Izdegšana + darbaholisms

 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Īsumā...
Uzņēmumā strādāju jau 2 gadus, šī būs mana trešā vasara bez atvaļinājumiem. Sākumā darba pienākumi man patika, katru darba dienu pavadīju produktīvi un aktīvi, īpaši patika nenoteiktais darba laiks un vadības pozitīvā attieksme.:-)
--
Visu laiku piedāvāju savu palīdzību arī nesaistītiem uzdevumiem, darīju vairāk kā vajadzēja, teicu, lai prasa, ja kaut ko vajag. Paralēli studēju, kā iepriekš rakstīju, pēdējo gadu brīvdienas man nebija, uzdevumi krita neplānoti. Attieksme arī mainījusies.
--
Visu tāpat darīju, nečīkstot, cenšoties pierādīt savu konkurētspēju. Pēdējos mēnešus jūtu milzīgu riebumu pret darbu. Es nevaru darba dienās dzīvot bez stresa. Tas, kas agrāk aizņēma 5 min tiek darīts ievērojami ilgāk. Es skatos darba sludinājumus, bet nevaru sevi iedomāties darot to pašu dien dienā. Tas, kas iepriekš patika, man riebjas, man nav spēka.
--
Es nevaru atslēgties no darāmajiem darbiem un novilkt robežu starp savu dzīvi un darbu. Visu laiku esmu saspringta, nevaru atslābināties, padarīt kaut ko citu.
--
Varbūt kādai ir bijusi līdzīga pieredze vai ieteikumi kā cīnīties ar izdegšanu. :)
25.06.2017 19:59 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
iepriekš bija vēl sliktāk nekā tagad
Nu, vismaz kāda virzība uz priekšu. ;) Lai arī tikai neliela, tomēr. :D
.
Man te sāk izskatīties, ka Tevi virza bailes - bailes no tā, ka Tevi neatzīs, ka nebūs naudas, ka nebūs tā, ka nebūs šitā, nebūs vēl kaut kā... Vai tiešām vēlies, lai visu Tavu dzīvi nosaka bailes? Un kur prieks no tā visa?
(lai gan varbūt Tu ķer savdabīgu kaifu no tā, ka baidies :D ;) )
25.06.2017 22:30 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ieteiktu Tev uzlabot pašvērtējumu!
Viena negatīva pieredze nenozīmē,kad visur būs negatīvi, izgāšanās. Nav pie pirmās,it kā veiksmīgās , darba vietas jāturas mūžīgi. Un ja Tu jūties tik sasodīti nelaimīga, depresīva, tad ,kas tajā darbā ir tik labs, ja Tu pat nevari izmantot to ,ko var izmantot visos citos darbos -paņemt atvaļinājumu? Gribi būt kā vergs ,kurš strādā bez atvaļinājuma? Tev to atvaļinājumu nedod, vai arī Tu pat neiedrošinies iet un paprasīt vai drīkst augustā ņemt atvaļinājumu , uzrakstīt iesniegumu? Ja bail,kad mēnesi bez Tevis tur neiztiks ,tad ņem katru mēn. pa 1-2 nedēļām brīvu! Ja baidies,kad Tevi atlaidīs,jo Tu pēc 4gadu strādāšanas beidzot izdomāji iet atpūsties, tad diez vai tā būs un ja arī būs, tad Tev noteikti nevajag darba vietu ,kur Tu nekad nekādos gadījumos nevari ņemt atpūtas dienas! Un ko darīši ,ja pamatīgi saslimsi? Arī baidīsies ņemt slimības lapu un iesi pusmirusi uz darbu un aplipināsi citus?
25.06.2017 22:47 |
 
Reitings 16
Reģ: 07.05.2017
Man šobrīd notiek tieši tas pats. Nestrādāju tajā darba vietā tik ilgi, pat gads vēl nav, bet ... tas nav mans.
Plānoju pēc kāda laika (šobrīd finansiālu apsvērumu dēļ nevaru) iet prom no darba, un vai nu paceļot vai meklēt darbu savā nozarē, ja nesanāks atrast LV, tad gan jau braukšu prom.
Nezinu... sākumā ļoti par to pardzīvoju, katru dienu pēc darba raudāju, jo man likās, ka es izniekoju savu dzīvi darot to, kas nepatīk. Tagad esmu saņēmusies, palikšu vēl kādu laiciņu, un tad darīšu to ko vēlos. Dzīve ir īsa.
25.06.2017 23:31 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Man te sāk izskatīties, ka Tevi virza bailes - bailes no tā, ka Tevi neatzīs, ka nebūs naudas, ka nebūs tā, ka nebūs šitā, nebūs vēl kaut kā.

Jā, es esmu bailule, to ļoti labi zinu.
ko var izmantot visos citos darbos -paņemt atvaļinājumu. Arī baidīsies ņemt slimības lapu un iesi pusmirusi uz darbu un aplipināsi citus?

Iepriekš es neprasīju, jo līgumā ir rakstīts, ka pienākās 2 nedēļas un max viena nedēļa uzreiz (zinu, ka nav likumīgi). Ļoti slima arī esmu strādājusi, jo ir asap projekti un nevienam neinteresē, kas ar tevi notiek, jo ir interneta pieslēgums un pie darba organizācijas vainīga esmu es.
26.06.2017 09:49 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Visiem ir vajadzīgs atvaļinājums. Pat vislabākās lietas nevar darīt 24/7 gadu no vietas. Tev ir jāatpūšas pat tad, ja mīli savu darbu. Es savējo mīlu, bet reizi pusgadā ņemu savas divas nedēļas, lai atgūtu spēku un pilnībā atslogotu sevi. Pēc tam uz darbu atkal eju ar prieku un entuziasmu. Atpūsties VAJAG!
26.06.2017 09:57 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Zini ,kad tas, kas ir pretrunā ar darba likumu(pret darbinieku interesēm) tas neskaitās.Oficiāli , reāli pēc likuma Tev, tāpat pienākas 1mēn. atvaļinājuma(neatkarīgi, kas līgumā rakstīts) . Tu jau pat viņu piedāvātās 2nedēļas neizmanto!
26.06.2017 10:24 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man gribas pateikt vēl rupjāk - muļķe tu esi.
.
"Savu konkurētspēju" ir jēga izmisīgi censties pierādīt lielos uzņēmumos, kur ir daudz saskarsmes ar klientiem, lai tu kļūtu interesanta kādam citam uzņēmumam, kurš tevi pārvilinātu pie sevis ar labāku amatu, algu, apstākļiem. Mazā kantorītī ar dīvainu šefu - bezjēdzīgi.
.
Tev ir BA diploms un 2 gadu darba pieredze, plus, cik saprotu, arī svešvalodu zināšanas. Tu esi pietiekoši pieprasīta darba tirgū, nu nav tev jāsēž mazā kantorītī. Jā, tu dari no visa pa druskai, un tā nav slikta pieredze, bet tu šādi neiemācies profesionāli (!) strādāt kādā konkrētā, šaurākā jomā.
.
Bet nu ko, veiksmi turpināt baidīties! Kā jau tev pareizi saka, tu ne pirmo mēnesi ņaudi, cik darbā slikti, kamēr vadzis nelūzīs, vēl ilgi varēsi turpat ņaudēt. Ceru, ka vismaz normāli maksā par tavu "pusslodzi".
26.06.2017 10:28 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Nelasīju visu diskusiju, bet, manuprāt, Tev steidzīgi vajag paņemt atvaļinājumu! Aizbrauksi ceļojumā, sakārtosi domas, atpūtīsies un viss atkal būs kārtībā!
Veiksmi!
26.06.2017 10:30 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Kā, lai pasaka darba devējam tas ir izdevīgi, jo attālināti strādājošie neprasa atvaļinājumu, strādā ar savu programmatūru, privāto e-pastu un datoru.(nekas nepienākas)
26.06.2017 10:31 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Kā, lai pasaka darba devējam tas ir izdevīgi, jo attālināti strādājošie neprasa atvaļinājumu, strādā ar savu programmatūru, privāto e-pastu un datoru.(nekas nepienākas)

Kas par muļķībām? (t) Es 4 gadus nostrādāju tā, jo uzreiz, stājoties darbā, teicu, ka strādāšu no mājām. Citādi to darbu pat neizskatītu. Un jā, man bija normāls līgums ar visām soc. garantijām. Vienīga atšķirība - nebiju ofisā, un visa komunikācija e-pastos, Skype, retāk pa telefonu. Tas, ka strādāju no mājām, nenozīmē, ka laidu luni - bieži strādāju garas stundas un nenormētu darba laiku, kuru atsvēra tas, ka varēju no rītiem ilgāk pagulēt, nevis skriet uz biroju, un pa dienu biežāk iziet - ne reizi stundā pusdienlaikā, bet ja vajag arī ilgāk, tikai saskaņoju ar kolēģi. Un protams, ka gāju atvaļinājumos. Jā, slimības lapu man nebija, jo a) neesmu slimojusi tā smagi, un ja bija augsta temperatūra, vnk teicu kolēģei un tad ja nu kas, dienas otrajā pusē pieslēdzos. Par spīti tam, ka nestrādāju birojā, arī piedalījos vairākos grupas pasākumos, ballītēs, izbraucienos. Principā viss kā parasti, tikai ikdienas komunikācija ar kolēģiem bija elektroniski.
***
Ja Tev ir darba līgums, tad strādājot attālināti, tas tāpat ir darba līgums. Un vai tad strādājot no mājām, cilvēki nenogurst?
26.06.2017 10:56 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ko lai saka, būs aitas, būs cirpēji.
Mani darbā ar visu laiku, ja tā var teikt, šantažē - visādas frāzes no sērijas "varbūt tomēr tu varētu paņemt atvaļinājumu citā laikā..." (tas nekas, ka konkrētā nedēļa jau pirms pusgada sarunāta), uz ko atbildu, ka man jau ir nopirktas aviobiļetes un es neko nemainīšu. Vai arī visi šie "nu kā tad mēs bez tevis...", saku - ja jau es esmu tik neaizstājama, tad jau man alga vismaz jādubulto. Neaiztājamiem darbiniekiem taču ir ļoti lielas algas un par tām kaulējas, vai ne? :-) Ar DD arī jāprot komunicēt, kā sevi nostādīsi, tā būs.
26.06.2017 11:01 |
 
10 gadi
Reitings 2746
Reģ: 29.01.2009
Un pati autore citās diskusijās atbalsta čītošanu ar slimības lapām un citām darbaholiķēm saka, ka pilni kapi ar neaizvietojamiem darbiniekiem :)
Mācies pati no saviem vārdiem!
26.06.2017 11:37 |
 
Reitings 583
Reģ: 01.09.2015
Daenerys1 ļoti labi pateica. Tev ir sevi jānovērtē. Nebaidies būt strikta un panākt savas tiesības - paņemt atvaļinājumu, kas Tev pienākas. Pēc darba atpūsties. Strādāt par to daudzumu, par kuru Tev maksā utt.
Es arī esmu rāvusies gan ārpus darba stundām, gan brīvdienās, gan atvaļinājuma laikā. Tagad tas liekas TIK stulbi! Kam es ko pierādīju? Parādīju, ka mani var izmantot un mierīgi traucēt ar darba lietām manā brīvajā laikā. Ļoti stulbi.
Tad nu tagad ir strikti nospraustas robežas - man ir 8h darba laiks, par kuru man maksā, darba dienā izdaru savu darbu un pēc plkst 17iem atslēdzos no darba.
Aa, nu vēl ir otrs variants, iet dekrētā :D tad būs gana daudz laika, lai saprastu, ko gribi :D
26.06.2017 11:39 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Bailes ir tieši tik stipras, cik cilvēks ļauj būt tām stiprām.
.
Vari jau, protams, muļķīgi auklēties ap savām bailēm un attaisnoties ar tām, ka to dēļ neko nevari izdarīt, bet tā ir atbildības neuzņemšanās par savu dzīvi. Uz priekšu tā netiksi - labākajā gadījumā buksēsi, sliktākajā variantā grimsi.
.
Cik ilgi Tu vēl taisies būt atkarīga no pašas radītām bailēm? Cik ilgi barosi baiļu briesmonīti?
26.06.2017 11:54 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Tā arī ir, sākumā es izlaidu darba devēju (un man to noteikti nevajadzēja darīt), tagad ir redzamas un jūtamas sekas. Un es vēl ņēmu klāt otru projektu, cerot, ka novērtēs, tagad saprotu, ka muļķības.
--
Bailes jau ir no tā, ka kaut ko kādā citā darba vietā atkal nevarēšu izdarīt, būs par lēnu, ne tā utt.
--
Kā maigi paprasīt rekomendācijas vēstuli un atvaļinājumu?
26.06.2017 12:25 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Vēlos atvaļinājumu no līdz datumam. Vienojaties par datumiem un parasti raksta iesniegumu, kuras paraugu vari prasīt atbildīgajai personai par to visu!
26.06.2017 12:56 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Kā maigi paprasīt rekomendācijas vēstuli un atvaļinājumu?
'Maigi'? 'MAIGI'!? :D Darba attiecības ir lietišķas, ne 'maigas'. :D
26.06.2017 13:20 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Jā, maigi, es nevaru prasīt ļoti tieši, vismaz rekomendācijas vēstuli.:-) Šajā gadījumā tā arī ir.
26.06.2017 13:38 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Maigi, lietišķi vai pa skarbo, darba devējs jau tā pat sapratīs kādēļ no viņa prasi rekomendācijas vēstuli, nejau, lai mammai parādītu, redz cik es labiņa. Atliek vien saņemties un paprasīt.
Es tavā situācijā vispirms paņemtu atvaļinājumi, cik ātri vien iespējams un tad skatītos, kā justos atpūtusies un no tā visa prom, un tad jau pētītu darba sludinājumus.
26.06.2017 13:46 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Drīkst jautāt, priekš kam Tev rekomendācijas vēstuli?
26.06.2017 14:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits