Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Galvotājs vēlas atteikties

 
Reitings 329
Reģ: 29.12.2012
Lieta tāda, ka ar draugu, nu jau bijušo, bija kopīgs kredīts, viņš bija galvotājs, kā arī dalījām uz pusēm maksājumus. Tagad viņš vēlas atteikties, tāpēc man radās vairāki jautājumi:
1) Kas tādā gadījumā notiek, ja galvotājs atsakās - līgums tiek lauzts pavisam un manta nonāk bankas īpašumā vai slēgts par jaunu un lietu, kas ir paņemta kredītā, es varu paturēt?
2) Vai es varu turpināt maksāt par kredītu bez galvotāja?
3) Ja galvotāju neatrod, tad banka atņemt to lietu, kas ir kredītā?
4) Vai tajā pašā bankā var prasīt atsevišķu patēriņa kredītu EUR 4000 apmērā, lai varētu atdot bijušajam draugam viņa segto daļu par kredītu, vai to labāk darīt citā bankā? Varbūt ir ieteikumi, kurā bankā vislabāk to darīt.
26.02.2017 17:11 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Tur jau tā lieta, viņš nevar tā vienkārši atteikties. :D
Viss ko viņš var izdarīt, ir vienoties ar Tevi un banku. Banka gandrīz droši, ka pieprasīs Tev citu galvotāju. Izņēmums ir tad, ja ievērojama kredīta daļa jau ir nomaksāta un banka uzskatīs, ka teorētiski Tu esi tik drošs kredītņēmējs, ka vari maksāt bez galvotāja, bet pie tāda varianta, visticamāk, viņi izmantos iespēju, lai paceltu Tev kredīta likmi. :D
Patēriņa kredīts ir totāli neizdevīgs pasākums dēļ augstās % likmes.
26.02.2017 17:23 |
 
Reitings 329
Reģ: 29.12.2012
Paldies, Caloo! Bet tad sanāk, ja viņš grib atteikties, man uzreiz jāņem līdzi cits galvotājs, jo savādāk sanāk, ka bijušā drauga dēļ man var atņemt to mantu, kas ņemta kredītā, tikai tāpēc, ka viņš vairs nevēlas būt man galvotājs?
Un patēriņa kredīta vietā var prasīt savai bankai, lai palielina kredīta apjomu par 4 tūkstošiem? Vai tas ir nereāls variants?
26.02.2017 17:52 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tigerrrr, maz ticams, ka bankai tavu mantu baigi vajag, viņiem izdevīgāk ir saglabāt klientu un nečakarēties ar mantas tirgošanu tālāk, lai atgūtu zaudējumus.
.
Pazvani uz banku un noskaidro! Banka nav ienaidnieks.
26.02.2017 17:55 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
No uzrakstītā neko daudz nevar saprast/pateikt. Kā minimums būtu jāzin Tavi ienākumi, kredīta summa un mēneša kredīta maksājums, lai apmēram būtu nojausma par to kā situācija varētu risināties. Jebkurā gadījumā jārunā ar banku. Tā manta uz Tava vārda vai kopīga?
26.02.2017 18:12 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Tigerrrr
Bet tad sanāk, ja viņš grib atteikties, man uzreiz jāņem līdzi cits galvotājs, jo savādāk sanāk, ka bijušā drauga dēļ man var atņemt to mantu, kas ņemta kredītā, tikai tāpēc, ka viņš vairs nevēlas būt man galvotājs?

Nav te svarīgi ne ienākumi, ne ķīla, ne maksājumi. :) Viņš ir parakstījis līgumu un nevar no tā atkāpties. Ja Tu pati nepiekrīti (un nedabū no bankas piekrišanu), tad pilnīgi nekas nevar viņu atsvabināt no galvojuma. Nu izņemot nāvi... :) Tāpēc pirms ejiet kādam kaut ko galvot, ir jādomā ar galvu... ;) Ne jau par velti tas saucās galvotājs, jo senos laikos cilvēki tieši ar to arī riskēja. :D
Rezumējot - viss ir tavās rokās. Ja gribi viņu atbrīvot - ej uz banku un izrunā uz kādiem nosacījumiem Tu vari tikt vaļā no galvotāja (tipiski - lielāka % likme vai papildus ķīla). Alternatīva ir atrast citu galvotāju. Bet principā, ja vien Tu nedomā bankrotēt un savu bijušo apšmaukt, tad vienīgais ļaunums no galvojuma ir tāds, ka kredītņēmēju reģistrā uz viņu karājas šīs saistības un līdz ar to viņam ir stipri grūtāk dabūt citu kredītu.
26.02.2017 18:23 |
 
Reitings 329
Reģ: 29.12.2012
Nikola, uz mana vārda. Es viena varētu nomaksāt.
26.02.2017 18:23 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Tigerrrr
Un patēriņa kredīta vietā var prasīt savai bankai, lai palielina kredīta apjomu par 4 tūkstošiem? Vai tas ir nereāls variants?

Var runāt, bet pirms tam iepazīsties, cik tas maksā tavā bankā. :D Hipotekārajiem par to var noplēst arī 500-1000 EUR, plus banka izmantos iespēju, lai pārskatītu tavu % likmi. To var būt izdevīgi darīt pēc remonta, kad dabū jaunu novērtējumu un ej uz banku runāt, lai pārskata līgumu un samazina % likmi, jo ķīlas vērtība ir ievērojami cēlusies.
26.02.2017 18:29 |
 
Reitings 329
Reģ: 29.12.2012
Caloo, milzīgs Tev paldies par apskaidrošanu!
57days, paldies, rīt pazvanīšu uz banku, apjautāšos.
26.02.2017 18:34 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Tigerrrr
Nav par ko. :)
26.02.2017 18:36 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
es tik no pieredzes, kur ir teju identiska situācija: ja manta ir uz tava vārda, dzīvo laimīgi tālāk un maksā pati kredītu. viss, kas mainīsies tavā dzīvē - viena pati bankai atdosi vairāk naudu.
viņš nevar vienkārši atteikties būt galvotājs, kamēr tu neiedod bankai vietā. ja tu nemaksā kredītu, tad visu atņem viņam - īpašumi, konta apmērs utt, lai segtu kredīta summu.
nezinu, kā jūs beidzāt savas attiecības, bet tu neesi viņam absolūti neko parādā. maksā tālāk kredītu, kamēr nosedz un viss. ja viņam ir nepieciešams paņemt citu kredītu, vienojieties, vēlams juridiski, kā jūs izbeigsiet šīs kredīta saistības savā starpā un kur tu atradīsi citu galvotāju.
26.02.2017 19:18 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
pieminēšu, ka, ja viņš piekrita mantu rakstīt uz tava vārda, pats ir vainīgs! vajadzēja juridiski noslēgt laulību pirms mantas iegādes, ja grib kaut ko sev.
26.02.2017 19:19 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Winterra
nezinu, kā jūs beidzāt savas attiecības, bet tu neesi viņam absolūti neko parādā.

pieminēšu, ka, ja viņš piekrita mantu rakstīt uz tava vārda, pats ir vainīgs! vajadzēja juridiski noslēgt laulību pirms mantas iegādes, ja grib kaut ko sev.

Nopietni? (t) Tu piedāvā faktiski apzagt cilvēku, tikai tāpēc ka ir tāda iespēja un viņi izšķīrās?
Viņš palīdzēja viņai tikt pie īpašuma ar to, ka piekrita būt galvotājs. Viņš piekrita maksāt pusi no kredīta par viņas īpašumu. Lai arī kāda nebūtu šķiršanās, aptīrīt otru pēc tam ir vnk psc līmenis...
26.02.2017 19:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Mēs nezinam, kas tas ir par īpašumu, par ko viņš pusi maksāja, varbūt tas ir auto, ko viņš tajā periodā lietoja tikpat daudz, cik viņa. Šajā situācijā nebūtu loģiski prasīt VISU, ko viņš ir samaksājis, bet zināmu daļu. Tas pats arī, ja tas ir dzīvoklis, kurā viņš šo laiku dzīvoja.
.
Tur vajag apsēsties un parēķināt.
.
Bet nu, pieprasīt tagad no ex draudzenes visu summu tūlīt un tagad, un štrunts, ka viņai nav - tas arī ir cūcīgi, ja izšķīrās normāli, būtu loģiskāk vienoties, ka viņa atdos kaut kādā konkrētā laika posmā pa daļām.
.
Galvotājs negrib būt, un pofig, kā būš meitenei - tas arī nav labi, jo, galu galā, kad parakstīja papīrus, bija jārēķinās, ka šāda varbūtība pastāv. Bet tagad čalim pilnīgs pohujs uz visu, lai meitene dara ko grib, kā grib. Nu nav smuki arī no viņa puses, galu galā, kamēr viņa maksā visus maksājumus, tikmēr no tā galvotāja statusa viņam ne silts, ne auksts.
26.02.2017 20:05 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
...un par laulībām Winterrai zināmā mērā ir taisnība - kopīgus kredītus ņemt grib, bet savas saistības nokārtot JURIDISKI - to gan negrib. Tas attiecas uz abiem, starp citu, ne tikai puisi. Tajā brīdī, kad šķiras precēti, uz otras puses godprātu šādās situācijās nav jāpaļaujas. Ir likums.
.
Morāle: precieties, draugi mīļie! Vai arī reģistrējat visu pēc kārtas kā kopīpašumu.
26.02.2017 20:08 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
nu, 57days skaisti visu izskaidroja! turklāt es aptīrīr/apzagt nevienam neko neieteicu. autore reāli nav neko parādā. :-)
26.02.2017 20:27 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Uz autores interesējošajiem jautājumiem jau atbildēja. Bet..
Nu, manuprāt, te ir parāk maz informācijas, lai spriestu, kā būtu "pareizi" jādara. Nevar zināt kas tā par lietu. Dators, mašīna, dzīvoklis, māja..? Vai to lietoja tikai autore vai arī galvotājs pirms šķiršanās? Nedomāju, ka te kāds cenšas kādu apzagt. Un protams neforši tā uzmest, ka meitenei pēkšņi jāmeklē cits galvotājs un jāatmaksā visa summa. Bet varbūt viņam ir pamats domāt, ka meitene nespēs nomaksāt kredītu?
26.02.2017 21:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits