Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai es viena tāda?

 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Jau atkal es ,ar kārtējo tēmu,bet kur gan citur jautāt padomu ,domas ,je ne vecajā labajā cosmo.
Tātad kā jau te visas zin, gaidu mazuli,viss skaisti un forši,taču jo tuvāk nāk laiks,jo vairāk nāk visādas stulbas domas un bailes .Tādas kā,vai tikšu galā ar mazo, vai būšu laba mamma, vai mācēšu labi rūpēties . Vai mācēšu nomierināt ,kad raudas,vai pareizi barot ar krūti, piemēroti sagerbt attiecīgi gada laikam . Baidos,ka neko nemacēšu un būšu slikta mamma uz kuru ar pirkstu visi rādīs,jo nevarēs ātri nomierināt raudosu bērnu un visiem būs jāklausās kā mazulis raud, sāks aizrādīt,ka ne tā turu mazo,ne tā ir sagerbts utt.
Laikam jūku prātā.:-(
Jā un vēl baida,vai es sapratīšu,ko mazulis grib,kad raudas,kā zināšu,ka viņam kas sāp vai nepatīk. Raud jau ne tikai kad pampers pilns vai ēst gribas.:-(
21.07.2017 16:28 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Man arī tā bija pirms ilgi gaidītā pirmā bērniņa . Bet jau daudzus gadus pirms tam skatījos Māmiņu kluba raidījumu , tāpēc daudz kas kļuva skaidrāks un saprotamāks . Sākumā daudz arī izmantoju youtube atrodamās pamācības kā pareizi bērnu apģērbt , kā barot , kā ucināt , jo kā jau ar pirmo bērniņu , bail kustināt , ja nu kaut ko ne tā izdaru , sastiepju vai tamlīdzīgi .
.
Vienkārši to jāpieņem , ka bērni raud arī tāpat vien , ar laiku atradīsi kaut ko , kas dara viņu mierīgāku , varbūt kāda melodija vai rotaļlieta , varbūt jāpaņem noteiktā pozā , bet varbūt vienkārši jāpārvieto uz brēkšanas periodu gultiņu citā stūrī .
neuztraucies , tu būsi laba mamma , ikvienai sākumā ir bail un tas ir normāli ! :-)
21.07.2017 16:37 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Man bērnu nav, tā kā iespējams manu viedokli var neņemt vērā, bet tomēr... Lai arī cik laba mamma būsi, vienmēr atradīsies kāds, kuram niezēs visas maliņas, ka tik padalīties ar savu viedokli un pamācīt kā labāk. Vienmēr būs kāds kurš pārmetīs "vai tu neredzi, ka viņam auksti", un pēc brīža atradīsies vēl kāds ar "vai tu traka, tas bērniņš tak sakarsīs". Būs kāds, kurš uzbāzīsies ar savu viedokli kā pareizi turēt, ka "šādi turot bērnam būs skolioze" un iespējams, ka šis cilvēks nevienu bērnu nav turējis ilgāk kā 10 min rokās. Neviens bērns nav izaudzis bez raudāšanas, un mammas nav brīnumdari un nevar nomierināt raudošu bērnu 10 sek laikā. Mēs visi esam bijuši mazi un apkārtējiem jābūt iejūtīgākiem pret raudošiem bērniem un tā jau pārgurušām un noraizējušām mātēm. Ja tu centies darīt savam bērnam visu to labāko, tu esi laba mamma, un kāda starpība ko padomās kāds cits. Tas būs tavs bērns un tu zināsi labāk par jebkuru padomdevēju un aprunātāju.
21.07.2017 16:39 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
elzaelza es ar skatos video youtube ,māmiņ klubā un mācos visu saprast,bet tā vai tā ir bailes. Cik skatos uz citām draudzenēm,kam nesen piedzima mazuļi ,šķiet viņas jau no pirmā brīža kad paņēma rokās saprata un mācēja rūpēties par mazuli. Un šķiet,ka es būšu izņēmums,kas neko nemāces.:-(
21.07.2017 16:48 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
MissMia tieši šī pamācīšana mani baida. Viena lieta,ja dod padomu,bet cita lieta,ja sāk mācīt ,aizrādīt ko un cik slikti daru. :-|
21.07.2017 16:50 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Man liekas, ka tu mazliet pārslīpēti par visu satraucies, tev tagad jābauda pēdējie mēneši, kad vari būt pilnīgi neatkarīga un brīva. Tev vajag savu laiku aizpildīt, savādāk sāk izdomāt problēmas tur, kur viņu nav.
tieši šī pamācīšana mani baida

To es arī nesaprotu, katram gan jau būs ko teikt, bet tāpēc to ņemt personīgi un no tā problēmu taisīt ir lieki. Darat kā paši uzskatāt par pareizu
21.07.2017 17:16 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Man vienreiz rudenī viena omīte garām ejot pateica , ka par siltu esmu saģērbusi , neapvainojos un nesāku kašķi , pateicu "paldies par ieteikumu , uzsmaidīju" un gājām tālāk :) Man brīžem liekas , ka jaunās māmiņas bieži pārprot tās pamācības , jo daudzas omes kaut ko pasaka tikai labu gribot ,nevis , lai kaut kā pazemotu vai nicinātu . Tas viss savijas kopā ar to , ka šodien modē bērniem ļaut darīt visu , kas ienāk prātā , nedod dievs kāds kaut ko aizrādīs , tad ir skandāls uz tukšas vietas par to , ka atļaujas audzināt svešu bērnu vai bāzt degunu svešās darīšanās .
21.07.2017 17:27 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Viena lieta,ja dod padomu,bet cita lieta,ja sāk mācīt ,aizrādīt ko un cik slikti daru.

Pret šo tikai ar nekaunību. Par bērnu jautā tuviem cilvēkiem, kam uzticies, ka viņi zinās, kas mazajam kaiš, vai ārstiem. Citādi - cik cilvēku, tik viedokļu. Esmu dzirdējusi, kā lamā (Mhm, lamā burtiski) māmiņu, kuras mazais pie -5 izvests ārā bez kombja, bet satīts bunkerī un smuki ielikts ratos zem pārsega, jo kā ziemā bez kombja, nosals taču, un pati no cita cilvēka 30 min vēlāk dzirdējusi, ka vai es traka bērnam pie -5 kombi vilkt (Bunkeru nepirku, nelikās, ka vajag), būtu labāk bunkerā ietinusi. Tev un Tavam bērniņam būs unikāls gadījums - jūsu abu gadījums un Tev ir jādara tā, kā pašai liekas ērti un mazajam labi. Internetā var pasmelties idejas, bet pārcensties ar to, ka "var vēl labāk" nevajag. Ja jūti, ka ir labi, tad ir labi, pie tā arī paliec un brīvo laiku tērē sev vai mazajam, nevis meklējot atkal info, kā var vēl labāk un to izmēģinot. Tiem cilvēkiem, kas tā gudrojas, vairākumā gadījumu bērns nerūp nemaz, vienkārši gribas izskatīties gudri un svarīgi. Tad lai iet ar to savu svarīgumu ... pie kāda cita.
21.07.2017 17:36 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Alexxa man jau saka,ka es jutīšu kā vajag darīt , lai nesatraucos :-)
Par bunkeriti ,ar nevaru izlemt ko labāk, bunkeriti vai kombinzonu siltu:-).Man mazais paredzēts laist pasaulē ziemas sākumā. Bet ceru,ka ziema šogad būs silta:-D
21.07.2017 17:53 |
 
Reitings 111
Reģ: 13.07.2017
Neuztraucies par to, tu būsi laba mamma. :)
Mani mamma piedzemdēja 18.gadu vecumā, un viņai kā jaunai meitenei pārmeta, ka izpostījusi savu dzīvi -bet viņa ļoti gribēja mani. Pēc dzemdībām visi mācīja viņu, it īpaši viņas draudzenes, kas bija smieklīgi, jo viņas mazulīšus pat nebija turējušas rokās vairāk par 3.minūtēm. :D Es tiekot nepareizi barota, nepareizi aijāta miegā, nepreizi ģērpta, un ar mani nepareizi runājot. :D Mamma tiešām domāja, ka nemāk mani audzināt, bet pēc 6.gadiem visām lielajām mācītājām piedzima bērniņi un visas nāca pie manas mammas pēc padoma. :) :D
Esmu izaugusi ar lielisku mammu, ne reizi neesmu aizrijusies, pārkarsusi, vai neapkopta. :) Neklausies ko saka lielie ķērcēji galvenais, ka pati zini, cik laba esi! :):-P
21.07.2017 19:01 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Par bunkeriti ,ar nevaru izlemt ko labāk, bunkeriti vai kombinzonu siltu.Man mazais paredzēts laist pasaulē ziemas sākumā. Bet ceru,ka ziema šogad būs silta

Apskaties bunkeri veikalā, padomā, vai Tev tas būs ērts. Ja liekas ērts, pērc, ja nejūti to kā ērti lietojamu, pērc kombi. Man decembra bērnam bija kombis, mazā brālēnam - novembra bērnam, bija bunkers. Abiem bija labi, abas ar vīrieša māsu esam apmierinātas ar savām izvēlēm. Man liekas, ka bunkers ir totāli neērts, bet daudzas zinu, kam tiešām ir paticis, tāpēc ej un apskaties, nevis skaties uz manu viedokli. Jālieto būs Tev, ne man ;-)
Tāpat ar visām citām bērnu lietiņām. Ratiņi? Es nomainīju veselu čupu, līdz atradu savus īstos, to, ka man nederēs izslavētie Emmaljungas rati, zināju jau no sākuma, ka nav mans. Citas ir sajūsmā. Tāpat par daudzām citām lietām - izvēlies tās, kas Tev un bērnam ir ērtas, jums ar to būs jādzīvo ikdienā, nevis tiem kritizētājiem, kas mēdz paziņot "Kāpēc Tev nav Emmas rati, vai tad Tu negribi bērnam labāko?". Labākais ir tas, kas ir ērts, nevis tas, kas ir dārgākais tirgū. Ja ērts sakrīt ar dārgāko, tā mēdz būt ar dažām lietām, bet bērnam taču ir vienalga, cik tas maksā - viņam vajag, lai viņam ir ērti un lai mamma priecīga. ;-)
21.07.2017 19:03 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Par bunkeri runājot, (man novembra bērns), ar maziņu likās ērti, jo nevajadzēja dikti pakot. Pēc tam, kad jau sēdēja, arī bija ērti augšpusē jaciņa, apakšā bunkeris. Ar šo prātu gan pirktu lietotu, nevis jaunu.
21.07.2017 21:07 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Mācies uzticēties sev, vecāku intuīcija ir ļoti spēcīga.
21.07.2017 23:20 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Raud jau ne tikai kad pampers pilns

Mana mazā dāma neliekas ne zinis tieši, ja pampers pilns. :-D
Man arī liekas, ka Tu dikti satraucies...esat plānojuši kādus vispārīgos kursus apmeklēt? Man likās tie ļoti noderīgi, uzreiz tāda pārliecinātāka jutos. Bet, nu, es arī baigi neiespringu un nestresoju, nekādus cāleņu forumus nelasīju, youtube tikai iečekoju, kā ietīt autiņā, ja nu noder, bet visā visumā svēti ticēju, ka pati jutīšu, ko un kā labāk darīt. :-D (un tā tas arī ir, jo bēbīši taču mēdz būt tik ļoti atšķirīgi) Tie, kas pamāca, tiešām ir kaitinoši (īpaši tie staigājošie termometri (citus komentārus laikam pagaidām nav nācies dzirdēt)), bet es vienmēr paturu prātā, ka bēbim uzvilkta mamma nenāk par labu, tāpēc vienk pasmaidu par tiem komentāriem..vai, ja nevaru noturēties, pasaku k ko sarkastisku un dzīvoju ar mierīgu sirdi tālāk. :-P
22.07.2017 10:20 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Mana pieredze - bērns mammas klātbūtnē raud vairāk un biežām un tas ir absolūti normāli. Un nemaz i neceri, ka tu vienmēr pareizi viņu saģērbsi, vienmēr spēsi nomierināt un vienmēr sapratīsi, kāpēc mazais raud un ko grib. Un tas viss ir normāli! Būt par vecākiem nozīmē nevis visu izdarīt perfekti, bet censties pēc labākās sirdsapziņas. Perfektums nepastāv! Tāpēc - relax! Tu būsi laba mamma savam bērnam. ;-)
22.07.2017 10:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits