Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai pēc bērniņa piedzimšanas normalizēsies mēnešreizes

 
Reitings 32
Reģ: 18.03.2017
Sveikas, meitenes!
Kādu laiku ar savu puisi plānojam bērniņu. Esmu dzirdējusi un lasījusi nostāstus, ka pēc bērniņa piedzimšanas varot normalizēties mēnešreizes. Manā gadījumā tās ir ļoti sāpīgas- līdz vemšanai, caurejai, ģībšanai,astmas lēkmēm un citreiz beidzās ar ātrajiem, kuri nereti par šo visu pasmejas. Mēnešreizes traucē jebko ieplānot, nevaru ne ceļot, pat ne kādā pārgājienā aiziet. Nekad neesmu sapratusi, kā kaut kas dabīgs var tādas mokas izraisīt.
Pretsāpju zāles, piemēram, ibumetīns vai diklofenaka svecītes palīdz maksimums uz stundu, kā arī nekad neesmu lietojusi hormonālās tabletes.
Saprotu, ka pilnībā sāpes pēc bērniņa piedzimšanas nepāries, bet vajadzētu taču vismaz līdz ciešamam līmenim mainīties.
Pastāstiet, lūdzu, par savu pieredzi!
19.03.2017 09:36 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Man bija līdzigi kā tev, bet ātrie nebija saukti. Kad mazais piedzima un atsākās Mr pēc laika, bija ok normāli, sākumā nejutu nemaz. Bet 6. reizē jau jutu sāpes, bija/ir izturamas. Ja sāk traucēt sāpes, tad iedzeru pretsāpju tableti. .
19.03.2017 14:02 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
GrietaGrieta, vai neesi meklējusi izskaidrojumu tik sāpīgām menstruācijām? Varētu liecināt par Endometriozi. Ja ir tik traki, tad ieteiktu tomēr doties pie ārsta un kopīgi mēģināt meklēt cēloni.
19.03.2017 14:06 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
A ja tev skaidri redzams, ka ir problēma kpc nedzer hormonus? Ne vienmēr hormoni domāti, lai izsargātos. Tas tev var palīdzēt sakārtot ciklu. Šaubos, ka mazais palīdzēs. Parasti daudzām palīdz ārsta izraudzīta hormonālā terapija - kad sakārtojas, vari pārtraukt dzert.
19.03.2017 14:41 |
 
Reitings 32
Reģ: 18.03.2017
Freya, esmu bijusi pie kādiem padsmit ginekologiem un visiem vienmēr ir viena un tā pati atbilde- jādzer hormonālā kontracepcija, esot es pārāk vīrišķīga. Diemžēl neviena nekad nav bijusi ieinteresēta izpētīt, kāda tieši ir problēma, pat ja uzstāju. :-(
Par endometriozi esmu daudz lasījusi un domājusi, jo bērniņš ilgi nepiesakās, kā arī daudzi citi simptomi atbilst. Jāturpina tik meklēt savu ārstu.
19.03.2017 14:42 |
 
Reitings 32
Reģ: 18.03.2017
Sharmantaa, esmu absolūti pret hormonālo kontracepciju, lai cik ļoti jāmokās.
19.03.2017 14:46 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
esmu absolūti pret hormonālo kontracepciju, lai cik ļoti jāmokās

Kāpēc? Nu normālos apstākļos jā, bet ja ir tik traki, kā raksti. Sports arī palīdz mazināt sāpes ilgtermiņā.
19.03.2017 14:54 |
 
Reitings 32
Reģ: 18.03.2017
ZomZom, pārāk daudz negatīvu blakusparādību. Nevēlos riskēt un ievadīt sevī sintētiskas vielas, kuras rada sekas uz visu mūžu.
Ar sportu nodarbojos regulāri.
Meitenes, neviens mani nekad nepārliecinās par hormonālās kontracepcijas lietošanu! Man jautājums bija absolūti par ko citu.
19.03.2017 15:00 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Varbut uztaisi asins analīzes uz testosteronu(tas ir vīrišķais dzimumhormons) un androstendionu (vīrišķais hormons) . Cik zinu ,ka pie paaugstināta hormona ārsti bieži vien izraksta dexametasone. Bet pa to parunā ar savu ginekologu vai ģimenes ārstu.:-):-)
19.03.2017 15:04 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
GrietaGrieta-un mocīties atlikušo mūžu līdz menopauzēm ir labāk? Sintētiskas vielas ir visur, arī tavā ibumetīnā. Bet to tak tu dzer.
19.03.2017 15:18 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
ja tev ārsts izrakstīs hormonus (ne kontracepciju), tos tu arī nelietosi? tīri interesējos :D
19.03.2017 15:20 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Man arī, izlasot šo stāstu, pirmā doma bija - kāpēc nelieto OK?
Pēc bērna piedzimšanas hormonālais fons un cikla izpausmes var paliekoši mainīties, bet bērns nav panaceja. Turklāt problēmas ar ieņemšanu...pēc OK pārtraukšanas grūtniecība būtu klāt ar viens un div.
Kāpēc tik ļoti jāsarežģī sev dzīve...
19.03.2017 15:31 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Varu padalīties ar savu pieredzi.
Man arī bija sāpīgas mēnešreizes un arī nācās saukt ātros, jo likās, ka no sāpēm sirds apstāsies, vēmu katru reizi. Vispār traki bija. Ātrie vien iedeva šprices un teica, ka tas viss mainīsies, kad palikšu stāvoklī. Variants atkrita, jo tad vēl nebiju gatava tam un neies jau taisīt dēļ mēnešreižu sāpēm.:-D
Gāju pie ginekologa, uzreiz ieteica hormonālo kontracepciju, dēļ mokām, kas mani sagaidīja piekritu, kaut arī biju pret.
Priekš sevis izvēlējos "riņķīti", atliek tikai ielikt un nēsāt, attiecīgi izņemot uz paredzētajām dienām, blakus parādību nebija, resna nepaliku :-D.
BET, kad pārtraucu, man mēnešreizes nočakarējās, sāka pazust pa vairākiem mēnešiem un visas mokas atgriezās.
Vai bija to vērts? Uz to laiku, kad lietoju jā, bet vai man gribētos atkal to darīt noteikti nē.
Tad nu vien atliek cerēt, ka grūtniecība palīdzēs un par to vai tā tiešām ir, kad vairs nesāp un nav jāmokās, varēšu pateikt nu jau pēc 3 mēnešiem;-)
19.03.2017 19:38 |
 
Reitings 32
Reģ: 18.03.2017
Everythingisfine, tur jau tā lieta-ja parādās ļoti sliktas blakusparādības + vēl atgriežas iepriekšējās sāpes..tad vai tas ir tā vērts? Plus vēl depresija, migrēnas, vēžu paveidi, neauglība. Es slimības dēļ gandrīz paliku bez nieres un hormonālā kontracepcija vispār nav ieteicama cilvēkiem, kam bijušas nieru saslimšanas.
Mani neinteresē samazināt pāris negatīvus aspektus no savas dzīves (sāpes, varbūt uzlabotos ādas stāvoklis), bet pēc tam dabūt 10+ citas vainas klāt un mocīties visu atlikušo mūžu. Tak, meitenes, papētiet ķīmisko saturu, palasiet zinātnisko literatūru, nevis klausaties, ko uzpirkts ginekologs saka.
Plus es cenšos tikt pie bērna. Kādēļ tad ir jārunā par hormonālo kontracepciju?
19.03.2017 19:47 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
esmu bijusi pie kādiem padsmit ginekologiem

Wouw, tiešām? Apbrīnoju Tavu pacietību... Ja reiz skaits ir tik liels un savējo īsto neesi atradusi, tad varbūt jāskatās uz specifiskākiem ginekologiem privātklīnikās, kas būs dārgi, bet arī vairāk iedziļināsies problēmā...
19.03.2017 19:55 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Nu es padaliishos ar savu pieredzi.Liidz dzemdiibaam man nebija nekaadu probleemu ar meeneshreizeem.Nekas nesaapeeja,nebija nekaadu pms.Vieniigais miinuss bija ilgums 7 dienas.Tachu pec dzemdiibaam ir traki.Pms man ir vnk vaaks,viiram un beernam jaasleepjas,jo es varu uzspraagt no siikuma.Viss mani tracina.Meenesreizu ilgums mainiijaas tagad ir tikai 4 dienas,bet man visu laiku velk muguras lejasdalju un vedera lejadalu.Taa,ka ne vienmeer dzemdiibas maina uz labo pusi...
19.03.2017 19:57 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
GrietaGrieta
Ibumetīns un citi pretsāpju līdzekļi arī izraisa blakusparādības, un ne tās labākās. Palasi to garo palagu, kas nāk līdzi jebkurām zālēm (ne tikai hormonālajai kontracepcijai). ;)
.
Man pašai mēnešreižu sāpes pazuda līdz ar dzīvesveida maiņu. Dzīvojot sev piemērotā ritmā, izprotot savas vajadzības, ēdot to, kas ir man vajadzīgs utt., uzlabojas ne tikai mēnešreižu norise un citi veselības aspekti, bet it jebkas manā dzīvē. 8) :)
Tātad, tas, ko varu ieteikt Tev - izzini sevi, savas patiesās vajadzības un veidus, kā dabūt to, ko Tev vajag. Vienkārši, lēti un efektīvi. (l) ;)
19.03.2017 20:02 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
+Man ir līdzīga pieredze kā roniitim. Pirms dzemdībām vispār nebija ne pms, ne sāpīgu mēnešreižu, nekā, kas liecinātu, ka man viņas ir, izņemot to, kas darās tur lejā. Pēc dzemdībām gan - sāp viss, velk, nejūtos labi, galva sāp.
Un manai draudzenei bija kas līdzīgs mēnešreižu laikā, aizgāja uz usg, atklāja viņai tur lielu cistu, kuru cits ginekologs nebija atradis. Tā kā varbūt uz usg uzprasies kādam ārstam?
19.03.2017 20:31 |
 
Reitings 32
Reģ: 18.03.2017
Sharmantaa, es nedzeru ibumetīnu. Esmu pamēģinājusi dzert. Esmu mēģinājusi arī citas dažādas pretsāpju tabletes, gan homeopātiskas, gan drausmīgas indes. Tās visas man ir vai nu palīdzējušas uz max stundu vai nav iedarbojušās nemaz.
19.03.2017 21:18 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Vai pie ginekologa-endokrinologa esi mēģinājusi iet? Es arī uzskatu, ka nav normālas tādas sāpes, lai gan daudzi ārsti apgalvo pretējo. Bieži vien vainīga endometrioze, un bieži vien to nav tik vienkārši atklāt, jo iekš USG nevar redzēt tā īsti redzēt. Bet, jā, es daudzkārt esmu dzirdējusi, ka pēc bērna piedzimšanas situācija mainās uz labo pusi.
19.03.2017 21:32 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Turklāt problēmas ar ieņemšanu...pēc OK pārtraukšanas grūtniecība būtu klāt ar viens un div.

Var arī būt tieši pretēji - pēc OK lietošanas var gadīties, ka olnīcas sāk slinkot.
19.03.2017 21:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits