Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nevaram izvēlēties vārdu mazulim..

 
Reitings 8
Reģ: 25.11.2016
Tuvojas dzemdību diena,bet ir radusies viena problēma-ar vīru nevaram izvēlēties vārdu mūsu meitiņai(l)Vienkārši nevaram vienoties par vārdu,kurš patiktu mums abiem(t)Man patīk vārdi-Eva,Madlēna un Estelle(l)Bet vīrs grib nosaukt mūsu meitiņu par godu viņa mātei-Antonīnai(t)(t) Es esmu pret to,jo gribu,lai bērnam būtu savs vārds,sava identitāte,sava personība..Un ja viņš grib nosaukt meitiņu par godu kādam cilvēkam,tad kāpēc nenosaukt par godu manai mammai,nevis viņa ?(e)Ko darīt tādā situācijā ?Esmu pat piedāvājusi izmantot vārdu Antonīna,ka otro vārdu(t)Tik un tā pat negrib par to klausīties...
26.11.2016 10:36 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Man tā vīrieša ideja liekas stulba. Bērns ir atsevišķs cilvēks, kurš jāsauc vārdā kāds patīk, nevis par godu tam, par godu šitam. Ja tas mātes vārds vēl būtu glīts, bet saukt vārdā kāds pamatā vecām tantēm?
Lai dzemdē pats un sauc kā grib - es laikam pateiktu ko tādu. (t)
26.11.2016 10:47 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Njā...Diez kas nav. Uzreiz saku,ka nezinu kā notiek bērna vārda piešķiršana (nu formalitātes-vai jābūt abiem vecākiem vai kā),ja var iet tikai mamma,tad es vienkārši ieliktu vārdu Eva. Un viss! Jā,jā,vīram arī ir tiesības lemt un bla bla bla,bet ar normāliem ieteikumiem. Kā tâ meitene pēc tam dzīvos? Antonīna...nu,es atvainojos. Tas nav mūsu laika vārds.
Mēģini vēlreiz runāt. Uzsverot,ka tad jau var ņemt Tavas mammas vàrdu,lai padomâ kā meita ar viņa mammas vàrdu sadzīvos. Un vēl,protams,piemini to,ka var atkārtoties mātes liktenis utt. Es,piemēram,neliktu bërnam vārdu,ja arī bùtu skaists,bet viņa māte bùtu jau 5x precêjusies. Nī un nī! Es vienmēr esmu gribējusi saukt dēlu par Edgaru,bet nebūs. Vīra mammai bija dēls Edgars,kurš 7 gadu vecumā noslīka. Es nevarētu ielikt,jo viņa mammai tas būtu kā atgādinājums...
26.11.2016 10:58 |
 
Reitings 8
Reģ: 25.11.2016
Problēma ir tājā,ka viņš pat negrib neko klausīties.Uzstāj uz sava un viss(s)Es jau arī viņam pateicu,ka vajag dod bērnam tādu vārdu,ar kuru viņš varētu normāli dzīvot..Varbūt vārds Antonīna būtu aktuāls kādus 20-30 gadus atpakaļ,bet ne tagad..Par tiem vārdiem,kuri patīk man viņš vienkārši smējās.Pēc viņa domām,Eva un Madlēna ir vecmammu vārdi,bet Estelle ir kaut kādas prostitūtas vārds(e)(e)(e)(e)
26.11.2016 11:03 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Vīra izvēlētais vārds ir kaut kas drausmīgs, tāpat kā Modras, Gaismas un Zojas.(t) No šiem vārdiem es izvēlētos Madlēnu.
26.11.2016 11:04 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Antonīna vai Antoņina? Tik un tā drausmīgi. Forša jums laulība, ja vīrs tevi brutāli spiež uz šādu stulbu darbību. Kā pēc tam tev būs visu dzīvi dzirdēt šādu vārdu?
26.11.2016 11:05 |
 
10 gadi
Reitings 5631
Reģ: 29.01.2009
Iespējams kad meitiņa piedzims sapratīsiet, ka viņa ir "Rebeka" un tieši šis vārds liksies vispiemērotākais. ( Rebeka bija kā piemērs, tur varbūt jebkurš cits vārds). Teğistrēt var viens no vecākiem, draudzenei brauca vīrs un kad atbrauca mājā sieva prasīja nu kā tad sauc?!:-D:-D
26.11.2016 11:09 |
 
Reitings 8
Reģ: 25.11.2016
Artemzija,viņam ir ļoti tuvas attiecības ar viņa māti,tāpēc arī un grib nosaukt bērnu par godu viņai(t)Bet kāpēc tad nenosaukt meitu par godu manai mammai,kuru es arī ļoti mīlu ?(t)
26.11.2016 11:10 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Te lielākā bēda, ka jums ir aizgājis nopietns strīds. Principā godīgi būtu, ka atmetat katrs visus savus favorītus, ņemat kalendāru un kopā izrakstat abiem pieņemanus vārdus. Kad piedzims, tad skatīsies, kas bērniņam piestāv. Jo gadās arī, ka iecerētais vārds nepiestāv nu necik un nemaz.
Manuprāt, Antonīna ir diezgan jauks vecvārds. Tieši izkaņa "-nīna", to padara mīlīgu. Iedot skaistu vecvārdu ir daudz gaumīgāk, nekā nosaukt par Džesiku, Lindsiju vai Mailiju.
26.11.2016 11:10 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Ja virs nespej racionali domat un adekvati uzvesties, pagaidam atlieciet so jautajumu. Katra zina es neliktu vardu kurs man nepatiktu un punkts. Jabut kompromisam saja jautajuma. Nebazies virsu ar saviem teis variantiem, ari man personigi tie nepatik, tapec saprotu viru. Piedava vela izveidot sarakstinu katrs ar, piemeram, 5 vardiem.
Neizskatu, ka kada tuva un mila sara varda liksana kopima ir kas slikts un neuzskatu, ka tas atnem bernam identitati. Tad jau katram cilvekam iz zemeslodes vajadzetu savu originalo vardu.
Man nez kadel izlausas, ka esi no sievietem par kuram virietim diezgan liela vara. Es ta ari pateiktu, ja vajadzetu sapsihotos un uzkliegtu, lai aizmirst, tas vards bernam nebus un viss. Lai doma talak. Ja izvairisies liksu kadu gribu. Nelauj sev kapt uz galvas. Vins nav pasaules naba.
26.11.2016 11:11 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Mans tevs man ielika citu vardu ka gribeja mamma un parejie. Mani veseli menesi sauca taja, bet mani registret veda tevs un pieregistreja sevis gribeto un labi, ka ta. Milu savu vardu un tas otrs ir baiss, miksts, itka sava zina lidzigs manam, bet tomer savadaks. Es gan nezibu ka taga bernus registree, man tas bija gandriz 30 gadus atpakal.
26.11.2016 11:14 |
 
Reitings 724
Reģ: 29.10.2016
Es no šiem izvēlētos Estelle :) ❤
Vārds Antonīna ir vecomdīgs, un pēc tam, kad izaugs un brauks uz ārzemēm, tad iespējams, ka ārzemniekiem šī vārda izrunāšana sagādās grūtības, turklāt neizklausās skaisti.
Es šo vārdu ieliktu kā otro vārdu, domāju, vīrs samierināsies. Neesmu pret to, ka vecāki nosauc bērnu savā jeb vecvecāku vārdā, bet tikai, ja jūt, ka tas ir tas, ko vajag, nevis kaut kādai piemiņai vai atmiņām par citu cilvēku.
26.11.2016 11:17 |
 
Reitings 724
Reģ: 29.10.2016
Kaut gan. Varbūt arī nav tik slikti.
Darītu otrādāk, lai abi esam apmierināti, viņa izvēlēto kā pirmo un savējo kā otro :)
Domāju ,tad tiešām pretenziju nebūtu un kad meita paaugtos tāpat viņa visiem palūgtu saukt tājā vārdā, kurš viņai tuvāks.
26.11.2016 11:22 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Ārzemēs problemātiski ir ar vārdiem Zanda, Guntra, Dace, utt. Bet nedomāju, ka tam jābūt noteicošajam vārda izvēlē.
26.11.2016 11:29 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Antonina ir loti specidisks vards, tam ir loti japatik lai liktu. Es pilna parlieciba neliktu
26.11.2016 11:34 |
 
10 gadi
Reitings 2461
Reģ: 29.01.2009
Atgādini vīram, ka tas ir arī Tavs bērns un arī Tev ir tiesības lemt, kādu vārdu likt. Ja viņš pilnīgi kategoriski nepiekāpjas, tad es Tavā vietā vienkārši ieliktu tādu vārdu, kāds pašai patīk un viss, lai vīrs vaino pats sevi, ka nepiekrita kompromisam.
No Taviem minētajiem vārdiem man patīk Eva un Madlēna, tiešām skaisti. Antonīna arī varbūt nemaz nebūtu tik slikts, ja neatgādinātu Antoņinu, kas man šķiet briesmīgs vārds.
26.11.2016 11:45 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vasarā viens pazīstams pāris nosauca savu meitu par Veltu. (t) Manuprāt, ļoti vecmodīgs vārds. Maza meitenīte vārdā Velta.
Man patīk arī vecmodīgie vārdi, arī krieviskie vārdi patīk (Baiba, Barbara, Amanda, Tatjana, Austra, utt.), bet nu Antoņina man izteikti nepatīk.
26.11.2016 12:18 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Estelli es neliktu, Friends dēļ, bet nu tās ir katra personīgās asociācijas :D

Man ļoti patīk Mereda padoms :)
26.11.2016 12:18 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
ja tas vārds būtu bijis aktuāls gadus 20-30 atpakaļ, tad tagad būtu daudz jaunu Antonīnu. bet nevienu Antonīnu, izņemot omes draudzeni, kam ir 70+, nezinu (t)
bet problēma jau nav vārdā, problēma ir vīra attieksmē. jums nav jāsteidzas, zinu gadījumus, kad vārds jau izdomāts, bet, kad bērniņš nācis pasaulē, cilvēki skatās uz viņu un nespēj nosaukt izdomātajā vārdā, vienkārši nevar to savienot ar šo mazo cilvēciņu. un izdomā jaunu vārdu.
26.11.2016 12:23 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
Estella un Madlēna diezgan rūpīgi jāskatās, kā saskan ar uzvārdu.
Jums tūlīt būs kopējs bērns- iemācieties apsēsties un kārtīgi izrunāties. Ja vajag atmetiet jūsu abu iemīļotos variantus un izvēlieties kautko absolūti jaunu.
Es gan nesaprotu,ko tu domāji ar šo teikumu;
Un ja viņš grib nosaukt meitiņu par godu kādam cilvēkam,tad kāpēc nenosaukt par godu manai mammai,nevis viņa ?

Bērna vārda izvele nav nekāda sacensība spītībā.
26.11.2016 12:24 |
 
Moderators
Reitings 3628
Reģ: 13.11.2016
No autores minētajiem ērtāk lietojamais ir Eva. Estella kaut kā dikti asociējas ar Estrellu :)))
Starp citu, komentāros minētais vārds Velta arī nav slikts vvariants - 99%, ka nevienai citai meitenei tāda nebūs, turklāt, ērti lietojams.
26.11.2016 13:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits