Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Padomi suņa aprūpē

 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Sveiki!
Gatavojos ņemt no patversmes sunīti. Iepriekš suņi man nav bijuši un internetā informācija ir krasi atšķirīga. Suņu dāma ir brieduma gados (7gadi) un ar manāmu lieko svaru. Tā kā iepriekšējā saimniece bija pensionāre un suns gulēja dīvānā un ēda, ko vien deva, tad rezultāts ir redzams. Visādi citādi sunītei nekādas veselības problēmas pagaidām nav. Gribu padomus, kā vislabāk sabalansēt suņa ēdienkarti, lai liekais svars samazinātos. Ar ko labāk savu jauno draudzeni barot?
28.07.2017 21:19 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Uz tamlīdzīgiem jautājumiem vislabāk atbildēs vetārsts. Par to kādu diētu ieturēt - jau nu noteikti.
28.07.2017 21:21 |
 
Reitings 303
Reģ: 31.10.2016
Ir diētiskā suņu barība, ko dot suncim tādos gadījumos, bet vislābāk tiešām vērsties pie vetārsta, it sevišķi, ja pieredzes suņu kopšanā nav. Visu pastāstīs. :-)
28.07.2017 21:23 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tik vecam sunim ieteiktu sākt ar asins analīzēm - pilnu asins ainu un aknu un nieru rādītājiem. Ja ir kādas nobīdes asins analīzēs, attiecīgi ārstniecisko barību (sākumā), pēc tam - diētisko. Diētiskās ir Royal Canin, Hills, Specific. Es personīgi izvēlētos Specific no šiem 3 zināmākajiem brendiem. Savukārt, ja analīzes ir labas, personīgi es izvēlētos kādu no bezgraudu barībām, kas pati par sevi jau sanāk diētiska un atslogo iekšējos orgānus.
*
No bezgraudu barībām varu ieteikt tādas firmas kā Farmina (Natural&Delicious), Belcando, Applaws, Acana, Purizon. Pēdējie divi gan ir padārgi, lielam sunim diez vai derēs - ilgtermiņā sanāks ļoti dārga ēdināšana.
Pagaidām ieteiktu spiest uz kvalitatīvu sauso, ja konservus - tad diētiskus, ja pašgatavotu ēdienu, tad liesu vārītu gaļu (tītaru, liellopu, varbūt vistu). Var subproduktus, ja ēd. Savam sunim gatavoju tādu putru - rīsi ar gaļu vai subproduktiem.
*
Kādas šķirnes suns? Ja gadījumā jauktenis, tad cik liels/cik sver?
28.07.2017 21:37 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Daenerys1 paldies par izsmeļošo atbildi. Vismaz lielāka skaidrība, ar ko jāsāk. Suns ir vidēja auguma līdz celim, krancītis, ēdot visu, bet garšojot liellopa gaļiņa un subprodukti (protams, viss vārīts). Ēdot viņa nedaudz, mazas porcijas, nav no tiem rijīgajiem. Ar sauso barību neesot bijusi barota, laikam tikai ar cilvēku ēdienu. Tāpēc man arī ir bažas, vai nesāksies kaut kādas sirds un kuņģa problēmas. Vēl ar dzeltenajiem zobiem jātiek būs galā...
29.07.2017 08:01 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Es ieteiktu nepirkt uzreiz lielos iepakojumus ar barību, bet mazākus, saprast, kuri der vislabāk un tad ir jēga pirkt lielos iepakojumus. Var gadīties, ka, ja suns nav ēdīs sauso barību, Tev nāksies apbruņoties ar pacietību vain pat meklēt alternatīvus variantus (šo gan reti esmu dzirdējusi), jo viņš ar atsacīties ést (var, protams, viss būt Oki un suns laimīgs uzreiz). Piekrītu, ka labs vetārsts pratīs vislabāk ieteikt un piekrītu, ka analīzes būtu labs sākums.
Apsveicu ar gaidāmo ģimenes pieaugumu (l)
29.07.2017 10:17 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Es ieteiktu nepirkt uzreiz lielos iepakojumus ar barību, bet mazākus, saprast, kuri der vislabāk

Noteikti sākumā mēģināšu nopirkt sveramo variantu vai mini iepakojumu, lai saprastu, kura barība garšo vislabāk. Bet ar sauso barību negribas aizrauties, it sevišķi, ja kundzīte nav pie tādas radusi.
Ja gadījumā jauktenis, tad cik liels/cik sver?

Sver viņa padaudz. Veselus 23kg, lai gan normāls svars būtu 15/16 kg. Ir daudz, pie kā piestrādāt. Bet tas būs tā vērts(l)
29.07.2017 10:38 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ahā, tad Tev ir apmēram tāda paša suņa izmērs kā man, varēšu kaut ko vairāk ietikt.
Ja sausā barība vispār nav dota, tad pie tās jāradina pakāpeniski, strauja pāreja var sačakarēt gremošanas sistēmu, pat, ja sunim garšos. Ieteiktu dot pa pavisam mazām porcijām, tiešām pa 50 gramiem, sākumā varbūt pat katru otro dienu un tā radināt pie sausās. Kvalitatīva sausā laba ar to, ka tur ir daudz nepieciešamo minerālvielu.
Vārīta liellopa gaļa un subprodukti izklausās pēc pilnīgi OK barības, tā kā sunim vajadzīgas arī škiedrvielas, vari kādreiz savārīt subproduktus ar burkānu, ķirbi, kabaci. Ja jānomet liekais svars, varbūt jādod vēl mazākas porcijas un pakāpeniski jāpalielina fiziskās aktivitātes.
No konserviem šī izmēra suņiem tad varu ieteikt Gan Carno, Rinti, Rocco, Animonda Von Feinsten. No "smalkāka" gala - Terra Canis, Lucullus, Herrmanns, Lily's Kitchen. Es pasūtu no Vācijas.
29.07.2017 10:53 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Ja es vāru subproduktus un gaļu, dodu ar dārzeņiem un putrveida (tu minēji rīsus), tad ir nepieciešami vēl konservi? Sunīte neēdot daudz, tikai dūres lieluma porciju 3x dienā, nav no tiem caurajiem maisiem, kas izrij visu šķīvi un diedelē vēl. Visticamāk, ka meitene uzbarojusies, jo ēdusi smagu un neveselīgu cilvēku barību. Iepriekšējai saimniecei vairs jau neko nevar pajautāt, atliek vienīgi minēt, ko pensionāre varējusi sunī sastūķēt.
29.07.2017 11:07 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Vēl jautājums, ģimenē ir mednieks un bieži pieejama meža gaļa. Vai meža gaļu var dot sunim? Ne mežacūku, bet, piemēram, briedi.
29.07.2017 11:09 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ja es vāru subproduktus un gaļu, dodu ar dārzeņiem un putrveida (tu minēji rīsus), tad ir nepieciešami vēl konservi?

Konservi nav nepieciešami, bet vēlams, lai gaļa sastāda 50%-80% no porcijas, un lai gaļa ir liesa. Subprodukti paši par sevi ir labi - maz tauku, daudz OBV.
Reizēm, ja nav laika braukt uz tirgu pēc gaļas, es daru tā, ka rīsus ar burkānu (reizēm ķirbi) savāru ar konservu kopā, manam sunim ļoti garšo. :-D Konservu lieku pašās beigās.
29.07.2017 11:14 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Daenerys, man regulāri mājās lielos krājumos stāv meža gaļas liesie konservi. Tiem gaļas sastāvs ir 100%:-). Tos arī var vārīt?
29.07.2017 11:18 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vēl jautājums, ģimenē ir mednieks un bieži pieejama meža gaļa. Vai meža gaļu var dot sunim? Ne mežacūku, bet, piemēram, briedi.

Jā, var, ja gaļa ir labi termiski apstrādāta.
29.07.2017 11:22 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Meža gaļas liesie konservi? Nu par tiem gan man ir grūti spriest, pirmkārt, cik liesi tie ir, kāda gaļa iekšā, kādas pagatavošanas process, utt. Neesmu vetārsts un konservu ražošanas procesam arī klāt neesmu stāvējusi, es laikam neriskētu. Tie konservi ir cilvēkiem ražoti? Klāt pievienots sāls? Tāpēc vien nedotu, jo cilvēku barība suņiem ir par sāļu. Ja tur viss ir superliess, termiski apstrādāts un bez sāls, dot jau var, bet es kaut kā neriskētu dot to kā pamatbarību.
29.07.2017 11:24 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Labi, meža gaļas konservi atkrīt. Sāls tur klāt nedaudz ir.
Ko labāk no subproduktiem pirkt?
29.07.2017 11:29 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Daudzi cilvēki ir šausmās par to, ka mājdzīvniekiem dod kartupeļus vai mežacūkas gaļu. Personīgi es uzskatu, ka tas nav nekas tāds un to drīkst darīt, jo daudzi premium klases barības ražotāji ražo barību ar šīm sastāvdaļām. Vienkārši nav pareizi, ja cūka un kartupeļi ir pamatbarība. Kā piedeva dažādībai, manuprāt, der. Tev varbūt iesākumam būtu ar to jāpiebremzē, jo sunim liekais svars.
Te piemērs:
http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundefutter_trockenfutter/bosch/bosch_soft/620600
29.07.2017 11:30 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man vetārsts skaidroja, ka vissliktākais subproukts ir aknas, jo tajās sakrājas visi draņķi, kuri attiecīgi dzīvniekam dzīves laikā organismam gājuši cauri, bet nav tā, ka aknas ir aizligtas - šad tad var, jo tur ir daudz dzelzs. Es saviem dzīvniekiem visbiežāk pērku cāļu vai tītaru sirdis, bet reizēm var dot cāļu aknas, cāļu māgas, suņiem var dot trahejas.
29.07.2017 11:33 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Mežacūku es pati ēdu ļoti reti un tikai tad, ja tā ir pārbaudīta un gatavota mūžību. Tāpēc mājās tādas gaļas nav. Vairāk ir meža ragulopi. Sunītim jau arī tādu gaļu tik paretam. Pamatā man labs un lēts variants būtu subprodukti un liellopu atgriezumi, kurus varētu vārīt ar dažādiem dārzeņiem. Vēl pilnvērtīgu sauso barību kā piedevu uzgraust.
Laba mājaslapa tā ir, paldies! Barība par diezgan pieņemamām cenām.
29.07.2017 11:37 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Un sunītei ir iedzelteni zobi. Kā tos tīrīt? Dot kaut ko grauzt + zobu birste? Man bail, ka man roku neizcaurumo, jo zobu birsti viņa nekad nav redzējusi. Vai varbūt labāk, lai vetārsts notīra? Kā tas vispār notiek?
29.07.2017 11:42 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vislabāk aizvest pie veta uz muts higiēnu, jo iespējams, ka ir arī kādi bojātie zobi, tos tad likvidēs. Tad vetārsts pastāstīs, kādā stāvoklī ir zobi un kāda tālāka kopšana tiem nepieciešama.
29.07.2017 11:48 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Labi, iesim pie vetārsta vispirms. Tāpat jāpārbauda veselības kopējo stāvokli. Bet vismaz man tagad ir kāda skaidrība, ar ko sākt un kā rūpēties par sunīti.
29.07.2017 11:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits