Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Garīgās prakses - pieredze

 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Vai kāds/kāda šajā forumā ir nodarbojusies ar kādām garīgajām praksēm? jebkādā līmenī, vai ir mēģināts, vai ir tas izvērties kā nopietnāk. Kā ir mainījusies dzīve?
Diskusiju iedvesmoja fakts, ka pirmo reizi iepazinos ar Cigun 2 dienu intensīvā seminārā ar iespēju turpināt vai neturpināt nākt regulāri. Pagaidām esmu dziļās pārdomās :)
19.03.2017 17:56 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Es personīgi nē, bet drauga mamma iet uz Cigunu. Un viņai ļoti patīk, tiek galā ar savām problēmām un viņai tas ļoti palīdz, kā viņa stāsta. Visus tos vingrinājumus izpilda mājās vai kad ir, piemēram, darbā un sākas stress, tad pabungo pie sevis un viss kārtībā.
Katru pirmdienas vakaru viņai tās nodarbības un atnākot vienmēr šķiet tāda laimīga.
19.03.2017 18:12 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
paldies par pieredzi callmetwisted :)
Mana pieredze ir šāda.. Pirtī izmantoju dziednieciskos elementus, tas man aizgājis ļoti labi un stabili. Ar to gan nervus sakārtoju, emocijas, attīros fiziski, bet tas nav pietiekami, tāpēc meklēju ar ko kombinēt. Esmu tā teikt, meklējumos. Pirms vairākiem gadiem izmēģināju hatha jogu - bija spēcīgs efekts, ļoti aizrāvos. Tajā laikā arī izveidojās attiecības. Vilku draugu līdzi uz jogu, viņš mani uz sporta zāli. Sporta zāle uzvarēja, bet jogu pilnībā neatmetām, šad tad gājām. Jogas manā dzīvē palika maz, jo gan dabūju nejauši traumu, kas emocionāli ietekmēja, gan tāpēc, ka gribējās dalīties ar šo prieku, bet draugam tas tādu kaifu nesagādāja - esmu ļoti lokana, savukārt, viņš bija liels un stīvs, un izprata tikai vingrošanas līmenī. Tagad es vairāk tādu atbalstu no otra nemeklētu, darītu savā nodabā, bet neizdevās atkal uz jogas viļņa uzsēsties jeb divreiz ieiet vienā upē :)
Cigun piesaistīja dēļ tā, ka tīri dabiski jūtu tādas lietas kā enerģētiskie bloki utml. Bet es garīgās prakses meklēju kā īsts rietumnieks, kurā dominē zemes elements - lai labāk justos ikdienas dzīvē un sociumā nevis lai pārtrauktu pārdzimšanas procesu un tādas lietas, kas mani interesē teorijas līmenī. Tāpēc vēl domāju vai šis ir īstais, jo mistikas lietas, kas cigunā ir augstākais mērķis,tās absolūti nesaista. Droši vien mēģināšu to attīstīt, tikai lai Cigun ir priekš dzīves nevis dzīve priekš Cigun :)
19.03.2017 18:30 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
tīri dabiski jūtu tādas lietas kā enerģētiskie bloki utml.

nevis lai pārtrauktu pārdzimšanas procesu un tādas lietas, kas mani interesē teorijas līmenī.

Hmm, vari pastāstīt, kas tie tādi?
19.03.2017 19:20 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, ikvienam cilvēkam visa dzīve ir viena vienīga garīga prakse no dzimšanas (vai ieņemšanas) līdz nāvei. :) Katram ir savs individuālais un unikālais dzīves ceļš, un līdz ar to unikāla dzīves pieredze. :)
19.03.2017 19:21 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Oj,es visas gariigaas prakses nesaprotu,jo man viiramaate saaka ar shiim prakseem 10 gadus atpakal un nu jau 4 gadus dziivo Tibetaa .Tagad it kaa maacaas tur,un taisaas braukt atpakalj,bet es tam neticu.Un vispaar paskatoties,kaa vinas deelj ir izjukusi gimene,kaa vinja pameta savus beernus tikai,lai pashai ir labi.Tad nu liek aizdomaaties,vai taas garigaas prakses ir labas...
19.03.2017 19:25 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
nerātnā - pilnībā tev piekrītu :) šīs ir tikai metodikas. Dzīve nav plika fiziska eksistence pat ja nepraktizē neko papildus :)
Caloo - par enerģētiskajiem blokiem. Par piemēru ņemsim pirti. Pēc pirts kad esi atslābis, ar roku velkot pa noteiktām līnijām var sataustīt tādas kā kapsulas. ja atrodas kreisajā pusē, tas vairāk attiecās uz problēmām saistībā ar sieviešu dzimumu, labajā pusē ar vīriešu. Jo augstāk mugurā atrodas, jo nesenāks notikums. Dažreiz sataustot cilvēkam pašam saslēdzas doma kas tas varētu būt.
Cigun tiek praktizēts, lai visā organismā brīvi plūstu enerģija, mazinātu blokus, kas izpaužas gan emocionālās problēmās, gan veselības problēmās. Ja mēs redzam, ka cilvēks ir pastāvīgi dusmīgs, tātad ir bloks saistībā ar enerģijām kas plūst no aknām. Sanāk bloku redzam kā destruktīvu uzvedību, piemēram. Vēl Cigun piemēram, masējot sev kādu punktu pēkšņi jūtam, ka sāp kāds punkts, kuram jāpievērš uzmanība.
Par pārdzimšanām runājot ir tā, ka cilvēks garīgajā ziņā var atrasties 3 līmeņos (Cigun teorija), zemākajā(vairums cilvēku), vidējā un augstākajā. Man reāli pretestība sākās kad sāka stāstīt par to, ka Cigun galvenais mērķis ir sasniegt augstāko līmeni un tādā veidā pārtraukt pārdzimšanas procesu. Tā teikt, dvēsele sasniegusi savu pilnību un viņai vairs nav ko darīt uz zemes :) Nu šī daļa mani mazāk interesē, vairāk tiecos uz emocionālo harmonizēšanos, enerģijas uzlādi, veselības uzlabošanu.
19.03.2017 19:47 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
ronītis - šis arī mani bremzē :) es nevaru/negribu iedomāties šādu dzīves scenāriju.
mani interesē reāli labumi no šīm lietām priekš ikdienas dzīves, bet misticisms atbaida.
ja tā notiktu ar vairums cilvēkiem, kas praktizē tad es ar to nenodarbotos.
19.03.2017 19:51 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Oki, paldies, sapratu. :)
19.03.2017 19:52 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
tas labi.
Tu pats tici tādām lietām vai tev ir tā kā vienalga? :)
19.03.2017 19:54 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Nav jau teikts, ka augstu garīgu izpratni var iegūt tikai Tibetā. ;)
Pa lielam Tibetu un citas tādas vietas nosauc pār īpašām tie, kas grib attīstīt 'garīguma tūrismu', kas beigu galā sanāk tāds 'komerciālais garīgums'. :-P :D
Viss, arī garīgums, ir tepat acu priekšā ikdienas dzīvē - atliek tik ļaut sev to saredzēt. ;)
19.03.2017 20:12 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
paulalala
Hmm, kad es vēl ar austrumu cīņām nodarbojos, mums paralēli diezgan daudz borēja visu ko par enerģijām, visādi elpošanas vingrinājumi bija utt. Es gan ar to filozofisko pusi īpaši neaizrāvos. :)
Šobrīd man ir tāda neitrāla pozīcija. Pieņemu, ka cilvēki saved kārtībā savu veselību utt. vienkārši tāpēc, ka beidzot velta laiku sev, atiet no ikdienas stresa, ieklausās savā ķermenī, izvingrojas, izstaipās, uz tā fona sajūtas labāk un attiecīgi pēc tam arī citās jomās dzīve sakārtojas. Bet nu - es arī neesmu iedziļinājies tajā visā un uz sevis pārbaudījis, tāpēc īsti neko nevaru teikt. :)
19.03.2017 20:18 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Nu blakus mājā dzīvo arī drauga radinieki, kuri arī praktizē Cigunu un viņi (3 no viņiem) aizbrauca janvārī ceļojumā ar savu Cigunas grupiņu uz Fuerteventuru, dabūja tur gan atpūsties, gan izvingrināties un sapratu, ka gājis ļoti forši. Man jau liekas, ka katram jāatrod savs, mani saista tādas lietas, bet tagad uz to vingrošanu negribas doties personīgu iemeslu dēļ. Bet drauga mamma prasīja vai tad, kad mana meita būs lielāka (viņai tagad 8 mēneši) varēs ņemt līdzi uz turieni un man jau liekas, ka jā, bērns dabūs izvingroties un sevi attīstīt no mazotnes, izzināt sevi. Tas viss ir diezgan interesanti un vismaz dzīve vairs nešķiet tik vienmuļa, ja saproti, ka pats vari atrisināt savas problēmas :)
19.03.2017 20:24 |
 
Reitings 397
Reģ: 28.02.2017
Tā visa vingrošana notiek mājās individuāli vai var iet arī kaut kur Rīgā?
19.03.2017 20:31 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
paulalala
Aaa, tas, ka tās kapsulas var reāli, fiziski sataustīt, gan ir interesanti - nebiju dzirdējis neko tādu. Es gan uz savas muguras neko tādu nejūtu, vai nu man viss ir čikiniekā, vai nu es neko no tā nerubīju. Drīzāk jau otrais variants. :D:D
19.03.2017 20:40 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Jā, tās kapsulas ir jāmāk atrast, masēt, pēc tam ir tāda sajūta, ka var elpot 'pilnu plaušu', muguriņa ir dikti pateicīga un pašsajūta ir super :) Es ar uzreiz tajā neiebraucu, tagad uz jebkuras muguras varu atrast :D Protams, ir "labas" muguras, kur tā visa ir maz. Vnk paglaudot, paspaidot muguru bez izpratnes neko sevišķu nevar sajust, tas arī jāmāk.
Cartier - Latvijā Cigun prakse ir diezgan attīstīta,Rīgā katru dienu vienā laikā paralēli notiek kādi 10 šādi pasākumi. Ir kas sākumā individuāli vingro un tad atrod kur to var darīt instruktora pavadībā, ir kur uzreiz mācās kopā ar kādu un pēc tam sāk praktizēt individuāli.
19.03.2017 20:55 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
paulalala
Forši, tad jau Tu vari kapsulu masāžas biznesu taisīt. :)
19.03.2017 21:12 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Ja vien man būtu tāda interese... :D Tas ir zem sadaļas "pirts bizness", mana nodarbošanās ar to nav saistīta, mainīt arī nevēlos :D
19.03.2017 21:16 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Pasties, Tu taču gan smadzenes proti iegrozīt pareizā virzienā, gan izrādās arī kapsulas sakārtot. Ehh, talant propodajet. :D
19.03.2017 21:20 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Caloo, tu par mani smejies.. :(
Es nestrādāju ikdienā par smadzeņu grozītāju pareizajā virzienā. Man ir izglītība, bet kamēr neapniks strādāt biznesa vidē, tikmēr nevienam neko grozīt netaisos.
Vēl es māku kotletes cept, adīt zeķes un vēl visu ko. Mēs tā kā visi pieauguši būdami kko mākam un daudz ko arī nemākam :D
19.03.2017 21:26 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
callmetwisted - interesanti palasīt tavu līdzcilvēku pieredzi un tavu skatījumu :) vispār, vairāki patīkami, saprātīgi komentāri, prieks lasīt.
19.03.2017 21:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits