Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par skaudību.

 
Reitings 76
Reģ: 10.05.2017
Paskatījos bijušo klasesbiedru facebook profilus, lielākai daļa veiksmīgi ieguvusi augstāko izglītību un vispār tajā jomā daudz ko ir sasnieguši, izlaiduma bildes, visi priecīgi, un tad tāda skaudība pārņēma mani un vienlaicīgi kauns, visi tik laimīgi un perspektīvi, labi izskatās, bet es te tada čukča tupu mājās un neko nedaru. Protams, es nevienu nevainoju, pati esmu pie visa vainīga, itkā sadomāju iet mācīties, bet tagad vnk gribās zemē ielīst.
Iesakat kaut ko, kā pārstāt apskaust cilvekus? Spēka vairs nav, paskatoties uz viņiem un tad uz sevis, gribās nošauties, saprotu, ka 25 gados nav dzīve beigusies, bet nevaru saņemties...:(((
30.06.2017 19:13 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Koncentrējies nevis uz to, kas ir citiem, bet uz to, kas Tev pašai pa īstam ir vajadzīgs. :) Tad arī uzzināsi, vai Tev ir vajadzīgs tas augstskolas diploms, prestižais darbs un citi tādi, kas ir Taviem klasesbiedriem. Kad zināsi, ko Tev īsti vajag, tad būs ļoti viegli dabūt nepieciešamo, lai savas vēlmes piepildītu. ;)
30.06.2017 19:19 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Iesakat kaut ko, kā pārstāt apskaust cilvekus?

Mazāk "sēdi" sociālajos tīklos. Diez vai citādi tu par tiem klasesbiedriem daudz ko uzzinātu. :)
30.06.2017 19:51 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Mūsdienu sērga - sociālie tīkli, kur visi lielās:-) Nevajag aizmirst, ka daļa par sasniegumiem un labo dzīvi krietni piemelo, tāpēc nevajag uz to ieciklēties. Arī augstskolas diploms vēl nav apliecinājums ne zināšanu līmenim, ne karjeras potenciālam.
25 gadi tiešām nav nekas, augstskolās ir daudz studentu vecumā 25-35. Stājies, studē, izbaudi jaunību :-) Kad pati padarīsi savu dīvi piepildītu, citu dzīves kļūs pilnīgi vienaldzīgas.
30.06.2017 19:56 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Problēma jau, pēc būtības, nav viņu dzīvē, bet tavējā.
30.06.2017 20:01 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Kā lai pasaka, sociālajos tīklos cenšas atspoguļot tikai to labāko. Tas, ka kāds smaida ar diplomu rokās vai ir ierakstījis, ka strādā foršā darba vietā neko nenozīmē... Medaļai vienmēr ir otra puse.
30.06.2017 20:05 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Iesakat kaut ko, kā pārstāt apskaust cilvekus? Spēka vairs nav, paskatoties uz viņiem un tad uz sevis, gribās nošauties, saprotu, ka 25 gados nav dzīve beigusies, bet nevaru saņemties...

Izdzēsies no portāliem, ja tas tik ļoti tevi iespaido. Tajā pašā laikā jāsaprot, ka ieliek bildi kāds, kā atpūšas pludmalē un pieraksta, ka to vien dara, kaut īstenībā varbūt vienu reizi tik sanācis aizbraukt uz jūru, piemēram. Un pat ja tā, tas tavu dzīvi nemaina un neiespaido, tev jāsaprot, ko vēlies tu pati. Mācīties nebūt nav par vēlu.
30.06.2017 20:37 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Tu esi pārliecināta, ka Tev skauž (ja negatīvā nozīmē pielieto šo vārdu)? Varbūt vienkārši tas, ko redzēji ir tas, ko Tu arī vēlētos savā dzīvē? Tad es to drīzāk sauktu par iedvesmu vai tā saukto balto skaudību, kas, manuprāt nav nekas īpaši slikts, ja to izmanto savā labā (kā motivāciju). Bet vispār, manuprāt, par augstskolas beigšanu 'apskaužamāk' ir atrast darbu/karjeru/dzīvesveidu, kas patiešām patīk un ir Tavs lauciņš (nu, jā, tas bieži var iet kopā ar augstskolu). Kas ir tas, ko Tu tiešām vēlétos darīt un kas Tevi aizrauj?
30.06.2017 21:02 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Varbūt šīs sajūtas vajadzētu uztvert kā signālu, ka ir laiks kaut ko dzīvē mainīt.. vispār jācenšas apgūt to mākslu priecāties par citiem :)
30.06.2017 21:10 |
 
Reitings 76
Reģ: 10.05.2017
Es neko sliktu tiem cilvēkiem nevēlu, vnk apbrīnoju, ka viņi ir daudz ko sasnieguši, un cik labi viņiem tagad ir, bet kur bija mans prāts tolaik, 5 vai 6 gadus atpakaļ pē vidusskolas beigšanas, par to es viņus apskaužu, ka viņi nedzina luni kā es un kaut ko sasniedza.
Kas ir tas, ko Tu tiešām vēlétos darīt un kas Tevi aizrauj?
es gribetu saistīt savu nākotni ar medicīnu, bet vēl neesmu izlēmusi ko tieši, māszinības, radiologa asistents vai sociālā rehabilitācija. Par radiologa asistentu neesmu pārliecinata cik vispar ir ieprasīta šī profesija, bet man tā no šīm trijam liekas visspiemērotāka.
30.06.2017 21:18 |
 
Reitings 196
Reģ: 27.09.2016
1. nevajag skatīties portālos citu bildes un skaust, jo nekad pat nevar zināt, vai tur redzamais ir patiesība, vai tikai tas, ko viņi vēlas, lai citi redz.
2. ja nu tomēr vēlies skatīties klasesbiedru bildes, tad iedvesmojies no tām. Ja redzi, kā kāds pabeidz augstskolu un vēlies, lai arī Tev tā būtu, tad ir īstais laiks izlemt, ko vēlies studēt, un tik uz priekšu^^
30.06.2017 21:20 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
es gribetu saistīt savu nākotni ar medicīnu, bet vēl neesmu izlēmusi ko tieši, māszinības, radiologa asistents vai sociālā rehabilitācija. Par radiologa asistentu neesmu pārliecinata cik vispar ir ieprasīta šī profesija, bet man tā no šīm trijam liekas visspiemērotāka.

Sāc ar kaut ko vienu, apgūsti vienu profesiju, sāc strādāt, ar vienu izglītību medicīnā būs vieglāk iegūt nākamo, piemācīties kaut ko klāt. Tāpēc jau tie cilvēki no Tava FB ir tik veiksmīgi, ka viņi nesēž "stundu domādami", ko mācīties, viņi ņem un dara, mācās, stādā, piemācās klāt, varbūt pat pamēģina kaut ko vienu, tad pārdomā, pamācās kaut ko citu.
30.06.2017 21:28 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
To cik ļoti un vai patīk izvēlētā profesija uzzināsi tikai tad, kad kādu laiciņu pastrādāsi tajā :-D
30.06.2017 21:31 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Bet padomā taču, neviens jau neliek fb negatīvās bildes, bet tikai pozitīvas, nu kurš fb liek savas dzīves slikto daļu? Tie priecīgie notikumi un sasniegumi ir tikai neliela daļa no viņu ikdienas, varbūt lai to saniegtu viņi elles mokas izgājuši, bet ieliek tikai smaidīgu bildīti beigās. Varbūt tas priecīgais notikums tikai reizi gadā ir ielikts.
30.06.2017 21:36 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Nesalīdzini sevi ar citiem. Tu esi tu un viņi ir viņi. Un smaidīgu bildi facebook trakēt kā izdevušos un laimīgu dzīvi ir muļķīgi, jo tu nezini, kā šiem cilvēkiem dzīvē īstenībā iet. Varbūt ar visiem saviem grādiem, izglītībām un visu pārējo kaut kādu iemeslu pēc raud rūgtas asaras.
30.06.2017 21:38 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Autorei padomi te ir doti daudz un labi. Bet vēl tik vēlējos piebilst, ka pati arī apsveru domu sākt sevi radināt mazāk sēdēt tajos soc. tīklos. It kā jau apzinos, ka "medaļai ir arī otra puse" un ka iespējams daļa nemaz nav taisnība, kas tur tiek salikts, bet.. tas nemaina faktu, ka soc. tīkli rada tomēr to sajūtu, ka visi var, visiem citiem ir, bet man nē. Un tad tu sāc domāt, ko gan es izdarīju nepareizi.. Kas ar mani nav tā.. Un ja par daudz sāc par to domāt tad arī depresijā var iebraukt! Autore malacis, ka runā par šo tēmu un savām sajūtām nevis klusībā rūgst.
30.06.2017 21:45 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
gribetu saistīt savu nākotni ar medicīnu, bet vēl neesmu izlēmusi ko tieši, māszinības, radiologa asistents vai sociālā rehabilitācija.

Nu šis jau ir sākums. Katram jau savādākas metodes, bet es, piemēram, sāktu ar to, ka apskatītos, kad jāiesniedz dokumenti skolā, kas cits vajadzīgs, lai iestātos, utt. Tad kārtīgi izpētītu internetu krustu šķērsu, lai ievāktu maximāli daudz informācijas par profesiju kā tàdu, iespējamajām darba vietām, atalgojumu, izaugsmes iespējām. Diezgan liela iespēja, ka līdz tam jau radīsies skaidrāks priekšstats. Tikai nesāc atlikt.
30.06.2017 22:07 |
 
10 gadi
Reitings 2656
Reģ: 29.01.2009
Nevis beidz salīdzināt un domāt, ka patiesībā viņiem viss ir sūdīgi, bet sāc pati kaut ko DARĪT. Vēl neesot izlēmusi, 25 gados. Tak pārstāj čīkstēt un pieņem kaut kādu lēmumu. Ja Tavi klasesbiedri lielās ar savu izglītību, bet Tu visu laiku esi griestos spļāvusi un nabu kasījusi, tad jā, nu tā arī ir - esi lūzere, bet viņi - jau kaut ko dzīvē sasnieguši. Un vienīgais, kā to var mainīt - sākt pašai rīkoties. So simple!
30.06.2017 22:16 |
 
10 gadi
Reitings 2656
Reģ: 29.01.2009
Protams, es savus vārdus atsaucu, ja šos visus gadus Tu esi neatlaidīgi strādājusi, būvējusi karjeru, tagad saņem pieklājīgu atalgojumu...
30.06.2017 22:19 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
IceCream, Tev nu gan pamatīgas iedvesmošanas spējas..kā netēstam baļķim(t)
30.06.2017 22:32 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Rupji, toties patiesi. Cilvēkiem ir panākumi pārsvarā tāpēc, ka viņi strādā, daudz strādā.
30.06.2017 22:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits