kvalifikācijas. Bet saprātīgu algas intervāla norādīšanu atbalstu. Tādā gadījumā kandidāts uzreiz intervijā var izrunāt par to - kas viņam nepieciešams, lai sasniegtu maksimālo norādīto algas līmeni...
15.09.2017 09:41 |
 
Reitings 29
Reģ: 03.01.2017
Piekrītu, ka būtu obligāti jānorāda!
Tieši tagad aktīvi meklēju darbu, līdz ar to katru dienu buros cauri sludinājumiem un visādus brīnumus gadās izlasīt! :D
Vēl man liekas smieklīgi, ka tiek prasīta motivācijas vēstule diezgan parastam darbam (bez specifiskām iemaņām) un norādītais atalgojums 500 eiro uz papīra - tiešām ir jābūt motivācijai?! :D jeb darba devējiem patīk daudz lasīt! :D
15.09.2017 10:57 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Šādā gadījumā būtu normāli, ja katrai kategorijai būtu norādīts vismaz algas intervāls, lai darbinieks vai potenciālais darbinieks apzinās minimālo un maksimālo atalgojuma apmēru katrai kategorijai.

Valsts pārvaldē tā jau dara - norāda "algu grupu", kurā alga ir minēta no līdz.
15.09.2017 11:23 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Vēl man liekas smieklīgi, ka tiek prasīta motivācijas vēstule diezgan parastam darbam

Tas, KO un KĀ cilvēks raksta, diezgan daudz ko pasaka. Nejau motivāciju tur darba devējs grib izlasīt, bet gan iegūt ieskatu cilvēkā.
.
Ja vēl tas diezgan prastais darbiņš bez specifiskām iemaņām iekļauj sevī e-pastu komunikāciju ar klientiem/partneriem, tad spēja elementāri salikt kopā izlasāmu un saprotamu tekstu ir būtiska. Tepat Cosmo var brīžam novērot, ka ne katram šī superspēja piemīt.
15.09.2017 11:31 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Manuprāt jābūt norādītai netikai algai bet arī precīzai darba vietas atrašanās vietai. Paziņa meklē darbu un aktīvi staigā pa intervijām, un zina teikt ka samērā bieži darba devēji sludinājumos norāda nekorektu darba vietas kordinātes, kas krasi maina situāciju. Piemēram pie sludinājuma dots Imanta bet aizejot uz interviju izrādās ka vakantā vieta tiek piedāvāta Purvciemā. Reti bet ir gadījies ka nesakrīt arī piedāvātais amats ar sludinājumā norādīto.
15.09.2017 11:36 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Jā, algai būtu jābūt norādītai. Lai potenciālais darbinieks netērētu ne savu, ne darba devēja laiku, ierodoties uz interviju un pēkšņi atklājot, ka tāda alga neder.
15.09.2017 11:58 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Ak Jūs darba ņēmēji... nesaprotat kā tas viss ir no darba devēja puses.. Es kā darba devējs varu teikt ka nevar tā noteikt vienu konkrētu attalgojumu ko piedāvāt. Izņēmums ir ja uzņēmumam ir ierobežoti līdzekļi ka var atļauties tiakki tik un viss.
Ok pieņemsim sludinājumā ielieku 500eur algu, atnāk cilvēks kurš var šo darbu paveikt teicami un vēl pat ieteikt inovācijas utt.. loģiski ka šim kandidātam būtu gatavs piedāvāt kaut 1 000eur algu... un atnāk teiksim nelabi smakojošs cilvēks bez pieredzes un sliktām komunikācijas spējām loģiski ka šadam kandidātam nepiedāvātu pat minētos 500eur bet gan minimālo algu ja nebūtu kas totāli strādā. Nu kur loģika noteikt kādu konkrētu algu?
Nu nedomāju ka arī aplitūda teiksim 350-1500eur ko mainītu darba ņēmēja ieskatam par pretendējamo algu
15.09.2017 13:02 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Laikam mums tagad jājūtas vainīgiem, ka mēs it kā nevaram izprast DD motīvus. Un tik skaisti būtu, ja tie motīvi būtu tik tāpēc, ka DD ir dāsns un grib piešķirt lielāku algu.. un tikpat labi mani interesē, kas tā par super vakanci, uz kuru var pieteikties gan ģēnijs, gan smirdulis ... un kāpēc vispār tik krasi dažādi cilvēki jāaicina? Vai CV pirms kandidātu atlases netika izlasīts?
15.09.2017 13:05 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Es vispār būtu par likumu ka darba ņēmējiem cv būtu jānorāda visu iepriekšējo darba vietu attalgojums. Pēc tā darba ņēmējam būtu padziļinātāks ieskats par darbinieku.
15.09.2017 13:08 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
meksikanka
Esi kādreiz bijusi liela uzņēmuma vadītājs kurš saskāries ar vierāku darbinieku meklēšanu?
Tad saprastu... Ir amati kurus var veikt da jebkuršs un aicināt var visus bet atšķirība būs attalgojumā ko piedāvās (kā jau minēju izņēmums ja finanses ir ierobežotas).. tāpat bonusam šim visam neerti arī pašeim DŅ ir savi uzstādījumi par attalgojumu utt...
Nu piemērs - vajadzīgs datu apstrādes operators.. pavisma parasts darbs.. pieteikties var teju jebkuršs kurš draudzējas ar datoru.. to var veikt kaut pamatskolas izlītības cilvēks un to var veikt kaut ģēnijs... tiaki pirmajam variantam piedāvātu mazu algu bet otram lielu.. ja jutīšu ka šis ģēnijs var netikai veikt pamatdarbu bet nākotnē palīdzēt teiksim uzlabot visu datu sistēmu utt. Tāpat ģēnijs pats varēs atrisināt datorproblēmas ko nevarētu otrs. Lūk starpība.
Viens amats un 2 dažādi cilvēki un attalgojums.
Manā paziņu lokā ir pat cilvēks ar augstāko izlītību LV plaši zināmā augstkolā + 4 valodu zināšanām + vīrietis spēka gados ar auto apliecību .. bet strādā par pārdevēju
15.09.2017 13:16 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es kaut kā šaubos, ka tu arī esi bijis liels vadītājs. :D
Un tas ierosinājums par d.ņ. algu publiskošanu vispār out of this world stupid :D Ko tu no tā varētu uzzināt?
15.09.2017 13:18 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Tāpat ir arī darba pienākumi kurus var veikt cilvēks ar zināšanām.. arī te nereti ir 2 aiespējas.. pieņemt darbā pa mazu algu nezinīti un to apmācīt vai pieņemt darbā jau zinīti par daudz lielāku algu.
15.09.2017 13:18 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Ak vai nabaga dāsnie DD, nevar tak norādīt algu 500€, jo būs gatavi maksāt kādam 1000€ :-D sviests. Un cv jānorāda iepriekšējo darba algas, jo? Tas, lai darba devējs zin, ka Anniņai lielākā alga ir bijusi 450€, tad par 550€ vairāk var nepiedāvāt, bet ja Lienītei lielākā alga 600€ ir bijusi, tad jāpiedāvā 700€ :-D
15.09.2017 13:23 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Šaubos, ka pats esi bijis liels vadītājs, ņemot vērā tik primitīvus piemērus, kuriem vispār nav nekāda seguma. Paņemt darbā operatoru, kurš nākotnē izaugs par IT speciālistu, jo ievadīs datus? Seriously? Ok, bet mēs, parastie mirstīgie (lasi - DŅ), tomēr gribētu redzēt to algu, lai pieteiktos amatiem, kur esam kompetenti, nevis zīlēt, vai X DD gribēs man paaugstināt algu, jo esmu tāda gudra, vai izlasīs manā CV ka augstāka alga ir bijusi 500 EUR, un piedāvās 550 :D Ok, es nestrīdos, ka iespējams, Tu esi tāds vadītājs, bet ja būtu kaut nedaudz apķerīgāks, tad saprastu, ka runa ir par LIELĀKO daļu.. un tici man, lielāka daļa DD nu toč grib nožmiegt, ne paaugstināt
15.09.2017 13:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits