Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Hobiju nepieciešamība mūsdienās

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Nesen dzirdēju no kāda cilvēka, ka cilvēki bez hobijiem ir virspusēji un neinteresanti.
Vispār man arī nav nekādu baigo hobiju ar kuriem piepildīt savu brīvo laiku. Man patīk lasīt grāmatas un visādas citas "vairak uz iekšējo pasauli" vērstas lietas. Un mani piepilda mans darbs, ko daudzi nesaprot. Uzskatu ka ari lieli hobiji nepadara cilvēku bagātāku. Viss ir atkarīgs no viņa domāšanas un pasaules uztveres.
Ko jūs par to domājat? Vai hobiji ir liela vajadzība mūsdienās? Pat darba intervijās prasa par hobijiem. Liekas, ja pateiksi ka nav hobiju tad domās- "tukšs cilvēks".
Ko jūs par to domājat?
Pati pazīstu cilvēkus ar ntajiem hobijiem - sports mūzika utt. Bet neteikšu, ka viņus visus šie hobiji ir padarījuši bagātākus (iekšēji).
Tā ir pārdomu diskusija, nevis tieši par mani. :)
19.02.2017 16:08 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Man liekas, ka mūsdienās tā hobija lieta ir kļuvusi tik ļoti modīga, ka sākas pārāk liela krāniņu mērīšanās :-D pat šajā diskusijā daudzas min "labo, vērtīgos" hobijus un "nekam nederīgos" :-D
Es tomēr pieturos pie uzskata, ka hobijs ir smadzeņu atpūtināšana, bet izglītošanos ne vienmēr vajag bāzt hobiju maisiņā.
22.02.2017 11:58 |
 
Reitings 408
Reģ: 29.09.2015
kumu, ļoti precīzi pateikts ;-)
Cilvēku interesanta padara viņa pieredze.
Noliekot malā rāmjus no mēdiju un populāru cilvēku puses, visgrūtāk būt ir vienkāršam un labam cilvēkam.
22.02.2017 11:38 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es palasiju te citu domas un domaaju taa-nepiekriitu ,ka makskereesana un tamboreesana nav labi hobiji...varbuut pie taa pasa piemineesu eest taisiisanu .Tie ir pat loti labi hobiji,jo pateicoties tamboreesanai cilveeks var atveert sevii ko taadu ,ko nav pieredzeejis agraak-atrast kaadu jaunu tehniku piemeeram,taadaa veidaa atveerties,atklaat pat sevii maaklsinieku.Makskereesana ir loti labs meditaacijas veids!Eest gatavosana var dariit briinumus,ja cilveeks iedzilinaas visaa,ko taisa,piedomaa pie veseliiga dziives vieda!
Reizeem mees centreejamies uz lieliem hobijiem,palaizot garaam,it kaa nenoziimiigus ,mazius hobijus,kuros neieguldaam lielas naudas,bet beigu beigaas tie var izraadiities pat loti iipasi,ja runaa par muusu izaugsmi.
22.02.2017 03:24 |
 
Reitings 202
Reģ: 14.06.2013
Man ir trīs hobiji, ja tā tos var saukt.
Slidošana.
Grāmatu lasīšana.
Seriāli.(l)
21.02.2017 17:11 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Kornelya, piekrītu, ka hobijs var "atslābināt pārkarsušās smadzenes" un līdz ar to padarīt psihi stabilāku :-)
21.02.2017 16:57 |
 
Reitings 160
Reģ: 02.01.2017
nepartrauktas attistibas
- jā!!!!
21.02.2017 16:05 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Aii, par atru pievienojas.
Principa neuzskatu, ka tikai kads konkrets hobijs padara cilveku iekseji bagataku. Viss ir atkarigs no interesu kopuma un nepartrauktas attistibas. Velmes zinat un piedzivot vairak.
Tikpat labi ari celot var ka apmeklet zoodarzu. Aizbrauca, viesnica pie baseina nosaulojas , apkart apskatijas un atbrauca atpakal.
21.02.2017 16:04 |
 
Reitings 160
Reģ: 02.01.2017
Pasadena - es vairāk par šo momentu
Man ar šo cilvēku, visticamāk, nebūtu par ko parunāt un es viņu par inteliģentu un interesantu pilnīgi noteikti neuzskatīšu.
:)
Un, protams, piekrītu Tev atbildē uz autores rakstīto - hobijs nepadara Tevi interesantāku apkārtējiem, taču, manuprāt, psiholoģiski stabilāku un nereti domātspējīgāku gan!
21.02.2017 16:03 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Atkarigs jau no hobija. Celosana noteikti paplasina zinasanas un cilveka redzesloku, tamboresana vai makskeresana- diez vai.
Es personigi nevaru dzivot bez celosanas ( ilgak par 2 nedelam viena vieta nosedet nevaru) un kulturas ( koncerti, baleta izrades , makslas izstades, art fairs ir mans must have on regular basis) . Regulari apmekleju kino , ari neatkarigo kino.
Vakaros lasu gramatas.
21.02.2017 15:49 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Kornelya, es minēju interesantas sarunas, jo tēmas pieteikumā autore apraksta dzirdētu viedokli, ka cilvēks bez hobijiem ir neinteresants. Es personīgi no skata vien, nevarētu pateikt, ar kuru cilvēku man būtu kopēja valoda (nevēlos teikt "tas cilvēks ir/nav interesants", jo tas, manuprāt, izklausās diezgan kategoriski), pat, ja zinātu, ka viñam ir kāds hobijs, kas izklausās aizraujošs. Man saruna būtu tas veids, kas palīdzētu iepazīt otru.
Protams, ka hobijs jeb vałasprieks ir vajadzīgs cilvēkam pašam, nevis lai "iepriecinātu" kādu citu.
P.S. šis nav domāts kā nomelnošanas komentārs, bet atbilde (vismaz mana) uz to, kāpēc hobijs tiek salīdzināts ar interesantām sarunām.
21.02.2017 15:23 |
 
Reitings 1859
Reģ: 08.09.2016
Kornelya + Tev!
21.02.2017 14:41 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Es cilvēkus vērtēju pēc tā, cik vispusīgi attīstīts viņš ir. Un nav mana daļa, kā viņš sevi attīsta - lasa ziņas internetā, skatās Simpsonus vai tamborē. Hobija esamība/neesamība ne vienmēr nosaka, cik ļoti ar cilvēku var būt interesanti.
Par sevi runājot - daudz lasu, patīk ceļot, iet uz teātri, kino, koncertiem, apgūt valodas, bet to par hobijiem neuzskatu, drīzāk par interesēm.
21.02.2017 13:55 |
 
Reitings 160
Reģ: 02.01.2017
"man nav laika"? :)
Tik populārs un tik muļķīgs aizbildinājums par pilnīgi visu.
Vēlmes nav, nevis laika!
Nav jāstrādā DAUDZ, ir jāstrādā gudri - būs i' laiks, i'naudiņa visam pārējam.
Par hobiju nepieciešamību - uzskatu, ka hobiji ir nepieciešami. Nē, nevis lai lielītos vai padarītu sevi par "interesantu cilvēku".
Te, rekur bija piemērs par to pašu skolotāju Viļānos.
Varbūt ar viņu aprunāt viņas hobijus ir garlaicīgi, varbūt viņa ar to nepelna, taču cilvēkam ir attīrīts, gaišs prāts, jo hobiji, būtībā, galvenokārt, atslābina pārkarsušās smadzenes.
Tāpēc, pēc maniem novērojumiem, cilvēki, kam ir kaut kāda nodarbe, kam viņš kaislīgi nododas (kaut 3 metrīgas šalles tamborēt un pēctam bēniņos noglabāt), ir ar daudz tīraku prātu un mazāk skābjiem ģīmjiem.
Elementāri - mums ir ātrākais internets Eiropā, un, diemžēl, lielākā daļa to izmanto "like" spaidīšanai facebook'ā un nīdēšanai komentāros pie postiem, cik naudiņas maz, cik viss slikti.
Pamācies platformas saitēm taisīt, papildi anketas, par kurām naudiņas saņemt, valodu pamācies (mana mazā māsa telefona aplikācijā iemācijās tekoši runāt itāliski. Ar visām skolām, pagarinātajām grupām, peldēšanas treniņiem katru otro dienu, mākslas skolu 3x nedēļā un mākslas vingrošanu 2x nedēļā)
Vārdsakot, es nezinu, kāpēc te dažas salīdzina hobija esamību ar interesantām sarunām. Tas ir vajadzīgs pašam sev, lai piepildītu Maslova piramīdas augšiņu, lai attīstītos, lai, sasodīts, atrastu balansu starp darbu un dzīvi, ko lielākā daļa negrib (varēt var, bet viņiem taču neesot laika).
Gaidu pārmetumus no visām, kas domā citādāk, jo kā tad te bez nomelnošanas :)
21.02.2017 13:50 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Man ari nav isti hobiji vismaz taadi kuriem teretu kaudziti naudas. Cilveki ir dazaadi un lidz ar to ari vinu intereses. Cik nu tas ir hobijs , bet man patik spelet datorspeles un celot kaa ari iepazit jaunus cilveekus. Ar hobijiem jau ir taa ka ja atrod cilveekus ar kuriem saskan hobiji un intereses ir par ko parunaat ari.
20.02.2017 22:59 |
 
10 gadi
Reitings 195
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt hobiji var iedalīties vairākās kategorijās. Ir kaislības un vienkārši patīkamas nodarbes. Man ir viens hobijs, kas ir mana kaislība, uznāk riktīgas "lomkas", ja nedabūju kārtējo "devu". :D Tas hobijs ir pilnībā mainījis manu dzīvi no 15 gadu vecuma, to izvēlējos patstāvīgi un kaut kā dzīvē sakrita tā, ka Latvijā toreiz tas bija baigais "bums" un daudz dažādu profesiju cilvēki ar to nodarbojās brīvajā laikā, trakākie pat negulēja naktīs starp darba dienām. :-D
Hobiji mūsdienās kā tādi ir ļoti nepieciešami introvertiem cilvēkiem, jo internets ātrāk palīdz atrast domubiedrus.
Man pašai patīk cilvēki, kam ir ne tikai hobiji, bet arī "uguntiņa" pēc jauniem piedzīvojumiem. Labs hobijs noteikti ir dzīves nepieciešamība, vismaz man tā ir. Reizēm tomēr adrenalīna ir pārāk daudz, it īpaši pēc garākiem ceļojumiem, tad ir tā, ka gribas "neko nedarīt" un skatīties filmas. :D
20.02.2017 22:28 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Inteliģents cilvēks ir cilvēks ar plašu redzes loku, kurš spēj diskutēt par dažādām tēmām, ne tikai par spiningošanu. Ja Viļānu pamatskolas skolotāja ir lasīju klasiķu darbus, bijusi saturīgās ekskursijās kaut vai pa Latviju, redzējusi jaunas teātra izrādes, apmeklējusi muzejus Rīgā - visticamāk, mums būs par ko parunāt.
20.02.2017 21:00 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Savas intereses, aizraušanās, nodarbes vairāk uztveru kā daļu no sava dzīvesveida, ne kā atsevišķus hobijus. :)
20.02.2017 19:44 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Man būtu laiks un iespējas ar kaut ko aizrauties, bet mani nekas nesaista patiesībā tas mani baigi besī.

+
20.02.2017 15:17 |
 
Reitings 1416
Reģ: 25.06.2012
Pretstatam noliksim Viļānu pamatskolas skolotāju - 2 bērnu māti, kurai pa lielam ir mājas-darbs-mājas-ģimene-darbs režīms, ziemā viņas hobijs ir adīšana,kam nododas katru vakaru, vasarā - dārzkopība un dāliju gumu kolekcija. 2 spēcīgi hobiji, ar kuriem bieži nodarbojas. Filmas neskatās, uz teātri nebrauc, jo tālu, grāmatas nelasa, jo nav laika. Man ar šo cilvēku, visticamāk, nebūtu par ko parunāt un es viņu par inteliģentu un interesantu pilnīgi noteikti neuzskatīšu.

Ļoti nekorekts piemērs, kas, manuprāt, sliktā gaismā parāda nevis Viļānu pamatskolas skolotāju, bet gan Tevi, kas cilvēku neuzskata par inteliģentu tāpēc, ka tam ir citas intereses kā Tev! :)
20.02.2017 14:54 |
 
Reitings 1416
Reģ: 25.06.2012
Kas vispār ir hobijs?
Man šķiet, ka hobijs nav tas, kas padara cilvēku interesantu, bet gan viņa intereses viņu tādu padara. Teiksim mani interesē veselīgs dzīvesveids, es daudz par to lasu un apgūstu arvien jaunu informāciju, bet vai tas ir mans hobijs? Noteikti nē. Tajā pašā laikā par hobiju var uzskatīt konkrētu sporta veidu, ar kuru nodarbojos 2x nedēļā, bet vai es, izejot no sporta zāles, par to runāju..? Drīzāk ka nē. Tāpēc nevērtēsim cilvēkus tik daudz pēc hobijiem, kā pēc interešu loka. Un jā, jo cilvēkam daudzpusīgāks interešu loks, jo interesantāks viņš priekš manis ir :)
20.02.2017 14:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits