KREDĪTS AUTOMAŠĪNAI.

 
Reitings 133
Reģ: 04.10.2015
sveiki visiem!
gribētu uzzināt vai man ir kāda cerība,drīz būs tiesības,tapēc,kājāmgājējs noteikti negribu būt,gribu savu mašīnu,bet,ir diez gan liels bet. Man ir 19,un iespējas dabūt kredītu laikam ir neiespējamas ? jo uzreiz jau skatās,kur strādā un kāda alga. Takā es vēl mācos,man ir ikmēneša stipendija +alimenti. Bet tas jau laikam nevienam neinteresē un kredītu nedos vai ne?
Un lūdzu bez pārmetumiem,kapēc man tik ātri vajag kredītu,jo es jau jauna un blah blah,a ko,ja savādāk nevar.
Gaidīšu ieteikumus un patiešām,iztiksim bez pārmetumiem un uzbraucieniem :)
16.11.2016 22:28 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Nē, nē.Šoreiz ne no sērijas
šāda veida iestādēs ņem kredītus un tad sūdzas

Runa par vienu konkrētu gadījumu, bet publiski te izpaust netaisos.
17.11.2016 00:02 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Nu jebkurā uzņēmumā ir sastopami forši cilvēki un idioti. Atkarīgs ar ko saskarsme sanākusi :)
17.11.2016 00:08 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Man personīgi ar mogo saskarsme ir nulle bijusi. Savā sfērā strādājot vienkārši bija liels skandāls,kur iesaistīti bija mogo.
Nemaz nešaubos,ka forši cilvēki strādā, bet par uzņēmumu kopumā,neko labu teikt nevaru.
17.11.2016 00:13 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Nu ne forši cilvēki, nepareizi nodefinēju.
Vnk tas komentārs šīs tēmas sakarā baigi dīvains izskatījās, tāpēc nokomentēju. Katram jau sava pieredze. Un, ja ir bijis skandāls, bet, ja jau publiski nekur baigi nav izskanējis, pie tam, ja finanšu rezultātus viņi ir dabujuši tādus, kādi tie ir, tad jau pēc idejas teikt, ka tur idioti strādā arī nav baigi korekti, precīzi (par biznesa ētiskumu un kā rezultāti dabūti nav jēgas runāt, jo nu katram savi paņēmieni..).
Baigais off topic aizgāja. Būtībā nav jau svarīgi :)
17.11.2016 00:27 |
 
Reitings 724
Reģ: 29.10.2016
------domāju, ka kred. Tev. Nedos, kā nekā stipendija droši vien nav nekāda lielā un alimenti... Tos jau nemaksā tam, lai nopirktu sev mašīnu, bet gan bērnam, bērna vajadzībām, apğērbs/pārtika u.tml.-------
Pat tad,ja kaut kur iedos, tad tas visu sačakarēs vēl vairāk, jo tu nezini kā tev turpmāk dzīve iekārtoties, kāda būs tava alga, kad atradīsi darbu un vispār vai šībrīža plāni nepajuks. Risks ir pārāk liels un var iebraukt auzās, ja tev būtu kaut kādi savi ienākumi, stabils darbs.
17.11.2016 01:42 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Štank, kas tu pa soģi, lai teiktu, kurš dzīvē pieņemtais lēmums ir bijis labs vai slikts? Dievs esi?
17.11.2016 07:52 |
 
Reitings 143
Reģ: 29.06.2015
Es arī ŠOREIZ piekrītu Štankam. Te visi iesaka par labu tev. Mašīna pagaidīs mazliet, jo ja tu tagad ņemtu kredītu, tad tu to sāktu darīt visu laiku (mašīna tomēr arī jāuztur), līdz tev atteikts kārtējo kredītu un tad tu būsi auzās, nāksies pārdot mašīnu un citas piederīgas lietas, lai atmaksātu visu. Nevajag.:-|
17.11.2016 08:05 |
 
10 gadi
Reitings 591
Reģ: 29.01.2009
Es vispār neieteiktu ne līzingu, ne kredītu (izņēmums ir nekustamais īpašums). Un jo īpaši šajā gadījumā. Es nezinu, kā lai maigāk pasaka, bet tā nav laba doma.
Pieņemsim, ka maksa ir 150 eiro mēnesī. Meitene var pakrāt 3-4 mēnešus un nopirkt auto ar tehnisko apskati uz gadu teiksim pa tiem pašiem 600 eiro(summa no 4mēnešu maksām) un braukt. Kad beidzas skate, vai nu remontēt vai arī lūkot jaunu lietotu auto. Braukt būs ar ko, bet riska iekulties nepatikšanās ar banku nebūs.
17.11.2016 08:47 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Kāpēc jums visiem šķiet, ka viņai ir bērns, ja viņa saņem alimentus? Pirmais, kas man ienāca prātā - vecums līdz 24, studē pilna laika klātienē un saņem alimentus no kāda no saviem vecākiem.
Par tēmu: Mogo Tev iedos kredītu, ja nedod Mogo, tad tā tiešām nav laba doma. :-D
Bet parēķināsim. Mani fascinē, ka cilvēkiem šķiet, ka viņš nopērk mašīnu, sēžas un brauc, viss. Pieņemsim, ka Tu paņem diezgan lētu un lūznīgu mašīnu uz garu termiņu un maksā 50 euro līzingu mēnesī. Personīgi man pilna bāka degvielas maksā ap 60 eiro, pietiek apmēram mēnesim, jo es tiešām maz braucu. Ja Tu brauc tik maz, cik es, Tev mašīnu nevajag, reizi nedēļā atvest smagāku pirku maisu no veikala vai aizbraukt pie ārsta lētāk ir ar taksi. Tā ka pieņemsim, ja Tu gribi auto, Tu brauc vismaz 2x vairāk par mani. 120 euro degviela.
Kopā jau 170.
Tālāk, apkope. Katrus 10 000km jāmaina eļļa un visi filtri. Manai pavecajai mašīnai tas izmaksā 120 euro. Pieņemsim, ka lūznīgai mašīnai tas maksās 80 eiro, vēl lētāk nevaru iztēloties. 2x gadā, 160 eiro, mēneša griezumā 160/12=13 eiro.
Kopā jau 183 eiro.
Octa pirmajam gadam jaunajam šoferim - vismaz 100 eiro (man bija 120). Izdalot uz 12 mēnešiem - 8 eiro.
Kopā jau 191 eiro.
Pieņemsim, ka Tu KASKO nepirksi. Tas nav obligāti.
Tālāk, neiztiksi bez tādām izmaksām kā riepas, lētām lietotām mašīnām tās parasti ir ļoti sliktas. Lētākais sakarīgais variants - vissezonas ķīnietes kādi 120 eiro, mēneša griezumā 10 eiro.
Kopā jau 201 eiro.
Tehniskā apskate reizi gadā 27 eiro. Mēneša griezumā 2 eiro.
Kopā jau 203 eiro.
Autostāvvietas. Es neticu, ka pa Rīgu iespējams pārvietoties, nekad nesamaksājot par autostāvvietām, tad mašīnai zūd jēga, jo tu nekad nevari noparkoties centrā. Ja brauc pa laukiem un nekad neiebrauc Rīgā - nu tad varbūt. Man stāvvietās aiziet 50+ eiro mēnesī, bet nu labi, ja ļoti ļoti taupīgs cilvēks, kāds piecītis mēnesī tāpat jārēķina.
Kopā 207 eiro.
Sīkie izdevumi - vējstiklu šķidrums, tosols, kas jāpapildina visām mašīnām, Wunderbaum egle, salona tīrāmās salvetes, putekļu sūkšana no salona, ziemas logu skrāpējamais+slotiņa, nu vismaz 3 eiro, jo nav jāpērk katru mēnesi.
Kopā 210 eiro mēnesī. Tu to vari atļauties?
Un tas viss vēl bez plānotajiem un neplānotajiem remontiem un sodiem. Ja Tu pērc lietotu mašīnu, tad tādas izmaksas kā akumulatora maiņa (lētākajā variantā 50 eiro), kvēlsveču maiņa, kāds gultnis, kāda amortizatora remonts, kāda izdegusi lampiņa, reizi pāris gados ir neizbēgamas. Tās ir neizbēgamas pat mašīnai no salona, kur nu vēl lētai un lietotai. Visiem liekas, "es jau prātīgi braucu, man jau sodu nekad nebūs", bet zini, sodi visiem gadās, gadās nepamanīt fotoradaru braucot no kalniņa vai aizdomāties un nepamanīt kādu zīmi, kur nevar stāvēt.
17.11.2016 10:31 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Pieņemsim, ka Tu dzīvo Rīgā kādā vidēji tālā guļamrajonā. Pieņemsim, ka vidēji vidējais brauciens ar Pandu caurmērā Tev izmaksā 7 eiro (ieskaitot līdz Rīgas centram, kas ir dārgāk un līdz tuvējam veikalam vai poliklīnikai, kas ir tuvāk un lētāk) = 210/7 = 30 braucieni mēnesī ar taksi. Tev tiešām ir vajadzīga mašīna?
Ir citādi, ja dzīvo dziļos laukos, kur neiet autobusi, bet jābrauc 20+km aprūpēt slimas vecmāmiņas, lopi un vēl nez kas. Tad lētāk ir pārcelties uz dzīvi citur.
Mani aprēķini ir ĻOTI optimistiski, jo principā, ja pērk mašīnu, kurai vērtība ir tāda, ka līzings maksā 50 eiro, nopietni plānotie remonti ir neizbēgami. Nemaz nerunājot par neplānotiem remontiem, ja gadās iegrābties.
Es Tev ieteiktu nolikt tiesības. Ja braukšanas iemaņu nav un tiesību likšana jāapvieno ar studijām, tiesības nesteidzīgi liksi kādus 9 mēnešus. Apmaksā tiesību likšanu un atliec katru mēnesi pusi no mašīnas uzturēšanas izmaksām - 100 eiro, pēc 9 mēnešiem Tev būs 900 eiro, kas ir normāla pirmā iemaksa nesliktai pirmajai mašīnai. Ja vari segt šādas izmaksas, varēsi arī mašīnu atļauties.
17.11.2016 10:38 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tehniskā apskate reizi gadā 27 eiro. Mēneša griezumā 2 eiro.

Vecai mašīnai ar pirmo reizi iziet var arī nebūt tik veiksmīgi. Kaut vai pēkšņi kāda spuldzīte var nestrādāt. :D Tā kā tur vel varsanākt 2x iet. :D Un vel nodokļi. :D
a Tu pērc lietotu mašīnu, tad tādas izmaksas kā akumulatora maiņa (lētākajā variantā 50 eiro)

Aķīts būs obligāti jāmaina lietotai mašīnai un ja ņems pa 50 euro, tad beigās ātri vien varēsi pirkt vel vienu. :D
Tā ka pieņemsim, ja Tu gribi auto, Tu brauc vismaz 2x vairāk par mani. 120 euro degviela.

Tas jau kā kurai mašīnai. Citas ēd vairāk, citas mazāk. manējam mēnesī dienu dienā braukājot pa Rīgu un 1-2 x mēnesī braucot uz laukiem, sanāk apmēram 80-90 euro nolikt.
17.11.2016 10:51 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Daenerys1, bet vispār + par labo aprakstu. :)
17.11.2016 10:52 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Paldies :-)
Protams, ka izmaksas var būtiski atšķirties no manis aprakstītajām, bet man pašai ir pieredze ar 3 mašīnām, lētākajai no dārgākās cenas atšķirība ir 32 reizes. :-D Tā ka pieredze ar dažāda cenu līmeņa auto apkopi man ir. Es iedevu vidēji optimistisku scenāriju. Ja pērk lietotu mašīnu 1000-3000 eiro vērtībā, nu netērēs tā mašīna mazāk par 6l/100km. Tas vēl būs optimistiski.
17.11.2016 11:16 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Daenerys1, pat vecu nolietotu mašīnu ja saved kārtībā sākumā, tad var arī viņa netērēt ļoti daudz. Mums tas pats vecais 3 golfiņš sākumā ēda vairāk, bet lēnā garā nomainot detaļas gadu gaitā, viņš sāka ēst mazāk un mazāk, bet nu nebija arī drausmīga rīma sākumā. Tomēr, tad vel lielāku ieguldījumu vajadzētu sākumā ielikt, lai būtu rezultāts.
17.11.2016 11:36 |
 
Reitings 614
Reģ: 25.09.2015
Liels + Daenerys1 par precīzo izklāstu. Cik esmu pamanījusi ir cilvēki, kas tiešām uzskata, ka nopirks auto, maksās kredītu, šad tad ielies degvielu un ar to arī viss beigsies. Un nemaz neparēķina, ka auto ir jālabo un tas nav lēts prieks. Kad nopirku savu auto uzreiz aizvedu uz remontu lai nomainītu siksnu, eļļu, filtrus, jo kā jau te minēja, nevar zināt, kad iepriekšējais auto īpašnieks to ir darījis. Jārēķinās ar to, ka mašīna varbūt vairāk, varbūt mazāk, bet būs jāremontē, no tā neizbēgsi, jāpadomā vai to varēsi atļauties, jo remontēšanai naudu vajadzēs uzreiz un to nevarēsi paņemt kredītā (ja mašīnai vajadzēs remontu un to nevarēsi atļauties, auto stāvēs pie tavas mājas un tāpat nāksies iet kājām)
17.11.2016 12:42 |
 
Reitings 614
Reģ: 25.09.2015
Man, ja godīgi, grūti iedomāties, ka ar stipendiju vien+ alimentiem, varētu uzturēt auto :-/
17.11.2016 12:49 |
 
Reitings 614
Reģ: 25.09.2015
Un par autores jautājumu par kredīta došanu vai nedošanu - maz ticams, ka dos.
17.11.2016 12:50 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Štank, kas tu pa soģi, lai teiktu, kurš dzīvē pieņemtais lēmums ir bijis labs vai slikts? Dievs esi?
Uzrakstīja cilvēks, kurš citā diskusijā nodarbojas ar to pašu un vēl faktu izplatīšanu bez pamata.
17.11.2016 13:38 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Nokarto tiesibas.
Atrodi darbi.
Perc masinu
17.11.2016 13:44 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Tu tiesam doma, ka tev dos kreditu ja vienigie tavi "ienakumi" ir stipendija un alimenti. Nopietni?
17.11.2016 13:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits