Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

how to have it all?

 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Sveikas,
nu jau paris dienas "mokos" ar darbiem un sevis, majas organizaciju. Man ir bebitis -2menesi, maja ar dzivniekiem, kura pati nesakartojas un velme sevi attistit karjera, kur man nav isti darbs, kurs mani gaiditu pec BKA, lidz ar to ir doma par kvalifikacijas celsanu!
Problema- ka to visu savienot ikdiena, lai nav noskrejusa cilveka sajuta, bet speju visu izbaudit! sobrid ir ta,ka viss tik pakartots bebitim un ta as ari noteikti bus, ka viss cits tiks pamest bridi, kad vins pamostas un vinam mani vajag! bet pat ar visu laiku, kad vins gul, vai nu speju apdarit majas darbus un ko uztaisit est vai ari viss ir bardaka un es meginu kaut kadus studiju papirus kartot. Bet mani isti neapmierina, jo man vajag, lai vide ir kartiba, lai spetu sakoncentreties un tai pat laika, neesmu spejiga viena dien iztirit maju, pamacities un vel pavingrot, ko ari gribetos!
tad nu jautajums jums- tam, kuras spej but maminas, studentes un vel piestradat vienlaicigi: ka jus to darat? kur atrodat laiku, lai viss butu kartiba, pasas skaistas un forma un plus vel izglitotas vai ar savu biznesu?!
P.S. majkalpotaja nav isti opcijas, jo finansiali loti saliti un es noteikti nejustos erti, kad pati majas un kads te nemas ar tirisanu (plus vel, lai iztira labi....)
06.12.2016 10:05 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
gan jau , ka tā atslēga ir laika plānošanā, miega deficītā + apkopēja vai aukle
06.12.2016 10:15 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Kāpēc bērna tēvs nevar vairāk iesaistīties bērna audzināšanā un mājas pienākumos?
06.12.2016 10:27 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
Daenerys1 vinja jau bija izveidojusi teemu par berna teevu.. vinja baidaas pat vinjam pateikt, lai pasezh ar mazo, jo dzheks tik tusee rinjkjii, cik sapratu..

Havaja
, sac ar to, ka izrunajies ar viiru!!
06.12.2016 10:31 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Havaja, Tev ir tikai 2 mēneši mazulim. Nav kur steigties un gaidīt no tik maza zīdainīša kaut ko. Kad sāks kļut saprātigāks(vismaz man apm 3-4 mēn) varēsi daudzko vairāk izdarīt.
06.12.2016 10:36 |
 
Reitings 1859
Reģ: 08.09.2016
Nav man pašai bērnu, bet varu mēģināt ieteikt "rožainus" ieteikumus.
Taisi lielo "ģenerāltīrīšanu" kad vīrs mājās . Piemēram, svētdienā. Saved lielumu kārtībā un pa nedēļas vidu taču traukus var nomazgāt un tādas basic lietas izdarīt. Vai arī visu laiku viss tiek aizvandīts?
Nu un kamēr tev māja kārtīga un mazais čuč sadali/ saplāno laiku studijām un vari arī pavingrot vai ko tādu. Tā nevar? :-)
06.12.2016 10:40 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
:-D wohaa, cosmo!!
buuuu atskaitei- ar viru izrunajos un visparigi vins "netuse" apkart tapat, katrai lietai ir savi iemesli!
Daenerys1 virs iesaistas pec darba ar vakarinu gatavosanu un ik pardienas berna noliksanu gulet un nedelas nogales viss ir 50/50! no vina vairak nevaru prasit, jo tad tas paliks negodigi! :)
man vairak jautajums tam, kuras ir atradusas savu zelta formulu!
wee aukle nav risinajums, es negribu! laika planosanais piekritu, bet nezinu ka, jo kad ir laiks, tad daru lietas, bet liekas, ka laika nepietiek vai ari loti atri sagurstu un tad no viss vairs nav nekada prieka!
06.12.2016 10:42 |
 
Reitings 278
Reģ: 16.11.2009
Man ir māja, divi suņi un piecus mēnešus veca meita, 6dienās vēl mācos, lai iegūtu otru augstāko izglītību. Nestrādāju, darbā mani gaida atpakaļ, bet pašai liekas, ka tur vairs negribu atgriezties. Reizēm piepalīdzu draugam ar pāris darbiem, bet tas ir reti. Teikšu, ka viegli nav, bet man ļoti palīdz ergobaby ergosoma. Ja meitai ir niķis, tad ieliku viņu somā un tīru māju vai gatavoju ēst, piemēram. Varbūt vari mēģināt iegādāties ko tādu? Kā arī aktivitātes paklājiņš ir labs palīgs, nolieku viņu sev tuvumā uz tā un viņa tur kādu brīdi var dzīvoties savā nodabā, kad sāk kašķētoes, tad padarbojos ar viņu un atkal ir miers kādu brīdi. Ja ir iespēja, tad es Tavā vietā ņemtu apkopēju, pati ar šobrīd meklēju.
06.12.2016 10:43 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
vinja jau bija izveidojusi teemu par berna teevu.. vinja baidaas pat vinjam pateikt, lai pasezh ar mazo, jo dzheks tik tusee rinjkjii, cik sapratu..

Nu labi, nevar uzticēt bērnu, bet grīdu var uzticēt mazgāt, māju piekopt, ēst gatavot, traukus, veļu mazgāt gan var vīrietis.
06.12.2016 10:43 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Saliec prioritātes!
Kamēr bērns guļ, satīri māju un pagatavo ēst! kam Tev tagad uztarukties par studēšanu? bērns vēl ir mazs! paspēsi vēl.
06.12.2016 10:46 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
wee aukle nav risinajums, es negribu! laika planosanais piekritu, bet nezinu ka, jo kad ir laiks, tad daru lietas, bet liekas, ka laika nepietiek vai ari loti atri sagurstu un tad no viss vairs nav nekada prieka!

nu atceries , ka dienā ir tikai 24h, iespējams , ka tu gribi pārāk daudz un uzreiz. Varbūt ir vērts sadalīt pienākumus pa dienām ... 1dienā tu kārto māju , 2dien mācies un centies neaizdirst māju, 3dien tu vingro. Kad mana meita bija tik maziņa uz veikalu es , vispār, gāju ap 8-9 no rīta , mazāk cilvēku un visa diena brīva. Ēdienu var saldēt , pavadi 1 dienu virtuvē izvārot zupu un sacepot gaļu , ko var sasaldēt un pēc tam variēt
06.12.2016 10:48 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
XZY
es no maza neko negaidu- vins godam pilda savus pienakumsu: gulet, est un kakat! :-P
no sevis gaidu vairak!
Mele
meginajam ieviest svetdienas ka lielo tirisanas dienu, bet nesanak, jo ta ir diena, kad ejam iepirkties, satiekam draugus un pavadam laiku kopa vai izbraucienos! negribas so jauko svetdienas mieru upuret tirisanai!
man ir dzivnieki, lidz ar to ari spalvas, esmu loti prasiga, lai to nekur apkart kusciem neveltos, lidz ar to sudzu maju reizi diena! sobrid atradu risinaju un ir iegadats robots, redzes, ka tas atvieglos ikdienu! velu mazgaju ik pardienas, traukus mazga masina, bet ir visadi mazie sikumu- visu nolikt pa vietam, lai virsmas brivas, noslaucit puteklus, notirit spogulus, logus, salikt drebes skapi... tie ir sikumi, bet aiznem sasoditi daudz laika!! un es nevaru atslabinaties vai sakoncentreties, ja tas viss nav pa vietam!
06.12.2016 10:48 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
visu nolikt pa vietam,

man tā nesanāk , bet principā cilvēki lietas pēc lietošanas noliek uzreiz vietā , līdz ar to pēc tam nav jāpavada stunda skaidrot un liekot katru štruntu savā vietā
06.12.2016 10:51 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
smileforme7
paldies par ieteikumu, ir man tada un izmantoju vedod sunus pastaiga ( kas ari panem vakara plana 2h, jo no rita to dara virs viens pats), bet negribas isti mazo pa dienu sedinat ieksa, jo liekas, tad vins tur par daudz laika pavadis, tada poza... kaut gan pa briziem varetu, lidz izsuc maju, lidz pagatavoju kaut ko...
macities gribu, jo neesmu lv un nav man BKA gadu, bet gan tikai 6menesus, lidz ar to gribu meklet pec tam citu darbu ar labak kvalifikaciju nevis iet atpakal uz to pasu!
No berna teva vienigi vel varetu prasit "neaizdirst maju", ko vins ar sava zekem ik pa laikam dara!
06.12.2016 10:54 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Wee
paldie spar ieteikumu par dienam, tas ir tas, ko sobrid meginu: vienu dienu majas darbi, otru "sevis darbi", redzes, cik labi izdosies
06.12.2016 10:55 |
 
Reitings 278
Reģ: 16.11.2009
Varbūt vari vakarā mazo likt ratos, ja negribas, lai tik daudz laika pavada somā? Ja divatā ar meitu, tad es ar iepērkos agri no rīta, kā jau Tev wee ieteica.
06.12.2016 10:59 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
on the subject, atradu so te, varbut bus jaievies sada ikrita rutina:
06.12.2016 11:25 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Piedod, bet tu pati sevi esi apkrāvusi ar problēmām, turklāt liekām problēmām! Te numurēju dažas:
1.Turēt mājās spalvainu dzīvnieku jau ir problēma.
2. Mājkalpotāju tu negribi.
3. Aukli tu negribi.
Grib visu, bet nevar visu! Ir jāsaliek prioritātes. Jāatsakās no nevajadzīgā.
Man ir tāds princips - ja es varu kādam samaksāt par to, ko es negribu darīt, es to daru. Man nav ne bērnu, ne dzīvnieku, bet tāpat es algoju mājkalpotāju. Es labāk samaksāju tos 30 eiro un tikmēr palasu grāmatu un relaksējos, nekā savu vienīgo brīvdienu šrubēju māju.
Studijas... wtf kādas studijas, ka tikko tiki pie bērna? Dzīve tev piespēlēja lielu laimi, ka tiki pie vīrieša un bērna, tad novērtē to un saudzē! Tavs uzdevums šobrīd ir būt sievietei!!! Mātei, sievai. Ja neesi gatava ziedoties, nevajadzēja dibināt ģimeni.
06.12.2016 12:23 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
visu vienmēr nevar iegūt, vēl jo vairāk, ja visu gribi darīt pati. diennaktī ir tikai 24h
06.12.2016 12:51 |
 
Reitings 2059
Reģ: 29.01.2009
Man ir 3 mazi bērni-4g,2g un 7mēn. Galās tieku kaut kā. :-D
06.12.2016 13:04 |
 
Reitings 520
Reģ: 28.10.2016
drostala
+++
Mana draudzene tā arī ar to ergosomu staigā apkārt pa pilsētu, kad ļoti vajag. Pati studē, meitai 7 mēneši. Tētis maksā alimentus, bērnu šad tad pieskata mamma un māsa.
Visā šajā jezgā, kā drostala teica - nauda ir lētāka par laiku, ja Tev ir kaut cik naudas, atdod to kādai/am, lai Tev ietaupītos laiks.
06.12.2016 13:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits