Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Turība/RISEBA Uzņēmējdarbības vadība

 
Reitings 99
Reģ: 20.12.2010
Sveikas meitenes!
Jautājums tām, kuras mācas (ir mācījušas) Uzņēmējdarbības vadību Turībā un RISEBĀ. Kā patīk/patika? Cik dienas nedēļā notika lekcijas (interesē gan dienas, gan vakara nodaļa). Kādos laikos notika lekcijas (vai pilna diena, vai puse)? Kā kopumā patīk mācību process, vai interesanti/cik grūti?
Taisos uz atvērtp durvju dienu, bet gribētos arī dzirdēt kaut ko no pašiem studentiem. :)
02.06.2017 20:35 |
 
Reitings 99
Reģ: 20.12.2010
Paceļu! Meitenes, lūdzu, padalāties pieredzē.:-|
02.06.2017 22:59 |
 
Reitings 99
Reģ: 20.12.2010
Atļaušos pacelt!
Varbūt kāda varētu uzrakstīt vismaz cik daudz lekcijas nedēļā, ki daudz dienas aizņemtas?:-)
03.06.2017 11:13 |
 
Reitings 146
Reģ: 16.04.2016
Ja interesē vadības zinības LU BVEF, tad varu atbildēt uz visiem Tev interesējošiem jautājumiem!
Pilnīgi noteikti iesaku izvēlēties Latvijas Universitāti, ne tikai perfekta atrašanās vieta, bet pateicīgs lekciju saraksts, izcili pasniedzēji un kvalitatīva izglītība. :-)
03.06.2017 11:40 |
 
Reitings 284
Reģ: 18.04.2017
vifintay
Iespējams, ka ne pa tēmu, bet man ir zināmi vairāki radi, draugi un paziņas, kuri ir studējuši LU Ekonomistos un neviens ar to nenodarbojas. Tā no viņu skatu punkta tika pacelta, kā baigi krutā izglītība, kura stāv pāri visam. Kā loģistiķi viņi taisījās pelnīt 1500 eiro mēnesī. Jo visi ekonomisti labi pelnot!!!
Ar biznesu man nodarbojas cilvēki bez attiecīgās izglības!!!
Es tagad tieši iedomājos, kāpēc tā???
03.06.2017 11:53 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Vadīt uzņēmumu un nodarboties ar biznesu ne vienmēr ir viens un tas pats.
03.06.2017 12:01 |
 
Reitings 146
Reģ: 16.04.2016
Melnakakene
Protams, ka tikai ar bakalauru ir par maz, ja grib izsisties un būt šīs nozares speciālists, jo bakalaura studijās ir vairāki priekšmeti kas nav tiešā mērā saistīti ar ekonomiku, piemēram, socioloģija vai ievads tiesību zinātnē. Maģistratūrā viss ir daudz detalizētāk un nopietnāk. Bet arī tad uzreiz nekļūst par augsta līmeņa ekonomistu vai uzņēmuma vadītāju uzreiz pēc absolvēšanas un nepelna četru ciparu lieluma algu, tas viss nāk ar laiku un pieredzi. Tā ir lielas cilvēku daļas problēma, ka tie grib visu un uzreiz un, ja tas neizdodas, tad augstskolu vai programmu noraksta un publiski apspriež kā nejēdzīgu un nekam nederīgu.
Par biznesa izglītību - jā, par uzņēmēju var kļūt kaut vidusskolā un visu apgūt pašmācības ceļā, piekrītu, ka tam nevajag obligāti maksāt 2 tūkstošus. Tomēr LU liela priekšrocība ir biznesa inkubators, īpaši mecenātu finansiālais atbalsts, kur var izmēģināt savu ideju, pārstāvēt to Rīga Plaza Inovāciju stendā, veikt pirmo pārdošanu un tad domāt, vai ir vērts investēt lielas naudas summas. Tas, ka tiek iemācītas pamatlietas par mārketingu, cenu veidošanās politiku un tirgu kopumā - tas ir tikai bonuss.
03.06.2017 12:14 |
 
Reitings 99
Reģ: 20.12.2010
vifintay, tev PM :-)
03.06.2017 12:16 |
 
Reitings 1069
Reģ: 13.11.2012
Man arī interesētu atsauksmes par abām augstskolām :)
05.06.2017 14:08 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Varu dot atsauksmes par Turību, mārketinga neklātienes studijām ja interesē :)
05.06.2017 14:13 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Mani interesē atsauksmes par neklātieni vai e-studijām. Cik kvalitatīvi materiāli, kāda pasniedzēju attieksme un ieinteresētība? Kad pati studēju, tad attieksme nebija tā labākā. (t)
05.06.2017 14:18 |
 
Reitings 1069
Reģ: 13.11.2012
Heilla, būtu jauki :) Kā vispār, nebija grūti sestdienās līdz pašam vakaram sēdēt lekcijās?
05.06.2017 18:53 |
 
Reitings 12
Reģ: 12.06.2017
Turībā bakalauros uzņēmējdarbības vadībā lekcijas klātienei standartā notiek 2-3 reizes nedēļā. Vakara grupā arī ir tāpat, bet lekcijas notiek vakarā (sākot no plkst.18:15). Neklātienē - katru otro sestdienu un piektdienu. Piektdienās no plkst.18:15, bet sestdienās jārēķinās, ka skolā var nākties pavadīt visu dienu. Studiju cena arī ir atkarīga no tā, kādā grupā būsi - klātienes studijas būs dārgākas, nekā neklātienes formas, jo klātienes studijās ir vairāk kontaktstundu.
E-studiju formā princips ir tāds, ka mācies pati, bet Tev ir iespēja kā klausītājai piedalīties lekcijās (saskaņojot ar pasniedzēju). Kā arī, studiju procesa laikā, protams, Tev ir pieejamas konsultācijas. Darbus iesūti pasniedzējam, Tev atbildēs ar komentāriem, vērtējumu. 2x gadā jāierodas uz eksāmeniem un arī studiju darbi, prakses atskaites ir jāaizstāv klātienē.
E-students pasniedzējam principā ir papildus darbs, tāpēc atsevišķi pasniedzēji ne vienmēr laikus atbild, bet par pasniedzējiem vienmēr ir iespēja "pasūdzēties" katedrā, jo pasniedzējam ir pienākums atbildēt.
E-studiju lielākais mīnuss ir tas, ka ir nepieciešama ļoti liela apņēmība/vēlme/motivācija studēt. Kā arī, tas porcess var būt pagrūts, ja studē nozari, kur viss ir jāiemācās no jauna. Manuprāt, e-studijas ir piemērotas tiem, kuri jau strādā, bet ir nepieciešams "papīrs". Arī pati e-studiju sistēma mēdz "čakarēties". Protams, ja klātienes studijas nekādi nevar paspēt, tad ir labi, ka ir arī šāda iespēja ;-)
Starp citu, Turībā arī ir pieejams biznesa inkubators un Start up akadēmija, kur topošajiem uzņēmējiem ir iespēja izpausties, kā arī konsultēties ar pieredzējušiem uzņēmējiem ;-)
15.06.2017 10:08 |
 
Reitings 12
Reģ: 12.06.2017
http://nodarbibas.turiba.lv/index.asp?lim=2
Te ir Turības lekciju saraksti visiem līmeņiem, visām programmām.
Attiecīgi UVLD ir dienas forma, UVLS - neklātienes, UVLV - vakara. Piem., UVL1D ir bakalaura uzņēmējdarbības 1.gada klātienes studenti.
Aizmirsu piebilst, ka ja ir vēlme studēt e-studijās, tad iestāties un uzsākt studijas var jebkurā laikā - nav jāgaida septembris vai jāiekļaujas augstskolas uzņemšanas termiņos. Arī attiecīgajam kursam paredzētos priekšmetus var kārtot 12 mēnešu garumā. Taču praktiski kontaktēties ar pasniedzējiem jūlijā un augustā būs pagrūti.
15.06.2017 10:13 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Esmu mācījusies tikai Turībā šajā programmā, man gāja viegli, jo mācības bija interesantas, atmosfēra laba, augstskola skaista, svaiga, laba bibliotēka. Vienmēr atcerēšos to ka mums bija daži ļoti labi pasniedzēji grāmatvedībā, personāla vadībā un mārketingā.
Citādi šī izglītība ir nenovērtēta, darba devēji nesaprot kas tā ir par izglītību un ko tur māca. Kas tu vispār būsi beidzot šo studiju programmu?
Atbildi pati, un tad izlem iet vai nē.
15.06.2017 10:26 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Mani interesē atsauksmes par neklātieni vai e-studijām. Cik kvalitatīvi materiāli, kāda pasniedzēju attieksme un ieinteresētība? Kad pati studēju, tad attieksme nebija tā labākā.

Par Uzņēmājdarbības Vadības e-studijām Turībā grūti pateikt ko labu. Gadu nomācījos un metu mierā, jo bija pasniedzēji, kas pilnībā ignorēja visus manus centienus ar viņiem sazināties un sastrādāties, bija pasniedzējs kura mācību materiālos bija aprakstīts kā programmu izmantot 95 wordā etc. Kad centos sazināties ar pašu Turību, lai atgādina pasniedzējiem par manu eksistenci, atbildi nekad nesaņēmu. Bija arī forši pasniedzēji kuri regulāri atbildēja, par eksāmenu laikiem nebija problēmas vienoties, bet kopumā pieredze negatīva.
15.06.2017 11:30 |
 
Reitings 33
Reģ: 22.05.2015
Es arī mācos e-studijās Turībā. Nezinu, nav tik briesmīgi kā te dažos komentāros uzrakstīts, sistēma nekad nav uzkārusies un pasniedzēji atbild un labo darbus pietiekami laicīgi :D Es gan no tiem cilvēkiem, kas nesūta garus epastus ar jautājumiem, jo pa lielam teoriju pati saprotu, un ja arī nesaprotu, tad palasu papildus info līdz saprotu. No sākuma pagāja nedaudz laiks, kamēr iebraucu BATIS sistēmā un kur ko atrast.
Dažreiz pat īsti neizprotu, kāpēc man būtu tas pats jāmācās pilnajā laikā, kur būtu katru dienu jāceļās un jāsēž lekcijās - un tā katru nedēļu. Tagad varu paņemt brīvdienas, kad vien vēlos. :D Protams, pilnajā laikā pluss ir tas, ka pasniedzējs stāsta kaut ko no savas pieredzes, kā arī tu satiec cilvēkus un socializējies, bet ne vienmēr un visiem tas ir nozīmīgi. Reāli par to tu piemaksā pāris simtus gadā.
17.06.2017 16:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits