Darba alga

 
Reitings 3
Reģ: 17.11.2016
Sveiki,
Vēlētos uzzināt jūsu viedokli par to, cik skaitas-apmierinoša, normāla, laba un ļoti laba alga vīrietim.
Vēlams norādīt algu bruto, jeb uz papīra.
Kāpēc prasu.. lieta tāda, ka reali nesaprotu no kā cilvēki Rīgā dzīvo :D
Īre vidēji 300 eur, komunālie, izdalot uz gadu vidēji 100.
Visi brauc ar labām, jaunām mašīnām.
Protams ne viss ir naudā, bet ar mīlestību nepaēst.
Varbut jūs varat padalīties ar ex informāciju vai ar to, kā pašlaik domājat ?
Paldies:-)
17.11.2016 22:44 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Neuztrauc gan. :) Man eksāmena procenti nepazemina cilvēka vērtību manās acīs un viņa inteliģences pakāpi.
20.11.2016 19:12 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Kāpēc ir eksemplāri, kas iedomājas to, ka tad, ja skolotāji saka, ka algas ir par mazu viņi vienlaikus saka, ka visiem citiem nu ir ļoti labi, ka tikai šie nabagi ir cietēji?? Neviens skolotājs taču nebrēc, ka visiem citiem jau nu ir labi, ka mediķi jau medusmaizē dzīvo, un pārējiem arī ir baigi viegli, ka tikai skolotājiem algas jāpieliek..Muļķības.
20.11.2016 19:13 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Daen
Varbūt tev mamma čīkstulīga pa dzīvi? :D Manējie neviens nedzird, ka baigi sūdzos ne par savu algu, ne darbu. Varbūt noburkšķu, ka nevaru, jo darbi jālabo vai kā. Šī diskusija gluži neskaitās kā čīkstēšana. Ja sāku intervēt mediķus, taisīt SKAĻAS reformas, kas izgāztos arī tad visi par viņiem runātu. Ja veidotu kādu kopējo statistiku viņu darba kvalitātei ( ko līdzīgu skolēnu CE), kur viss būtu slikti, utt, domāju arī sabiedrībai apniktu tā pīļu pēkšķēšana.
20.11.2016 19:14 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Neviens skolotājs taču nebrēc, ka visiem citiem jau nu ir labi, ka mediķi jau medusmaizē dzīvo, un pārējiem arī ir baigi viegli, ka tikai skolotājiem algas jāpieliek..Muļķības.

+++
20.11.2016 19:15 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Katrā profesijā var labi nopelnīt. Piemēram, mana mamma ir skolotāja un pelna labi, konkrētu ciparu neminēšu, bet tie nav ne 400, ne 600 eiro, ne tuvu. Strādā tālu prom no Rīgas. Darbu beidz stipri vēlāk par 2 vai 3 dienā, bet nav līdz nāvei pārstrādājusies.
Man ir draudzene ārste, kas ir karjeras pirmssākumos, pelna apmēram kā es, tikai viņai ir vairāk brīvā laika nekā man. Tā draudzene strādā gan privātā, gan valsts iestādē, stāstīja, ka privātajā iestādē ir arī māsiņas, kuras pelna virs 1000 eur uz rokas. Jums nešķiet, ka ir jāprot iekārtoties? Es pelnu labi, bet ir arī cilvēki, kas ar manu profesiju strādā pa 350 eiro uz rokas.
20.11.2016 19:17 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par algu mana mamma nečīkst. :-)
20.11.2016 19:17 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Daenerys, man jau bail miljono reizi atkārtoties, bet nu labi:
.
čīkstēšana kā tāda mani arī kaitina, no otras puses, lielākas algas ILGTERMIŅĀ piesaistītu skolām lielāku skaitu talantīgu cilvēku, attiecīgi, ieguvēji būtu mēs VISI - mūsu bērni būtu izglītotāki, būtu augstāks IKP, Rīdziniecei pēc 20 gadiem lielāka pensija.
.
Tu, Daenerys1, esi gudra dāma, domāju, pie gribēšanas varētu būt laba skolotāja - ietu uz skolu par tādu algu, kādas tur ir tagad? A par 3000 eirikiem uz rokām un tik pildspalvām, cik vari panest? Vismaz padomātu, vai ne?
20.11.2016 19:18 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
57days, es personīgi neietu uz skolu strādāt arī pa 5000, es nāku no skolotāju ģimenes un līdz kaulam esmu izbaudījusi šīs profesijas "burvību", absolūti abstrahējoties no algām. Darbs ar bērniem nav priekš manis.
Kas attiecas uz izglītības kvalitāti, uzskatu, ka pirmkārt ir jāmaina izglītības programmu saturs, kas ir novecojis un neatbilst mūsdienu prasībām. Ja visi skolotāji būs superlabi, bet izglītības saturs nemainīsies, tad nekādi uzlabojumi nenotiks.
20.11.2016 19:21 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Daen
Jūtu, ka mums viedokļi saskan, tik cik ar burtiem grūti īsto ziņu nodot. Atšķirība vien tajā, ka vēlme nopelnīt atšķiras. Šeit ne reizi neesmu čīkstējusi, ka man nepietiek ar manu algu. Jā, manuprāt, tā neattaino manu ieguldījumu, bet tas ir cits stāsts.
Mani skumdina tik tas, ka cilvēkiem darot no sirds savu darbu ir jāknapinas, jo redz paši vainīgi. (atkal, saprotu, vienmēr var iekārtoties labāk), bet vai tad tajā internātskolā vajag sliktāku skolotāju, jo tur mazāk maksā? Kādam tur arī vajag strādāt un būtu tikai labi, ja tas tiktu novērtēts. ( Arī sētniekus, mediķus un visu citu).
20.11.2016 19:24 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
LV vispar algas ir katastrofali zemas visiem parsvara! Tacu sis jaunais 30 it gadigais skolotajs kas strad a tikai 30 stundaas nedela vecaki palidz, un gadriz visu algu atdod par auto kreditu un datoru un internetu nav isti gudrs, un slinks ari piedevam! Daudzi styrada 2 slodzes lai saviolktu galus, un vel ir gimene un majas solis. Nu jopcik virieti meikle iespeju piepelnities nevis lielako menesa dalu kasit olas un cikstet!
P.S. Ieverojat taja izmaksu liste vins nemin benzinu , pulveri, ziepes, dusas zeleju un ciotas higinea spreces un saimniecibas lietas.:-D
20.11.2016 19:24 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Superlabs skolotājs mācēs apiet figņu uz iemācīt to, ko vajag :)
.
Man, kā jau teicu, ir zināma pieredze skolā, ja man dotu 3000, jau rīt uz skolu aizskrietu - man jaunieši patīk, to gadu skolā atceros ar pozitīvām atmiņām.
.
Par saturu piekrītu, tas arī, protams, klibo.
20.11.2016 19:24 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Uhh
uzskatu, ka pirmkārt ir jāmaina izglītības programmu saturs, kas ir novecojis un neatbilst mūsdienu prasībām

Šobrīd top izmaiņas, diezgan radikālas, vismaz uz papīra. Es ar trīcošām kājām gaidu, ko viņi konkrēti sadomās.
20.11.2016 19:25 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
bet vai tad tajā internātskolā vajag sliktāku skolotāju, jo tur mazāk maksā
palasot uzmanigak kas un ka ..tas skolotajs ipasi labs nav un nebus!!!!!!!Ar prata spejasm jau nu neizcelas noteikti, un slinks. Ta ka...
20.11.2016 19:28 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
catana, tas ir viens no iemesliem, kāpēc es neaizgāju studēt par veterinārārstu, lai gan gribēju ļoti, un joprojām gribu - šajā profesijā ir nenormāli jācīnās, jāsitas, lai labi pelnītu. Ar māsiņām ir tas pats, ar sociālajiem darbiniekiem. Nu nav šīs profesijas no to klāsta, ar kurām var nopelnīt. Diemžēl. Ar to jārēķinās.
Runājot par 2 mēnešu atvaļinājumu - man ļoti patika Ķīļa ideja par mācību gada pagarināšanu un slodzes samazināšanu ikdienā. Cik atceros no saviem skolas laikiem, pamatskolā vēl bija normāli, bet vidusskolā (ģimnāzijā) tas bija murgs. Stundas katru dienu sākās 8, es biju cīrulis un esmu joprojām, pirmās 3-4 stundas es vienkārši atsēdēju (lasiet: atgulēju) un neko neko neuztvēru, jo man nāca miegs. Aiziet gulēt ātrāk īsti nebija opcija. Stundas mums beidzās 15.30, tālāk sākās pulciņi - gatavošanās olimpiādēm un konsultācijas, kuras 2-3x nedēļā izmantoja pilnīgi visa mana klase. Daļa gatavojās olimpiādēm, daļa gāja uzrakstīt slimošanas laikā iekavētos kontroldarbus, daļa piemācīties priekšmetus, kurus stundās nav līdz galam sapratuši. Praktiski katru dienu mums tika uzdoti apjomīgi mājasdarbi, nebija tādas dienas, kad nebūtu jāraksta vismaz 1 eseja vai domraksts, atšķīrās tikai priekšmeti - latviešu valoda, angļu valoda, vācu valoda, vēsture. Kvalitatīvi uzrakstīt eseju uz 9-10 ballēm - tās bija 2 stundas. Plus gramatikas uzdevumi, jauno vārdiņu iekalšana, 4-5 uzdevumi matemātikā. Aiziet laicīgi gulēt nebija reāli. Man vēl bija tāda ekstra, ka mamma varēja atļauties apmaksāt franču valodas kursus ārpus skolas un vienu gadu es arī liku tiesības. Tātad tam vēl tika veltīts laiks vakaros. Manā laikā bija tā - klasesbiedri bija vai nu izgulējušies, vai nu izpildījuši visus mājasdarbus. Opcija "ir visi mājasdarbi un ir arī izgulējies" bija labākajā gadījumā pirmdienās. Nu tad par kādu kvalitāti te var runāt? Vairums skolotāju man bija tiešām forši.
20.11.2016 19:32 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Rīdziniece
Nu pārliekot tos 140eur mēnesī uz citiem izdevumiem ( higiēnas precēm, saimniecības precēm un vēl ko), neteiktu, ka tas būtu extra daudz tik un tā. Jā, gan jau varētu to visu darīšanu ekonomiskāku padarīt tieši šajā konkrētajā gadījumā, bet globālā problēma paliek.
20.11.2016 19:32 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Rīdziniece, nu labi, skolotājs glups. Kā tev šķiet, ja viņš aizies no darba, cik gara rinda ar gudriem, talantīgiem skolotājiem stāv rindā uz šo amatu ar šo atalgojumu? Atkal atkārtošos, man jau 90o beigās vienā no Rīgas labākajām skolām gadu nebija viena priekšmeta skolotājas, kad iepriekšējā nolēma beigt čīkstēt, pacēla asti un aizgāja. Šaubos, ka šajā jomā situācija ir uzlabojusies.
20.11.2016 19:33 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Daen
Tam arī es piekrītu. Piekrītu Taviem argumentiem gan kā vecāks gan kā skolotājs. Man pašai ir uzstādījums klasē - re ku, tas mums jāizdara, ja nepaspējam skolēnu attieksmes dēļ, pašiem būs vairāk MD. Cenšos pēc iespējas produktīvāk izmantot laiku klasē, bet ne vienmēr tas sanāk. Arī pašiem bērniem noslodze ir milzīga.
20.11.2016 19:35 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vina vecaku zel, kam jauztur slinkis. Un ka LAUKU skolas ednica , jo taja skola nav kafuza var izterej 22 darba dienas 100 euro? Un kas perk benzinu, un parejo? Un kapec janem kaudze ae kreditiem ja tik maza alga? Nu 30 it gadigs vorietis ar tikai 30 it darba stuyndam nedela nemekle iespeju nopelnit klat bet nem naudu no vecakiem...ir tak kopuma pilnigs zabaks.
20.11.2016 19:36 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Piebildīšu, ka no 28 cilvēku klases piestrādāja tikai viens, jo diemžēl manas skolas slodze bija nenormāla. Un es vēl priecājos, ka es neizvēlējos rasēšanu, jo tie, kas dzīvoja kojās, stāstīja, ka nevar pagulēt, jo istabas biedrs līdz 3 naktī rasē. Es arī vairs daudz ko neatceros no skolas programmas, jo slodze bija tāda, ka varēja iezubrīt uz kontroldarbu, kārtīgi iemācīties nebija laika.
Vēl nepatika, ka nebija sasaistes starp priekšmetiem. Tā kā bija ļoti labs fizikas skolotājs, matemātikas prasmes fizikā cik necik tika pielietotas, bet diemžēl bioloģijā un ķīmijā skolotājas bija zem katras kritikas, tā ka man tikai no žurnāla Geo pieleca, ka tie sulfīti, par kuriem mācīja ķīmijā, ir tie paši, par kuriem mācīja bioloģijā. Un tas ir ļoti skumji.
20.11.2016 19:37 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Bet nu vispār jā, skolotājs, par ko cepas Rīdziniece, lauku skolā dienā vidēji pusdienās noēd piecīti. :-D Man patīk garšīgi un kvalitatīvi paēst, es tādu summu pusdienām tērēju restorānos Rīgas klusajā centrā, un vienmēr izeju no tiem ar pilnu vēderu. Pat neizvēlos lētāko.
20.11.2016 19:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits