Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Izglītība - ja nav, tad...???

 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Vēlos padiskutēt un dzirdēt viedokļus.
Ja cilvēkam 30 gados nav pamatskolas izglītība un vai nav pabeigta arodizglītība, tad...
*Vai tas ir okey, ja cilvēks nestrādā labi atalgota prestižā darbā?
*Vai labs darbs kaut kā sedz šo nebūšanu?
*Vai tas ir uzskatāms par kauna traipu biogrāfijā?
*Kādiem plusiem japiemit, lai pievērtu acis uz izglītības neesamību?
*Kas varētu būt pietiekams attaisnojums cilvēkam nevarēt pabeigt mācības līdz 30 gadu vecumam?
30.05.2017 20:51 |
 
Reitings 50
Reģ: 20.11.2016
Mans personīgais viedoklis:
1) Nav okej
2) Nesedz
3) Jā, kauna traips
4) Nekas nepiesedz, ja nu vienīgi vismaz 7 ciparu bankas konts
5) Nevar būt attaisnojums
30.05.2017 20:56 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Un vēl:
*vai iegūt pamatskolas izglītību skaitās dzīves sasniegums?
30.05.2017 20:58 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Pamatskola taču obligāta:-|
30.05.2017 21:01 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Iegūt pamatskolas izglītību točna nav sasniegums veselam, spējīgam jaunietim
30.05.2017 21:03 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Ir obligāta. Bet tas taču neliedz neizmacities, strādāt neoficiālo striķa darbos un uzskatīt, ka jebkas, pilnīgi jebkas ir pamatots iemesls neizmacities - laiks, nauda, iespējas. Turklāt uzskata, ka pamatskolas izglītības iegūšana ir baisais sasniegums dzīvē un uzskata, ka tikai man vienai ir jocīgs viedoklis, ka pamatskola - tas nav sasniegums. Tas ir kā mācēt ēst un staigāt.
30.05.2017 21:05 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Striķa darbos nē bet stroikas darbos :-D
30.05.2017 21:06 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Kā Latvijā iespējams nepabeigt pamatskolu? Tas nav obligāti? Tas nozīmē, ka līdz 18 gadiem sēdēja uz otru gadu un tā arī nepabeidza?
1) Kā var dabūt labu, prestižu darbu bez pamatskolas izglītības? Ja kaut kā var, tad cepuri nost.
2) Nē.
3) Jā. Vismaz labi attīstītajā pasaules daļā.
4) Lai KAS pievērtu acis? Te atbilde atšķirsies atkarībā no tā, kam acis jāpiever - darba devējam, kolēģiem, potenciālajai meitenei...
5) Garīga atpalicība.
30.05.2017 21:09 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Visi gadījumi nav vienādi.
.
Ir gadījies sastapt veiksmīgu biznesmeni ar knapi pabeigtu pamatskolu, gan pamatskolas beidzējus, kas ar skolotāja žēlību dabūjuši diplomu un šobrīd nodzeras, ar haltūrām pelnīdami naudu jaunai pudelei.
.
Un tāpat var būt arī ar augstskolas beidzējiem. Izglītības papīra (ne)esamība neko nepierāda.
.
Pamatskola nav sasniegums, tā esot obligātā izglītība. Jābūt pamatīgiem attaisnojošiem iemesliem, lai nevajadzētu mocīties pa pamatskolu - kaut kādas trakas diagnozes or smth.
30.05.2017 21:11 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Ir man daži piemēri no dzīves, kad meitenes nav pabeigušas pamatskolu. Viss tika nodrošināts, tomēr svarīgāk šķita tēlot pieaugušos 13-14 gados. Rezultātā ir bērni, nav vīriešu, ir drausmīgs un smags pusoficiāls darbs un viss ir slikti.
--
Pamatskola nav sasniegums un nav nekas grūts.
30.05.2017 21:16 |
 
Reitings 417
Reģ: 30.03.2017
Katram paša brīva izvēle kā rīkoties, ne jau nu skola parādīs cik gudrs esi.
1) ir okej tad ja viņs pelna un nesēž dirsu kasīdams un
neko nedarīdams
2)es domāju, ka jā
3) personības, strādīguma, utt. Zināšanas attiecīgajā jomā
4) tas ir kā kuram. Cits varbūt nav uzņēmīgs, cits uzskata ka skolas neko normālu neiemāca, utt.
Es universitātēs netaisos iet. Negribētu atkal iet cauri skolai
30.05.2017 21:22 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
1) Ir ok, ja tā ir arī cilvēkam ar doktora grādu.
2) Nē, īsti neatsver, tās ir dažādas lietas.
3) Atkarīgs no dzīves pieredzes. Ja cilvēks ir sities kā pa nātrēm, audzinājis brāļus/māsas, strādājis vecāku vietā utml., tad es to gluži par kauna traipu nesauktu. Viss ir atkarīgs no iemesliem.
4) Uz to īsti nevar pievērt acis, tajā pašā laikā tas cilvēka vērtību nemaina pie augstākminētiem apstākļiem.
5) Augstākminētais un līdzīga dzīves pieredze, kas paģēr nemitīgu cīņu par izdzīvošanu. Izcelšanās no kara skartām/trešās pasaules valstīm. Smagas psiholoģiskas traumas (fiziska un/vai seksuāla vardarbība, kas traumējusi psihi, izraisījusi depresiju, pilnībā mainījusi dzīves uztveri). Droši vien iemesli jau var būt daudz un dikti.
6) "Dzīves sasniegums" ir ļoti individuāls jēdziens. Pie manis augstākminētajiem apstākļiem, manuprāt, tas ir sasniegums. Un, ja cilvēks kaut ko savā dzīvē uzskata par sasniegumu, tad viņam uz to ir visas tiesības. Piemēram, es par sasniegumu savā dzīvē uzskatu tiesību iegūšanu, kaut gan šobrīd man arī auto vadīšana šķiet tik pašsaprotama kā ēst un gulēt. :D
30.05.2017 21:26 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Es zinu divus tādus puišus (vienam nepabeigta pamatskola, otram vidusskola), vēl gan nav 30 un varbūt līdz tam laikam kaut kas mainīsies. Bet situācijas gandrīz identiskas - tīņu gados dzīvoja kopā ar mammām, ierēdnēm ar mazām algām, un ap 15-17 gadu vecumu nācās pašiem sākt pelnīt. Strādāja laikietilpīgus un fiziski nogurdinošus darbus (celtniecība, restorānu virtuves utt.), ko ar mācībām savienot ir visai grūti. Un nekad jau nav laika pabeigt tās mācības, jo strādāt un nodrošināt sevi ir prioritāte - neviens cits jau to vairs nedarīs.
Šajos gadījumos es neredzu, par ko nosodīt. Es novērtēju to, ka bakalaura laikā varēju strādāt nepilnu slodzi un mācīties budžetā - ar vecāku finansiālu atbalstu un draugam piekrītot segt lielāko daļu īres/komunālo maksājumu kopīgajā dzīvesvietā. Bet lielai daļai vīriešu realitāte ir pavisam cita, jo kas ir svarīgāk - paēst un būt ar jumtu virs galvas šobrīd vai arī varbūt būt amatā X pēc Y gadiem? Kad nepietiek naudas dzīves nepieciešamībām un neviens nepalīdz (jo vīrietim taču jāpelna un turklāt jādara tas nepārtraukti), tad drīzāk aktuāls būs pirmais variants.
30.05.2017 22:12 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Gandrīz katrā pilsētā ir vakarskolas, kas piedāvā izglītību iegūt vakaros un brīvdienās. Nu tas ir tikai attaisnojums, ka bija jāstrādā, tāpēc nevarēja kaut uz 4 pabeigt pamatskolu, kas ir cik.. 9. klases!!
Es vēl saprotu, ka augstākās nav, nenosodu, katram savas izvēles un prioritātes, labu darbu var darīt arī bez augstākās izglītības.. bet bez pamatskolas.. nu cik būs tie piemēri? 1?
30.05.2017 22:15 |
 
10 gadi
Reitings 3152
Reģ: 29.01.2009
Šajos gadījumos es neredzu, par ko nosodīt. Es novērtēju to, ka bakalaura laikā varēju strādāt nepilnu slodzi un mācīties budžetā - ar vecāku finansiālu atbalstu un draugam piekrītot segt lielāko daļu īres/komunālo maksājumu kopīgajā dzīvesvietā. Bet lielai daļai vīriešu realitāte ir pavisam cita, jo kas ir svarīgāk - paēst un būt ar jumtu virs galvas šobrīd vai arī varbūt būt amatā X pēc Y gadiem? Kad nepietiek naudas dzīves nepieciešamībām un neviens nepalīdz (jo vīrietim taču jāpelna un turklāt jādara tas nepārtraukti), tad drīzāk aktuāls būs pirmais variants.

Nepiekritīšu.
Ok, saprotu, ka augstskolu neizdodas pabeigt un tamlīdzīgi. BET te iet runa par pamatskolu!
Kāpēc ir cilvēki, kas var strādāt pilnu slodzi un pabeigt augstskolas, bet ir daži, kuri nevar. Viss ir atkarīgs no attieksmes un prioritātēm, gribēšanas.
Šeit aprakstītajā variantā nav neviens no tiem.
Un jā, ir ok, ja nav augstskola utt, bet pamatskolas izglītībai vajag. Ok, ir daži, kuri nav pabeiguši un ir lielie bosi, bet tādi ir ļoti maz un tie ir izņēmumi, kas ir tiešām maz.
30.05.2017 22:22 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Bet, ja attiecīgā persona nezin, piemēram, kas ir tuberkuloze (jo nekad dzīvē nav slimojis un gājis pie ārsta un nepiesārņo savu galvu ar nevajadzīgām lietām). Toties zina kas ir Sūklis Bobs.
Iespējams ir pamatskola, bet šķiet, ka kaut kā bija pāriets uz arodskolu un viss palicis nepabeigts.
Jāpiebilst - nav ne stabils, oficiāls, labi atalgots darbs, pat ne sava stabila dzīvesvieta, kaut īrēta - pāris reizes gadā maiņa dzīvokļus, jo nespej katru mēnesi vienā datumā maksāt. Ir parādi visos kantoros, kas loģiski vēl vairāk visu sarežģī. Nav pēdējos gadus strādājis ar merki kādu uzturēt -vecākus vai kādu citu, kas varetu būt par it kā iemeslu.
Nevar veidot intelektuālās sarunas, jo nav plašs skatījums uz lietām. Daudzas lietas nezina, tāpēc pat nav viedoklis, kur nu argumentēts.
Uzskata pamatskolu par sasniegumu dzīvē. Manuprāt, tāpēc, ka tas, pēc viņa domām un pieredzes, nenāk viegli.
30.05.2017 22:42 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Es nesaku, ka kādam ir man jāpiekrīt :D Tas ir mans viedoklis.
Protams, teorētiski jau var izdarīt visu ko, bet, nu, dzīve ir dzīve. Dažreiz nesanāk. Es nesaku, ka tas ir atbalstāmi un visiem tā vajag darīt, bet tas liek man novērtēt to, kas man ir, un gādāt, lai maniem nākotnes iespējamajiem bērniem nebūtu jāizdara izvēle starp izglītību vai sevis nodrošināšanu.
amazing piemērā gan drīzāk izklausās pēc garīgās attīstības traucējumiem.
30.05.2017 23:18 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Cilvēks ir runīgs, būtu labs menedžera tipa cilvēks. Zina nudien daudzas lietas sev zināmā sfērā.
Tomēr nezina Exceli, piemēram, nemāk gramatiski pareizi rakstīt, kas vispār daudziem vīriešiem ir izteikti. Nepatīk stradat darbu no līdz stingros rāmjos. Bieži aizguļas, kas manā skatījumā ir liels mīnus. Ciest nevar režimu.
Atpalicis nav :-D bet ir atrasti simts iemesli, kāpēc viņam dzīvē nekā nav, bet nav kaut desmit iemesli, kāpēc to visu vajag. Mani pārsteidz vairāk tā attieksme, ka tas ir kaut kas wooow būt ar izglītību, zināt, kas ir tuberkuloze un mācēt Exceli salikt pamatformulas. Es vēl saprotu, ja tāpat visu dzīvē sasniedzis būtu. Bet nav tak.
30.05.2017 23:29 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
amazing
Tas Tavs puisis vai pielūdzējs? Tikai draugs vai paziņa?
30.05.2017 23:36 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Nekomenteshu visparigi, bet par sho konkreto gadijumu.
Izklausies loti pacietiga ja esi ar mieru noklausities visas atrunas lidz pedejai detalai :D
Izklausas pec.. neveiksminieka... nevis del izglitibas trukuma, bet del muzhigam atrunam kaut ko realu panakt dziivee, kaut vai kaut ko vienu iesaakumam(dziivesvieta,darbs utt.), bet stabilu.
30.05.2017 23:43 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Nerātnā - tam nav nozīmes tak patiesībā, vai ne?;-)
30.05.2017 23:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits