São Paulo, Brazīlijā 2015 gadā tika pieņemts likums par barošanu ar krūti publiskās vietās....

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
...varbūt arī Latvijā vajadzētu tādu likumu? Izklausās daudz jēdzīgāk par tiem lēmumiem, ko pēdējā laikā pieņem mūsu valdība.
..
https://www.theguardian.com/world/2015/mar/19/brazil-law-breastfeeding-mothers-fine-sao-paulo
São Paulo is the first city to pass legislation regarding breastfeeding in public. The law will fine any business or organization that prevents women from comfortably nursing in public.
20.02.2017 12:17 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
jūs šādi pat un trakāk reaģējat arī ieraugot dziļus izgriezumus topiņiem, ja?

Man pat nevajag salīdzinājumu, es vienkārši daļai šausminos par dziļiem izgriezumiem topiņos. Protams nav jau jāstaigā bez dekolte vispār, bet reizēm nākās redzēt ļoti nepiedienīgus izgriezumus. Pēdējo reizi kad es tādu redzēju, tas tiešām bija pabriesmīgs. Sieviete pāri 40, staigāja apspīlētā kleitā, bez krūštura, kur pati kleita nosedza labi ja pusi no krūtīm. Vispār tā kleita izsmatījās tā, ka saplīsīs dēļ tām krūtīm. Seksīgi tas neizskatījās, gaumīgi arī nē, bet bezgala lēti gan. (t)
20.02.2017 21:50 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ts bija 15 gada?Kaut ka sos divus gadus mani tas nav ietekmejis un domajam ari neietekmes.:-D
trauce parisi kas esko un laizas bezmaz veikalos....un etc. maminas lai baro, neluru virsu un netrauce:-D
20.02.2017 22:00 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
Man nekad nav nācies redzēt baismīgo skatu ar barojošas mātes krūtīm.. :-D Pašai bērnu nav, tāpēc grūti komentēt. Bet domāju lielākoties visas to dara diskrēti un līdz ar to arī nav nācies redzēt šādus skatus. Man tas jebkurā gadījumā neliekas nekas traks. Lai dara kā ērtāk.
20.02.2017 23:22 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Sen nebija cilāta šī klasiskā cosmo kašķa tēma :D
Man acis neiztecēs no tā, ja kāda māmiņa sabiedriskā vietā izkarinās ārā krūti... kaut gan..krūts barošanu uztveru tomēr kā intīmu procesu..
Varbūt es tā domāju tāpēc, ka man nav pagaidām bērni.. kaut gan.. mana mamma ir visai skeptiski noskaņota pret krūts barošanu publiskā vietā :)
20.02.2017 23:28 |
 
10 gadi
Reitings 4267
Reģ: 03.08.2009
Pilnīgi piekrītu šim:
Man jau liekas, ka tās, kuras barojot izkarina pilnībā savas krūtis publiskai apskatei ir tās pašas, kuras pirms bērna nesmādēja vulgārus dekoltē visiem izrādīt vai pludmalēs sauļoties topless.

Laikam vispubliskākā vieta, kur baroju bērnu bija parkā. Bet nu ja ir lakats + barošanai piemērotas drēbes nekas nekur laukā nekarājas. Un, goda vārds, nekad mūžā neesmu redzējusi restorānā (par ko te visas brēc) jauno mammu barojam bērnu. Vispār restorānā tik mazus bērnus redzējusi neesmu. Kafūžos redzētās barošanas vienmēr pieklājības robežās. Vienkārši kašķis ne par ko.
20.02.2017 23:56 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Nesaprotu to ņemšanos ap bērna barošanu publiski. Tad nu gan globāli svarīga problēma... :D labāk visi būtu sprieduši par jaunu, labāku valsts pārvaldes sistēmu - par to var pat miljonus dabūt, ja izdosies, miljardieris taču apsolīja... :D Mani pašu māte, kura nepiesegusies baro kafejnīcā bērnu uztrauc tieši tikpat, cik raudošs bērns tramvajā - diskomforts man ir, bet es tam nepievēršu uzmanību, jo zīdainis ir zīdainis, ar viņu neko nevar sarunāt. Neuzskatu, ka mātei jāiet bērnu barot tualetē, ja telpa zīdīšanai nav pieejama, kaut gan tas, ja šāda telpa būtu katrā kafejnīcā, atrisinātu visas problēmas... PS. Es pati esmu divu bērnu māte, un, ja vajadzīgs, tad baroju publiskās vietā, bet, es pati nejūtos komfortabli, rādot pliku miesu, tāpēc vai nu nolienu kaut kur stūrī un pagriežu visiem muguru, vai valkāju platas tunikas/ džemperus, zem kā pabāzt bērnu apakšā. Tiesa, vajadzība barot bērnu tur, kur visi staigā garām un skatās virsū, bijusi labi ja pāris reizes.
21.02.2017 00:26 |
 
Reitings 269
Reģ: 21.11.2016
No manas puses +++ lindadada un dr567309!!!
Man varbūt arī nebūtu iebildumu, bet man nepatīk tā jauno māmiņu augstprātīgā attieksme, ka būt mātei nozīmē, ka viņa uzreiz ir īpašāka, pārāka par visiem pārējiem, ka viņai vienīgajai ir tiesības, pārējiem, kā te teica, jāklanās viņas priekšā.

Šo lietu es jo īpaši ievēroju, kad vēl dzīvoju savā mazpilsētā Latvijā. Gājēju ietves šauras, taču tev, parastajam mirstīgajam, reāli jākāpj uz brauktuves daļas vai jābrien, atvainojos, sūdos (dubļos vai sniega kalnos), jo redz, divas vai trīs māmiņas ar ratiem nāk pretī. Un nē, viņas neies viena aiz otras, bet viena otrai blakus, jo viņas ir varones, kurām jādod ceļš! Tāpat arī nesapratīšu to klačošanos veikalos! Tak, Dieva dēļ, izej ārā vai vismaz cilvēkiem nost no ceļa, un runā, kamēr nelabi paliek. Bet nē - viņām jāsatiekas lielveikala vidū un ar saviem ratiem jānobloķē ceļš + dusmīgi jālūr virsū, ja atļaujies mēģināt paspraukties viņām garām!
Lai mani nepārprastu, uzreiz saku, ka es nerunāju par visām māmiņām, bet gan par tām, kuras uzskata, ka, piedzemdējot bērnu, izdarījušas tādu varoņdarbu, ka visiem viņām jādod ceļš un bez maz vai jāklanās viņu priekšā! Un jā, man arī nepatiktu, ēdot pusdienas, skatīties kā kāda izvelk ārā savu krūti un, nepiesedzoties, sāk pie tās riktēt savu bērnu. Kāpēc man būtu jājūtas vainīgai vai nosodītai tikai tāpēc, ka es, baudot pusdienas, nevēlos vērot kailas sieviešu krūtis un bērna atraudziņas!? Tad tikpat labi arī es varētu restorānā, pēc maltītes nobaudīšanas, skaļi atraugāties! A ko - process ta' dabīgs!
21.02.2017 01:19 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Es ari neatbalstu publisku krusu barosanu nu nav tas jaaredz jebkuram cilveekam kas seez netaalu vai blakaam kur mazums vel gimenes ar berniem atrodas. Kaut kaads murgs vienkaarsi...ari ja baro tad vismaz aizsegties taa varetu,lai citiem nav jaalur man pat nebutu jaalur ja man pie blakus galdina taa vienkarsi apseestos in atkailinaatos.
21.02.2017 04:11 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Jā, kamēr krūtis rāda visādās reklāmās un filmās, viss okei. Katra slavenība nofočējas kaila priekš vīriešu žurnāla. Arī viss ok. Bet, kad krūtis izmanto tam, kam tās reāli paredzētas, uzreiz tas ir pretīgi. Pieauguši cilvēki, bet novēl nevarīgam zīdainim ciest badu bailēs, ka redzēs daļēji aizsegtu krūti (jo viss tāpat nav redzams tai procesā). Nesaprotu es šo sīkumainību. Pati publiski barojusi neesmu, bet pieļauju, ka ir situācijas, kad tas nepieciešams.
21.02.2017 10:59 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Gājēju ietves šauras, taču tev, parastajam mirstīgajam, reāli jākāpj uz brauktuves daļas vai jābrien, atvainojos, sūdos (dubļos vai sniega kalnos), jo redz, divas vai trīs māmiņas ar ratiem nāk pretī. Un nē, viņas neies viena aiz otras, bet viena otrai blakus, jo viņas ir varones, kurām jādod ceļš! Tāpat arī nesapratīšu to klačošanos veikalos! Tak, Dieva dēļ, izej ārā vai vismaz cilvēkiem nost no ceļa, un runā, kamēr nelabi paliek. Bet nē - viņām jāsatiekas lielveikala vidū un ar saviem ratiem jānobloķē ceļš + dusmīgi jālūr virsū, ja atļaujies mēģināt paspraukties viņām garām!

Šitas tiešām novērots arī man. Esmu gājusi kopā ar paziņu un nelīdām speciāli grāvī malā, bet gājām normāli pat gandrīz pa malu pretī līdz sadūrāmies aci pret aci. Viņas gan bija ļoti pārsteigtas un nobolīja acis, ka jāpārtrauc klačoties un kaut nedaudz jāsabīdās kopā, lai mēs vismaz viens aiz otra tiekam garām. :D Bet ir arī mazi bērni, kas tā dara. Iet pa ietvi kā tanks un nepievērš uzmanību vispār, ka ir arī citi. Turpina iet pa vidu tālāk. :D
21.02.2017 12:03 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Šo lietu es jo īpaši ievēroju, kad vēl dzīvoju savā mazpilsētā Latvijā. Gājēju ietves šauras, taču tev, parastajam mirstīgajam, reāli jākāpj uz brauktuves daļas vai jābrien, atvainojos, sūdos (dubļos vai sniega kalnos), jo redz, divas vai trīs māmiņas ar ratiem nāk pretī. Un nē, viņas neies viena aiz otras, bet viena otrai blakus, jo viņas ir varones, kurām jādod ceļš!

Ja divi ratiņi var braukt blakus, tad jau tā ietve nav tik šaura. Bet patiesībā, tas NAV tādēļ, ka viņas ir mātes. Ir cilvēki, kas iet barā un, ja kāds nāk pretī ejot blakus, pat nepakustas maliņā. Tur nav vajadzīgi ratiņi. Un tās sievietes tad arī kļūst par tādām pašām mātēm. Tā kā nevajag uzreiz visas mammas par to apvainot. Tas nav loģiski.
Tāpat arī nesapratīšu to klačošanos veikalos!

To nedara tikai mātes, bet eksistē tāda sieviešu suga, kam klačošanas ir kā elpošana. Un parādoties bērnam viņas nemainās.
ka es, baudot pusdienas, nevēlos vērot kailas sieviešu krūtis un bērna atraudziņas!?

Es nesaprotu šos komentārus - jūs sēžot kafejnīcā blenžat uz cilvēkiem? Tas arī ir rupji.
Tad tikpat labi arī es varētu restorānā, pēc maltītes nobaudīšanas, skaļi atraugāties! A ko - process ta' dabīgs!

tev tāds pats audzināšanas līmenis kā zīdainim, ja tā, tad droši :-D bet zini, zīdainim, ja nesagaida atraudziņu, tās veido gāzes, kas savukārt izraisa sāpes vēderā.
21.02.2017 12:17 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Šo lietu es jo īpaši ievēroju, kad vēl dzīvoju savā mazpilsētā Latvijā. Gājēju ietves šauras, taču tev, parastajam mirstīgajam, reāli jākāpj uz brauktuves daļas vai jābrien, atvainojos, sūdos (dubļos vai sniega kalnos), jo redz, divas vai trīs māmiņas ar ratiem nāk pretī.

Es savā mazpilsētā bieži novēroju pretēju ainu - stumjos es ar saviem ratiem savā gaitās, bet uz ietves stāv divas tantes (vai jaunas sievietes) un klačojas - ne apkārt apbraukt, ne garām tikt. :D
Un vispār priecājieties, bezbērnu sievietes, vairumā sievišķīgo veikalu (pie apģērbiem, kosmētikas utt.) nemaz ar ratiem nevar iebraukt, tā ka tur varat justies netraucēti.
21.02.2017 12:31 |
 
Reitings 597
Reģ: 17.12.2013
ka es, baudot pusdienas, nevēlos vērot kailas sieviešu krūtis un bērna atraudziņas!?

Labāk restorānā sev priekšā ieraudzīšu (nevis vērošu, jo man nav jāvēro nedz viens, nedz otrs) šādu skatu:

nevis šādu (neņemot vērā, ka tā ir pasaules mēroga slavenība, ha ha):

Es piekrītu, ka var šķist nepatīkami citiem vērot to brīdi, kad to krūti izņem, paspaida un tamlīdzīgi, bet šī gan man šķiet ir tam piemērota situācija, kad der - nepatīk, neskaties. Tas vienkārši mazajam ir nepieciešams, un tas mazais nevar nepaēst tikai tāpēc, ka kādai dāmai skats ir nepatīkams. Ieraugi, novērsies un centies neskatīties. Domā par to tā, ka tā māmiņa vienkārši uztur dzīvu savu mazo, gan jau pati nejūtoties stāvā sajūsmā publiski izrādīt savas krūtis. Vienkārši ir jābūt saprotošiem.
Bet par bērniem un to, ka dažreiz mātes nerespektē citus cilvēkus, piekrītu. Vakar biju poliklīnikā. Māte sēdēja ar diviem bērniem (hiperaktīviem). Varēja redzēt, ka tā māmiņa izbesīta, rūca tiem bērniem virsū, nerunāja, centās atkratīties, kamēr tie mazie vienkārši spiedz, kliedz, bļauj, visiem cilvēkiem iet klāt, kaut ko iekausta, a viņai pat labi - miers, neaiztiek viņu. Nezinu, vai abi izlutināti augstākajā pakāpē, vai vienkārši visatļautība, bet ja ir tāda problēma, nedrīkst likt ciest citiem. Ja ir tādi nepaklausīgie, tad savāc, pirms dodies ārā. Bet viņa ne ko teica, ne aizrādīja, kad nelaida citus pie ārsta, gāja kabinetā tie špicbuki... Un tas skatiens uz mani no tās mātes, kad dusmīgi lūkojos uz tiem sīkajiem un neklausīju viņu kaprīzēm laist spēlēties uz krēsla, kur sēdēju. Apmēram - "es esmu māte, nogurusi, ko zini tu".
21.02.2017 13:34 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Man liekas, ka te lielāka daļa pašas uzbur drāmu. Nekur nav teikts, ka publiska barošana ar krūti = pliku pupu virināšana. Pa lielam apgrozos sabiedrībā bieži - eju gan uz restorāniem, gan uz kafejnīcām, koncertiem, teātri, braucu ceļojumos, bet savā mūžā esmu redzējusi tikai vienu reizi, kad mamma baro bērnu publiskā vietā. Ar to visu vēlos teikt, ka nedomāju, ka publiska bērnu barošana ir tik reta parādība, bet gan to, ka mammas (lielāka daļa tomēr) to cenšas darīt diskrēti un nemanāmi, jo reti kurai pašai varētu sagādāt baudu plivināt savas krūtis svešu cilvēku klātbūtnē.
Bet par izlaistām mamzelēm jau ļoti labi pateica raven
21.02.2017 13:48 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Gājēju ietves šauras, taču tev, parastajam mirstīgajam, reāli jākāpj uz brauktuves daļas vai jābrien, atvainojos, sūdos (dubļos vai sniega kalnos), jo redz, divas vai trīs māmiņas ar ratiem nāk pretī. Un nē, viņas neies viena aiz otras, bet viena otrai blakus, jo viņas ir varones, kurām jādod ceļš! Tāpat arī nesapratīšu to klačošanos veikalos! Tak, Dieva dēļ, izej ārā vai vismaz cilvēkiem nost no ceļa, un runā, kamēr nelabi paliek. Bet nē - viņām jāsatiekas lielveikala vidū un ar saviem ratiem jānobloķē ceļš + dusmīgi jālūr virsū, ja atļaujies mēģināt paspraukties viņām garām

Bišk iespraukšos ar saviem atgadījumiem
Tieši tādu situāciju esmu pieredzējusi, tikai arī es gāju ar ratiem, bet pa ietves malu jo nu man tas liekas loģiski, tas ka man rati nepadara mani par ceļa pavēlnieci, ar ratiem tomēr velkos lēni..taču vienreiz man 3 dāmas visas ar ratiem nāk pretī visas kko klačojas un pat nedomā izkustēties no savas zaldātu ierindas, man bija vainu jāmet līkums visām garām un jāpāriet uz ceļa otru malu vai jāmetas grāvī, beigās kad bezmazvai esam saskrējušās viena tomēr izdomā centimetru negribīgi pabīdīties...
Bet Latvijā elementāra pieklājība laikam ir retums, nevienam tas nav mācīts un arī saviem bērniem to nemāca, arī runājot par veikaliem, es saprotu ka cilvēki ir iegrimuši savās domās un problēmās, nevar izlemt ņemt gurķi vai tomātu, pienu vai kefīru, baltmaizi vai bulciņas, un apkārt neko neredz un tā garas minūtes stāv un domā, bet es negrūstos un nepukstu zem deguna, un nemetu niknus skatienus, kā tas pārsvara šeit pieņemts laikam.
Arī kad esmu ar ratiem veikalā cenšos kaut kur malā nostāties lai citiem netraucētu un nebūtu ar grūtibām man jālien garām vai jāgaida uz mani. Bet nesen rimi bija situācija, stāvu mierīgi, garām visi var tikt un nekadus plauktus neaizsedzu, bet blakus redīsu grozs vai hz kas (klāt viņam varēja tikt) un tad kāda māte ar savu meitu, kādi 10 gadi apmēram..izdomā ka viņām vajag tos redīsus, un meitene kko izmisīgi sak līst starp mani un ratiem, es no sākuma viņu vispār nepamanīju un vēl gandrīz virsū uzkāpu, bet tā tik uz mani dusmīgi nostijās un māte vispār kkāda flegma, kko blenž un neko nesaka, man tāda dusma uzsita, saprotu ka tikai bērns bet gribējas to sīko vnk pa gaisu aizmest, VAI tiešām ir tik grūti pavērt muti un palūgt paiet malā?? Kas tā par kultūru šeit grūstīties? Dažreiz liekas ka cilvēkiem vnk kaitina citu cilvēku eksistence.
.....
.....
Bet par tēmu runājot nekad neesmu redzējusi publiska vieta ka kāda barotu ar krūti, ne Latvijā ne ārzemes, bet ja tas tiek darīts piesedzoties vai kkur nomaļus man tas netraucētu. Bet reāli tadas situacijas kad vnk izvelk krūti un veikala vidū baro ir loti retas manuprāt un nesaprotu par ko te vispār tā cepties.
21.02.2017 15:19 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Man atkal liekas, ka te dažām mamzelēm pašām ar uztveri nav kaut kas... ;) Nezinu kā pārējām, bet man nav nekādi aizspriedumi pret bērnu barošanu ar krūti arī publiski, ja vien tas nenotiek nepiemērotā veidā, vietā (nu, tas pats uzbāzts t-krekls augšā ļoti publiskā vietā) vai tomēr ne tur, kur citi ēd, ja vien mamma nav piesegusies kaut ar lakatiņu. Ko tur tik grūti sajēgt? :-D
21.02.2017 15:25 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
A nē, viss kārtībā :-D Sorry, es jau domāju, ka te atkal aizgājis.. ar sasīpolotām acīm neko neredzu :-D Manu iepriekšējo komentu var ignorēt :-P
Bet nu skatos, ka te laikam abas frontes pie kopsaucēja sāk nonākt, ka patiesībā, vaina jau ir tikai mazā daļā cilvēku, kuri vienkārši nerēķinās ar otru pusi. Jā, mēs (tā kā oponentes laikam sanāk :-D) apzinamies, ka bērniņu barot vajag, bet to var darīt arī diskrēti, bet otrai pusei arī jāsaprot, ka tavs bērns ir tikai tavs bērns un nevienam citam tas, ka viņam ēst vajag, īsti neinteresē, līdz ar to.. put your tits away momma! :-D
21.02.2017 15:29 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Sākumā bars noķērcas,cik tas ir pretīgi,tagad jau sākas sarunas par to,ka nav jau tik traki. :-D Smieklīgi.
21.02.2017 16:25 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Es gan neatceros, ka kaut kur būtu manījusi, ka kāds teiktu, KA BAROT BĒRNU AR KRŪTI BŪTU PRETĪGI.
21.02.2017 16:40 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.01.2009
Mēnesnīca +++
Raven labi nokomentēja, pievienojot papildu vērtību tēmai. Citas tikai maļ vienu un to pašu, atkārtojot vienu un to pašu. :-)
21.02.2017 16:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits