Hobiju nepieciešamība mūsdienās

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Nesen dzirdēju no kāda cilvēka, ka cilvēki bez hobijiem ir virspusēji un neinteresanti.
Vispār man arī nav nekādu baigo hobiju ar kuriem piepildīt savu brīvo laiku. Man patīk lasīt grāmatas un visādas citas "vairak uz iekšējo pasauli" vērstas lietas. Un mani piepilda mans darbs, ko daudzi nesaprot. Uzskatu ka ari lieli hobiji nepadara cilvēku bagātāku. Viss ir atkarīgs no viņa domāšanas un pasaules uztveres.
Ko jūs par to domājat? Vai hobiji ir liela vajadzība mūsdienās? Pat darba intervijās prasa par hobijiem. Liekas, ja pateiksi ka nav hobiju tad domās- "tukšs cilvēks".
Ko jūs par to domājat?
Pati pazīstu cilvēkus ar ntajiem hobijiem - sports mūzika utt. Bet neteikšu, ka viņus visus šie hobiji ir padarījuši bagātākus (iekšēji).
Tā ir pārdomu diskusija, nevis tieši par mani. :)
19.02.2017 16:08 |
 
Reitings 267
Reģ: 13.09.2016
Maniem hobijiem nekādu īpašu naudu nevajag, vien laiku un lai cik aizņemta es arī nebūtu, lietām, kas mani priecē, laiku vienmēr atradīšu. Rakstu stāstus, vēlos kādreiz tikt arī līdz romāna uzrakstīšanai. Zīmēju, nodarbojos ar rokdarbiem. Nespēju sevi bez tā iedomāties. Nevarētu dzīvot tā, ka man nebūtu nekā, kur vismaz uz brīdi atslēgties no mūždien steigā un stresā esošās mūsdienu pasaules un ikdienas.
Cilvēku bez hobijiem uzreiz nesauktu par tukšu un neinteresantu, bet es personīgi nespētu tā dzīvot, ka ir tikai darbs-mājas un vairs nekas.
19.02.2017 16:33 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Man hobiju ir daudz. Kā parādās, tā palielam tā interese nepāriet, intereses ir noturīgas, bet dažādos periodos te aktualizējas vairāk kas viens, citā kas cits.
Man bez tā reāli būtu stipri garlaicīgāk. Jā, man liekas, ka cilvēki kuriem ir aizraušanās dzīve ir pilnvērtīgāka. Bet esmu redzējusi arī cilvēkus, kuriem tiešām darbs ir sirds lieta un to nevar nejust, tādā gadījumā tas ir savādāk.
19.02.2017 16:30 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Ja man kāds pateiktu, ka cilvēks bez hobija ir virspusējs un neinteresants, tad, visticamāk, ar savu aso mēli iedzeltu, ka nav mans hobijs citus izklaidēt ar saviem hobijiem :D
.
Man hobiji (vaļasprieki) ir tas, ko patīk darīt, bet par ko nav nevienam jāatskaitās :-P Daru sava prieka pēc, nevis lai obligātā kārtā izlielītos, cik esmu 'daudzpusīga' un 'interesanta' :-P ;)
19.02.2017 16:30 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Man nav nekādu hobiju, nav ne laika, ne spēka tam. Lasu grāmatas, bet tās ir vairāk izklaidējoša rakstura un nedomāju, ka tā ir sevis pilnveidošana. Vienmēr pabrīnos, no kurienes radies uzskats, ka jābūt hobijam, ka bez tā ir tukšs cilvēks. Smieklīgi, ka tad nu cenšas kā māk-par hobijiem nosauc lietas, ar kurām nodarbojas 2x gadā. :-D
19.02.2017 16:24 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Pati vados pēc uzskata, ka laime nav jāmeklē darbā, tā ir jāmeklē hobijos un citās lietās ārpus darba. Laikam tādēļ man vairāk patīk cilvēki, kuriem ir savas aizraušanās un hobiji :-)
19.02.2017 16:17 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Hobijiem ir nepieciešams laiks ,nauda ...un ne visiem tas ir .Nav piem. pašlaik nav īsti ne liekas naudas , ne arī laiks ,lai veltītu laiku hobijiem ,kuri aizņem diez gan daudz laika.
Man pašlaik ir svarīgāk pilnveidot sevi tā, lai palielinātu savas darba iespējas nākotnē un viena no tām jomām aizņem diez gan daudz man brīvā laika un nav ta kā man tas ļoti patiktu, bet vnk to vajag darīt.
19.02.2017 16:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits