Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Hronisks bezmiegs

 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Varbūt vēl kādai tā ir? Laikam neatgūšu vairs miegu kāds tas bija, tpc jāsamierinas ar savu bezmiegu...
Jau 2 gadus mokos ar to, faktiski katru otro dienu (reizēm biežāk) neizguļos. Pat tad, ja nav stresu. Vai nu nevaru aizmigt, vai nu pamostos ap 4 no rīta, bieži- abi varianti kopā. Vismaz 2 dienas nedēļā sanāk pagulēt tikai 2 vai 3 h un maukt visu dienu, jo vnk nedrīkst atcelt darbus un plānus. Ja pamostos, nevaru aizmigt, kā arī traucē visādi trokšņi. Transportā arī nevaru pagulēt,lai gan miegs nāk bezgala.:'-(
Tas tiešām ir liels struggle, jo vairs normāli nespēju dzīvot kā tas bija pirms 2 gadiem:'-( Šaubos par savu nākotni, jo katra diena kad bezmiegs, jūtos kā slima.
Medicīniska pamata tam nevarētu būt, visas pārbaudes ir puslīdz normās. Neirologs izrakstīja antidepresantus, bet baidos sākt. Taču visi augu preparāti līdz šim nekādu guvumu nav devuši.
26.07.2017 19:00 |
 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Vai ir cerība - ka tas pāries?(t)
26.07.2017 19:01 |
 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Varat droši rakstīt arī privāti, būšu priecīga apmainīties pieredzēm, uzklausīt padomu!
26.07.2017 19:03 |
 
Reitings 437
Reģ: 17.02.2015
ja neirologs izrakstīja antidepresantus, tad teikt, ka nav stress ir acu aizmālēšana :-|
necīnies ar sekām.... cīnies ar cēloņiem ;-)
ja vēlies parunāt, vari uzsist pm
26.07.2017 19:03 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
piekrītu - stress ir ļoooti liels iemesls miega traucējumiem un ļoti bieži arī visgrūtāk novēršamais. zinu sievieti, kas cīnījās ar bezmiegu un stresu gadiem ilgi, viņa vienkārši vienmēr bija darbā, arī tad, ja fiziski jau atradās mājās un gultā. tas beidzās ar nervu sabrukuma epizodi un nedēļu psihoneiroloģiskajā slimnīcā. pēc tam viņa aizgāja no darba, aizbrauca uz indiju meditēt un tagad strādā pilnīgi citā jomā tepat latvijā. šis protams ir ekstrēms gadījums un ekstrēms piemērs, bet veselība ir tikai viena. nebūtu vēlams sačakarēt savu organismu, topīt vienas zāles pēc otrām un turpināt dzīt sevi kapā. ja neesi šobrīd gatava drastiskām pārmaiņām - rekomendēju meditāciju katru dienu (piemēram, ar headspace aplikāciju), stingru un nemainīgu gulētiešanas režīmu, ievērot visus tradicionālos laba miega nosacījumus (tumsu, klusumu, nekādu ekrānu, nekāda alkohola) un vakaros vispār izslēgt telefonu.
.
man bezmiega pieveikšanai vajadzēja diez gan drastiskus mērus - pārvācos uz citu, klusāku dzīvokli, guļu ar acu masku un datoru izslēdzu vismaz 2h pirms gulētiešanas, vienmēr ceļos vienā laikā un uz ar darbu saistītiem jautājumiem atbildu tikai darba laikā, mans telefons ir izslēgts, un ja kādam tas nepatīk - droši var nesadarboties ar mani. un tas viss pilnīgi noteikti bija laba naktsmiera vērts!
26.07.2017 19:13 |
 
Reitings 437
Reģ: 17.02.2015
un uz ar darbu saistītiem jautājumiem atbildu tikai darba laikā, mans telefons ir izslēgts, un ja kādam tas nepatīk - droši var nesadarboties ar mani.

kā tu šo iemācījies? es arī apbrīnoju cilvēkus, kas atvaļinājuma laikā sūta visus uz trim burtiem, bet es tā nemāku (t)
26.07.2017 19:29 |
 
Reitings 145
Reģ: 21.09.2015
Man arii ir lidziigi.. Bet man paliidz vienkarshi pirms miega klausiities meditaacijas, hipnozes video youtube . Savadaak es varu aizmirst par guleeshanu.Un es pa dziivi esmu pozitiivs cilveeks, man nav stresa.. pirms miega needu, dzeru daudz uudeni , agri no riitiem celjos - buutiibaa atnakot maajaas vajadzeetu buut tik nogurushai ka gultaa iekshaa un acis ciet, bet es varu '' Jaanjot'' liidz 3 riitaa un taapat miegs nenaak.
Bet tie video man paliidz.
26.07.2017 19:53 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
samera, pagāja kāds laiciņš un ar "kāds laiciņš" es domāju pāris gadus :-D turklāt ne tikai atvaļinājuma laikā, bet arī pulksten sešos nulle nulle, kad beigusies darba diena.
.
Pamēģini kādreiz - izrādās, ka pasaule neapstājas, tikai tāpēc, ka mēs izdomājam atpūsties! turklāt cilvēki pierod, o, samerai var zvanīt sestdien pusvienpadsmitos vakarā, viņa vienmēr atbildēs un zvana arī. protams nebūs tā, ka visi tev tagad aplaudēs, cik tu prātīga, jo strādā tikai darbā, bet ir jāmācās pateikt nē un nospraust robežas, kur sākas un beidzas tavs laiks un kur sākas un beidzas tas laiks, kurā tev maksā par darba pienākumu veikšanu. 99% gadījumos visas problēmas ir iespējams atrisināt darba laikā un tie, kuri nes darbu uz mājām vienkārši ir ļāvuši sevi nokraut ar pienākumiem vai arī nemāk plānot laiku. ja tu ļausies, tev kraus un kraus virsū un tā kā ēzelītis varēsi stiept, kamēr kājiņas salūzīs! tici man, nevienam nerūp tava veselība - ne kolēģiem, ne klientiem, ne darba devējiem. un tā ir tikai tava izvēle, pateikt, kur ir tavas robežas un pašai ievērot tās.
26.07.2017 20:15 |
 
Reitings 437
Reģ: 17.02.2015
paldies katra virtuālais rokas spiediens par šo zelta padomu (l) noteikti būs jāsāk šie ieteikumi ieviest dzivē
26.07.2017 20:30 |
 
Reitings 159
Reģ: 03.04.2017
Nopērc narkotikas.
26.07.2017 21:30 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Kas tie par darbiem un plāno, ko nekad, nekad nevar atlikt, izslēgt visus no redzesloka?
26.07.2017 22:14 |
 
Reitings 760
Reģ: 26.07.2017
Ne jau darbos vaina, bet sabiedrībā un pašā cilvēkā, kas domā, ka viņa dzīve ir atkarīga no darba, kur kasot kapeikas pēc gadiem 20 par salasītajām kapeikām varēs iet ārstēties. Tāda normāla sistēma. 8-)
26.07.2017 22:17 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nu arī, tikai kāds risinājums? :D
27.07.2017 15:31 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
kā tu šo iemācījies? es arī apbrīnoju cilvēkus, kas atvaļinājuma laikā sūta visus uz trim burtiem, bet es tā nemāku

Easy. Tagad. Bet līdz tam bija vairāki gadi negulētu nakšu, darbs 10-15h diennaktī svētkos un brīvdienās, bieži arī naktīs. Kamēr pērnā gada novembrī neizdegu - iestājās apātija pret darbu, slinkums bija pat tastatūru klabināt.
***
Spilgti atceros, ka dodoties atvaļinājumā, man pajautāja, vai nevaru datoru līdzi paņemt, jo pierada, ka vienmēr biju sasniedzama. Un tad aizdomājos - kāpēc man tas viss? Ok, strādāju savā labā, bet visu pasaules naudu tāpat nenopelnīšu... un sanāca, ka ejot atvaļinājumā, pēc 17.00 un brīvdienās vairs neraujos sviedros, lai visu paspētu.. varu pastrādāt arī ārpus darba laika, bet ar nosacījumu, ka nav citu plānu un ir vēlēšanās.. Agrāk mierīgi atcēlu plānus, lai tik paveiktu projektus laikā.. tagad, kaut kā tiešām vienalga.. un kas par brīnumu..klienti gatavi gaidīt, kā izrādās..
27.07.2017 15:41 |
 
Reitings 4
Reģ: 11.09.2013
es normāli neguļu pusgadu - kopš sāku strādāt par stjuarti. Absolūti neregulārais ritms pilnībā izsitis no kontroles pār organismu. Iepriekš studiju laikā dažkārt nevarēju savākties dēļ stresa un mācīšanās, bet šobrīd ir pilnīgas auzas. Dažkārt neguļu pat 3 diennaktis no vietas. Lidojuma laikā jūtos kā transā, mājās atgriežos ārprātīgā nogurumā, bet aizmigt nevaru! Periodiski lietoju Adaptolu, papildus Stop Stress naktij, bet rezultātu praktiski nav. Baidos, ka nesāku nojukt :-(
10.10.2017 23:50 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Nedomāju ka tā vienkārsi pāries un nekādi Nervostrong un anti depresanti nepalīdzēs. Neko daudz nevaru ietiekt, katram savs. Man tāda problēma ir jau ilgus gadus, cīnos kā varu, neesi viena šajā... bet ieteikt neko daudz nevarēšu diemžēl.
11.10.2017 00:41 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ar miega traucējumiem vislabāk cīnīties sākumā bez tabletēm.. Te jau ieteica meditācijas, tad der atcerēties par uzņemto kofeīna daudzumu.. kā notiek gatavošanās gulētiešanai (ja visu vakaru pavada pie datora, tad tas arī var ietekmēt miegu negatīvi). Disciplīna, mošanās noteiktos laikos..
Daļai var palīdzēt sarunu terapija..
Ja nekas no šī visa nelīdz, tad jādomā.. vai apakšā neslēpjas vēl kāda cita problēma (piemēram, depresija).
11.10.2017 00:49 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Es ieteiktu sākt ar pirmsmiega rutīnas ieviešanu un došanos gulēt vienā noteiktā laikā, lai ķermenis zin kad viņam jāguļ. Pāris stundas pirs gulētiešanas izslēdz datorus, telefonus, TV un vēlams samazināt/likvidēt zilo gaismu. Ir speciālas spuldzes vai apklāj lampas ar lakatu utml. Ieej dušā vai vannā ar Epsom salt, palasi mierīgu grāmatu, iedzer nomierinošu tēju (piemēram, kumelīšu) vai jebko kas tevi nomierinātu un liktu sagatvoties iešanai gulēt. Un tā katru vakaru vienā un tajā pašā laikā dodies gulēt un vēlams arī celties noteiktā laikā, lai ķermenim ir rutīna.
Ieteiktu arī lietot magniju (apmēram 400 mg, ne magnija oksīdu, bet gan citā formā), vēlams vakarā. Vari pamēģināt melatonīna tabletes. Bet vispirms ieteiktu pāris nedēļas palietot magniju un redzēt vai ir izmaiņas. Nelieto kofeīnu saturošas lietas- kafija, melnā tēja, šokolāde, Coca cola utt.
Pārliecinies lai istabā neiespīd gaisma un neviena ierīce nerada gaismu. Varbūt tev vajag absolūtu klusumu, bet varbūt tev tieši patiktu fona trokšņi (white noise).
Vai tev ir pārbaudīt cukura līmeņi? Tas arī var ietekmēt miegu. Pie reizes varētu pārbaudīt D vitamīnu.
11.10.2017 01:49 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10495
Reģ: 29.01.2009
meksikanka, kā pārvarēji izdegšanu?
11.10.2017 08:13 |
 
Reitings 31
Reģ: 01.10.2017
Mani arī agrāk regulāri piemeklēja bezmiegs, es domāju, ka neirologam taisnība un gan jau tur apakšā ir gan kkāds stress. Es lēnām mācījos tikt galā ar saviem uztraukumiem, tagad jau lielākoties sanāk arī. Tādās reizēs, kad kkas ļoti uztrauc, miegs ir saraustītāks, bet tas vairs nav tāds bezmiegs kā agrāk. Dzer zāles, ko tev izrakstīja. Es dzēru stop stress. Tad arī meditācija, tā vispār daudz kam palīdz. Vismaz dažas minūtes dienā atbrīvot sevi un aizmirst, ka šajā pasaulē vispār ir kādas problēmas. Es piecos izslēdzu datoru un aizmirstu par darbu līdz nākamajai dienai. Cenšos dzīvot mierīgu dzīvi, kaut arī tā tāda nemaz nav, bet mainu savu uztveri un arī miegs kļūst labāks.
11.10.2017 08:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits