Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Keto diēta

 
Reitings 91
Reģ: 17.03.2017
Vai kādai ir pieredze? Liekas daudzsološs veids, kā zaudēt visus liekos taukus :-D
Pirms un pēc (l)

Īsumā: ketogēnais uzturs ir taukiem bagāts uzturs, kur tiek paredzēts ~75% no apēstajām kalorijām uzņemt ar taukiem, ~30% no olbaltumvielām un 5% no ogļhidrātiem. Šāds uztura veids liks ķermenim pārslēgties no cukura (glikozes) dedzināšanas enerģijai, uz tauku (ketonu) dedzināšanu režīmu.
19.03.2017 14:38 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
KA TAD! Pec dietas paradas treneta presite....IBIO RIO...nu kads tam ties am ari tic?:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
19.03.2017 14:41 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Kas ar to foto pec? Galva ka butu sves kermenis pielikta.:-O
19.03.2017 14:43 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tābilde ir uzņemta tajā pašā dienā pirms un pēc :D
19.03.2017 14:43 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
nu skatotiies fonu...un pieskruveto sverkermeni pec fotosops naivam skukem...:-D
19.03.2017 14:47 |
 
Reitings 91
Reģ: 17.03.2017
Foto neizskatās pēc fotošopa :-) Iespējams presīte jau bija, bet tauku slānis neļāva to saskatīt. Manuprtāt tas ir reāls pirms pēc. Pat seja kļuva tievāka - bedrītes sānos un acis nedaudz lielākas.
19.03.2017 14:56 |
 
Reitings 232
Reģ: 21.10.2015
Sēžu tieši tagad uz keto diētas.
Ieteiku info meklēt citās vietnēs, te cosmo pārgudreles diezvai palīdzēs.
Foto varbūt tiešām neveiksmīgi izvēlēts, bet ir daudzi citi pieredzes stāsti.
Vispār es ieteiku tev pašai vairāk patstāvības, izdari savu reasearch un pieņem lēmumu. Citādi te ik nedēļu uzpeld kārtējā diskusija par kārtējo diētu un bieži tāda sajūta, ka, ja kāda no atbildēm nebūs "jā, palīdzēja, četrās dienās nometu 15kg pilnīgi neko nedarot", tad visam tiek atmests ar roku.
19.03.2017 15:00 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man izklausās par skarbu. :-/ Iesaku palasīt par intermittent fasting - arī veids kā likt organismam dedzināt taukus ogļhidrātu vietā, bet, manuprāt, krietni organismam draudzīgāks.
19.03.2017 15:00 |
 
Reitings 91
Reģ: 17.03.2017
Breath99 tev PM :)
19.03.2017 15:11 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://www.topivesels.lv/lv/veselibai/dietas-uztura-programmas/ketouzturs/keto-dieta-un-produktu-celvedis/204/
Produktu ceļvedis
Sākumā izskriesim cauri produktiem, kuri nav vēlami šajā uztura modelī:
visa veida saldumi- konfektes, šokolādes, kūciņas, cukurs, sīrupi, ievārījumi, medus, u.c. saldinātāji
jebkādi graudaugi un to izstrādājumi
pākšaugi
augļi un ogas
sakņu dārzeņi un citi cieti saturošie dārzeņi (skat. zemāk atļautos produktus)
sviests...tiri intereses pec palasiju. :-D
19.03.2017 15:18 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015

Proteīni: putna gaļa (vista, pīle, tītars, u.c.), liellops, jērs, cūka, medījumu gaļa, lauku olas, eļļainās zivis, jūras produkti, proteīna pulveri (rīsu, kaņepju, zirņu).

Dārzeņi: Brokoļi, kāposti, zaļumi- dilles, loki, dažādi dīgsti, pētersīļi, kinza, spināti, salāti (jebkādi), mangolds, cigoriņš, u.c., puķkāposti, Briseles kāposti, lapu kāposts, redīsi, gurķi, sparģeļi, avokado, kāposti, selerijas laksti/sakne/kāti, ķiploki, sēnes, olīves, skābēti kāposti, zaļās pākšu pupiņas.
Vienmēr izvēlies tīrus, bioloģiskus (vai mājās audzētus) dārzeņus un augļus, bez pesticīdiem un citām nevēlamām ķimikālijām. Liec uzsvaru uz zaļajiem dārzeņiem un salātiem. Izvairies no dārzeņiem, kas satur cieti: kartupeļiem, batātēm (saldie kartupeļi), zirņiem, kukurūzas, ķirbjiem, bietēm, kāļiem, u.c. sakņu dārzeņiem. Iespējami samazini citu saldo dārzeņu īpatsvaru uzturā: burkāni, tomāti, paprika, sīpoli.
19.03.2017 15:18 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Piena produkti: trekns saldais krējums, sviests, pilnpiena biezpiens, treknākais skābais krējums, siers ar augstu tauku saturu, dabīgi raudzēti piena produkti (govs, kazas, aitas).
Ieteicams būtu izvēlēties lauku (no govīm ganībās) piena produktus, kuri nav pasterizēti, vēlams dabīgi raudzēti, tīri no konservantiem. Ja piena produkti rada diskomfortu un vēdera pūšanos vai smaguma sajūtu, būtu ieteicams tos no uztura izkļaut.

te iesaka visu to ko latviesi ari ed...tikai izemot saldumus un ogas...:-D
19.03.2017 15:19 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Es ievēroju. Četros mēnešos nometu starp 15 un 20 kg (nezinu precīzu sākuma svaru). Es ieteiktu tik daudz neskatīties uz %, bet sekot, lai dienā netiek uzņemti vairāk par 20 g ogļhidrātu. Kā arī kādu pirmo nedēļu paskaitīt kalorijas, lai saproti, cik daudz vari uzņemt un cik tev vispār vajag. Iesaku nokačāt My Fitness Pal aplikāciju un rūpīgi pierakstīt visu apēsto dažas dienas, tad arī radīsies sapratne, cik īsti ogļhidrātus uzņem, kāda proporcija ar pārējām uzturvielām, vai nepārsniedz vēlamās kalorijas, lai vispār varētu nomest svaru utt.
Jārēķinās, ja šo diētu sāk, tad pie tās arī jāpieturās. Viena cheat day izjauks nedēļas progresu ;) Kaut gan varbūt man insulīna rezistences dēļ (iemesls, kāpēc vispār sāku ievērot šo diētu) sekas tam bija smagākas. Bet fakts paliek fakts, šo diētu nav vērts ievērot, ja nav gribasspēka pie tās pieturēties.
Obligāti katru dienu jālieto magnijs un kālijs!
19.03.2017 15:27 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Man šķiet, ka keto nav ļoti ierobežojoša diēta. Jā, cukuru nevar, tāpat kā graudaugu produktus, un ar otro ēdienu piedevām ir, kā ir - pie gaļas vai zivs jāēd vai nu svaigie salāti, vai arī cepti/vārīti/tvaicēti/grilēti dārzeņi (piemēram, brokoļi, Briseles kāposti, puķkāposti). Laimīgā kārtā nekad neesmu bijusi maizes mīļotāja un arī bez kartupeļiem varu dzīvot!
19.03.2017 15:30 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ja es palasiju, lielaka dala ogas izradas ari var musu pasu parsvaraa. Krejums, piens nu cuku tauki un kas tik vel ne ir jaed..tiesi tas ko latviesi ari ed...(l)
19.03.2017 15:35 |
 
Reitings 232
Reģ: 21.10.2015
Elizabete, lasīju jau senāk kkādā diskusijā, ka tu piekop šo diētu.
Ko tu ēd tad, kad gribās kaut ko garšīgu?
Es skatos youtube visādas keto bombs receptes, bet man tā rosīšanās pa virtuvi ir visai ierobežota (nav cepeškrāsns, visādu formiņu un 100 un viena palīglīdzekļa), turklāt visam pa virsu esmu lactose intolerant.
Uz diētas nesēžu ilgi, bet vienīgais mīnuss ir tas, ka, manuprāt, diēta nav no lētajām. Gaļa, visādi rieksti, kokosriektu un citas krutās eļļas, mandeļu u.c. milti, tumšā šokolāde - tas viss nav no lētā gala.. Turklāt, ja vēl grib bioloģiski audzētu gaļu, olas utt., tad ir vēl lielākas klapatas.
Ir kādi ieteikumi par labiem veikaliem, kur visu varbūt nedaudz izdevīgāk nopirkt? :)
Diēta pilnīgi noteikti strādā. Manuprāt, baltais cukurs kā tāds organismam vispār ir lieks. Jau iepriekš kaut kur šeit jautāju vienam uztura speciālistam par to, vai tiešām kalorija ir vienkārši kalorija. Nav! Ir atšķirība uzturvielās.
19.03.2017 15:49 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
tiesi tas ko latviesi ari ed...

Es neteiktu, ka tas ir ļoti "latvisks" veids, kā ēst, bet es bieži vien ēdu gan kotletes un karbonādes (gatavotas bez miltiem), gan maltās gaļas mērci (ar skābo krējumu). Kamēr gatavo mājās, nekādu sevišķu problēmu nav. Tās sākas ēstuvēs un restorānos (droši varianti ir burgers bez maizītes vai Cēzara salāti bez grauzdiņiem), un no pusfabrikātiem vispār jāturas pa gabalu :)
19.03.2017 15:49 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Un kā ar ketonskābes izraisīto slikto elpu? ;)
Protams, ja tāds keto uzturs ir piemērots Tavam ķermenim, tad, jā, ievēro. :) Bet vai piemērots, to zini vislabāk pati. ;)
.
Kas attiecas uz foto - tādu uzņemt var vienā dienā. Mierīgi. 8) Par milimetru cits rakurss, gaismai leņķis par vienu grādu novirzīts (un izceļas vai pazūd vaigu kauli), izriest puzu visā tās godībā (pirmajā bildē) vai smuki ievilkt presīti (otrajā bildē) un voila! 8) :D :-P
19.03.2017 15:50 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nu es sen jau merces miltus nelieku...manupart si deta ir tiesi tas ko man apkart ed lielaka dala. Vienigi saldumi gan garso..maizi ar ipsi needu, tikai svetkos kadas garsigakas maizites. Piena produkti, gala un etc, ir ikdiena. Nu ne nav traki dargi...
19.03.2017 15:51 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Ko tu ēd tad, kad gribās kaut ko garšīgu?

Parasti kādu salami/chorizo un sieru. Vai kafiju ar 35% saldo krējumu. Man vispār ļoti garšo saldumi, bet tā kāre pati no sevis pazūd, ja kādas 3-4 dienas cukuru nelieto (starp citu, no ogļhidrātiem pat, ja tas nav nekas salds, var rasties cravings pēc dažādiem produktiem, bet ar keto tas viss vairāk vai mazāk nostabilizējas un kāre pēc kaut kā uznāk retu reizi, piemēram, pirms mēnešreizēm).
Ja nu galīgi nezinu, kur likties, nopērku zero kolu vai šokolādi bez cukura (ar saldinātājiem), bet vispār jau pieminētās insulīna rezistences dēļ man tas nav labākais variants!
Uz diētas nesēžu ilgi, bet vienīgais mīnuss ir tas, ka, manuprāt, diēta nav no lētajām. Gaļa, visādi rieksti, kokosriektu un citas krutās eļļas, mandeļu u.c. milti, tumšā šokolāde - tas viss nav no lētā gala.. Turklāt, ja vēl grib bioloģiski audzētu gaļu, olas utt., tad ir vēl lielākas klapatas.
Ir kādi ieteikumi par labiem veikaliem, kur visu varbūt nedaudz izdevīgāk nopirkt?

Nu, nav jau obligāti gatavot pēc ļoti advancētām receptēm! Protams, ja pašai tā gribas, tad cita lieta. Tik un tā diētu par lētu nenosauksi, jo gaļa tiek patērēta daudz (un keto vispiemērotākie pekanrieksti vai Brazīlijas rieksti arī ir dārgi), bet es personīgi netaisu "keto pielāgotos" ēdienus - nu, tur keto maizi vai keto kūkas, vai fat bombs, neredzu vajadzību. Līdz ar to manos krājumos nav ne speciālo miltu, ne dažādu eļļu. Man parastas vakariņas ir gaļas gabals vai zivs + cepti dārzeņi vai svaigie salāti.
19.03.2017 16:04 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
manupart si deta ir tiesi tas ko man apkart ed lielaka dala

Nu, nē, netīšām šo diētu ievērot ir praktiski neiespējami. Lai būtu ketozes stāvoklī, dienā jāuzņem vien ap 20 g ogļhidrātu - tas ir apmēram tik, cik vienā abolā. Cilvēki, kuri tam nepievērš īpašu uzmanību, dienā uzņem daudzreiz vairāk.
19.03.2017 16:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits