Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai pēc bērniņa piedzimšanas normalizēsies mēnešreizes

 
Reitings 32
Reģ: 18.03.2017
Sveikas, meitenes!
Kādu laiku ar savu puisi plānojam bērniņu. Esmu dzirdējusi un lasījusi nostāstus, ka pēc bērniņa piedzimšanas varot normalizēties mēnešreizes. Manā gadījumā tās ir ļoti sāpīgas- līdz vemšanai, caurejai, ģībšanai,astmas lēkmēm un citreiz beidzās ar ātrajiem, kuri nereti par šo visu pasmejas. Mēnešreizes traucē jebko ieplānot, nevaru ne ceļot, pat ne kādā pārgājienā aiziet. Nekad neesmu sapratusi, kā kaut kas dabīgs var tādas mokas izraisīt.
Pretsāpju zāles, piemēram, ibumetīns vai diklofenaka svecītes palīdz maksimums uz stundu, kā arī nekad neesmu lietojusi hormonālās tabletes.
Saprotu, ka pilnībā sāpes pēc bērniņa piedzimšanas nepāries, bet vajadzētu taču vismaz līdz ciešamam līmenim mainīties.
Pastāstiet, lūdzu, par savu pieredzi!
19.03.2017 09:36 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
Kristīne... - paldies par labajiem vārdiem, es arī ceru, ka tā nav endometrioze.
21.03.2017 13:38 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Apšulapa, es no sirds novēlu, lai tev endometriozes nebūtu. Tas ir murgs ne dzīve, un vēl jo projām nav atrastas zāles, kas spētu no šīs slimības tikt vaļā. Tās potes un operācijas dod īslaicīgu efektu, viss pēc kāda laika atnāk atpakaļ un riņķis jāsāk no jauna. Arī hormoni tā īsti līdz galam nepalīdz. Bet es novēlu tev nepadoties un atrast cēloni! Cik palasīju citu meiteņu pieredzes, tev sākotnēji būs jāiziet cauri vairākām pārbaudēm, kas izslēgs citas problēmas.
21.03.2017 08:31 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
Kristīne... - hmm, es vienkārši sāku aizdomāties par sevi - ka visu manu problēmu cēlonis arī varbūt ir endometrioze, fiksi jāpierakstās pie ginekologa :(
20.03.2017 23:36 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
GrietaGrieta, es domāju, ka ārstiem nemaz nav laika iedziļināties katra pacienta veselības vēsturē. Īpaši tie ārsti, kuri ir labi un neprasa nenormālu naudu, ir apkrauti ar pacientiem, un viņiem vienkārši nepietiek dienā stundu, lai visiem varētu pienācīgi palīdzēt. Un kaut kur tam visam pa vidu ir arī jārod laiks atpūtai un jaunāko metožu/informācijas apguvei.
20.03.2017 19:15 |
 
Reitings 32
Reģ: 18.03.2017
Kristīne, es esmu pārsteigta par to, cik ļoti ārstiem neinteresē pacienta "backgrounds". Ginekologs ir no tiem ārstiem, kuram ir jāzina arī, kas vispār ar sievieti notiek, kādas ir blakus slimības. Tad apkopojot visu arī var izspriest, vai vaina būs ginekoloģiska vai arī kas cits.
Jau bērnībā, bieži pa slimnīcām staigājot, novēroju tādu tendenci un sākot mācīties medicīnas koledžā arī kursabiedri jau pašā sākumā bija ļoti virspusīgi.
20.03.2017 15:54 |
 
Reitings 32
Reģ: 18.03.2017
DieKleineHexe, lūdzu, izlasi kārtīgi, ko es rakstu. Es NELIETOJU pretsāpju tabletes un es nelietoju alkoholu, kā Tu to esi uztvērusi. Tie pāris šoti pirmajā mēnešreižu dienā ir VIENĪGAIS, ko es vispār lietoju no alkohola. Es pat svētkos nedzeru. Ja kāds nepiekrīt Tavam viedoklim, tad risinājums ir sākt aizvainot un saukt otru par stulbu, vai ne? Es vispār nesaprotu, kāpēc ir jāuzspiež kaut kas cilvēkam, ar ko viņš nevēlas riskēt, it īpaši,ja runa ir par veselību. Par to pat nebija mans jautājums!
Un kā to saprast "un Tu tiešām gribi dzemdēt"? Tāpēc, ka es neatbalstu hormonālo kontracepciju es nebūšu pienācīga māte? Nespried par cilvēku, ko Tu itin nemaz nepazīsti un nelasi caur rindām to, ko pati vēlies, lai it kā cilvēks uzskata.
20.03.2017 15:45 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
GrietaGrieta, esmu sapratusi, ka ārsti ļoti maz ko zina par specifiskām slimībām, tāpēc pašai jānodarbojas ar pētniecību. Ne velti statistika liecina, ka no brīža, kad parādās pirmie simptomi, līdz brīdim, kad tiek diagnosticēta endometrioze, paiet vidēji 10 gadi.
20.03.2017 15:44 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Apšulapa, man vienmēr bijušas problēmas ar šo zonu. Varbūt tikai kādu nelielu periodu mr ir sākušās pēc kalendàra, bet pārsvarā ir bijušas neregulāras ar visu caureju, nenormāliem krampjiem un nenormālu asiņošanu pirmajās 2 dienās. Ir bijis, ka mēneša laikā man šādas mr ar visu "normālo" asiņošanu ir bijušas 3!!!! reizes un ir bijis tā, ka 2 mēnešs esmu gaidījusi tās sākamies. Pašai man neradās nekādas aizdomas par endometriozi, bet pēc piedzīvotiem 2 olnīcas un 1 zarnu iekaisuma, kad nokļuvu slimnīcā atkal ar spēcīgām sapēm sānā, ārsts izteica šādu hipotēzi. Jāpiebilst vēl, ka pie otrā olnīcas iekaisuma man sākās arī nenormālas muguras sāpes, tā, ka es reāli brīžiem nevarēju paiet un nevru vēl jo projām, jo ar tām mocos vēl tagad.
Beigu beigās janvārī neuztaisīju operāciju, jo tā līdzi sev nes lielu risku. Tā kà mana diagnoze vēl nav apstiprināta. Vienojāmies ar dakteri, ka saglabāšu savu vietu rindā līdz rudenim un pa to laiku paskatīsimies, kā iedarbosies šīs zāles.
Tagad man ir aizdomas, ka tas drīzāk varētu būt čūlainais kolīts un psoriātiskais artrīts, kas izstaro iekaisumu un sāpes arī uz olnicām. To grasos pārbaudīt vasarā, kad tikšu atvaļinājumā. Ļoti ceru atrast citu skaidrojumu savām problēmām, jo nevēlos visu atlikušo mūžu iet uz operācijām un sliktākajā gadījumā vel potēt potes, kas izraisa mākslīgo menopauzi.
20.03.2017 15:40 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Man arī bija neizturamas sāpes, tad sāku lietot hormonālās tabletes, viss super, cikls nostabilizējās, varu iziet no mājām, jo nav plūdi, kā arī nesāp... Tagad nelietoju tabletes gandrīz jau divus gadus, nevienas no briesmām, kuras bija pirms tabletēm, nav atgriezušās
20.03.2017 15:24 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Apbriinojami, muusdienu hormonaalaa kontracepcija autorespraat ir kaitiigaaka nekaa shotinji plus pretsaapju ripas, plus vemshana, plus caureja, plus astmas leekmes, plus gjibshana. Savaa stulbajaa galvaa apjeedz, cik reizes lielaaku slodzi un kaiteejumu organismam nodara viss iepriekshuzskaitiitais saliidzinaajuma ar hormonaalo kontracepciju??? Bet Tu jau esi gudraaka par aarstiem. Tad nu vem, gjiib un ierauj pa shotinjam, lokoties saapees. Tas tachu super veseliigi.
Ja Tu jau buutu izmeegjinaajusi aarstu ieteikto hormonaalo terapiju un, ja taa nepaliidzeetu, tad Tu vareetu iestaaties pret hormoniem. Shobriid Tava nostaaja ir vairaak kaa stulba.
Depresijas, migreenas, veezis, vaimandieninj... Apmeeram taadam pasham procentam, kaadam veezis rodas no matu kraasoshanas un naave iestaajas no alergjijas pret aspiriinu :-D UnTu tieshaam gribi dzemdeet? Tev pavisam noteikti izkritiis mati, zobi un paarpliisiis veedera preses muskulji, jo, redzi, procentuaali tas var notikt lielaakam vairumam sievieshu nekaa procentuaali rasties komplikaacijas no hormonaalaas kontracepcijas. Un, vai zini, cik procenti embriju aiziet pie dieviem pirmos gruutnieciibas meeneshu laikaa? Tas procents x reizes paarsniedz tos sievieshu procentu, kuraam veseliibu ir pasliktinaajusi hormonaalaa kontracepcija. Tas taa, liriskaa atkaape, runaajot par riskiem kaa taadiem.
Gaidi menopauzi, ieraujot pa shotinjam un uzkozhot ibumetiinu. Tas buus 100% risinaajums.
20.03.2017 14:43 |
 
10 gadi
Reitings 4269
Reģ: 03.08.2009
Hmm, nu man gan pirms bērna nebija TIK traki, bet sāpes pirmās 3 dienas bija diezgan lielas, reizēm ar visu vemšanu, galvassāpēm utt. Apmēram 8 mēnešus pēc bērna piedzimšanas MR atsākās, cikls ir kā pulkstenis, praktiski bez sāpēm, par kādu dienu arī īsāks laikam. PMS gan ir izteikts, kas pirms bērna nebija. Toties pirmie 3 grūtniecības mēneši bija kā viens liels PMS :D Arī man ir bijusi cista, bet tā kā jau biju stāvoklī, neko tur nedarīja.
20.03.2017 13:52 |
 
Reitings 32
Reģ: 18.03.2017
Kristīne, izklausās pēc drausmīga murga. Jūtu Tev līdzi.
Man arī ir bijušas cistas, taču tās uzsūcās pašas no sevis, līdz ar to nekādi medikamenti jālieto nebija. Bet vispār Tu mani sabiedēji. Bieži vien ir gadījies, ka ārstē kādu kaiti ar zālēm, kas neder Tavam ķermenim un ieberzies vēl vairāk.
Citreiz vispār sāku domāt, ka ar ārstiem nekas netiks līdzēts un jāiet pie kādas zāļu tantes.
20.03.2017 09:09 |
 
Reitings 32
Reģ: 18.03.2017
Alexa, es nevēlos bērnu, lai atbrīvotos no sāpēm. Es vēlos, jo abi ar draugu esam ļoti laimīgi kopā un vēlamies spert nākamo soli.
Vairogdziedzeris ir pārbaudīts. Patiesībā ļoti daudz kas ir pārbaudīts, izņemot tieši ginekoloģisko pusi. Daudzas ginekoloģes noraksta manas mēnešreižu sāpes kā kairināto zarnu sindroma simptomus, kam es absolūti nepiekrītu.
Pēdējo reizi, kad biju slimnīcā, mani pārbaudīja ginekoloģe, kas teica, ka man ir šķidrums olvados, tādēļ sāpot. Nākamajā dienā mani pārbaudīja ginekoloģijas nodaļas vadītāja, kas teica, ka tā esot kļūda, ka es esot vesela, nedeva skaidrojumu sāpēm. Pēc pāris stundām mani pārbaudīja vēl trešā ginekoloģe, kas teica, ka man ir polipi, kas man izraisot spēcīgu asiņošanu. Bet man nav spēcīgas asiņošanas...
Tīrīšanu neveica, jo saslimu ar angīnu tai pašā dienā. Izrakstā no slimnīcas bija rakstīts, ka vispār nekas man nekaiš, bet iespējams polips. Iespējams? Tad ko viņi tur tīrītu?
20.03.2017 09:01 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
Kristīne - tev ir endometrioze? tev bija kādas aizdomas? un vispār kā viņa sākumā izpaudās?
20.03.2017 01:39 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Var arī būt tieši pretēji - pēc OK lietošanas var gadīties, ka olnīcas sāk slinkot.
20.03.2017 00:56 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Var arī būt tieši pretēji - pēc OK lietošanas var gadīties, ka olnīcas sāk slinkot.
Tieši šādi bija manas ginekiloğes vārdi pēc OK lietošanas, kad man sāka pazust mēnešreizes, bet, protams, pirms uzsākšanas neviens nevarēja pabrīdināt par šādām sekām, vēl pie tam, kad biju pie cita doka vēl noteica, ka man būšot problēmas palikt stāvoklī. Hmm secinājumi.?(t)
20.03.2017 00:53 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Manuprāt, ir ļoti muļķīgi visu laiku slavēt OK kā vislabāko veidu kā ārstēt MR. Jā, man arī ir ļoti sāpīgas MR ar dažādām blaknēm. Lietojot OK viss pazuda, viss bija ideāli un arī pašas MR bija īsākas un vieglākas, BET līdz ko pārtraucu lietot, tā viss ir atgriezies tieši tā, kā bija pirms tam.
20.03.2017 00:03 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
http://www.larabriden.com/when-period-pain-is-not-normal/
Iesaku arī viņas grāmatu vai vismaz palasīt vairāk viņas blogu.
19.03.2017 23:58 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Ja tev ir endometrioze, tad hormoni var arī nepalīdzēt + var būt nenormālas blakusparādības. Pati tagad eju tam cauri gandrīz gadu. Nokļuvu slimnīcā un dakterei radās aizdomas par endometriozi. Ieteica pierakstīties operācijai (vienīgais veids, kā to var konstatēt) un dzert hormonus, lai kontrolētu mr, tiktu vaļā no esošās cistas un lai neveidotos jaunas cistas. Periods pēc tam līdz šī gada janvārim ir bijis murgs. Pirmo mēnesi asiņoju katru dienu, bet pēc tam katru mēnesi, kad nāca mr laiks, vēmu no rīta līdz vakaram, ik pēc 30 min, kad biju nomodā. Arī sāpes bija un augsts asinsspiediens biežāk kā pirms zālēm. Brīžiem domāju, ka cista kļuvusi lielāka un grasās plīst. Pēdējos 2 mēnešus bija riktīgi traki - mr sāpes atgriezās + vemšana + mr kā pirms tabletēm. Pēc tam beidzot tiku pie dakteres, kurai būtu mani jāoperē un viss mainījās par 180 grādiem. Izrādās, visas manas problēmas bija blakusparādības. Tagad otro mēnesi dzeru Qlaira, kuras skaitās vismodernākās un salīdzinoši dabīgas, bet mr, kopš pirmās tabletes iedzeršanas dienas, nav bijušas. Sāpes un vemšana arī nav bijusi.
Ja tev ir astma, tad pastāv lielāka iespēja, ka ir arī endometrioze. Abas ir autoimūnas saslimšanas.
19.03.2017 22:49 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Es ieteiktu vērsties ne vien pie ginekologa, bet par problēmu izstāstīt arī citiem ārstiem - varbūt aiziet vizītē pie kāda sveša ārsta, ja pašas ĢĀ uzskata, ka ka tā ir tikai ginekoloģiska problēma. Hormonu svārstības var izraisīt arī ar ginekoloģiju nesaistīti orgāni. "Pārāk vīrišķīga" var būt, piemēram, no vairogdziedzera. Primāri ir jārisina cēlonis, nevis sekas. Man pašai ir sāpīgi plūdi, bet ne līdz tādam, lai nesakostu zobus un neietu tālāk.
Dzemdēt bērnu tikai dēļ šī nevajadzētu. Pirmkārt - bērns ir jāgrib kā bērns, nevis jādzemdē lai atbrīvotos no sāpēm, otrkārt - man ir bijušas divas dzemdības, nekas nav mainījies. Man ginekologi ir ieteikuši meklēt vainas citur, to arī daru un pēc vairogdziedzera un terapijas man kaucošas sāpes nomainījās uz ļoti nejaukiem, bet izturamiem krampjiem. Varbūt arī Tev vajadzētu painteresēties pie kāda cita ārsta (Kaut vai ĢĀ, kas nav Tavs), kādi var būt cēloņi tādām hormonu svārstībām. Ja esi rīdziniece un interesē, varu PM iedot savas ĢĀ nr - pieraksties, pakonsultējies. Stāsti visu - nogurumu, nelabumu, sāpes, ātros, lietotos medikamentus, apmeklēto ginekologu skaitu, ja ko noklusēsi, nepalīdzēs.
19.03.2017 22:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits