São Paulo, Brazīlijā 2015 gadā tika pieņemts likums par barošanu ar krūti publiskās vietās....

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
...varbūt arī Latvijā vajadzētu tādu likumu? Izklausās daudz jēdzīgāk par tiem lēmumiem, ko pēdējā laikā pieņem mūsu valdība.
..
https://www.theguardian.com/world/2015/mar/19/brazil-law-breastfeeding-mothers-fine-sao-paulo
São Paulo is the first city to pass legislation regarding breastfeeding in public. The law will fine any business or organization that prevents women from comfortably nursing in public.
20.02.2017 12:17 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Kādēļ man būtu jāgriežas prom, jo tu nesaproti kaut kādas saprāta ētikas normas? Nu negribu es skatīties uz svešām krūtīm, kamēr ēdu kaut kur vai izbaudu kafiju. Es saprotu, ka arī bērnam jāēd utt, bet nu lakatiņu vai kaut kā piesegties nedaudz taču var :)
20.02.2017 15:17 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
raven man bija tiesi ieliktais tevis dzemperis, bet nu kavalitate biaj tik briesmiga.... zel, jo modelis teoretiski bija labs!
es tagad sezu un domaju par temu.... un goda vards, man liekas, ka cilveki, kuri saskata kaut ko pretigu krutsbarosna, redzot bernu un mati, pat ar atkalinatu kruti.... man liekas, ka viniem nopietni nav viss kartiba psihologiski!!! es varu saprast nepatiku redzet parak atklainatus kermenus vai ta dalas publiskaja telpa, pati piederu pie cilvekiem, kuriem liekas, ka ne viss ir jaizrada apskatei, bet.... krutsbarosana ir = pabarot savu bernu!! neredzu neko seksualu vai pretigu!! tikai normalu, dabisku procesu! protams gadas visadi- ir redzeti ari restoranos berni ( desmitgadnieki), kuru esanas prasmes uzdzens sausmas un ir vai nu lidzjutiba vai milzigs nosodijums vecakiem, bet tie ir iznemumi!
man liekas, man pat negribas diskutet par so temu, jo ta mani nezeligi kaitina, ne jau tema, bet cilveku stulbums un saurpieriba!!
20.02.2017 15:19 |
 
10 gadi
Reitings 2498
Reģ: 29.01.2009
Nu es nekad nebarotu bērnu citu klātbūtnē, kur nu vēl publiskā vietā. Tāpēc arī nesaprotu tās, kuras to dara un kurām tas šķiet pilnīgi normāli un ikdienišķi. Es saprotu, ka var gadīties tāda situācija kādreiz, bet ne jau katru dienu vēsā mierā iet uz kafejnīcu vai vienalga kur un zīdīt bērnu, vispār nerēķinoties ar apkārtējiem cilvēkiem.
20.02.2017 15:20 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Nu negribu es skatīties uz svešām krūtīm, kamēr ēdu kaut kur vai izbaudu kafiju. Es saprotu, ka arī bērnam jāēd utt, bet nu lakatiņu vai kaut kā piesegties nedaudz taču var

uz so man gribas pateikt, bet kur problema- tu tacu ari vari sev lakatinu uz galvas pari parlikt un savu mierigo kafiju zem tas dzert un nebus i ne krutis, ne berni ne kas cits jaskatas!
:-D:-D:-D:-D:-D
20.02.2017 15:22 |
 
Reitings 733
Reģ: 25.02.2016
Man atkal liekas, ka kkas smadzeniites sagaajos pa iiso taam, kuras velk kruutis aaraa pofig kur un kabina klaat siiko :) kkadas sleepts ekshibicionisms? Un beidzat muldeet par dabiskajiem procesiem!!! Ne viss kas it dabiigs ir skaists! Atkaartoshos - vemt, dirst, miizt arii ir tikai dabiigi un vajadziigi! Nez kaapeec uz to neviens negrib skatiities un paarsvaraa arii auditoriju neprasaas, bet shiim pupu plivinaatajaam gan tas ir vajadziigs :D
20.02.2017 15:24 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Dažādi cilvēki..
Vienai daļai krūts barošana publiski traucē un nepatīk, otra daļa to atbalsta, jo iespējas kur barot ir lielākas un nevajadzētu būt nosodījumam no apkārtējiem.
Man personīgi ir vienalga, traci neceltu ja redzētu mazuli barojam publiski, bet es par to nebūtu sajūsmā un novērstos gan. Es pati justos neēri, ka manā priekšā tiek atkailināta krūts un veikts process, kas manā uztverē ir intīms. Ja mistisku iemeslu dēļ, es būtu vienīgā persona telpā/tuvumā, kurai tas varētu traucēt, es būtu daudz priecīgāka, ja man palūgtu atļauju pirms to uzsāktu darīt. Protams, ka es neiebilstu, bet tas mani paspētu sagatavot procesam kurā es nevēlētos īsti piedalīties, kā arī komunikāciju un sapratni uzlabotu. Vismaz tā es to uztveru.
Protams ja būtu uzaugusi starp sievietēm kuras ar plikām krūtīm būtu redzamas visās malās, barojam bērnus un neviens tam nepievērstu uzmanību, tad es to uztvertu pilnīgi vienaldzīgi un diskomfortu tas neradītu.
20.02.2017 15:24 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.01.2009
Dr567309, kam tieši adresē "tu"? Precīzi, lūdzu, citreiz. :-) Ja nu tas ir man, tad pārlasi vēlreiz, ko saku, pirms maldīgi izsakies. Es neko nekur nerādu un publiski neesmu barojusi, man nemaz nav, ko vēl barot. :-D Bet joprojām nekur nav zudis Voltēra uzskats, kas man vienmēr bijis cieņā. Šajā gadījumā - es varu nepiekrist un man var nepatikt un es pati varu nerādīt, bet pilnībā iestāšos, lai citas māmiņas to varētu darīt un lai viņām uz to būtu tiesības. :-) Tā lūk. Savu viedokli esmu izteikusi un argumentējusi, cosmo stila kasīšanās neiesaistos. :-) Dāmas, barojiet savus bērnus un nekaunieties no tā. :-) Tas nav ne kaitīgi, ne kā citādi pāri sabiedrībai nenodara. Ne tā kā, atvainojos, noziedznieki, suņu kakas utt. Un man kauns par tām, kas šādas lietas var salīdzināt. :-)
20.02.2017 15:26 |
 
Reitings 733
Reģ: 25.02.2016
SEKSS! Kur veel dabiigaaku procesu atrast? Bet redz, ka sauc polichus ja to dara publiskaa vietaa un protams nosoda! :D bet tak gada ieteikums visam - NEPATIIK UN NESKATIES!! :D
20.02.2017 15:28 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Bet kādēļ man sevi jāierobežo, jo TU nespēj pieņemt to, ka citi nevēlas uz tavām krūtīm skatīties - patīk tev tas vai nē? Man goda vārds liekas, ka citreiz, līdz ar dzemdēšanu, sievietes daļu smadzeņu arī izlaiž ārā. Tas ir TAVS bērns. Man par to, ka viņs ēd vai neēd nav ne silts ne auksts. Uzliec lakatiņu un baro - viss mierīgi! Bet nu bāzt virsū citiem savas krūtis - kas nav īsti kaut kas par ko būt pārsteigtai, un pēc tam brīnīties, ka tev neklanās, jo tu taču esi MĀTE...come on. :-D Varones :-D
20.02.2017 15:28 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Par cik man ir lielas krūtis, tad es pat gribēdama nevaru barot publiskā telpā/ārpus mājas, jo vnk tas ir ļoti grūti man! Un pašai man bija vieglāk sos gadījumam vnk somā turēt maisījumu - ja nu galīgi bļauj vai pēkšņi sagrib ēst. Nezinu, manam bērnam nekas no tā nemainījās, ja 1x nedēļā dabūja pudeli. Vismaz arī atstāt varēju, ja bija nepieciešamība, jo zināju, ka paēdīs jebkurā gadījumā.
bet pa lielam, man vienalga, katrs dara kā grib, neko pretīgu nesaskatu.
20.02.2017 15:29 |
 
Reitings 733
Reģ: 25.02.2016
daudz plusu dr !
20.02.2017 15:30 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Cik īsti sena ir šī problēma? Mūsu mammu laikos arī tāda bija? :-D
Man bērnu nav, bet viedoklis ir :-D cik nu esmu redzējusi barojošas māmiņas, tad, manuprāt, bērnu var pabarot arī sabiedriskā vietā nevienam īsti netraucējot. Piemēram, ir mammas, kuras izvēlas tālāko stūrīti (piemēram, kafenē) un barošanas brīdī pagriežas pret citiem ar muguru. Vai arī tā pati piesegšanās. Manuprāt, normāli un nevienam diskomfortu nesagādā.
Barot tā patiešām publiski.. nu jā, man liekas mazliet dīvaini.
Ceru, ka pati savus labumus svešiem neizrādīšu :-D
20.02.2017 15:31 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Reina, neko neprecizēšu. Tas "tu" neattiecas ne uz vienu konkrēti, bet uz to pusi, kurai liekas, ka visiem sevi jāierobežo, lai viņām būtu labi un viņu uzskati tiktu respektēti. Man daudzas draudzenes ir māmiņas, neviena ar šādu marazmu nenodarbojas (ar marazmu domāju - nepatīk tad neskaties). Nevajag visiem uzspiest savu komfortu un vajadzību, jo tu esi māte. Arī dzemdējusi sieviete ir tieši tāds pats sabiedrības loceklis kāds iepriekš.
20.02.2017 15:31 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Atkaartoshos - vemt, dirst, miizt arii ir tikai dabiigi un vajadziigi! Nez kaapeec uz to neviens negrib skatiities un paarsvaraa arii auditoriju neprasaas
2girls 1cup ir diezgan skatīts video. Tāpat ir ar citiem. Tātad arī tam ir sava auditorija.:-D
Es labāk izvēlos būt cilvēks,kuram smadzenēs sagājis uz īso, bet ja man kādreiz būs situācija,ka bērns jābaro,kad atrodos publiskā vietā,tad slēpties tumšā stūrī zem galda neskriešu.:-)
20.02.2017 15:31 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Vēl viens retorisks jautājum - kā dr citreiz var būt tik forša un sakarīga, bet citreiz tik ļoti stulba,a tvainojos???
un lidadaaa viedokli vispār nav vērts lasīt, sen jau ievērots fakts.
20.02.2017 15:32 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Piemēram, ir mammas, kuras izvēlas tālāko stūrīti (piemēram, kafenē) un barošanas brīdī pagriežas pret citiem ar muguru. Vai arī tā pati piesegšanās. Manuprāt, normāli un nevienam diskomfortu nesagādā.
+++
20.02.2017 15:32 |
 
Reitings 733
Reģ: 25.02.2016
Man liekas, ka neviens neiebilst un uzmaniibu nepieversh ja tas notiek diskreeti un mieriigi, nevis kaa manis aprakstiitajaa situaacijaa, kad lidostas kafe ( cilveeku apkaart pilns!) shii seezh ar pliku kruuti neko nepisedzot un leenaa garaa megina pierikteet klaat beernu! Nu atvainojiet, bet tas nav normaali un taakaa man var pateikt - nepatiik un neskaties, tad arii es savukaart varu pateikt - nepatiik, ka nosoda un nespiedz no sajuusmas ka beeeeeerninju eedina - vaacies citur!
20.02.2017 15:35 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Džīzas, nu gan problēma. :D
Manuprāt, par normālām uzskatāmas tās mātes, kuras starp sava izsalkušā bērna un pārmēru jūtīgu apkārtējo jaunkundžu interesēm, priekšroku dos savam bērnam. :D
Vienmēr ir iespējams apsēsties tā, lai nevienam netraucē, acīs nerēgojas un var mierīgi pabarot savu bērnu, jo viņš ir mazs un viņš nevar gaidīt.
Par ko seksīgi tur var būt runa? :D:D Normāliem vīriešiem šādi skati ir pilnīgi paralēli.... :)
20.02.2017 15:38 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
robīte, foršs vai neforšs ir ļoti subjektīvi... Un nē, es nejūtos stulba par to, ka man liekas, ka uzlikt lakatiņu vai kaut kā piedomāt kur un kā baro savu bērnu ir par daudz prasīts :-) Es, piemēram, nesaku, ka vispār bērnus barot publiski nevajag. Protams, ka vajag un var, bet vai tad nevar piedomāt pie tā, kādu diskomfortu tas rada apkārtējiem? Un nē, tas diskomforts nav viņu tarakāni vai stulbums, bet rezultāts krūšu seksualizēšanai, ko veicinājušas kas...? Pašas sievietes! :-)
20.02.2017 15:38 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Calloo, normāli vīrieši tavā vecumā, nepavada savas dienas sēžot cosmo forumā. Tas tā..atkāpei.
20.02.2017 15:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits